Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κάτι δεν πάει καλά τότε. Προσωπικά επειδή δεν μου αρέσει να μην καταλαβαίνω τι γίνεται, σε αυτές τις περιπτώσεις ακολουθώ το δρόμο του hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σκεφτηκα το hard reset, και ισως καταληξω εκει συντομα.

Απο την αλλη ισως κανω πρωτα επαναφορα με το sprite απο ενα αρχειο που ειχα παρει πριν 1-2 εβδομαδες (που δουλευαν ολα οπως επρεπε) και ισως διορθωθει ετσι. Περισσοτερο βαριεμαι να ρυθμιζω παλι το mobile shell παρα οτιδηποτε αλλο, γι'αυτο και το αναβαλω στην ουσια...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό νέο από ACE:

"Δεν υπάρχει ακόμα κάτι.

Έχουμε μία pre-release έκδοση η οποία ελέγχεται και αν όλα πάνε καλά, πολύ σύντομα θα ανέβει το update. "

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρατηρησα πως με την αγγλικη ρομ (επισημη) παρουσιαζεται προβλημα οταν στελνω ενα μεηλ με ελληνικους χαρακτηρες. Συγκεκριμενα εμφανιζονται ερωτηματικα στον παραληπτη. Το ιδιο δυμβαινει αν προωθησω ενα μεηλ που μου εχει ερθει κ ειναι στα ελληνικα παρολο που διαβαζονται κανονικα οταν ερχονται σε μενα.

 

Εχει παρουσιαστει ξανα αυτο το προβλημα? Και το κυριοτερο, πως λυνεται?

ADDED: Επισης υπαρχει καποιο προγραμματακι που να βγαζει το ποσοστο της μπαταριας διπλα απο την εναρξη αντι για το εικονιδιο της?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Έχω αποφασίσει να το αγοράσω γιατί έχω το ΗΤC TyTN (ναι το 1...) και πλέον τρώει απίστευτα κολλήματα... Σκοπεύω να το πάρω από e-bay καθώς μιλάμε για 350 δολάρια καινούργιο (της sprint) δηλαδή για 233 ευρώ! Οπότε το θεωρώ βλακεία να πάρω το ελληνικό! Έχω ωστόσο κάποιες επιφυλάξεις:

1. Ελπίζω να μην είναι καμμιά TILT έκδοση (της sprint εννοώ) και να λείπει κανένα βασικό χαρακτηριστικό όπως το GPS πχ.

2. Υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα αν είναι κλειδωμένο; Εννοώ μπορώ να το ξεκλειδώσω με κάποιο λογικό κόστος (10-30 ευρώ); Είναι εύκολο να το κάνω μόνος μου;

3. Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά windows, δεν τα χρησιμοποιώ πουθενά! Με τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα από ότι είδα εδώ. ΣΩΣΤΑ;

4. Υπάρχουν προβλήματα άλλα συμβατότητας που έχετε υπόψιν;

5. Αν είναι από Αμερική θα έχω πρόβλημα με εκτελωνισμό; (ξέρω ξέρω USPS gift κτλ.) Αν έχετε καμμιά παραπάνω παρατήρηση εννοώ...

 

Εγγυήση υποθέτω πως δεν θα έχω αλλά ρε παιδιά τι να την κάνεις όταν η διαφορά τιμής είναι τόσο μεγάλη; 233 ευρώ σε σχέση με τα... 700:cry:! Αγοράζεις άλλα δύο αν σου χαλάσουν! Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει κόσμος που το αγοράζει από Ελλάδα και για αυτό ίσως να έχω επιφυλάξεις... Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό;

 

Ελπίζω σε γρήγορες και συγκεκριμένες απαντήσεις, καθώς νομίζω πως πάρα πολύς κόσμος ενδιαφέρεται ακριβώς για το ερώτημα που κάνω!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν μας στείλεις ένα link θα μπορέσουμε να είμαστε πιο ακριβείς στις απαντήσεις που θα σου δώσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρατηρησα πως με την αγγλικη ρομ (επισημη) παρουσιαζεται προβλημα οταν στελνω ενα μεηλ με ελληνικους χαρακτηρες. Συγκεκριμενα εμφανιζονται ερωτηματικα στον παραληπτη. Το ιδιο δυμβαινει αν προωθησω ενα μεηλ που μου εχει ερθει κ ειναι στα ελληνικα παρολο που διαβαζονται κανονικα οταν ερχονται σε μενα.

 

Εχει παρουσιαστει ξανα αυτο το προβλημα? Και το κυριοτερο, πως λυνεται?

ADDED: Επισης υπαρχει καποιο προγραμματακι που να βγαζει το ποσοστο της μπαταριας διπλα απο την εναρξη αντι για το εικονιδιο της?

 

Φιλτατοι εκτος του οτι δεν εχω βρει λυση για τα παραπανω, τωρα εβγαλα καπως το εικονιδιακι της μπαταριας απο πανω δεξια (μ'αρεσει που το ηθελα και σε ποσοστο) και δεν μπορω να την βρω την επιλογη. Μπηκα σε κατι προγραμματακια tweaks αλλα παρολο που ειναι ενεργοποιημενο εκει, στην πραγματικοτητα δεν φαινεται. Να προσθεσω πως σημερα το πρωι εκανα hard reset οποτε το κινητο ειναι σχεδον καθαρο... Πελαγωσα παλι λολ.

 

εδιτ: Τελικα βρηκα γιατι απενεργοποιηθηκε η μπαταρια. Ηταν γιατι ειχα επιλεξει να φαινεται το ρολοι, εχω την εντυπωση ομως πως μπορουν να τρεχουν και τα δυο στην taskbar....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εάν μας στείλεις ένα link θα μπορέσουμε να είμαστε πιο ακριβείς στις απαντήσεις που θα σου δώσουμε.

Μη ζητάς λίνκ γιατί δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, για αυτό κάνω και γενικές ερωτήσεις: Η τιμή που αναφέρω είναι από μια σελίδα που μου έβγαλε το e-bay για άμεση αγορά για καινούριο όπου έλεγε για T-mobile από 400 δολλάρια, για sprint από 350 κτλ. Άντε να είναι 100 ευρώ πιο άκριβα... Τι σημασία έχει; Μιλάω συγκεκριμένα για την έκδοση της SPRINT, αλλά αν γνωρίζεις άλλη έκδοση που να είναι tilt ακούω για να προσέχω αν δω κάτι άλλο... τα υπόλοιπα ερωτήματα είναι πολύ απλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλώς. Λοιπόν, την έκδοση της sprint την ξεχνάς γιατί παίζει μόνο στα αμερικάνικα δίκτυα (CDMA) και όχι στα ευρωπαϊκά (gsm). Ομοίως και της verizon. Οι συσκευές της AT&T καθώς και της t-mobile παίζουν κανονικά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε athanaso77 τέτοια απάντηση περίμενα, να προφυλαχτώ από καμμιά χαζομάρα... Γιατί και στις εκδόσεις SPRINT κάποιοι γράφουν "worldwide" κτλ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα χαρακτηριστικά τους να δίνεις βάση για το εάν παίζουν στα GSM δίκτυα. Αυτό είναι το πιο σημαντικό γιατί αλλιώς απλά δεν λειτουργούν εδώ σαν τηλέφωνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρατηρησα πως με την αγγλικη ρομ (επισημη) παρουσιαζεται προβλημα οταν στελνω ενα μεηλ με ελληνικους χαρακτηρες. Συγκεκριμενα εμφανιζονται ερωτηματικα στον παραληπτη. Το ιδιο δυμβαινει αν προωθησω ενα μεηλ που μου εχει ερθει κ ειναι στα ελληνικα παρολο που διαβαζονται κανονικα οταν ερχονται σε μενα.

 

Εχει παρουσιαστει ξανα αυτο το προβλημα? Και το κυριοτερο, πως λυνεται?

 

Αυτό είναι πρόβλημα στο encoding. Αν είναι από την πλευρά του site (στο οποίο εμφανίζονται τα "?") προσπάθησε να του αλλάξεις το encoding σε Windows-1253 ή ISO-8859-7. Αν δεν γίνεται τίποτα σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι από την πλευρά της συσκευής. Εκεί δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα στο encoding. Αν είναι από την πλευρά του site (στο οποίο εμφανίζονται τα "?") προσπάθησε να του αλλάξεις το encoding σε Windows-1253 ή ISO-8859-7. Αν δεν γίνεται τίποτα σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι από την πλευρά της συσκευής. Εκεί δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Καλημερα. Κατσε γιατι δεν το καταλαβα το παραπανω. Για να περιγραψω την διαδικασια που κανω, επιλεγω να φτιαξω ενα νεο μεηλ απο την συσκευη με ελληνικους χαρακτηρες και το στελνω. Ο παραληπτης ομως βλεπει ????.

Επισης, μου ερχεται ενα μεηλ στα ελληνικα το οποιο διαβαζω κανονικοτατα. Το προωθω σε καποιον ομως και εκεινος βλεπει παλι ????.

Αρα μαλλον με την συσκευη εχει να κανει, με τον τροπο που κωδικοποιει τους χαρακτηρες που στελνει. Αυτο για το encoding που ειπες γινεται μεσω συσκευης? Ο λογαριασμος μου ειναι Hotmail παρεμπιπτοντως..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κατσε γιατι δεν το καταλαβα το παραπανω. Για να περιγραψω την διαδικασια που κανω, επιλεγω να φτιαξω ενα νεο μεηλ απο την συσκευη με ελληνικους χαρακτηρες και το στελνω. Ο παραληπτης ομως βλεπει ????.

Επισης, μου ερχεται ενα μεηλ στα ελληνικα το οποιο διαβαζω κανονικοτατα. Το προωθω σε καποιον ομως και εκεινος βλεπει παλι ????.

Αρα μαλλον με την συσκευη εχει να κανει, με τον τροπο που κωδικοποιει τους χαρακτηρες που στελνει. Αυτο για το encoding που ειπες γινεται μεσω συσκευης? Ο λογαριασμος μου ειναι Hotmail παρεμπιπτοντως..

 

Το ότι δεν εμφανίζονται οι χαρακτήρες και ότι στη θέση τους εμφανίζονται ??? ή τετραγωνάκια κάποιες φορές είναι πρόβλημα με το encoding, δηλαδή δεν μπορούν να εμφανιστούν σωστά τα set των χαρακτήρων (ελληνικών, λατικών, κυριλλικών, κτλ).

Επειδή είπες ότι το mail σου είναι hotmail, λογικά το κοιτάς στο windowslive.com. Αν είναι πρόβλημα του browser σου (δηλαδή ότι δεν μπορεί να τυπώσει σωστά τους χαρακτήρες) πρέπει να αλλάξεις το encoding (της συγκεκριμένης σελίδας).

Για firefox: View --> Character Encoding --> Greek (Windows-1253) ή Greek (ISO-8859-7).

Για iExplorer: View --> Encoding --> Greek (Windows) ή Greek (ISO).

Αν δεν λύνεται το πρόβλημά σου έτσι, τότε είναι πρόβλημα από την μεριά της συσκευής στο οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν εμφανίζονται οι χαρακτήρες και ότι στη θέση τους εμφανίζονται ??? ή τετραγωνάκια κάποιες φορές είναι πρόβλημα με το encoding, δηλαδή δεν μπορούν να εμφανιστούν σωστά τα set των χαρακτήρων (ελληνικών, λατικών, κυριλλικών, κτλ).

Επειδή είπες ότι το mail σου είναι hotmail, λογικά το κοιτάς στο windowslive.com. Αν είναι πρόβλημα του browser σου (δηλαδή ότι δεν μπορεί να τυπώσει σωστά τους χαρακτήρες) πρέπει να αλλάξεις το encoding (της συγκεκριμένης σελίδας).

Για firefox: View --> Character Encoding --> Greek (Windows-1253) ή Greek (ISO-8859-7).

Για iExplorer: View --> Encoding --> Greek (Windows) ή Greek (ISO).

Αν δεν λύνεται το πρόβλημά σου έτσι, τότε είναι πρόβλημα από την μεριά της συσκευής στο οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Α καταλαβα τι εννοεις... Δεν εχει να κανει με τον browser ομως, ειναι λογικα θεμα συσκευης. Εχει να κανει με τα μεηλ που φευγουν απο την συσκευη μου ως εξερχομενα μεσω της εφαρμογης των windows mobile (διοτι αν στειλω κατι μπαινοντας στην ιστοσελιδα απο την συσκευη μου τοτε στελνονται σωστα) και οχι με αυτα που ερχονται ή με τους browsers. Οποτε ειμαστε παλι στην αρχη...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα στις εφαορμογες που τρέχουν είναι συνεχώς ανοιχτό το opera.exe . Το κλείνω και ξανανοιγει. Χρειάζεται κάπου. Γιατί τον έχουν ενσωματώσει στην ρομ οι htc-ιδες ?

 

Επίσης όταν πάω να στείλω ένα αρχείο μέσω του resco explorer σε άλλη συσκευή τότε μου βγάζει ένα error και μου λέει να απενεργοποιήσω κάτι με το Bluetooth...! ( accessibility κάτι )

 

Ξέρει κανένας τπτ ?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα στις εφαορμογες που τρέχουν είναι συνεχώς ανοιχτό το opera.exe . Το κλείνω και ξανανοιγει. Χρειάζεται κάπου. Γιατί τον έχουν ενσωματώσει στην ρομ οι htc-ιδες ?

 

Επίσης όταν πάω να στείλω ένα αρχείο μέσω του resco explorer σε άλλη συσκευή τότε μου βγάζει ένα error και μου λέει να απενεργοποιήσω κάτι με το Bluetooth...! ( accessibility κάτι )

 

Ξέρει κανένας τπτ ?

Για το 1ο φταίει το push internet. Για το 2o το Widcomm Bluetooth Stack, το resco explorer όπως και οι περισσότερες εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών που έχουν να κάνουν με bluetooth, θέλει microsoft bluetooth stack για να δουλέψει. Ίσως μελλοντικά η resco να βρει κάποια λύση, μια και το touch pro 2 είναι πλέον πολύ διαδεδομένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

πηρα το το HTC Touch Pro 2 και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με τον φοντο.

Γιατι δεν μου δειχνει την ωρα κανονικα ? Αν μπω στις ρυθμισεις του ρολογιου με βγαζει την σωστη ωρα αλλα διαφορετικα μου δειχνει παντα την ωρα που χρησιμοποιουσα το κινητο την τελευταια φορα, ετσι ειναι η κατι δεν παει καλα ?

 

Ελπιζω να μπορει καποιος να μου δωσει λυση ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι θέλεις να πεις; Ότιι η ώρα μένει κολλημένη και δεν δείχνει την κανονική μέ χρι να μπεις στις ρυθμίσεις; Μιλάς για την ώρα στο home screen στο touchflo;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι γαιυτο ακριβως μιλαω,αυτο που φαινεται σαν ημερολογιο στον φοντο πανω, και σε εσας ετσι ειναι η κατι δεν παει καλα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Εκτός και αν εννοείς ότι για λίγο δείχνει την παλιά και μετά την αλλάζει στην σωστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

πηρα το το HTC Touch Pro 2 και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με τον φοντο.

Γιατι δεν μου δειχνει την ωρα κανονικα ? Αν μπω στις ρυθμισεις του ρολογιου με βγαζει την σωστη ωρα αλλα διαφορετικα μου δειχνει παντα την ωρα που χρησιμοποιουσα το κινητο την τελευταια φορα, ετσι ειναι η κατι δεν παει καλα ?

 

Ελπιζω να μπορει καποιος να μου δωσει λυση ! ! !

 

Νατα νατα νατα νατα... πφφφ...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...