Jump to content

Εmarket (πρώην Fleamarket): Χρήση και γενικές απορίες


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αλλά από το (απόλυτο) ύφος σου μου μοιάζεις να έχεις κάποια σχέση με το fleamarket...έχεις;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη αλλά από το (απόλυτο) ύφος σου μου μοιάζεις να έχεις κάποια σχέση με το fleamarket...έχεις;

 

Έγραψα πιο πάνω ότι δεν έχω καμία σχέση με το Fleamarket ή με κάποια άλλη σελίδα. Είμαι όμως χρόνια στην πιάτσα των κινητών και γνωρίζω πίο πολλά από όσα φαντάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο του fleamarket ειναι τα προβληματα που εχει.Κατα τα αλλα ειναι ενα τρομερο σαιτ με παρα παρα πολυ κοσμο.Κατι που ειναι το Πιο σημαντικο οταν μιλαμε για αγορες και πωλησεις.Απλο ειναι...
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

κανεις καμια ενημερωση?ακομα υπαρχει η ανακοινωση εκεινη για σημερα... αλλα ΤΙΠΟΤΑ!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

FLEAMARKET.GR

 

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ,

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΤΟΥ WEBSERVER ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΛΥΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.

ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΜΕΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

 

πω πω τι εμπαιγμός...όταν βγάζεις μια ανακοίνωση την βγάζεις γιατί είσαι έτοιμος να την τηρήσεις...αλλιώς γράψε ένα σύντομα κοντά σας και τέλος...! :wacko:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για να μας κραταει σε αγωνια το κανει! :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

παντως ειλικρινα η προσπαθεια που κανουν τα ατομα (κ δεν ξερω αν βγαζουν κατι απο αυτο) ειναι τελειως ερασιτεχνικη!οσο κ να μην θελω να τους κραζω δεν γινεται!ολο τα καταφερνουν!

τελος παντων μακαρι ολο αυτο να ειναι για καλο του σαιτ κ να ειναι το πιο αξιοπιστο κ σταθερο σαιτ πλεον :rolleyes:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

polu aparadekti symperifora apo pleuras fleamarket.prospathei na ekmetaleutei tin megali tou fimi alla me tosi kathisterisi to mono pou tha kataferei einai na metetrepsei tin kali tou fimi se kaki kai na ginoun pio gnosta alla site.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο site εχει κανει καλο σε πολλους (αγοραστες και πωλητες.)Αν δεν ειχε καποια προβληματα θα ηταν κορυφαιο. Ομως αυτοι που το συντηρουν δεν εχουν δωσει αρκετη σοβαροτητα. Ειμαι (ημουν??????????????) χρονια πωλητης - αγοραστης με παρα πολλες θετικες αξιολογησεισ (που ευχομαι να συνεχισω να τις εχω αν ξαναλειτουργησει). Σε ολο αυτο το διαστημα περασε απο χιλια κυματα το site. Ομως για αλλη μια φορα καποιοι φερονται παιδικα. ΑΝ θεωρειται οτι σε συγκεκριμενη ημερομηνια θα εισαστε ετοιμοι και χωρις προβληματα τοτε ναι. Αλλα καθε λιγο και λιγακι να αλλαζετε ημερομηνια μαλλον θεωρειται οτι ειμαστε παιδακια και σιγουρα σας κανει ανευθυνους ως προς το εργο σας . Λιγη σοβαροτητα και σεβασμος δεν βλαπτει (ακομα και αν ειναι ενα free site για παρα πολλους). Στο κατω κατω εχετε διαφημισεις αρα και εσοδα, και αν δεν υπηρχαμε εμεις δεν θα υπηρχε ουτε το site ουτε και οι διαφημισεις. Σεβαστητε μας για να σας σεβαστουμε, γιατι μεχρι τωρα μονο το αντιθετο εχετε πραξει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ούτε λόγος για το ότι και αυτοί μπορεί να πίστευαν ότι όλα είναι οκ και την τελευταία στιγμή κάτι μπορεί να προέκυψε, πχ. να έσπασε το πόδι του ο τεχνικός ή ο διάολος...

 

Είναι εύκολο να σκέφτετε κανείς πάντα αρνητικά, το δύσκολο είναι να κάνεις θετικές σκέψεις.

 

Με τέτοια αρνητική ενέργεια που βγάζετε, θεωρώ πια λογικά όλα όσα αντιμετωπίζει.

Link to comment
Share on other sites

hmmm siga min to matiasane kiolas.... ego -pou eime ektos chorou auctions- pisteuo oti einai kathara thema organoseis, antimetopisis kai aksiopistias kai san eteria ston "eauto tis" alla kai stous pelates/christes tis genikotera
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για βασκανία. Εσύ τα λές αυτά.

 

Είπα απλώς ότι όλα σας φταίνε και μάλλον τελικά σας φταίνε γενικώς, έτσι για να έχετε να περνάτε την ώρα σας.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δυστηχώς έχει αρχίσει και χάνει την αξιοπιστία του.. Κρίμαι και ήταν το αγαπημένο μου και είχα κάνει αρκετές αγορές :(

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

3+ χρόνια έχουν περάσει που το χρησιμοποίησα τελευταία φορά. Και τότε τα ίδια προβλήματα είχε, μια λειτουργούσε και μια όχι, μια κολλούσε μια ήταν ΟΚ. Σα χθες το θυμάμαι.

 

2-3 μήνες περίοδος ανοχής θα ήταν ΟΚ. 3 χρόνια όμως;;

 

Τα παιδιά που είναι πίσω από το flea δεν τα ξέρω. Φαίνεται ότι δεν έχουν τη δυνατότητα να κρατησουν το site. Η όλη δουλειά τόσα χρόνια φαίνεται καθαρά ερασιτεχνική.

 

Τους έκατσε που ξεκίνησαν πρώτοι πριν τόσα χρόνια, θα μπορούσαν να έχουν γίνει το ebay της Ελλάδας αλλά δεν το εκμεταλεύτηκαν. Δυνατότητες τους δόθηκαν πολλές. Ε

 

φόσον υπάρχει η ζήτηση και δεν μπορούν να την καλύψουν, θα την καλύψει κάποιος άλλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια αρνητική ενέργεια που βγάζετε, θεωρώ πια λογικά όλα όσα αντιμετωπίζει.

 

Σιγά μην του κάνουμε και βουντού. Αν ήθελε να κρατήσει μία αξιοπρέπεια το site, ας έβγαζε μία ανακοίνωση του στύλ "όταν λυθούν τα προβλήματα το site θα είναι και πάλι κοντά σας". End of story. Αυτά που κάνουν είναι καραγκιοζιλίκια να αλλάζουν δήλωση μέρα παρά μέρα. Δείχνει την αγωνία τους να κρατάνε "ζεστούς" τους χρήστες και τίποτα περισσότερο. Όσο για αυτό που είπες για θετικές σκέψεις κλπ, σόρυ κιόλας αλλά δεν είναι γκόμενα. Σιγά μην του ανάψω και κεράκι. Το αγαπώ το site, αλλά απαιτώ να με αντιμετωπίζει σοβαρά και να σέβεται τη νοημοσύνη μου με επαγγελματικές ανακοινώσεις. Αν την εβδομάδα που ξεκινά με εργάσιμες δεν ανοίξει πάλι, τι ανακοίνωση θα βγάλουνε?

 

«Αγαπητοί χρήστες! Όλα είναι έτοιμα αλλά έχει κολλήσει το Enter στο πληκτρολόγιο για το upload του site. Μόλις βρούμε πληκτρολόγιο, το flea θα είναι και πάλι κοντά σας, ευτυχισμένο το 2006»

Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

 

Με τέτοια αρνητική ενέργεια που βγάζετε, θεωρώ πια λογικά όλα όσα αντιμετωπίζει.

 

:blink: :lol: :rotfl: :up:

 

Να'σαι καλα φιλαρακι καιρο ειχα να γελασω τοσο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αναξιοπιστία θα ήτανε (για μένα πάντα) αν δεν το έκλειναν για να το φτιαξουν. Αφού το έκαναν δείχνει προσπάθεια.

 

Όσο για το γιατι δεν ανέβηκε όταν είπανε, τουλάχιστον εμένα με καλύπτει το ότι μας ενημέρωσαν. Συμβαίνουν και απρόοπτα στη ζωή.

 

Μιλάτε λές και στην καθημερινή μας ζωή από κάθε φορέα, κρατικό ή ιδιωτικό υπάρχει συνέπεια και αξιοπιστία...το Fleamarket μας πείραξε...!

Link to comment
Share on other sites

Αναξιοπιστία θα ήτανε (για μένα πάντα) αν δεν το έκλειναν για να το φτιαξουν. Αφού το έκαναν δείχνει προσπάθεια.

 

Όσο για το γιατι δεν ανέβηκε όταν είπανε, τουλάχιστον εμένα με καλύπτει το ότι μας ενημέρωσαν. Συμβαίνουν και απρόοπτα στη ζωή.

 

Μιλάτε λές και στην καθημερινή μας ζωή από κάθε φορέα, κρατικό ή ιδιωτικό υπάρχει συνέπεια και αξιοπιστία...το Fleamarket μας πείραξε...!

Επειδη υπαρχει αναξιοπιστια και σε αλλους τομεις της ζωης μας δεν σημαινει αυτο οτι δεν πρεπει να διαμαρυρομαστε και να μην ζηταμε το καλυτερο.Αν ολοι σκεφτοντουσαν ετσι ο κοσμος θα εμενε στασιμος.Η δε παροιμια "η προσπαθεια αρκει" ξερω μονο οτι καλυπτει τους μετριους.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν περιμενουμε πρωτα να ανοιξει να δουμε τι φτιαξανε, αν φτιαξανε κατι, και μετα να τους "σταυρώσουμε"? και εγω το χρησιμοποιω για αγοροπωλησιες, αλλα ΕΓΩ δεν εχω καποια αξιωση μιας και δεν πληρώνω. Για μενα το μονο κακο ειναι οτι, οπως αναφέρθηκε και πιο πανω, οτι δεν δινει μια καταληκτηκη ημερομηνια. Θα ηταν καλυτερα να λεγανε πολυ πιο μετα οτι θα ανοιξουν για να εχουν καποιο αβαντζο χρονου. Anyway για μενα τα παιδια κατι πανε να φτιαξουν και απο μενα εχουν ακομα ψηφο εμπιστοσύνης
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ συμφωνώ.μη τους σταυρώνετε όπως αναφέρθηκε.και απο τη στιγμή που δεν πληρώνει κανένας προς τι όλες αυτές οι διαμαρτυρίες δηλαδή?και πολύ απλά αν δεν σου αρέσει να περιμένεις πήγαινε αλλού.αλλά όλοι ξέρουμε οτι όλοι περιμένετε να ανοίξει για να ξαναβάλετε τις αγγελίες σας εκεί.και ειδικά εσείς που διαμαρτύρεστε περισσότερο γιατί προφανώς θα πήγατε σε κανα ibid ή οπουδήποτε αλλού -όπως κι εγώ χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ συμφωνώ.μη τους σταυρώνετε όπως αναφέρθηκε.και απο τη στιγμή που δεν πληρώνει κανένας προς τι όλες αυτές οι διαμαρτυρίες δηλαδή?και πολύ απλά αν δεν σου αρέσει να περιμένεις πήγαινε αλλού.αλλά όλοι ξέρουμε οτι όλοι περιμένετε να ανοίξει για να ξαναβάλετε τις αγγελίες σας εκεί.και ειδικά εσείς που διαμαρτύρεστε περισσότερο γιατί προφανώς θα πήγατε σε κανα ibid ή οπουδήποτε αλλού -όπως κι εγώ χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

σε αυτο ασε με να διαφωνησω... απλα δεν μπορω να στο αποδειξω χωρις χειροπιαστες αποδειξεις... αλλα οταν φτανεις σε ενα σημειο πολλων αξιολογησεων αλλαζουν τα πραγματα!εχω προσωπικη εμπειρια!

εγω ποτε δεν ειπα οτι δεν ειναι απιστευτο σαιτ με πολυ κοσμο!κ το αβανταρω κ εγω συνεχεια οπως κ αυτο εμενα!βρηκα τα παντα εκει μεσα, διαδικασια χρονοβορα αν αυτο το κατι το εψαχνα στην αγορα!

εγω απλα τους κραζω γιατι ενω θα μπορουσαν να το βαλουν σε ενα σταθερο σερβερ χωρις προβληματα κ να βγαζουν ετσι χρηματα (με διαφημισεις, σπονσορες κτλ) το αφησαν στο ελεος του θεου μεχρι που το πε το ποιημα ο καυμενος ο σερβερ!

ελπιζω με την επανοδο (συντομη θελω να πιστευω η μη) να ειναι πιο σταθερα, σιγουρα κ καλα τα πραγματα κ για τους διαχειριστες του αλλα κ σιγουρα για εμας ολους τους απλους ανθρωπους τους οποιους εξυπηρετει ποικιλοτροπως!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

ÁÃÁÐÇÔÏÉ ×ÑÇÓÔÅÓ

 

ÔÏ FLEAMARKET.GR ÂÑÉÓÊÅÔAI ÓÔÏ ÔÅËÉÊÏ ÓÔÁÄÉÏ ÅÑÃÁÓÉÙÍ.

 

ÕÐÏËÏÃÉÆÏÕÌÅ ÏÔÉ ÈÁ ×ÑÅÉÁÓÈÏÕÍ 24-48 ÙÑÅÓ ÐÅÑÉÐÏÕ.

 

Ç ÅÐÁÍÁÖÏÑÁ ÔÏÕ FLEAMARKET ÈÁ Å×ÅÉ ÔÇÍ ÓÇÌÅÑÉÍÇ ÌÏÑÖÇ.

 

ÓÕÍÔÏÌÁ ÊÁÉ ÐÁËÉ ÊÏÍÔÁ ÓÁÓ!

 

webmaster

 

αυτο μαλλον λεει οτι σε 24-48 ωρες θα επανελθει?!?μαλλον...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...