Jump to content

[Επίσημο] Nokia E55


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας είναι ό,τι υπόσχεται το κινητό και χαλάλι η προσαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 572
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι από τα πιο όμορφα κινητά που έχω δεί ποτέ.

Ελπίζω να έχει λογική τιμή!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση ανέφεραν ό,τι "The E55 will begin shipping in the second quarter of 2009 with an estimated retail price of €265 before taxes and subsidies."

Οπότε υπολόγισε γύρω στα 320 εως 350 το πολύ, έτσι πιστεύω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρω, θα περιμένω να περάσουν 2-3 μήνες από όταν κυκλοφορήσει ώστε αφενός να πέσει έστω και λίγo η τιμή και αφετέρου να περάσουν οι «παιδικές ασθένειες» που σχεδόν όλα τα κινητά έχουν.

 

Ένα καλό παράδειγμα, είναι το Ε51:

 

Όταν το πήρα, είχε την ασημί πρόσοψη και επειδή παραγυάλιζε και μου θύμιζε κατσαρόλα :p ο φίλος μου ο R.I.P. μου παρήγγειλε και μου έβαλε την μαύρη. Το καπάκι της μπαταρίας λοιπόν, και αυτό είναι αξιοσημείωτο, ήταν διαφορετική «version» σε σχέση με αυτό της ασημί πρόσοψης. Προσοχή, δεν εννοώ το διαφορετικό σχέδιο επάνω του (τελείες στο ασημί, γραμμές στο μαύρο), εννοώ ότι πάνω στο καπάκι αναγράφεται διαφορετικός αριθμός που υποδηλώνει μεταγενέστερη «version». Σε πρωτότυπο Ε51 με μαύρα πλαστικά π.χ., ο αντίστοιχος αριθμός ήταν, ας πούμε, 01 στο ασημί μου που ήταν παραγωγής 20τόσο και στο μαύρο σετ 30τόσο. Υποθέτω ότι αυτός πιθανόν είναι και ένας καλός λόγος που το ποληπλήκτρο στο δικό μου Ε51 δεν ξεβάφει παρόλο που δεν το έχω σε θήκη όπως ο φίλος ddr2 (βλέπε θέμα του Ε51), καθώς το πληκτρολόγιο που έχω ανήκει σε μεταγενέστερες παρτίδες στις οποίες ο κατασκευαστής έλυσε το πρόβλημα.

 

Όλα αυτά τα λέω, λοιπόν, για να θυμόμαστε ΟΛΟΙ ότι καλό είναι να μην παίρνουμε ένα κινητό όταν πρωτοκυκλοφορεί στην αγορά, ανεξάρτητα από το πόσο το θέλουμε. Εγώ έτσι κάνω πάντα σε όλες τις μάρκες από τις οποίες έχω περάσει και γι'αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μου το service. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα, είχε την ασημί πρόσοψη και επειδή παραγυάλιζε και μου θύμιζε κατσαρόλα :p ο φίλος μου ο R.I.P. μου παρήγγειλε και μου έβαλε την μαύρη. Το καπάκι της μπαταρίας λοιπόν, και αυτό είναι αξιοσημείωτο, ήταν διαφορετική «version» σε σχέση με αυτό της ασημί πρόσοψης. Προσοχή, δεν εννοώ το διαφορετικό σχέδιο επάνω του (τελείες στο ασημί, γραμμές στο μαύρο), εννοώ ότι πάνω στο καπάκι αναγράφεται διαφορετικός αριθμός που υποδηλώνει μεταγενέστερη «version». Σε πρωτότυπο Ε51 με μαύρα πλαστικά π.χ., ο αντίστοιχος αριθμός ήταν, ας πούμε, 01 στο ασημί μου που ήταν παραγωγής 20τόσο και στο μαύρο σετ 30τόσο. Υποθέτω ότι αυτός πιθανόν είναι και ένας καλός λόγος που το ποληπλήκτρο στο δικό μου Ε51 δεν ξεβάφει παρόλο που δεν το έχω σε θήκη όπως ο φίλος ddr2 (βλέπε θέμα του Ε51), καθώς το πληκτρολόγιο που έχω ανήκει σε μεταγενέστερες παρτίδες στις οποίες ο κατασκευαστής έλυσε το πρόβλημα.

 

Όλα αυτά τα λέω, λοιπόν, για να θυμόμαστε ΟΛΟΙ ότι καλό είναι να μην παίρνουμε ένα κινητό όταν πρωτοκυκλοφορεί στην αγορά, ανεξάρτητα από το πόσο το θέλουμε. Εγώ έτσι κάνω πάντα σε όλες τις μάρκες από τις οποίες έχω περάσει και γι'αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μου το service. ;)

 

αυτό που λες δεν ισχύει γιατί εγώ αγόρασα το E51 τέλος καλοκαιριού και στο καπάκι μου γραφει v4.2 040 και έχει ξεβάψει λίγο το ασημένιο. δεν έχει να κάνει με τίποτε άλλο παρα τι χρήση και συγκεκριμένα τα νύχια

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες δεν ισχύει γιατί εγώ αγόρασα το E51 τέλος καλοκαιριού και στο καπάκι μου γραφει v4.2 040 και έχει ξεβάψει λίγο το ασημένιο. δεν έχει να κάνει με τίποτε άλλο παρα τι χρήση και συγκεκριμένα τα νύχια

 

Δεν είπα ότι κανένα καπάκι, πρόσοψη, πολυπλήκτρο ή ότι άλλο θες δεν θα ξεβάψει ποτέ και σε κανέναν. Είναι αδύνατον να μην ξεβάψει ούτε ένα, από οποιαδήποτε παρτίδα. Εξακολουθώ να έχω την εντύπωση όμως ότι σε μεταγενέστερες από τις αρχικές παρτίδες το πρόβλημα δεν είναι τόσο έντονο. Γνωρίζω άλλα τρία άτομα που πήραν Ε51 τον Σεπτέμβριο και σε κανένα δεν έχει ξεβάψει κάτι.

 

Όπως και να'χει, και μιας και το θέμα μας είναι το Ε55, εγώ αναφέρω απλά ότι θεωρώ πως καλό είναι να μην αγοράζουμε κανένα κινητό με το που βγαίνει στην αγορά, ας μην κολλάμε στα παραδείγματα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα λέω, λοιπόν, για να θυμόμαστε ΟΛΟΙ ότι καλό είναι να μην παίρνουμε ένα κινητό όταν πρωτοκυκλοφορεί στην αγορά, ανεξάρτητα από το πόσο το θέλουμε. Εγώ έτσι κάνω πάντα σε όλες τις μάρκες από τις οποίες έχω περάσει και γι'αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μου το service. ;)

 

Συμφωνώ αλλά υπάρχουν δύο θέματα. Πρώτον, πόσο μπορείς να κρατηθείς όταν κυκλοφορεί κάτι που έχεις βάλει στο μάτι πόσους μήνες.,.

 

Δεύτερον, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και η τύχη. Μπορεί να πας να πάρεις τώρα ένα Ε51 ή Ν95 και να σου βγάλει τα απίστευτα προβλήματα. Και τα δύο του παραδείγματος τα πήρα την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν και μου βγήκαν άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο stendor εννοεί αυτό:

 

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-e66/sshots/gsmarena_s010.jpg http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-e66/sshots/gsmarena_s009.jpg

 

Δυστυχώς εμείς με το E51 δεν την έχουμε αυτή τη δυνατότητα.

 

 

με το Handy Shell την εχουμε

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει και σε full μαύρη έκδοση όπως το Ε51 (δηλ. χωρίς το ασημί πλαίσιο) ? :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε τίποτα τέτοιο τώρα.

Αλλά με τη Nokia δεν ξέρεις ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε τίποτα τέτοιο τώρα.

Αλλά με τη Nokia δεν ξέρεις ποτέ.

 

Βλέπε Ε71 ε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να βγεί σε ένα χρώμα μόνο.

Θα έχουμε ποικιλία.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε άσπρο πάντως είναι απίστευτα όμορφο. Όπως και στο Ε71, αργότερα, θα κυκλοφορήσουν και άλλα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από όλα όσα διάβασα, έχω να δηλώσω ότι είχα ΠΟΛΥ καιρό να ενθουσιαστώ τόσο με κινητό. Ελπίζω πραγματικά ο ενθουσιασμός μου να διατηρηθεί και αφού το δω από κοντά. :D

 

Πάντως, το χρωματάκι που μου αρέσει εμένα είναι το εξής:

 

http://www.gsmarena.com/showpic2.php3?sImg=reviewsimg/mwc09-nokia/latest/e55/gsmarena_014.jpg :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν κάνω λάθος πάντως, στο κείμενο αναφέρεται ότι θα ανακοινωθεί ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ που θα είναι διάδοχος του Ε51:

 

For Nokia E55 situation is also complicated by the fact that there will soon be announced the replacement of Nokia E51, which will cost the same price within - around 265-275 dollars.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μας τα λέει το Mobile-review. Μόνο για το πληκτρολόγιο φαίνεται να έχει κάποιες επιφυλάξεις, αν κατάλαβα καλά... :confused:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περίμενα να δω! :D

 

:love: :love:

 

 

Αν υπαρξει κι αλλη συσκευη μετα το Ε51 απορω με τι χαρακτηριστικα θα ερθει .

Κι αντε θα εχει τυπικο πληκτρολογιο , σε τι αλλο μπορει να διαφερει ;

Δεν εννοω μια και δυο τυπικες διαφορες .

 

Παρεπιπτοντως ειδε κανενας την συντομευση-bluetooth σε καποιο πληκτρο ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περίμενα να δω! :D

Δεν άργησε και πολύ να σκάσει μύτη, ε...;

 

 

ΑΝ δεν κάνω λάθος πάντως, στο κείμενο αναφέρεται ότι θα ανακοινωθεί ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ που θα είναι διάδοχος του Ε51:

 

For Nokia E55 situation is also complicated by the fact that there will soon be announced the replacement of Nokia E51, which will cost the same price within - around 265-275 dollars.

Ήταν αναμενόμενο πως δεν πρόκειται για αντικαταστάτη του E51, αλλά απλά για μια νέα προσθήκη στη γκάμα των Eseries.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη φωτο είναι όλα τα λεφτά.

 

http://mobile-review.com/review/image/nokia/e55/pic/compare/compare3.jpg

 

Όταν είχα το Ε51, θαύμαζα το μικρό του μέγεθος. Το Ε55 είναι ακόμα πιο μικρό σε όγκο και όμως έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, qwerty πληκτρολόγιο και τεράστια μπαταρία. Απλά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αναμενόμενο πως δεν πρόκειται για αντικαταστάτη του E51, αλλά απλά για μια νέα προσθήκη στη γκάμα των Eseries.

 

Η συγκεκριμένη φωτο είναι όλα τα λεφτά.

 

http://mobile-review.com/review/image/nokia/e55/pic/compare/compare3.jpg

 

Όταν είχα το Ε51, θαύμαζα το μικρό του μέγεθος. Το Ε55 είναι ακόμα πιο μικρό σε όγκο και όμως έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, qwerty πληκτρολόγιο και τεράστια μπαταρία. Απλά άψογο.

 

Καλά, αν ανακοινώσουν και κανά Ε52 στην Cebit, δεν θα ξέρουμε τι να πάρουμε στο τέλος... Ευχάριστο δίλημμα, όσο να ναι. :D

Link to comment
Share on other sites

Ε55 photos

 

http://img.mobile.mail.ru/images/review/Nokia/E55/phs/IMG_5846.jpg

 

http://mobile.mail.ru/reviews//Nokia_E55-prev.html

 

 

E66 in Red

http://img.mobile.mail.ru/images/review/Nokia/E55/phs/nokia_e55_red_02.jpg

 

http://mobile.mail.ru/news/telefony/30807.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...