Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει video σε μορφή MPEG-4 (.mp4). Όσον αφορά το Η, θα ήθελα κι εγώ να μάθω τι είναι. :cool::cool::cool:
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Η υποδηλώνει ότι στην περιοχή που βρίσκεστε υπάρχει δίκτυο HSPA.

 

Παίζει αρχεία βίντεο .3gp,.mp4,.wmv,.rm(Real Player)

Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβως ειναι το δικτυο HSPA?

 

Oπως ειναι το 3G κατι παρομοιο απλα το HSPA δινει στο χρηστη ακομη ποιο γρηγορες ταχυτες απο το 3G.

Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβως ειναι το δικτυο HSPA?

 

HSDPA · High-Speed Downlink Packet Access

Το HSDPA ή High-Speed Downlink Packet Access είναι η τεχνολογία, που επιτρέπει τη σημαντική αύξηση του ρυθμού μεταφοράς των δεδομένων, καθώς και τη βελτιστοποίηση της χωρητικότητας σε δίκτυα WCDMA. Πολλές φορές αναφέρεται και ως τεχνολογία 3.5G, αφού ουσιαστικά αναβαθμίζει τις υπηρεσίες τρίτης γενιάς, παρέχοντας στους χρήστες συμβατών τερματικών να «λαμβάνουν» αρκετά πιο γρήγορα τις επιθυμητές πληροφορίες. Σε πρώτη φάση η ταχύτητα λήψης των πληροφοριών με την χρήση της συγκεκριμένης τεχνολογίας θα είναι έως και τρεις φορές μεγαλύτερη από αυτήν που παρέχουν τα δίκτυα 3G - και πλέον θα μπορεί να συγκριθεί με αυτή μιας σχετικά γρήγορης σταθερής «γραμμής» ADSL. Υπολογίζεται ότι η μέσος ρυθμός λήψης δεδομένων με την τεχνολογία HSDPA θα κυμαίνεται μεταξύ 550kbps και 1100kbps, όταν πρακτικά η τεχνολογία WCDMA προσέφερε ταχύτητες της τάξης των 384kbps. Αξιοποιώντας τις ικανότητες του HSDPA, οι πάροχοι έχουν τη δυνατότητα να προσφέρουν στους πελάτες τους «απαιτητικές» υπηρεσίες όπως on-demand streaming video, ταινίες, ολοκληρωμένα μουσικά κομμάτια κ.α.

HSUPA · High-Speed Uplink Packet Access

 

Το HSUPA ή High-Speed Uplink Packet Access είναι η τεχνολογία που επιτρέπει τη μεταφορά δεδομένων από το τερματικό προς το σταθμό βάσης σε ταχύτητες που θεωρητικά φθάνουν τα 5,76 ΜBit ανά δευτερόλεπτο. Ουσιαστικά, ενώ το HSDPA επιτρέπει στον τελικό χρήστη να λαμβάνει δεδομένα σε υψηλές ταχύτητες, το HSUPA επιτρέπει ακριβώς το αντίθετο, δηλαδή, την αποστολή δεδομένων σε υψηλές ταχύτητες. Το HSUPA αναφέρεται και συχνά ως τεχνολογία 3.75G, αφού αποτελεί το επόμενο λογικό βήμα της εξέλιξης των δικτύων τρίτης γενιάς, μετά την υλοποίηση των υποσχέσεων του HSDPA (3.5G).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

European Music Phone 2009-2010 -> Sony Ericsson W995

 

This device targets the multimedia enthusiasts by making it easy to access and playback audio and video media. The W995 is featuring a 2.6 inch display of 240x320 pixels resolution - enough to give the user a sufficient viewing experience. The phone includes include a music player, Walkman v4.0, with shake control, mini jack input for your favourite earphones and wireless Wi-Fi. Additional features include: a camera of 8.1 megapixels, a LED flash, a geo-tagging and an image stabilizer. With the new Media Go application, it’s incredibly easy to organize and transfer your music and movies to the W995’s internal 118MB memory or to M2 memory card (an 8GB is included). This phone even works as a DLNA server, so you can view photos or listen to music on compatible devices. Finally, there’s a neat kickstand for table use.

 

 

http://www.eisa.eu/awards/mobile

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει καποιος σε τι αναλυση τραβαει βιντεο και τις μορφης ειναι??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση (μπορεί ηλίθια):

 

αν αγοράσει κάποιος το κινητό τώρα, πρέπει να κάνει αναβάθμιση στο λογισμικό του από το site? γίνεται και με άλλο τρόπο?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση (μπορεί ηλίθια):

 

αν αγοράσει κάποιος το κινητό τώρα, πρέπει να κάνει αναβάθμιση στο λογισμικό του από το site? γίνεται και με άλλο τρόπο?

 

thanx

 

Δεν ξερω αν εχει βγει νεα εκδοση λογισμικου (νομιζω βγηκε).

Η αναβαθμιση γινεται με 2 τροπους. Ειτε κατεβαζοντας απο το σαιτ το Update Service ειτε μεσα απο το κινητο κανοντας αναβαθμιση over the air.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να εεξηγησεις λιγο οταν λες over the air???

 

Μεσα στις ρυθμισεις της συσκευης καπου πρεπει να υπαρχει η επιλογη Yπηρεσια αναβαθμισης.

Ετσι λαμβανεις στο κινητο σου την ενημερωση μεσω του ιντερνετ. Ισως υπαρξει μια μικρη χρεωση για την ληψη δεδομενων αλλα ειναι μικρη αν σκεφτει κανεiς το οφελος το οποιο ειναι να μην χασεις τα αρχεια σου οπως συμβαινει μεσω του update service.

Βεβαια πρεπει και παλι να κανεις ενα back up για ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Ειναι το ιδιο οταν τραβας φωτογραφια να πατας το κουμπι της καμερας και το ιδιο να πατας το μεσαιο πληκτρο στο D-Pad???Απο πλευρας αποτελεσματος ποιοτητας κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.Με το μεσαιο πληκτρο δεν κανει αυτοματη εστιαση, τραβα αμεσς φωτογραφια.

 

Nα ρωτησω κι εγω κατι ακομα: Υπαρχει τροπος να δυναμωσει η ενταση των ηχειων?Μου φαινεται οτι παιζει αρκετα χαμηλα, ειδικα για walkman συσκευη. Στα ακουστικα μου φαινεται ακομα χειροτερα καθως η ενταση ειναι ακομα χαμηλοτερη....

Ποια ειναι η "σωστη" ρυθμιση στον ισοσταθμιστη?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντρενετ το gps μου βρηκε στιγμα χωρις ιντερνετ ευχαριστω παντος
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.Με το μεσαιο πληκτρο δεν κανει αυτοματη εστιαση, τραβα αμεσς φωτογραφια.

 

Nα ρωτησω κι εγω κατι ακομα: Υπαρχει τροπος να δυναμωσει η ενταση των ηχειων?Μου φαινεται οτι παιζει αρκετα χαμηλα, ειδικα για walkman συσκευη. Στα ακουστικα μου φαινεται ακομα χειροτερα καθως η ενταση ειναι ακομα χαμηλοτερη....

Ποια ειναι η "σωστη" ρυθμιση στον ισοσταθμιστη?

 

Φιλε μου..υπαρχει τροπος αλλα πρεπει να μπεις στα αρχεια του κινητου...με ενα προγραμμα που ονομαζεται a2 uploader μπαινεις μεσα σε κατι αρχεια και απο κει μεσω των ακουστικων οδηγων που παρεχονται στο site κανεις τις απαραιτητες αλλαγες...εγω το εκανα..και εχω δει τεραστια αλλαγη!!!Οδηγους για να δεις πως θα χρησιμοποιησεις το a2 uploader εχει στο site!!!Οριστε η ιστοσελιδα: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113&st=0 !!!!!! Επισης παρε και ενα ακομη link σε περιπτωση π μαθεις τον τροπο εδω εχει αρχεια με τα οποια κανεις τρομερη αναβαθμιση στν καμερα...και στο βιντεο..γιατι απο οσο θα χεις καταλαβει μονο για 8mpixel δεν βγαζει το τηλεφωνο π εχουμε οριστε και το link για την καμερα:http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43277

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου..υπαρχει τροπος αλλα πρεπει να μπεις στα αρχεια του κινητου...με ενα προγραμμα που ονομαζεται a2 uploader μπαινεις μεσα σε κατι αρχεια και απο κει μεσω των ακουστικων οδηγων που παρεχονται στο site κανεις τις απαραιτητες αλλαγες...εγω το εκανα..και εχω δει τεραστια αλλαγη!!!Οδηγους για να δεις πως θα χρησιμοποιησεις το a2 uploader εχει στο site!!!Οριστε η ιστοσελιδα: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113&st=0 !!!!!! Επισης παρε και ενα ακομη link σε περιπτωση π μαθεις τον τροπο εδω εχει αρχεια με τα οποια κανεις τρομερη αναβαθμιση στν καμερα...και στο βιντεο..γιατι απο οσο θα χεις καταλαβει μονο για 8mpixel δεν βγαζει το τηλεφωνο π εχουμε οριστε και το link για την καμερα:http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43277

 

Φιλε, επειδη το παρακολουθω πολυ στενα αυτο το forum που λες αληθεια οκ ακουγεται πιο δυνατα που το θελουμε γι αυτο το κινητο αλλα μηπως η αντικειμενικα και με βραβειο ποιοτητα διαταραζεται???????Ακουγεται τοοοσο κα8αρα οσο και πριν???Γενικα θα με ενδιεφερε να ανταλασαμε αποψεις γιατι το παρακολου8ω πολυ καιρο περιμενοντας κατι αποδεδειγμενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....

 

Οσο για την 2ετη εγγυηση υποθετω πως εχοντας εξασφαλισει τoυς original drivers μπορεις να τους ξαναπερασεις και ολα οπως πριν,ε???

 

A!!Και ποιοθς θεωρεις του καλυτερους drivers μεχρι στιγμης απο το forum που παραθετεις?Και Camdriver και Acoustics....

Υπαρχει και ενα Idou(Satio) Pack για w995.Το χεις δοκιμασει???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, επειδη το παρακολουθω πολυ στενα αυτο το forum που λες αληθεια οκ ακουγεται πιο δυνατα που το θελουμε γι αυτο το κινητο αλλα μηπως η αντικειμενικα και με βραβειο ποιοτητα διαταραζεται???????Ακουγεται τοοοσο κα8αρα οσο και πριν???Γενικα θα με ενδιεφερε να ανταλασαμε αποψεις γιατι το παρακολου8ω πολυ καιρο περιμενοντας κατι αποδεδειγμενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ....

 

Οσο για την 2ετη εγγυηση υποθετω πως εχοντας εξασφαλισει τoυς original drivers μπορεις να τους ξαναπερασεις και ολα οπως πριν,ε???

 

A!!Και ποιοθς θεωρεις του καλυτερους drivers μεχρι στιγμης απο το forum που παραθετεις?Και Camdriver και Acoustics....

Υπαρχει και ενα Idou(Satio) Pack για w995.Το χεις δοκιμασει???

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση ήχου που αναφέρεις, αδιαφορώντας για τη διετή εγγύηση (κακό του κεφαλιού μου ίσως...). Η βελτίωση αυτή αφορά ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΗΧΕΙΑ του τηλεφώνου και όχι τον ήχο που περνάει από τα ακουστικά. Με άλλα λόγια, αν ακούς μουσική από τα ακουστικά δε θα βρείς την παραμικρή διαφορά σε ένταση ή σε ποιότητα.

Από την άλλη, αν βγάλεις τα ακουστικά κι ακούσεις από τα ηχεία, η διαφορά είναι μεγάλη. Η ένταση ανεβαίνει σε απίστευτο επίπεδο (προσωπικά δεν έχω ακούσει δυνατότερο ήχο σε κινητό κι έχω τρομάξει πολύ κόσμο που έτυχε να βρίσκεται κοντά στο τηλ. όταν αυτό χτύπησε). Και φυσικά η ποιότητα του ήχου πέφτει (φυσιολογικά) όταν η ένταση ανεβαίνει τόσο πολύ.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ψιλοασχετο?το τηλεφωνο μ το πηρα απο vodafone.ειναι branded ή unbranded?και τι ακριβως σημαινουν αυτα τα 2?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ψιλοασχετο?το τηλεφωνο μ το πηρα απο vodafone.ειναι branded ή unbranded?και τι ακριβως σημαινουν αυτα τα 2?

Δεν ξερω πως τα βγαζει τα κινητα η vodafone αυτη τη χρονικη στιγμη.

παλιοτερα τα εβγαζε με vodafone live menu.(τροποιημενο μενου).

 

το δικο σου εχει κανονικο μενου..επισης σε αρχικη κατασταση λειτουργια..εχει πουθενα συντομευση για vodafone live?? αν δεν εχει τοτε το κινητο ειναι κανονικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι...δεν εχει κθλ vodafone live!αυτο τι σημαινει δλδ?[/quote

 

σημαινει οτι η συσκευη σου ειναι unbranded. Oi branded συσκευες σου παρεχουν προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις για αμεση προσβαση στα site των εταρειων πχ στο my view της cosmote,στο vodafone live της vodafone κλπ Παλαιοτερα κανανε παρεμβαση σε ολο το μενου του τηλεφωνου και ηταν και κλειδωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση ήχου που αναφέρεις, αδιαφορώντας για τη διετή εγγύηση (κακό του κεφαλιού μου ίσως...). Η βελτίωση αυτή αφορά ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΗΧΕΙΑ του τηλεφώνου και όχι τον ήχο που περνάει από τα ακουστικά. Με άλλα λόγια, αν ακούς μουσική από τα ακουστικά δε θα βρείς την παραμικρή διαφορά σε ένταση ή σε ποιότητα.

Από την άλλη, αν βγάλεις τα ακουστικά κι ακούσεις από τα ηχεία, η διαφορά είναι μεγάλη. Η ένταση ανεβαίνει σε απίστευτο επίπεδο (προσωπικά δεν έχω ακούσει δυνατότερο ήχο σε κινητό κι έχω τρομάξει πολύ κόσμο που έτυχε να βρίσκεται κοντά στο τηλ. όταν αυτό χτύπησε). Και φυσικά η ποιότητα του ήχου πέφτει (φυσιολογικά) όταν η ένταση ανεβαίνει τόσο πολύ.

Μιλας για αυτην¨http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113 ??

Παντως αναφερει οτι ανεβαζει ενταση στα ακοθστικα μαλλον απο το jack αλλ στην v3 και απο το handfree...

 

Παντως εγω θα ηθελα μια αναβαθμηση ηχου αλλα μεχρι εκει που δεν αλλειωνεται η ποιοτητα και αυτο μπορει να διαπιστωθει με τεχνικα μεσα μονο... http://www.gsmarena.com/latest_features-review-171p2.php

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...