Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oριστε και η ΡΟΜ! Εγω εσπευσα να την βαλω και το προβλημα που ειχα αναφερει σχετικα με τα μεηλ δυο σελιδες πιο πανω εφτιαξε :)

 

[url]http://rapidshare.com/files/309882722/_HTC_Touch_Pro2_WM6.5_RUU_Rhodium_S_HTC_ELL_1.86.482.1_Radio_Rhodium_4.49.25.17_Signed_Ship.rar.html[/url]

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το link , μενω υποχρεως. :)

Υπαρχουν αλλες ουσιωδεις αλλαγες πχ στο sense απο 2.1 σε 2.5 που ειχε αναφερθει η αν εντοπισες καποια αλλη ?

Link to comment
Share on other sites

Oριστε και η ΡΟΜ! Εγω εσπευσα να την βαλω και το προβλημα που ειχα αναφερει σχετικα με τα μεηλ δυο σελιδες πιο πανω εφτιαξε :)

 

[url]http://rapidshare.com/files/309882722/_HTC_Touch_Pro2_WM6.5_RUU_Rhodium_S_HTC_ELL_1.86.482.1_Radio_Rhodium_4.49.25.17_Signed_Ship.rar.html[/url]

 

Προσωπικά ευχαριστώ και εσενα συνάδελφε, αλλά και τον athanaso77, που πάντα ειναι από κοντά και βοηθάει (γιατί αμα περιμέναμε από την ACE... πέντε μέρες εχω που φωνάζω).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το link , μενω υποχρεως. :)

Υπαρχουν αλλες ουσιωδεις αλλαγες πχ στο sense απο 2.1 σε 2.5 που ειχε αναφερθει η αν εντοπισες καποια αλλη ?

 

Να σαι καλα. Ουσιαστικες διαφορες δεν θα ελεγα πως βρηκα στο sense. Εχει γινει καπως πιο φιλικο στο ματι (λογω των χρωματων που εχουν μπει) και μου δινει την εντυπωση πως ειναι περισσοτερο δεμενο με το λειτουργικο. Πχ στο ημερολογιο αν πατησεις πανω στην ημερα που θελεις μπορεις να μπεις "λιγο πιο μεσα" απ'ο,τι πριν. Καλα μαλλον δεν ειναι σαφες αυτο που λεω τωρα που το ξαναδιαβαζω αλλα δεν ξερω πως να το διατυπωσω αλλιως λολ. Αν εχει αλλες δεν ειμαι πολυ σιγουρος γιατι πριν δεν το χρησιμοποιουσα το sense λογω του spb mobile shell, ισως καποιος αλλος φιλος εχει μεγαλυτερη εμπειρια :)

Ειμαι περιεργος να δω τι παιζει με το marketplace γιατι με την αγγλικη οταν συνδεομουν εβρισκα μονο 4 εφαρμογες πραγμα που ειναι παραλογο. Καθαρα για την ιστορια δηλαδη, αφου ολοι μας ψωνιζουμε απο αλλα μαγαζια ;)

Αυτο που ειδα και χαρηκα ιδιαιτερα ειναι πως δεν εχει το copilot οπως ειχε η αντιστοιχη αγγλικη εκδοση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδία χίλια ευχαριστώ τώρα κατεβάζω την Ελληνική έκδοση από το λίνκ του φίλου και περιμένω να δώ αν επιτέλους θα μπορώ να γράψω μήνυμα στα ελληνικά με το QWERTY πληκτρολόγιο που τόσο ακριβά πλήρωσα……
Link to comment
Share on other sites

Παιδία χίλια ευχαριστώ τώρα κατεβάζω την Ελληνική έκδοση από το λίνκ του φίλου και περιμένω να δώ αν επιτέλους θα μπορώ να γράψω μήνυμα στα ελληνικά με το QWERTY πληκτρολόγιο που τόσο ακριβά πλήρωσα……

 

Θα μπορεις, απο αυτο γραφω τωρα. Βεβαια θα μπορουσες ετσι κ αλλιως με εναν συνδυασμο aekmap και fingerkeyboard :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδία βοηθειαααααααααααααααααααα

Προσπαθώ να βάλω την έκδοση αλλά μου πετάει σφάλμα και κάνει restart το κινητό μου γράφει οτι δεν είναι συμβατή με το PDA μου.....ΣΟΣ χάνομαι ;-{

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις ελληνική συσκευή από ACE Hellas;

 

Γιατί εάν δεν είναι ελληνική πρέπει να την ξεκλειδώσεις για να περάσεις τη ROM αυτή. Πληροφορίες για το πως... εδώ.

 

Γενικότερες οδηγίες για αρχάριους... εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχω την ελληνική έκδοση......

Αν μπορείς για πες λίγο τι παίζει και αν χάνεται η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν διαβάσεις στα παραπάνω link που σου έδωσα θα λύσεις όλες σου τις απορίες.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, όσο θα έχεις την συσκευή σου ξεκλειδωμένη θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να την επαναφέρεις με official ROΜ και stock-spl.

 

Μη σε ανησυχεί, όλοι όσοι έχουν HTC συσκευές το ίδιο κάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,το ιδιο εκανα και εγω και περασα τα ελληνικα ,μην το φοβασαι .

Βασικα δεν ειδα κατι διαφορετικο ,θα ασχοληθω μαζι του σημερα και θα σας πω εντυπωσεις , ουτε καν τις πληροφοριες κατοχου δεν αλλαξανε να εμφανιζεται στις ρυθμισεις και πρεπει να γινει με τον γνωστο τροπο.

Κατα τα αλλα ειναι το απολυτο εργαλειο το TP2 μας .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το link για αρχάριους που σου έδωσα, έχει αναλυτικότατες οδηγίες. Εάν τις ακολουθήσεις κατά γράμμα... δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω ένα τελείως τρελό πρόβλημα δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το κινητό είναι κλιστό......

Προσμένω τη βοήθεια σας!!!!!!! Ευχαρηστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιεργος να δω τι παιζει με το marketplace γιατι με την αγγλικη οταν συνδεομουν εβρισκα μονο 4 εφαρμογες πραγμα που ειναι παραλογο. Καθαρα για την ιστορια δηλαδη, αφου ολοι μας ψωνιζουμε απο αλλα μαγαζια ;)

 

Όποια ROM και να φοράς είτε ελληνική είτε αγγλική στο ίδιο marketplace θα βρεθείς, στο ελληνικό, με τα ελάχιστα προϊόντα. Άμα θες να επισκεφθείς marketplace άλλων χωρών για μεγαλύτερη ποικιλία βάλε το MarketPlaceRegionSwitch.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδία έχω ένα τελείως τρελό πρόβλημα δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το κινητό είναι κλιστό......

Προσμένω τη βοήθεια σας!!!!!!! Ευχαρηστώ.

 

Σε ολα τα WM δεν χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστα .

 

Αυτό ακριβώς. Δεν μπορείς να έχεις τη συσκευή τελείως κλειστή. Εάν θέλεις, μπορείς απλά να κλείνεις τη λειτουργία του τηλεφώνου (στο Comm Manager).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2906852#post2906852

 

έχοντας δοκιμάσει το AEKmap, αυτό είναι πολύ πιο αποτελεσματικό και εύχρηστο κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Δεν μπορείς να έχεις τη συσκευή τελείως κλειστή. Εάν θέλεις, μπορείς απλά να κλείνεις τη λειτουργία του τηλεφώνου (στο Comm Manager).

 

ή βάλε το κουδούνισμα συστήματος+κλήσης στο silent κι ενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις του ξυπνητηριού την επιλογή να ακούγεται το ξυπνητήρι ακόμα κι αν είναι στο αθόρυβο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2906852#post2906852

 

έχοντας δοκιμάσει το AEKmap, αυτό είναι πολύ πιο αποτελεσματικό και εύχρηστο κατά την άποψή μου.

 

Χρήσιμη πληροφορία. Προστέθηκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θελω καποιος να μου προτεινει καποια ελαφρια ROM απο τους xda-developers(και οχι μονο!) με την οποια θα εχω πολλα mb Ram ελευθερα!!!!Δεν ειναι δυνατον να εχει μονο 80 mb ελευθερα!!!!!Ενω του κουμπαρου μου το xperia να εχει 130 mb Ram free!!!!!!!!!!!!!!!!Ακουω καποια λυση-προταση!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετοπίζω 2 ακόμα προβλήματα δεν μου δείχνει τις πληροφορίες για την τελευταία πλήρης φόρτηση και τα άλλα "Από τη τελευταία πλήρη φόρτηση χρόνος αναμονής κτλ" και το βασικότερο μία στις τρις φορές που το φορτίζω ΠΛΗΡΟΣ μου δείχνει οτι είναι στο 90% και όχι 100%. Αν κάποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει. Ευχαρηστώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...