Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Από ότι φαίνεται η πτώση προκάλεσε κάποια βλάβη στο κινητό. Καλό θα ήταν να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι να φτιαχνεται γιατι ουτε 1 χρονο δεν το εχω και ειναι κριμα..

Το επισημο service θα σου δωσει την απαντηση που ζητας ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το w995.Μετα απο ενα πεσιμο που εφαγε το εκλεισα και το ξανανοιξα.Ανοιξε κανονικα αλλα μολις ανοιξε κολλησε.Εβγαλα μπαταρια και sim και ξαναδοκιμασα αλλα τιποτα.Παλι ανοιξε κανονικα αλλα μολις βρηκε δικτυο εκει κολλαει και δεν κανει τιποτα αλλο..ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?προφανως θα πρεπει να το δωσω για service ε?Οποιος μπορει ας βοηθησει.Ευχαριστω

 

ΑΝ σου επεσε σε μαρμαρενιο - τσιμεντενοι πατωμα απο αποσταση υψους 1 μετρου.. αυτο για μενα ειναι.. ΘΡΙΛΕΡ!! Δεν θελω να το φανταζομαι καν! Το κινητο αυτο ειναι αρκετα βαρυ και ετσι οπως ειναι με μεταλλικη επιφανεια σιγουρα αν πεσει.. θα παθει κατι!.. Θα αγορασω τωρα που το σκεφτομαι μια καλτσα να το βαζω μεσα..!

 

Οσον αφορα την περιπτωση με την καλη εμφανιση της ωρας .. πιστευω να βρεις ενα ασπρο θεματακι για το κινητο σου( την ωρα να την εχεις με μεγαλα γραμματα και σκουροχρωμα) η αλλιως το βραδυ να ειναι σκουρο το θεμα (backround) με ανοιχτοχρωμα γραμματα.

 

Περιεργο!:confused:

Οσο για το ρολοι ενοουσα κατι σε στυλ Νοκια η Αινο π.χ. που πατας 1 κουμπι και γωτιζετε στιγμιαια η οθονη δειχνοντας σου την ωρα ανεξαρτητα τι θεμα η wallpaper εχεις!Αυτο με τα ρολογακια που λες ειναι θεματα,τα ξερω και εχω παρα πολλα αλλα δυστυχως ειναι θεμα δηλαδη δε σε αφηνει να βαλεις καμια δικια σου εικονα σα wallpaper και σχεδον ολα οσα εχω βρει ειναι και σκουρα οποτε δε τα χρησιμοποιω.

Αν πετυχη το ματι σου παντως κανενα ανοικτοχρωμο ποσταρισε το και εδω!:)

 

Α!! ψαξε αν υπαρχει καμμια εφαρμογη(δεν εχει σημασια που δεν εχει ανοιχτο λογισμικο-παιρνει εφαρμογες της πλακας οπως ολα) η walipaper-προστασια οθονης που να εμφανιζει την ωρα!!

Οποιος βρει κατι ας στειλει!!

 

http://www.myw995.lasyk.net/sub/84/C/Name/3/W995-Themes-Abstract-page3.html

 

THEME.. Clock Legibility

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Σαν κάτοχος του εν λόγω μοντέλου αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα..

Όταν το πρωτοπήρα, μου είχε επιλογή για αναφορά μηνύματος η οποία μετά

από λίγο καιρό ως δια μαγείας εξαφανίστηκε.:blink:

Έπειτα ενώ μου εμφάνιζε τα μηνύματα από ένα πρόσωπο

ως συνομιλία και αυτό πλέον δεν το εμφανίζει..

Και τώρα εδώ και μία εβδομάδα και λίγο παραπάνω ενώ μου στέλνουν πχ 2 μηνύματα

μαζί, δεν μου τα εμφανίζει παρά μου τα κόβει χάνοντας ένα μέρος του μηνύματος και βγάζοντας κάποιες τελείες στη θέση του μηνύματος ( επιπλέον το μήνυμα έχει ένα εικονίδιο με κομμένο το μήνυμα).Αυτό πιστεύετε ότι οφείλεται στο κινητό ή είναι κάποιο πρόβλημα του δικτύου??

Αν και έκανα ολική επαναφορά δεν λύθηκε κάποιο πρόβλημα..Ούτε υπάρχει κάποια πρόσφατη αναβάθμιση..

Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρωτοπήρα, μου είχε επιλογή για αναφορά μηνύματος η οποία μετά

από λίγο καιρό ως δια μαγείας εξαφανίστηκε.:blink:

 

Φιλε μου δοκιμασε να βαλεις καρτα σιμ αλλου δικτυου και δες αν "εμφανιστηκε" στις ρυθμισεις... ;)

Σε μενα επιασε :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητο πριν απο λιγες μερες. Πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης!

 

Εχω ενα προβλημα. Χρησιμοποιω το wetravel για gps προγραμμα και οπως και οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης η οθονη σβηνει μετα απο λιγο.

 

Υπαρχει καπου η επιλογη να απεργοποιειται το σβησιμο της οθονης (για να την επιλεγω οσο χρησιμοποιω το προγραμμα) ή μηπως υπαρχει ρυθμιση μεσα απο το προγραμμα?

Edited by Savafan1985
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα σβηνει μετα απο ενα λεπτο περιπου.. δε νομιζω να υπαρχει ρυθμιση.. ετσι και αλλιως το τηλεφωνακι δεν προοριζεται να το εχεις διπλα απο το τιμονι του αυτοκινητου σου..αλλωστε εχει και μικρη οθονη,,.
Link to comment
Share on other sites

Σκεπτομαι να παρω μερικα αξεσουαρ για το τηλεφωνο,και βρηκα σε Αγγλικα μαγαζια,διαφορα,οπως θηκες,μεμβρανες καλυψεως-προστασιας της οθονης,κλπ.

Εχει κανεις αποψη για το θεμα,και μηπως εχει αγορασει κατι,για να κανει καμια προταση,γιατι υπαρχουν πολλα διαφορετικα πραγματακια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΉΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ Sony Ericsson's w995 ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΑΚΟΎΩ WEB ΡΑΔΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΡΑΔΙΟ.

ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο MOZILA FIREFOX ΓΙΑ ΤΟ W995 ?

 

ΒΑΣΙΚΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΑΝ ΤΟ WINAMP Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΌΜΟΙΟ ΈΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΓΩ ΣΤΑΘΜΟ Η ΕΝΑ web browser ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΉ!!!!!

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ξερω μονο για τον firefox να σου πω...δεν εχει βγει για κανενα λειτουργικο...ομως εχουν ακουστει φημες οτι θα βγει για android;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλειστό λειτουργικό το w995 οπότε λίγο δύσκολο να ακούσεις ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ. Εκτός και αν το υποστηρίζει κάποια λειτουργία του (έχω να χρησιμοποιήσω walkman se κανένα 3χρονο). Kαι να βρεις κάτι έχε στο νου σου πως μόνο μέσω wifi θα βολεύει να ακούς μιας και το streaming του ήχου θα σου κατεβάζει περίπου 60mb την ώρα, οπότε δε συμφέρει να μπαίνεις με κάποιο πακέτο εταιρίας.

 

Firefox ούτε καν και ούτε πρόκειται, τώρα τον περιμένουμε εμείς για android. Αν ψάχνεις εναλλακτικό browser δες opera mini.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητο πριν απο λιγες μερες. Πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης!

 

Εχω ενα προβλημα. Χρησιμοποιω το wetravel για gps προγραμμα και οπως και οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης η οθονη σβηνει μετα απο λιγο.

 

Υπαρχει καπου η επιλογη να απεργοποιειται το σβησιμο της οθονης (για να την επιλεγω οσο χρησιμοποιω το προγραμμα) ή μηπως υπαρχει ρυθμιση μεσα απο το προγραμμα?

 

Το wetravel το έβαλες εσύ ή το είχε μέσα; Πάντως, εγώ που χρησιμοποιώ το wayfinder navigator που είχε, δε σβήνει ποτέ η οθόνη.

 

και σε μενα σβηνει μετα απο ενα λεπτο περιπου.. δε νομιζω να υπαρχει ρυθμιση.. ετσι και αλλιως το τηλεφωνακι δεν προοριζεται να το εχεις διπλα απο το τιμονι του αυτοκινητου σου..αλλωστε εχει και μικρη οθονη,,.

 

Νομίζω ότι το θέμα αυτό είναι καθαρά προσωπικό. Εγώ για δύο χρόνια είχα δίπλα στο τιμόνι το c702 που έχει και μικρότερη οθόνη. Τώρα με το w995 είναι ακόμα καλύτερα. Νομίζω ότι για navigation η οθόνη του είναι άψογη.

 

Σκεπτομαι να παρω μερικα αξεσουαρ για το τηλεφωνο,και βρηκα σε Αγγλικα μαγαζια,διαφορα,οπως θηκες,μεμβρανες καλυψεως-προστασιας της οθονης,κλπ.

Εχει κανεις αποψη για το θεμα,και μηπως εχει αγορασει κατι,για να κανει καμια προταση,γιατι υπαρχουν πολλα διαφορετικα πραγματακια.

 

Δες στο ebay, έχει ότι θες. Εγώ έχω αγοράσει όλους τους τύπους θηκών που υπάρχουν και sreen protectors. Το καλύτερο που θα σου πρότεινα είναι να πάρεις μια λαστιχένια θήκη που προστατεύει όλα τα κουμπιά (υπάρχουν και άλλες που αφήνουν τα μπροστινά κουμπιά ακάλυπτα - ότι σε βολεύει). Αν η θήκη που θα πάρεις, έχει τζαμάκι ΟΚ, αν όχι, πάρε και screen protector.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΉΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ Sony Ericsson's w995 ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΑΚΟΎΩ WEB ΡΑΔΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΡΑΔΙΟ.

ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο MOZILA FIREFOX ΓΙΑ ΤΟ W995 ?

 

ΒΑΣΙΚΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΑΝ ΤΟ WINAMP Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΌΜΟΙΟ ΈΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΓΩ ΣΤΑΘΜΟ Η ΕΝΑ web browser ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΉ!!!!!

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Εγώ το μόνο που έχω βρει είναι το virtual radio, το οποίο όμως έχει προεγκατεστημένους σταθμούς (ελληνικούς έχει μόνο δύο), δεν ξέρω αν το έχεις υπ' όψη σου. Για να μη χρεώνεσαι όταν ακούς, συνδέσου μέσω wifi και τότε θα ακούς τσάμπα, το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απο τους ακριτικους λειψους.μια ερωτηση.θελω να μεταφερω καποια βιντεο απο τον υπολογιστη μου στο κινητο.πειτε καποιο προγραμμα που να τα μετατρεπει για να μπορω να τα βλεπω κ στο κινητο.βιντεακια για παραδειγμα,καποιες ταινιες η' κ βιντεο κλιπς.ευχαριστω
θεε μου για σενα τον τρελλογιατρο τον επισκεφτομαι συχνα,δεν εχω σπιτι δεν εχω δουλεια δεν εχω γκομενα δεν εχω λεφτα---ΑΡΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω και εγω...α3ιζει να το παρω η οχι??

τι προβληματα εχει στα μηνυματα???

αν το παρω απο την κοσμοτε υπαρχει καποιο προβλημα?

σας ευχαριστω...

σε τι ειναι σιγουρα καλο??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τα λιγα sonyericsson κινητα που συνδυαζουν αψογη ποιοτητα κατασκευης-χαρακτηριστικων συσκευης..Απροβληματιστη,ευκολη και στιβαρη κατασκευη με εμφαση στις μουσικες δυνατοτητες,χωρις να υπολειπεται στο θεμα της καμερας πλην των νυχτερινων ληψεων λογω απουσιας ξενον φλας..Αυτα...:happy:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω και εγω...α3ιζει να το παρω η οχι??

τι προβληματα εχει στα μηνυματα???

αν το παρω απο την κοσμοτε υπαρχει καποιο προβλημα?

σας ευχαριστω...

σε τι ειναι σιγουρα καλο??

 

- Είναι σίγουρα αξιόπιστο, απροβλημάτιστο και ξέρεις ότι έχεις καλό τηλέφωνο χωρίς να ανησυχείς ότι θα παρουσιάσει κάτι ξαφνικά. Δεν κολλάει, δε σβήνει, δεν καθυστερεί να ανοίξει εφαρμογές.

- Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

- Έχει καλή διάρκεια μπαταρίας.

- Μπορείς να παραμετροποιήσεις τις επιλογές του μενού (δημιουργώντας συντομεύσεις) όπως στα περισσότερα Ericsson.

- Φυσικά είναι εύχρηστο -- όπως είναι γενικά τα Ericsson αν είχες ποτέ άλλο μοντέλο.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα παραπάνω, αξίζει να το πάρεις. :)

Εγώ αυτά έψαχνα, κι έκανα την καλύτερη επιλογή με το 995.

 

Ένα μικρό θέμα είναι ότι εκεί που οι περισσότερες συσκευές δεν έχουν καλό σήμα, δεν έχει ούτε αυτή. Προσωπικά από ένα τόσο καλό τηλέφωνο θα περίμενα να έχει σήμα εκεί που τα άλλα δεν έχουν... Προσωπική προτίμηση αυτό...

 

Για προβλήματα στα μηνύματα δεν διαπίστωσα κάτι.

Για Cosmote δε γνωρίζω.

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει καποιες δερματινες θηκες στο Ιντερνετ.Εχει βαλει κανεις,για να μας πει καμια γνωμη;

Επισης,παρηγγειλα ενα πλαστικο φυλλο,που μπαινει πανω στην οθονη,για να μη χαλαει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει καποιες δερματινες θηκες στο Ιντερνετ.Εχει βαλει κανεις,για να μας πει καμια γνωμη;

Επισης,παρηγγειλα ενα πλαστικο φυλλο,που μπαινει πανω στην οθονη,για να μη χαλαει.

οι θηκες γι'αυτο το κινητο κατα την γνωμη μου ειναι "ακυρες".οσο για την μεμβρανη προστασιας καλα εκανες και πηρες.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως τετοιες εχω δει.μονο χρηστικες δεν ειναι κατα την γνωμη μου.επισης φροντισε η θηκη που θα παρεις να μην κουμπωνει με μαγνητη γιατι επηρεαζει παρα πολυ την αποδοση της μπαταριας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονον αυτο δε σκεφτηκα,παρ ο,τι Φυσικος!:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μονον αυτο δε σκεφτηκα,παρ ο,τι Φυσικος!:(

εγω την εχω πατησει παλιοτερα με θηκη σε ενα μοτορολα v3 που ειχα και ηταν ακριβως ιδια θηκη..και ψαχνωντας να βρω την λυση,σε ξενα φορουμ αναφερανε το προβλημα της θηκης με κουμπωμα μαγνητικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απο τους ακριτικους λειψους.μια ερωτηση.θελω να μεταφερω καποια βιντεο απο τον υπολογιστη μου στο κινητο.πειτε καποιο προγραμμα που να τα μετατρεπει για να μπορω να τα βλεπω κ στο κινητο.βιντεακια για παραδειγμα,καποιες ταινιες η' κ βιντεο κλιπς.ευχαριστω

 

Δες το Quick media converter και θα πάθεις πλάκα. Μετατρέπει τα πάντα στα πάντα (σχεδόν) και στο κεντρικό μενού έχει επιλογές (εκτός άλλων) για μετατροπή σε format i-pod, κινητά και άλλα πολλά!!!

Edited by sapuu
Link to comment
Share on other sites

Δες το Quick media converter και θα πάθεις πλάκα. Μετατρέπει τα πάντα στα πάντα (σχεδόν) και στο κεντρικό μενού έχει επιλογές (εκτός άλλων) για μετατροπή σε format i-pod, κινητά και άλλα πολλά!!!

 

ευχαριστω φιλαρακι θα το δοκιμασω

θεε μου για σενα τον τρελλογιατρο τον επισκεφτομαι συχνα,δεν εχω σπιτι δεν εχω δουλεια δεν εχω γκομενα δεν εχω λεφτα---ΑΡΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...