Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους... ψαχνω παλι λιγη βοηθεια γιατι το TP2 μου αρχισε παλι τα δικα του... το ρολοι δειχνει οτι μα οτι ναναι... ποτε χανει 1 ωρα ποτε 2-4-6.... αλλα στα λεπτα κομπλε :) τι πρεπει να ρυθμισω?

rom --> simplicity_15_November_21887CHT.7z (απλα εξαιρετικη)

 

Έχεις βάλει το hotfix που υπάρχει στο link που δίνω ακριβώς από πάνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους... ψαχνω παλι λιγη βοηθεια γιατι το TP2 μου αρχισε παλι τα δικα του... το ρολοι δειχνει οτι μα οτι ναναι... ποτε χανει 1 ωρα ποτε 2-4-6.... αλλα στα λεπτα κομπλε :) τι πρεπει να ρυθμισω?

rom --> simplicity_15_November_21887CHT.7z (απλα εξαιρετικη)

 

εγω με την οφισιαλ 6.5 το διορθωσα αυτο με >>WarlockWeary Kill-TimeZone-PopUp

 

@athanaso δεν ξερω θα τα κοιταξω απλως υπεθεσα επειδη ηρθε το κινιτακι με την τελαυταια εκδοση οτι θα ειχε ολες τις ενημερωσεις...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso δεν ξερω θα τα κοιταξω απλως υπεθεσα επειδη ηρθε το κινιτακι με την τελαυταια εκδοση οτι θα ειχε ολες τις ενημερωσεις...:mad:

 

Γιαυτό πρέπει να ρωτήσεις τον μάγειρα αν το έχει συμπεριλάβει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό πρέπει να ρωτήσεις τον μάγειρα αν το έχει συμπεριλάβει.

 

Αστο αστο!! δεν κανει!! :lol::lol:

Δεν σου ειπα να αφησεις τις τσικουδιες ?

Ειναι οφισιαλ Tmobile 6.5 εκδοση η δικια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αστο αστο!! δεν κανει!! :lol::lol:

Δεν σου ειπα να αφησεις τις τσικουδιες ?

Ειναι οφισιαλ Tmobile 6.5 εκδοση η δικια μου!

 

Έχεις δίκιο, σε μπέρδεψα με τον άλλο φίλο που έχει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Όπως έχουμε πει και στο παρελθόν λοιπόν για τη δική σου περίπτωση, πρέπει αργά ή γρήγορα να αλλάξεις rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή χρονιά:)

 

να ρωτήσωτο sar στο pro2 πόσο είναι??

 

α κ πείτε μεταξύ pro1 pro 2 και desire z στους διαξιφισμούς το 'εχω

τι να προτιμήσω??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος αν φλασαρω την οφισιαλ Ελληνικη ρομ που λενε οτι ειναι signed απο xda τι διαφορα εχει σε σχεση με αυτη που περνουμε απο το site της htc? δλδ τι σημαινει αυτο?

 

θα εχω καποιο περιορισμο?

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια είναι.

 

προτεινεις να βαλω και κατευθειαν ολα τα φιξ καπακι?? αυτα που δινεις πιο πισω στο λινκ?

 

βιαστικα .. αλλαξα ρομ... μια χαρα ολα.. η Ελληνικη οφισιαλ δουλευει

Edited by ALOY8020
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βιαστικα .. αλλαξα ρομ... μια χαρα ολα.. η Ελληνικη οφισιαλ δουλευει

 

Καλύτερα έτσι. ;)

 

Εντούτοις όσα hotfix βγήκαν μετά τη rom συνιστώ να τα βάλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το δικο μου κινητο απο πλαισιο αγορασμενο η πιο σταθερη ρομ ειναι η γησια HTC 1.86.482.1.Oχι η S2.Η προηγουμενη.Δεν εχω το παραμικρο προβλημα.Με την τελευταια εκδοση ειχα πολλα κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα έτσι. ;)

 

Εντούτοις όσα hotfix βγήκαν μετά τη rom συνιστώ να τα βάλεις.

 

το φιξακι για τα σμσ δεν ειναι λεει καταλληλο για την συσκευη μου....:wacko:

και ενα δευτερο για daylight saving το ιδιο μου αναφερει...

 

 

Για το δικο μου κινητο απο πλαισιο αγορασμενο η πιο σταθερη ρομ ειναι η γησια HTC 1.86.482.1.Oχι η S2.Η προηγουμενη.Δεν εχω το παραμικρο προβλημα.Με την τελευταια εκδοση ειχα πολλα κολληματα.

ειναι σταθερη και πολυ πιο ελαφρια απο αυτην που ειχα εγω... ειδα τεραστια διαφορα... αληθεια τη παραπανω εχει η τελευταια εκδοση? αυτη που ειχα της τμομπαιλ ηταν η τελευταια νομιζω..

Edited by ALOY8020
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονία σε όλα τα μεγάλα παιδιά εδω μέσα....!

 

καλημερα φιλε! μηπως εισαι σουπερ απαιτητικος? ενταξει δεν ειναι και η καλυτερη ρομ αλλα τα παραλες....

Δεν ξέρω, μάλλον ναι. Ωστόσο μου φάνηκε υπερβολικά μεγάλο το gwes.exe. Μετά απο καμία ώρα πιάνει τα 30mb.

 

γιατι δεν δοκιμαζεις καποια μαγειρεμενη?

 

Η ερώτηση "τι να κάνω βρε παιδιά " είχε να κάνει με τις επαφές που είχα το πρόβλημα.

 

Τελίκά επανέφερε ένα ppcpim ασρχείο που είχα και όλα καλά.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Ρε παιδια η ερωτηση μπορει να φανει αστεια αλλα θα την κανω γιατι δεν βρισκω ακρη. Περασα λοιπον εναν ηχο στην συσκευη, τον βρηκα εκει που ειναι αποθηκευμενος, αυτο που δεν βρισκω, ειναι ο τροπος να του κανω χρηση για ειδοποιηση sms. Μπορει και να ειναι απλο αλλα εχω κολλησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Ρε παιδια η ερωτηση μπορει να φανει αστεια αλλα θα την κανω γιατι δεν βρισκω ακρη. Περασα λοιπον εναν ηχο στην συσκευη, τον βρηκα εκει που ειναι αποθηκευμενος, αυτο που δεν βρισκω, ειναι ο τροπος να του κανω χρηση για ειδοποιηση sms. Μπορει και να ειναι απλο αλλα εχω κολλησει.

 

Θα πας στους ήχους και ειδοποιήσεις και θα επιλέξεις νέο μήνυμα και θα αλλάξεις από εκεί τον ήχο (μπορεί να το ονομάζει και δημιουργία μηνύματος)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλη χρονια σε ολους. Ρε παιδια η ερωτηση μπορει να φανει αστεια αλλα θα την κανω γιατι δεν βρισκω ακρη. Περασα λοιπον εναν ηχο στην συσκευη, τον βρηκα εκει που ειναι αποθηκευμενος, αυτο που δεν βρισκω, ειναι ο τροπος να του κανω χρηση για ειδοποιηση sms. Μπορει και να ειναι απλο αλλα εχω κολλησει.

 

Οι ήχοι για τα sms πρέπει να είναι μικρής διάρκειας, μορφής wav και να τα έχεις ρίξει ή στον φάκελο /Storage Card/My Documents ή χύμα στον φάκελο /Windows.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι για τα sms πρέπει να είναι μικρής διάρκειας, μορφής wav και να τα έχεις ρίξει ή στον φάκελο /Storage Card/My Documents ή χύμα στον φάκελο /Windows.

 

μπορούν να είναι και MP3 και μεγάλου μεγέθους αρκεί να είναι "χύμα" στην storage card :p

μας κακομαθαίνει η HTC :lol::lol:

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Δηλ πρωτα μετατρεπω τον ηχο σε wav (ο ηχος ειναι συντομος)μετα τον αποθηκευω που? χυμα στον φακελο των windows και επειτα πως επιλεγω την χρηση του?
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ολα ok. Mετατροπη σε wav, χυμα στα windows,ηχοι και ειδοποιησεις,sms, και επιλογη του ηχου. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις δοκιμάσει να ρίξεις τους ήχους σου στον φάκελο /Storage Card/My Documents;

 

(Επίσης μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum και γιαυτό εξάλλου υπάρχει η τροποποίηση.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...