Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους.μολις πριν 2 μερες περασα την v8-32 και απο τοτε η αριστερη στηλη των μενου δηλ. επαφες -ιστος-γραφειο-εφαρμογες δεν λειτουργει.παταω επανω στα εικονιδια και με βγαζει στην οθονη αναμονης,επισης περασα 15 mp3 στην μνημη του τηλ. και οταν παω στον φακελο music για να παιξουν μου λεει μνημη πληρης .τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο κωδικός για επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Πως τον βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

φιλε geofil ειναι 8 μηδενικα!!!

 

φιλει koul01 καντο φορματ το κην. σου και δες αν ειναι ολα καλα εγω εχω την v8-32 αρκετο διαστημα και δεν εχω κανενα προβλημα αν δεν στρωσει να το φλασαρης απο την αρχη και σωστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε ναι οι χάρτες δεν κατεβαινουν απο το κινητο εκεινη τη στιγμη... Αν δε κανω λαθος κατεβαζεις ενα προγραμμα απο τη garmin sto pc σου που λέγεται maploader και τους περνας στο κινητο σου μεσω usb

 

 

 

Κατεβάζεις αυτό το εγκαθιστάς συνδέεις το κινητό σου σε λειτουργία mass storage ανοίγεις το πρόγραμμα που εγκατέστησες και επιλέγεις τους χάρτες που θες

 

 

 

φιλε μου λεει οτι βρηκε ενα I8910 αλλα απο εκει και περα κολλαει....λεει waiting for phone

και επισης δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με pc studio σε μαζικη αποθηκευση mode και μου εχει αλλαξει το θεμα και τα χρωματα καθως και την εικονα που εχω για ταπετσαρια....επιπλεον κα8ε φορα που το συνδεεω πλεον με το καλωδιο επιτοπου χανει τις ρυθμισεις αυτες....help?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λεει οτι βρηκε ενα I8910 αλλα απο εκει και περα κολλαει....λεει waiting for phone

και επισης δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με pc studio σε μαζικη αποθηκευση mode και μου εχει αλλαξει το θεμα και τα χρωματα καθως και την εικονα που εχω για ταπετσαρια....επιπλεον κα8ε φορα που το συνδεεω πλεον με το καλωδιο επιτοπου χανει τις ρυθμισεις αυτες....help?

 

πρωτα θα ανοιξεις μια φορα το ovi maps κ μετα θα το κλεισεις. δοκιμασε να συνδεθεις κ με pc suite k mass memory κ δες τι σου λεει καθε φορα στο παραθυρο επικοινωνιας(αγγλικα) κανονικα δεν θα εχεις προβλημα.

οταν συνδεεσαι με την mass memory E:/ χανεις το θεμα σου γιατι ειναι εγκατεστημενο στην E:/ αν συνδεθεις με pc suite δεν το χανεις, για να μην το χανεις προσπαθησε να εγκαταστησεις το θεμα στο C:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λεει οτι βρηκε ενα I8910 αλλα απο εκει και περα κολλαει....λεει waiting for phone

και επισης δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με pc studio σε μαζικη αποθηκευση mode και μου εχει αλλαξει το θεμα και τα χρωματα καθως και την εικονα που εχω για ταπετσαρια....επιπλεον κα8ε φορα που το συνδεεω πλεον με το καλωδιο επιτοπου χανει τις ρυθμισεις αυτες....help?

 

Ειλικρινα δε ξερω γιατι στο κανει και εγω ετσι το συνδεσα σε mass storage μηπως αν δοκιμαζες καποια αλλη θυρα usb ή να εκανες ξανα εγκατασταση στο προγραμμα ή τα drivers του κινητου? Ακόμα δοκιμασε αν εχεις ευκαιρο και σε καποιο αλλο pc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο κωδικός για επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Πως τον βρίσκω;

 

 

αυτο 00000000

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε για τη μαγειρεμένη έκδοση λογισμικού του Γερμανού εννοείτε ότι η εταιρεία "Γερμανός" έβγαλε καινούργια έκδοση λογισμικού για το Ι8910; Άρα όπως λέει ο φίλος riddick333 θα μπορούσαμε κάποιοι που βαριόμαστε να μπούμε στη διαδικασία να πάμε σε κάποιο κατάστημα "Γερμανός" και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν στο κινητό τη νέα μαγειρεμένη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε για τη μαγειρεμένη έκδοση λογισμικού του Γερμανού εννοείτε ότι η εταιρεία "Γερμανός" έβγαλε καινούργια έκδοση λογισμικού για το Ι8910; Άρα όπως λέει ο φίλος riddick333 θα μπορούσαμε κάποιοι που βαριόμαστε να μπούμε στη διαδικασία να πάμε σε κάποιο κατάστημα "Γερμανός" και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν στο κινητό τη νέα μαγειρεμένη έκδοση;

 

καλοοοοοοοοοοοο:w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε για τη μαγειρεμένη έκδοση λογισμικού του Γερμανού εννοείτε ότι η εταιρεία "Γερμανός" έβγαλε καινούργια έκδοση λογισμικού για το Ι8910; Άρα όπως λέει ο φίλος riddick333 θα μπορούσαμε κάποιοι που βαριόμαστε να μπούμε στη διαδικασία να πάμε σε κάποιο κατάστημα "Γερμανός" και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν στο κινητό τη νέα μαγειρεμένη έκδοση;

 

Κανονικά φίλε είναι για χλεύασμα (καλοπροαίρετα το τονίζω) το ποστ σου,όμως θα σε απαντήσω κανονικά. Γερμανός είναι κυριολεκτικά ένας Γερμανός (όχι μαγαζί άνθρωπος) ο οποίος μιας και η samsung δεν έβγαλέ ποτέ καμιά αναβάθμιση για το 8910, έβγαλέ ο ίδιος και συνεχίζει ό ίδιος να βγάζει. Με τις δικές του αναβαθμίσεις, περισσότερο βελτιώσεις του λογισμικού θα έλεγα, το 8910 βελτιώνεται σε πάρα πολλά πράγματα, το σε ποιά θα το ανακαλύψεις ο ίδιος αν μπείς στον κόπο να διαβάσεις προηγούμενες σελίδες ή αν μπείς και στο Site του ίδιου, αν το έκανες αυτό πριν ποστάρεις θα ήξερες και ποιόν λέμε Γερμανό εδώ μέσα :)

 

Υ.Γ. Το Site του Γερμανού : http://hx-custom-roms.com/

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα! Καλό! Καλά ρε παιδιά, μη με λιθοβολείτε! Έχετε δίκιο! Δε διάβασα! Ευχαριστώ για την απάντηση! :-)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερετε αν ο γερμανος θα μπορεσει να του βαλει το καινουριο symbian?

 

Διακαής ο πόθος αλλά δύσκολα (από ότι φαίνεται προς το παρόν) θα καταφέρει να κάνει port το symbian^3 στο κινητό μας....

 

Εγώ θα συνεχίσω να ελπίζω γιατί στο παρελθόν μας έχει εκπλήξει ουκ ολίγες φορές!! :happy:

 

Χαχαχαχαχα! Καλό! Καλά ρε παιδιά, μη με λιθοβολείτε! Έχετε δίκιο! Δε διάβασα! Ευχαριστώ για την απάντηση! :-)

 

Νταξ δεν σε σκοτώσαμε κιόλας αλλά στο παρόν thread είναι αυτονόητο ποιος είναι "ο Γερμανός"! :lol:

Έχουν μπερδευτεί αρκετοί στο παρελθόν, οπότε συγχωρείσε! :D

 

Για την ιστορία πάντως, το i8910 ήταν αποκλειστικότητα της απαράδεκτης Vodafone (την οποία και εγκατέλειψα) και άρα δεν διατέθηκε ποτέ από τον Γερμανό (την γνωστή αλυσίδα ντε! :p).

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Πείτε με ανόητο, πάντως δεν κατάλαβα πώς θα το φλασάρω το κινητό μου. Έχω windows 7 και δεν καταλαβαίνω πώς θα τα κάνω να λειτουργήσουν ως windows XP και μετά ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω. Αν υπάρχει κάποιος καλοπροαίρετος και υπομονετικός μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει όλα τα βήματα σαν να τα εξηγούσε σε μικρό παιδί;
Link to comment
Share on other sites

O προλαλήσαντας (MaFiOzOS_88) έχει οδηγίες για εγκατάσταση σε 7 στην υπογραφή του, διάβασε τις οδηγίες και ότι απορίες έχεις ξαναρωτάς. Σε γενικές γραμμές πρέπει να κατεβάσεις απτο site της microsoft 3 αρχεία << http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx >> αφου τα κατεβάσεις τα εγκαθιστείς ένα ένα και μετα ανήγεις το xp mode τότε συνεχίζεις τη διαδικασία φλασαρίσματος του 8910 σε περιβάλον xp. Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω απο το κινητο να δεινω ιντερνετ σε αλλα κινητα η λαπτοπ οπως εχουn τα android?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε με ανόητο, πάντως δεν κατάλαβα πώς θα το φλασάρω το κινητό μου. Έχω windows 7 και δεν καταλαβαίνω πώς θα τα κάνω να λειτουργήσουν ως windows XP και μετά ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω. Αν υπάρχει κάποιος καλοπροαίρετος και υπομονετικός μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει όλα τα βήματα σαν να τα εξηγούσε σε μικρό παιδί;

 

O προλαλήσαντας (MaFiOzOS_88) έχει οδηγίες για εγκατάσταση σε 7 στην υπογραφή του, διάβασε τις οδηγίες και ότι απορίες έχεις ξαναρωτάς. Σε γενικές γραμμές πρέπει να κατεβάσεις απτο site της microsoft 3 αρχεία << http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx >> αφου τα κατεβάσεις τα εγκαθιστείς ένα ένα και μετα ανήγεις το xp mode τότε συνεχίζεις τη διαδικασία φλασαρίσματος του 8910 σε περιβάλον xp.

 

Ζω για την στιγμή που θα αρχίσει ο κόσμος να κοιτάει την υπογραφή μου, ειδικά όταν αυτά που ζητάει είναι ακριβώς πάνω από το ποστ του!!! :lol: :p

 

καλησπερα,ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω απο το κινητο να δεινω ιντερνετ σε αλλα κινητα η λαπτοπ οπως εχουn τα android?

 

Υπάρχει σίγουρα, άμα την θυμηθώ/βρω πως την λένε θα ποστάρω ;)

 

To JoikuSpot κάνει την δουλεία που θέλεις.Υπάρχει η "light" δωρεάν έκδοση και η "premium" έκδοση με 5€

Με λίγο googling βρήκα και άλλον τρόπο για tethering....

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Να ρωτήσω αν με το καινούργιο λογισμικό το κινητό θα χάσει το ελληνικό μενού και την ελληνική γλώσσα στο γράψιμο;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Να ρωτήσω αν με το καινούργιο λογισμικό το κινητό θα χάσει το ελληνικό μενού και την ελληνική γλώσσα στο γράψιμο;

 

Όχι, η V8-32 έχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η V8-32 έχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών! :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τώρα θα προσπαθήσω να το κάνω, εύχομαι μην κάνω καμιά ανοησία και τρέχω το κινητό στη Σάμσουνγκ!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τώρα θα προσπαθήσω να το κάνω, εύχομαι μην κάνω καμιά ανοησία και τρέχω το κινητό στη Σάμσουνγκ!

 

Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις λόγω της απλότητας της διαδικασίας! Όσο για την Samsung διάβασε αυτό..... :rolleyes: :mad:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...