Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται για ανταλλαγή ολοκαίνουργιου ΗΤC Wildfire με ίδιας κατάστασης SE W995?

 

Θέλω το W995 και επειδή η Vodafone δεν το έχει, λέω να πάρω το Wildfire και να το ανταλλάξω με κάποιον (περιοχή Θεσσαλίας) που έχει απείραχτο στο κουτί του to W995..

 

Φαντάζομαι θα είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις την ανταλλαγή που θες... Γιατί δεν κοιτάς σε online καταστήματα για το 995; Είδες στο skroutz.gr ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι θα είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις την ανταλλαγή που θες... Γιατί δεν κοιτάς σε online καταστήματα για το 995; Είδες στο skroutz.gr ;

αφου το κινητο θα το παρει με επιδοτηση αναγκαστικα απο καταστημα vodafone :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου το κινητο θα το παρει με επιδοτηση αναγκαστικα απο καταστημα vodafone :blink:

 

Μπορεί να το πάρει και από ορισμένα άλλα καταστήματα. πχ Πλαίσιο, Media Markt και άλλα. Ίσως να γίνεται και από κάποιο online μαγαζί με επιδότηση -- από το Πλαίσιο γίνεται, κάνεις την αγορά τηλεφωνικά.

 

Πάντως εγώ φίλε DimBoud έκανα κάτι πιο εύκολο: Αγόρασα το 995 κανονικά, και θα πάρω με την επιδότηση κάτι άλλο (που δεν έχω αποφασίσει ακόμα τί θα είναι) και θα βάλω αγγελία να το πουλήσω. :D

 

Νομίζω ότι αυτή είναι σχετικά ευκολότερη λύση από το να ψάχνεις κάποιον για ανταλλαγή. (Επίσης αγοράζεις το 995 χωρίς να είναι branded από τη Vodafone!)

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε DimBoud έκανα κάτι πιο εύκολο: Αγόρασα το 995 κανονικά, και θα πάρω με την επιδότηση κάτι άλλο (που δεν έχω αποφασίσει ακόμα τί θα είναι) και θα βάλω αγγελία να το πουλήσω. :D;)

Αυτό βλέπω να κάνω στο τέλος.. Και το πουλάω 250€ και τελειώνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ένα τόσο ενδιαφέρον (και αρκετά ακριβό) τηλέφωνο δεν έχει επιλογή για ενεργοποίηση του flight mode, παρά μόνο αν επιλέξεις να σε ρωτάει στην εκκίνηση; :confused:

 

Φαίνεται να είναι το μόνο πράγμα που λείπει από τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Στο c510 υπάρχει στο μενού "ρυθμίσεις", "γενικές". Δεν ισχύει το ίδιο στο w995;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Στο c510 υπάρχει στο μενού "ρυθμίσεις", "γενικές". Δεν ισχύει το ίδιο στο w995;

 

Ναι, υπάρχει, αλλά από εκεί απλά επιλέγεις να σε ρωτάει όταν ανοίγεις το τηλέφωνο αν θέλεις flight mode ή κανονική λειτουργία.

 

Αν θες δηλαδή να ενεργοποιήσεις το flight mode όταν η συσκευή είναι ανοιχτή, πρέπει πρώτα να έχεις ενεργοποιημένη την πιο πάνω ρύθμιση, μετά να σβήσεις τη συσκευή, να την ανοίξεις ξανά, και τότε θα σε ρωτήσει αν θες flight mode και μπορείς να επιλέξεις. Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή...

 

Το σενάριο να έχει κάποιος το τηλέφωνο σε λειτουργία και να θέλει απλά να το θέσει σε flight mode δεν τους έχει περάσει από το μυαλό; Απορώ μερικές φορές...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα μέλη θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα από ένα ποιον προχωρημένο χρήστη, από μένα...

 

1) πως μπορώ μέσο του προγράμματος Media Go να μετατρέψω ταινίες για το W995

η με κάποιο άλλο πρόγραμμα αλλά που να αφορά όμως το w995 και μόνο,και σε τι κωδικοποίηση που να μην κάνει όμως το αρχείο μεγάλο σε μέγεθος (Mb)

 

2) μεταξύ του W995 και του C905 πιο προτείνετε εσείς ? με το τηλέφωνο είμαι πολλή ικανοποιημένος απλά θα ήθελα να τραβάω και βίντεο πιο από τα 2 προτείνετε...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

To w995 δεν το έχω δουλέψει αλλά από φίλους που το έχουν και έχοντας δοκιμάσει λιγάκι, είναι από τα καλύτερα κινητά που έβγαλε τα τελευταία χρόνια η SE. Ως παλιός κάτοχος του c905 σε συμβουλεύω να κρατήσεις το w995 γιατί το άλλο θα σε ταλαιπωρήσει πολύ φίλε μου, τρώει τρελά κολλήματα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

2) μεταξύ του W995 και του C905 πιο προτείνετε εσείς ? με το τηλέφωνο είμαι πολλή ικανοποιημένος απλά θα ήθελα να τραβάω και βίντεο πιο από τα 2 προτείνετε...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

 

995κ ξερό ψωμί..

απ τα πιο σταθερά κ ποιοτικά τηλέφωνα που έχει βγάλει η se το οποίο μόλις το έδωσα καταλαβα πόσο καλό κ πρακτικό είναι για καθημερινή απρόβληματιστη χρήση κ το ξαναπήρα..ευτυχώς το βρήκα πριν εξαντληθεί..

όσο για το video το 995 τραβάει πιο καλό απ τω 905τα είχα κ τα 2)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

995κ ξερό ψωμί..

απ τα πιο σταθερά κ ποιοτικά τηλέφωνα που έχει βγάλει η se το οποίο μόλις το έδωσα καταλαβα πόσο καλό κ πρακτικό είναι για καθημερινή απρόβληματιστη χρήση κ το ξαναπήρα..ευτυχώς το βρήκα πριν εξαντληθεί..

όσο για το video το 995 τραβάει πιο καλό απ τω 905τα είχα κ τα 2)

Υπαρχει ακομα το 995? Θελω να το τσιμπισω για 2ο επειδη το c902 μου τα κακαρωσε μετα απο βιαιη πτωση!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει κ πουλαει και τρελλα αναμεσα στα μη-smartphones...κ συγνωμη που θα στο πω,αλλα ειναι ετη φωτος καλυτερο απο το c902...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει κ πουλαει και τρελλα αναμεσα στα μη-smartphones...κ συγνωμη που θα στο πω,αλλα ειναι ετη φωτος καλυτερο απο το c902...
Φυσικα και ειναι καλυτερο το w995...ειπα εγω το αντιθετο?:confused: Απλα μου χαλασε το c902,2 χρονια το ειχα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις,αν παιρνει αναβαθμιση και πως;

Οχι τιποτ αλλο,μονον εγκυκλοπαιδικα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με το PC Suite και από κει αναβαθμίζεις το τηλέφωνο υπό την προϋποθεση ότι υπάρχει ενημέρωση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To πηγα στο Γερμανο,και διαβασε τι γραφει.

1215-7995

R1HA035

0911210

Μηπως ξερεις,αν υπαρχει νεωτερη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου εβγαλε και εμενα μια διαθεσιμη αναβαθμιση το κινητο αλλα επρεπε να ειμαι συνδεμενος στο νετ εαν δεν κανω λαθος. εαν συνδεθω η απο τον υπολογιστη μπω στο pc suite λετε να την κατεβασει μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Ποια εχει το δικο σου;

Εμενα γραφει, 1215-7995

R1HA035

091210 , και δεν ξερω αν υπαρχει νεωτερη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εχει το δικο σου;

Εμενα γραφει, 1215-7995

R1HA035

091210 , και δεν ξερω αν υπαρχει νεωτερη.

 

 

Και μενα την ιδια εκδοση λογισμικου εχει!! Πιστευω αυτη ειναι η πιο καινουρια γιατι και γω το κινητο πριν 2 μηνες το πηρα περιπου- ενω το κινητο εχει που βγηκε πανω απο ενα χρονο νομιζω.. Παντως αν υπαρχει καινουρια εκδοση ελπιζω να υπαρχουν σε αυτη και καινουρια flash θεματακια!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα την ιδια εκδοση λογισμικου εχει!! Πιστευω αυτη ειναι η πιο καινουρια γιατι και γω το κινητο πριν 2 μηνες το πηρα περιπου- ενω το κινητο εχει που βγηκε πανω απο ενα χρονο νομιζω.. Παντως αν υπαρχει καινουρια εκδοση ελπιζω να υπαρχουν σε αυτη και καινουρια flash θεματακια!!

 

Αυτή η έκδοση είναι η τελευταία για όσους το έχουμε πάρει από cosmote και δυστυχώς δε παίρνει flash θέματα!πάντως το κινητό είναι άψογο για απροβληματιστη καθημερινη χρήση και πραγματικά το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορώ πατώντας κάποιο πληκτρο να δείχνει ευκρινώς την ώρα όταν είναι κλειδωμένο όπως πολλά nokia η samsung η ακόμα κ το aino της ίδιας εταιρίας και όχι έτσι άχνα και θολα που τη δείχνει τώρα πατώντας το πλαϊνό πληκτρο..κατά τα αλλά,ποιότητα αυτονομία κ πρακτικότητα είναι σχεδόν άψογο..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση είναι η τελευταία για όσους το έχουμε πάρει από cosmote και δυστυχώς δε παίρνει flash θέματα!πάντως το κινητό είναι άψογο για απροβληματιστη καθημερινη χρήση και πραγματικά το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορώ πατώντας κάποιο πληκτρο να δείχνει ευκρινώς την ώρα όταν είναι κλειδωμένο όπως πολλά nokia η samsung η ακόμα κ το aino της ίδιας εταιρίας και όχι έτσι άχνα και θολα που τη δείχνει τώρα πατώντας το πλαϊνό πληκτρο..κατά τα αλλά,ποιότητα αυτονομία κ πρακτικότητα είναι σχεδόν άψογο..

 

Εγω δεν το πηρα απο τη κοσμοτε.. και αν και εχω αυτο το λογισμικο, εχω τα 3 flash

θεματακια που εχει το κινητο ετσι κ αλλιως. Εψαξα να βρω και αλλα τετοια θεματα που να αλλαζουν τα εικονιδια του μενου αλλα δε βρηκα. Ακομα και του zylo τα θεματακια δεν υποστηριζονται!! κουφο αν και εχουν τα ιδια ακριβως εικονιδια!..

Οσον αφορα την ωρα.. ΣΟΥ ΕΧΩ ΝΕΑ!! μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκα ενα σωρο θεματακια που στην αρχικη οθονη εμφανιζουν τεραστια αναλογικα η ψηφιακα ρολογια (απο τα οποια ενα ψηφιακο μπορει και περιστρεφεται κιολας εξαιτιας του αισθητηρα κινησης που εχει το κινητο!!) ΑμΑ τα βρω θα στα γραψω!.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο!:confused:

Οσο για το ρολοι ενοουσα κατι σε στυλ Νοκια η Αινο π.χ. που πατας 1 κουμπι και γωτιζετε στιγμιαια η οθονη δειχνοντας σου την ωρα ανεξαρτητα τι θεμα η wallpaper εχεις!Αυτο με τα ρολογακια που λες ειναι θεματα,τα ξερω και εχω παρα πολλα αλλα δυστυχως ειναι θεμα δηλαδη δε σε αφηνει να βαλεις καμια δικια σου εικονα σα wallpaper και σχεδον ολα οσα εχω βρει ειναι και σκουρα οποτε δε τα χρησιμοποιω.

Αν πετυχη το ματι σου παντως κανενα ανοικτοχρωμο ποσταρισε το και εδω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε flash θεματακια,τι εννοειτε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέματα που αλλάζουν όχι μόνο τα χρώματα και το backround των μενού, αλλά και τα εικονίδια, τη διάταξη και τη συμπεριφορά του μενού.

 

Ορίστε ένα πολύ καλό παράδειγμα για να καταλάβεις για τι ακριβώς λέμε.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=StR4U0rVewY]YouTube - Sony Ericsson: Flash Menu[/ame]

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το w995.Μετα απο ενα πεσιμο που εφαγε το εκλεισα και το ξανανοιξα.Ανοιξε κανονικα αλλα μολις ανοιξε κολλησε.Εβγαλα μπαταρια και sim και ξαναδοκιμασα αλλα τιποτα.Παλι ανοιξε κανονικα αλλα μολις βρηκε δικτυο εκει κολλαει και δεν κανει τιποτα αλλο..ειχε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?προφανως θα πρεπει να το δωσω για service ε?Οποιος μπορει ας βοηθησει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...