Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Bραδι το C905 εβγαζε πολυ καλες photo οπως και video

ΤΟ Ξερω.αλλα τα 2 κινητα δεν εχουν τον ιδιο φακο.

αμα θες φωτογραφια..παρε c905!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι κ γω αυτο ακριβως θελω να κανω δλδ να περασω μερικα φλας θεματα...τελικα αν το κανω αυτο τη χανω ή οχι την εγγυηση???η συσκευη μου ειναι debranded...γτ αλλοι λενε ναι αλλοι οχι...καποιος που να ξερει στανταρ??μια ωραια ιστοσελιδα για φλασ θεματα ειναι αυτη: http://se-stuff.net/flash-menus/grid/

 

απο το σιτε που εδωσες καλα ολα αλλα αυτο Phonequake (Rotate) με τα κοπυ παστε εκει των images δεν το καταλαβα το εχεις κανει εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

To Bραδι το C905 εβγαζε πολυ καλες photo οπως και video

 

βασικα η βασικη διαφορα τους για το βραδυ ειναι οτι το w995 εχει led flash ενω το c905 xenon flash!Η Βασικοτερη κ μεγαλυτερη διαφορα...το xenon flash κανει την νυχτα μερα :blink:

Link to comment
Share on other sites

απο το σιτε που εδωσες καλα ολα αλλα αυτο Phonequake (Rotate) με τα κοπυ παστε εκει των images δεν το καταλαβα το εχεις κανει εσυ ?

 

Ποιο ρε παιδια?στειλτε μου link για να δω αν μπορω να σας βοηθησω?εχω αλλαξει αρκτεα πραγματα στο τηλεφωνο ;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Ξερω.αλλα τα 2 κινητα δεν εχουν τον ιδιο φακο.

αμα θες φωτογραφια..παρε c905!

 

To ειχα το C905 αλλα με απογοητευσε το ειχα παει 4 φορες για service και ετσι το εδωσα.

 

Αναφερεις οτι δεν εχουν τον ιδιο φακο. και τα 2 8mpixels εχουν ποια η διαφορα τους? και τι παραπανω εχει το w995 που δεν το εχει το c905 και το αντιστροφο φυσικα.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

εχω το 5800 και το n97,αλλα σκεφτομαι και το w995 γιατι εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλα και δυνατα ηχεια,κατι που υστερει απελπιστικα το n97 και απλως ικανοποιητικα ειναι του 5800,ισχυει αυτο ,δηλαδη οτι εχει τον καλυτερο και δυνατοτερο ηχο απο καθε αλλο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντισταθηκα και πηρα τελικα το W995..μεχρι τωρα ειναι πραγματικα καταπληκτικο κινητο, θα με ενδιεφερε να αλλαξω και μερικα θεματακια αφου μεσα εχει μονο 4!

Οσο για τον ηχο που ρωταει ο φιλος ποιο πανω, ειναι πολυ δυνατος αλλα καλα θα κανεις να το δεις πριν το αγορασεις..σκεψου μονο οτι δεν εχει για διακοσμητικα 2 στερεοφωνηκα ηχεια εφοσον με το σταντ μπορεις να δεις και ταινιες..οποτε ειναι σχεδιασμενο να εχει δυνατο ηχο!

Link to comment
Share on other sites

To ειχα το C905 αλλα με απογοητευσε το ειχα παει 4 φορες για service και ετσι το εδωσα.

 

Αναφερεις οτι δεν εχουν τον ιδιο φακο. και τα 2 8mpixels εχουν ποια η διαφορα τους? και τι παραπανω εχει το w995 που δεν το εχει το c905 και το αντιστροφο φυσικα.

 

Η διαφορά τους είναι στο module της κάμερας(φακός-αισθητήρας)και στο λογισμικό επεξεργασίας της εικόνας.Καταρχήν,το C905 έχει μεγαλύτερο αισθητήρα απ'το W995 ο οποίος βασίζεται και στην τεχνολογία ExMOR για λιγότερο θόρυβο σε χαμηλό φωτισμό.

Επίσης,έχει ελαφρώς πιο προσεγμένο λογισμικό επεξεργασίας εικόνας απ'το W995.

 

Αντίθετα,το W995 έχει πολύ καλύτερη απόδοση στη μουσική και εκεί άλλωστε είναι το ατού του σε σύγκριση με το C905.Όπως σωστά είπε ο RAVER,για φωτογραφίες η καλύτερη επιλογή είναι το C905.

 

Υ.Γ.:Το W995 όπως και το επερχόμενο Aino αλλά και το Vulkan-X2-έχουν απλά μια κάμερα 8 pixels για τον εντυπωσιασμό,ωστε να μη θεωρούνται "πίσω" απ'την εποχή τους-σύμφωνα με τη λογική της Sony Ericsson.Σημειωτέον,το module αυτό είναι το φθηνότερο της αγοράς-με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρε παιδια?στειλτε μου link για να δω αν μπορω να σας βοηθησω?εχω αλλαξει αρκτεα πραγματα στο τηλεφωνο ;)

 

http://se-stuff.net/flash-menus/gri απο αυτο που εδωσε ο φιλος πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Το w995 έχει δυνατό ήχο αλλά όχι τον δυνατότερο από όλα. Απ' ότι ξέρω το w595 είναι δυνατότερο. Μια αναβάθμιση σε αυτόν τον τομέα είναι καλοδεχούμενη. Επίσης τα μαμά ακουστικά του είναι πολύ μέτριας έντασης. Απαραίτητη η αντικατάστασή τους.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.πριν λίγες μέρες πήρα το w995.πολύ ωραίο κινητό.το καλήτερο που είχα πριν είναι το k800 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

σαν κινητό το w995 μπορώ να πω οτι με καληπτει σε όλους τους τομείς και σε φωτογραφία και σε μουσική (λόγο δουλειας ήθελα κάποιο κινητο να έχει δυνατότερο ήχο) αλλά αυτό που με έκανε να το επιλέξω είναι το wifi και o πλοηγός.όπου έχει ασύρματο δίκτυο δεν έχω κανένα πρόβλημα συνδέομαι κανονικά κλπ αλλά το πρόβλημα μου είναι με το πλοηγο.δεν λέω δουλεύει αλλά μόνο με σύνδεση.υπάρχει τρόπος να το χρησιμοποιώ και χωρις σύνδεση(wifi)?

δεν έχω πολλές απαιτήσεις απλά να μπορώ να βλέπω τα σημεία ενδιαφέροντος που έχω βάλει και φυσικά να προσθέτω και άλλα(κάτι που δεν μου δίνει την δυνατοτητα να το κανω αν δεν κάνει συνδεση),καθώς επίσης να μπορώ να δω τους γύρω δρόμους.υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή ή γίνετε με την υπάρχουσα και απλά εγώ δεν το βρίσκω?

 

 

ευχαριστώ προκαταβολικά για της απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

http://se-stuff.net/flash-menus/gri απο αυτο που εδωσε ο φιλος πιο πανω

ΑΑΑ.Αυτα εδω τα εχω περασει σχεδον ολα..ειναι πανευκολο αρκει να ξερεται να χρησιμοποιειται τον a2 uploader!Παντως ειτε ξερετε ειτε οχι εδω περα εχει αναλυτικοτατες οδηγιες για το πως να τα περασετε: http://se-stuff.net/help/flash-menu.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Πήρα το 995 και το έκανα update στην τελευταία έκδοση. Καλό είναι, αλλά:

 

1. Στα windows 7 enterprise rtm που έχω εγκατεστημένα, ΔΕΝ γίνεται update γιατί προσπαθεί να εγκαταστήσει κάποιον driver που δεν μπαίνει. Στα XP όλα πάνε πολύ καλά.

 

2. Προσπαθώντας να αντιγράψω αρχεία από το PC, τόσο σε "phone mode" όσο και σε usb storage mode, κολλάει. Δεν το έψαξα αρκετά, αλλά το παρατήρησα και είδα και διάφορα events στον event viewer/system στα XP.

 

3. Το google maps είναι το 3.0.0. που υποστηρίζει latitude, ΑΛΛΑ δεν κάνει login με κανένα λογαριασμό google. Λέει "login failed". Ιδιαιτερότητα: η κάρτα sim που είχα μέσα είναι twin sim με ενεργοποιημένο BIS στη δίδυμη κάρτα. Ισως να είναι κλειστό κάποιο port. Υπάρχουν εμπειρίες από το latitude? Λειτουργεί;

 

4. Μου έκανε 1-2 reboot μόνο του. Δεν το πολυ-κατάλαβα αυτό...

 

5. Το wifi δεν βλέπει όλα τα ορατά δίκτυα. Εχω την εντύπωση ότι δεν βλέπει αυτά που εκπέμπουν στα χαμηλά κανάλια (2-3) και αυτά που εκπέμπουν στα ψηλά (10+). Υπάρχουν παρόμοιες εμπειρίες;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βαλω το entertainment unlimited απο το se-nse΄;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Πήρα το 995 και το έκανα update στην τελευταία έκδοση. Καλό είναι, αλλά:

 

1. Στα windows 7 enterprise rtm που έχω εγκατεστημένα, ΔΕΝ γίνεται update γιατί προσπαθεί να εγκαταστήσει κάποιον driver που δεν μπαίνει. Στα XP όλα πάνε πολύ καλά.

 

2. Προσπαθώντας να αντιγράψω αρχεία από το PC, τόσο σε "phone mode" όσο και σε usb storage mode, κολλάει. Δεν το έψαξα αρκετά, αλλά το παρατήρησα και είδα και διάφορα events στον event viewer/system στα XP.

 

3. Το google maps είναι το 3.0.0. που υποστηρίζει latitude, ΑΛΛΑ δεν κάνει login με κανένα λογαριασμό google. Λέει "login failed". Ιδιαιτερότητα: η κάρτα sim που είχα μέσα είναι twin sim με ενεργοποιημένο BIS στη δίδυμη κάρτα. Ισως να είναι κλειστό κάποιο port. Υπάρχουν εμπειρίες από το latitude? Λειτουργεί;

 

4. Μου έκανε 1-2 reboot μόνο του. Δεν το πολυ-κατάλαβα αυτό...

 

5. Το wifi δεν βλέπει όλα τα ορατά δίκτυα. Εχω την εντύπωση ότι δεν βλέπει αυτά που εκπέμπουν στα χαμηλά κανάλια (2-3) και αυτά που εκπέμπουν στα ψηλά (10+). Υπάρχουν παρόμοιες εμπειρίες;

 

Ευχαριστώ!

 

1.Το PC Suite-που περιέχει άλλωστε και τους drivers-δεν υποστηρίζει την Enterprise έκδοση των Windows 7 και Vista.

 

2.Εννοείς κολλάει παροδικά και συνεχίζει μετά να ξαναφορτώνει αρχεία;Αυτό ίσως έχει να κάνει με τον υπολογιστή.Μήπως είναι απασχολημένος ο σκληρός με κάτι άλλο εκείνες τις στιγμές;Τουλάχιστον αυτήν τη συμπεριφορά την παρατηρώ και στα Vista και στα 7,ακόμη και με διάφορες κάρτες μνήμης,όταν είναι απασχολημένος ο σκληρος με κάτι άλλο.

 

3.Το δοκιμάζεις με την κάρτα του Blackberry ενεργή ή με την άλλη;Αν έχεις ενεργή την 1η ενδέχεται να μπλοκάρει ο πάροχός σου το port που χρησιμοποιεί το Latitude για πρόσβαση.

 

4.Προφανώς θα φόρτωσε η RAM.Μην ανησυχείς.

 

5.Μήπως δεν τα ανιχνεύει λόγω χαμηλού σήματος;Ενδέχεται να έχει αδύναμο δέκτη το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.πριν λίγες μέρες πήρα το w995.πολύ ωραίο κινητό.το καλήτερο που είχα πριν είναι το k800 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

σαν κινητό το w995 μπορώ να πω οτι με καληπτει σε όλους τους τομείς και σε φωτογραφία και σε μουσική (λόγο δουλειας ήθελα κάποιο κινητο να έχει δυνατότερο ήχο) αλλά αυτό που με έκανε να το επιλέξω είναι το wifi και o πλοηγός.όπου έχει ασύρματο δίκτυο δεν έχω κανένα πρόβλημα συνδέομαι κανονικά κλπ αλλά το πρόβλημα μου είναι με το πλοηγο.δεν λέω δουλεύει αλλά μόνο με σύνδεση.υπάρχει τρόπος να το χρησιμοποιώ και χωρις σύνδεση(wifi)?

δεν έχω πολλές απαιτήσεις απλά να μπορώ να βλέπω τα σημεία ενδιαφέροντος που έχω βάλει και φυσικά να προσθέτω και άλλα(κάτι που δεν μου δίνει την δυνατοτητα να το κανω αν δεν κάνει συνδεση),καθώς επίσης να μπορώ να δω τους γύρω δρόμους.υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή ή γίνετε με την υπάρχουσα και απλά εγώ δεν το βρίσκω?

 

 

ευχαριστώ προκαταβολικά για της απαντήσεις σας

κάποιος που να ξέρει κάτι από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

1.Το PC Suite-που περιέχει άλλωστε και τους drivers-δεν υποστηρίζει την Enterprise έκδοση των Windows 7 και Vista.

 

2.Εννοείς κολλάει παροδικά και συνεχίζει μετά να ξαναφορτώνει αρχεία;Αυτό ίσως έχει να κάνει με τον υπολογιστή.Μήπως είναι απασχολημένος ο σκληρός με κάτι άλλο εκείνες τις στιγμές;Τουλάχιστον αυτήν τη συμπεριφορά την παρατηρώ και στα Vista και στα 7,ακόμη και με διάφορες κάρτες μνήμης,όταν είναι απασχολημένος ο σκληρος με κάτι άλλο.

 

3.Το δοκιμάζεις με την κάρτα του Blackberry ενεργή ή με την άλλη;Αν έχεις ενεργή την 1η ενδέχεται να μπλοκάρει ο πάροχός σου το port που χρησιμοποιεί το Latitude για πρόσβαση.

 

4.Προφανώς θα φόρτωσε η RAM.Μην ανησυχείς.

 

5.Μήπως δεν τα ανιχνεύει λόγω χαμηλού σήματος;Ενδέχεται να έχει αδύναμο δέκτη το τηλέφωνο.

 

1. Απλά το επιβεβαιώνω.

 

2. Οχι, κολάει, μετά από λίγο βγάζει μήνυμα, και παράγει και κάτι events του τύπου "device not responding" στο system log (XP). Ο δίσκος και ο υπολογιστής δεν κάνουν τίποτε άλλο...

 

3. Το δοκιμάζω με την άλλη κάρτα, και με το blackberry εκτός δικτύου. Πιστεύω ότι φταίει κάτι τέτοιο σαν αυτό που λες, δεν πήρα τη vodafone, είπα να ρωτήσω πρώτα. Βασικά θέλω να δω αν κάποιος χρησιμοποιεί το latitude, οπότε να ψάξω αλλού.

 

4. Ουδέν σχόλιο. Η RAM δεν είχε τίποτε επιπλέον από όσα της έβαλε το νεο firmware

 

5. Οχι, το access point είναι δίπλα, μόνο που εκπέμπει ψηλά (13). Δεν είναι η πρώτη φορά που το βλέπω αυτό, το είδα και σε ένα lenovo s10 (netbook). Ούτε με χειροκίνητες ρυθμίσεις το βλέπει...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν κανοντας update service εκτος απο τις επαφες του τηλεφωνου και τα μνμτα χανονται και οι προεγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν κανοντας update service εκτος απο τις επαφες του τηλεφωνου και τα μνμτα χανονται και οι προεγκατεστημενες εφαρμογες του κινητου???

 

Οι προεγκατεστημένες εφαρμογές δε χάνονται σε καμία περίπτωση.Κάθε άλλο!Ακόμη κι αν τις διαγράψεις κατά λάθος,μπορείς με το Update Service,να τις επαναφέρεις,μιας και το πρόγραμμα δεν κάνει απλά αναβάθμιση,αλλά καθαρή εγκατάσταση λογισμικού.Σημειωτέον,το τηλέφωνο θα επανέρθει στην αρχική του κατάσταση,όπως όταν το ενεργοποίησες για 1η φορά.Κατέβασε το πρόγραμμα MyPhoneExplorer απ'το http://www.fjsoft.at/en/ και κάνε αντίγραφα ασφαλείας απ'όσα έχεις αποθηκευμένα στο τηλέφωνο.Το PC Suite δεν κρατάει αντίγραφα ασφαλείας απ'τα πάντα!

 

4. Ουδέν σχόλιο. Η RAM δεν είχε τίποτε επιπλέον από όσα της έβαλε το νεο firmware

 

Άσχετα απ'αυτό,στα αρχικά μοντέλα που βασίζονταν στην Α2 πλατφόρμα(Κ850,W910 κλπ.)γινόταν επανεκκίνηση τηλεφώνου αυτόματα,εξαιτίας ανεπάρκειας μνήμης RAM-αποτέλεσμα κακής διαχείρισης απ'το λειτουργικό του τηλεφώνου.

 

Το W995 βασίζεται σε εξέλιξη αυτής της πλατφόρμας(συγκεκριμένα στην 3η γενιά της)και το φαινόμενο αυτό δεν υφίσταται πλέον.Μεμονωμένες περιπτώσεις βέβαια μπορεί να συμβούν.Π.χ.,στο W980 που ανήκει στη 2η γενιά της A2 συμβαίνουν σπάνια επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή,συνδυάζει τα πάντα και σχετικά με τα αντίστοιχα NOKIA είναι σε πολύ καλή τιμή...!!Σε συγκριση με το Nokia 5800 απο πλευρας ήχου είναι καλύτερο κατά την γνώμη μου...!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε συγκριση με το Nokia 5800 απο πλευρας ήχου πως παει το τηλεφωνακι?

Καμια σχεση τα 2 τηλεφωνα.σαφως και καλυτερο στον τομεα ηχου το w995! για μενα ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις,εκτος απο την οθονη (μικρη σε ιντσες)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και καμια σχεση τα 2 τηλεφωνα αλλα επειδη ο αδερφος μου εχει το 5800 και το εχω ακουσει πως χτυπαει εχω παθει πλακα!! Τωρα μου λετε κιόλας οτι το 995 ειναι καλυτερο σαυτο τον τομεα οποτε δεν μου μενει αλλη επιλογη .... :D

Πηγα το ειδα κιωλας πριν κλεισει η αγορα και ειναι υπεροχο απλα ειδικα το ασημι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση...Αν παρω το w995 απο τη vodafone θα εχει διαφορες με το κανονικο (π.χ. μενου,θεματα,εφαρμογες,παιχνιδια κ.α.) και αν οχι υπαρχει περιπτωση να εχει στο μελλον (γιατι θα το παρω σε δυο περιπου μηνες). Ας ελπισω πως οχι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...