Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καινούργια ROM που ανέβασε σήμερα ο γερμανός, την έχει βάλει κανείς, να μας πει εντυπώσεις;

 

Η πρώτη εντύπωση είναι ότι είναι ταχύτατη!!!:D:D:D

 

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, παρά το γεγονός ότι στο changelog αναφέρει "International Keyaboard"...

 

Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινε στο Mr Mobi στην Πανεπιστημιου(Πρωην Καιζερ) το εχει σιγουρα...:)

 

παντοσ το ειδα και στην καλλιθεα απο κοντα!σε μεταχειρησμενο στα 310 ευρα! σε καλη κατασταση.:D

netphone δαβακη 66

:respect:ερχομαι..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι τώρα κάποια βίντεο μου βγαίνουν ελαφρώς ανεστίαστα ή για την ακρίβεια δεν είναι εστιασμένα σε όλο το βάθος πεδίου από κοντά μέχρι και μακρυά. Μπορεί κάποιες φορές να εστιάσει μακρυά αλλά κοντά να είναι θαμπά ή και το ανάποδο. Πριν δεν είχα παρατηρήσει τέτοιου είδους θέματα εστίασης. Συμβαίνει κάτι τέτοιο ή είναι η ιδέα μου;

 

Απλώς παλιά δεν υπήρχε το pre-autofocus.Τώρα μπορείς να εστιάσεις σε κάτι πριν ξεκινήσει το βίντεο αλλά το μειονέκτημα σε αυτό είναι ότι αν πας να βιντεοσκοπήσεις κάτι πιο μακριά η κοντά διατηρείτε το αρχικό focus.

Υπάρχει patch για να το αφαιρέσεις αν δεν κάνω λάθος...

 

 

Μήπως γνωρίζετε που μπορούμε να το βρούμε το συγκεκριμένο και "βάλσαμο" patch;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το τρίτο download στα Goodies του γερμανού είναι αυτό που ζητάς (PAN-Focus patch, to deactivate the Pre-autofocus)... Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. Η τεχνολογία της οθόνης δεν είναι σαν του iphone ε? Εννοώ το να μη γρατζουνιέται... Γιατί πήγα και είφα τα μεταχειρισμένα που λέγαμ παραπάνω και το ένα είχε μιιιιιιιιιιιιιιία γραμμή,αφήστε..:confused:
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το τρίτο download στα Goodies του γερμανού είναι αυτό που ζητάς (PAN-Focus patch, to deactivate the Pre-autofocus)...

 

Ευχαριστώ παιδιά, είστε γρήγοροι αλλά και ουσιαστικοί :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. Η τεχνολογία της οθόνης δεν είναι σαν του iphone ε? Εννοώ το να μη γρατζουνιέται... Γιατί πήγα και είφα τα μεταχειρισμένα που λέγαμ παραπάνω και το ένα είχε μιιιιιιιιιιιιιιία γραμμή,αφήστε..:confused:

 

Είναι anti scratch και οι 2 οθόνες όχι indestructible! :p

Και στο iphone αν πας με κλειδί δεν πιστεύω να αντισταθεί και πολύ...

Μπορείς να πάρεις και μια μεμβράνη για να προστατέψεις το κινητό μπρος πίσω και πλάγια.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μπρος πίσω και πλάγια δεν καίγομαι... Ντάξει κάτι θα αποκτήσει.. το θέμα είναι να μη καταστραφεί η οθόνη απο γρατζουνιές και λοιπά, γιατί το θάμα μαυτή την οθόνη είναι οτι κατά κύριο λόγο αγοράζεις μία πολύ καλή οθόνη που σχεδόν όλα παρέχονται από αυτή... Ελπίζω να κάνω καλή κίνηση που επιλέγω αυτό αντι του ομνια ΙΙ .. Οψώμεθα..:)
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Μπρος πίσω και πλάγια δεν καίγομαι... Ντάξει κάτι θα αποκτήσει.. το θέμα είναι να μη καταστραφεί η οθόνη απο γρατζουνιές και λοιπά, γιατί το θάμα μαυτή την οθόνη είναι οτι κατά κύριο λόγο αγοράζεις μία πολύ καλή οθόνη που σχεδόν όλα παρέχονται από αυτή... Ελπίζω να κάνω καλή κίνηση που επιλέγω αυτό αντι του ομνια ΙΙ .. Οψώμεθα..:)

 

Ααα...σε έπεισα βλέπω! :lol:

Βρε μήπως να πάω part time πωλητής πουθενά να βγάλω και κάνα €€; :p

 

Εγω είχα πάρει μεμβράνες Zagg Invisible Shield με μέτριες εντυπώσεις γιατί μαζευουν σκόνες στις γωνιές.Τώρα είμαι στο ψάξιμο για τίποτα καινούργιο.Εμένα πιο πολύ με ένοιαζε πάντως να μην γρατσουνιστεί το καπάκι πίσω παρά η οθόνη η οποία είναι πολύ γερή έτσι κ αλλιώς! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω την v3-29 και έχω πρόβλημα με το rompatcher μόλις το ανοίγω κάνει να φορτώσει και μετά κλείνει, ξέρεται τι φταίει και πως μπορω να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

Ααα...σε έπεισα βλέπω! :lol:

Βρε μήπως να πάω part time πωλητής πουθενά να βγάλω και κάνα €€; :p

 

Εγω είχα πάρει μεμβράνες Zagg Invisible Shield με μέτριες εντυπώσεις γιατί μαζευουν σκόνες στις γωνιές.Τώρα είμαι στο ψάξιμο για τίποτα καινούργιο.Εμένα πιο πολύ με ένοιαζε πάντως να μην γρατσουνιστεί το καπάκι πίσω παρά η οθόνη η οποία είναι πολύ γερή έτσι κ αλλιώς! :D

 

Μου φαίνεται αρκετά καλό είναι η αλήθεια.. και οι κριτικές που έχει πάρει είναι ομολογουμένως αρκετά καλές... Με προβληματίζει μόνο λίγο το μέγεθος...

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Την καινούργια ROM που ανέβασε σήμερα ο γερμανός, την έχει βάλει κανείς, να μας πει εντυπώσεις;

 

Ρε παιδιά, δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να το βάζετε κατευθείαν μόλις βγεί (τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ :)) αφού, σχεδόν αμέσως την άλλη μέρα βγάζει bugfix. Και εντάξει να είναι κανα αρχείο sis, αν θέλει ξανά εγκατάσταση το firmware, τοτε βράστα.... Oi beta testers του μάλλον βαριούνται λίγο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω την v3-29 και έχω πρόβλημα με το rompatcher μόλις το ανοίγω κάνει να φορτώσει και μετά κλείνει, ξέρεται τι φταίει και πως μπορω να το διορθώσω?

 

Να φανταστώ του έκανες καμιά επανεκκίνηση μήπως και νιώσει ε;

Μήπως πήγες να βάλεις τίποτα καstor effects και τα έπαιξε;

 

Μου φαίνεται αρκετά καλό είναι η αλήθεια.. και οι κριτικές που έχει πάρει είναι ομολογουμένως αρκετά καλές... Με προβληματίζει μόνο λίγο το μέγεθος...

 

Ναι συμφωνώ ότι και εμένα με ενοχλεί αυτό το θέμα του μεγέθους...την πρώτη φορά που το είδα από κοντά τρόμαξα και είπα στον εαυτό μου "τι πας να κάνεις;!;" :lol: αλλά μετά το συνήθισα!

Αν ήταν λίιιγο πιο lite το κινητό θα ήταν ιδανικό... :rolleyes:

 

Ρε παιδιά, δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να το βάζετε κατευθείαν μόλις βγεί (τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ :)) αφού, σχεδόν αμέσως την άλλη μέρα βγάζει bugfix. Και εντάξει να είναι κανα αρχείο sis, αν θέλει ξανά εγκατάσταση το firmware, τοτε βράστα.... Oi beta testers του μάλλον βαριούνται λίγο...:rolleyes:

 

Δεν πιστεύω ότι βαριούνται τόσο, απλά μάλλον δεν τεστάρουν τόσο ενδελεχώς τα πάντα για bugs.Είναι σοφή πρακτική πάντως να περιμένουμε κάνα-δυο μέρες πριν φλασάρουμε καινούργιο firmware. :cool:

 

Ο κύριος Ulysse ξέρει πολύ καλά σε τι αναφέρομαι! :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έβαλα το Iphone και το win7 έκανα μερικές επανεκκινήσεις αλλά το κινητό ούτε πρίν ούτε τώρα κολάει πουθενά απλά δεν δουλεύει το ρομπατσερ.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έβαλα το Iphone και το win7 έκανα μερικές επανεκκινήσεις αλλά το κινητό ούτε πρίν ούτε τώρα κολάει πουθενά απλά δεν δουλεύει το ρομπατσερ.

 

Αυτά τι είναι; Θέματα;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω την v3-29 και έχω πρόβλημα με το rompatcher μόλις το ανοίγω κάνει να φορτώσει και μετά κλείνει, ξέρεται τι φταίει και πως μπορω να το διορθώσω?

 

Μήπως μετά την εγκατάσταση της rom έκανες μορφοποίηση της μαζικής μνήμης Ε; Αν ναι, το rompatcher έχει διαγραφεί και γι' αυτό δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχει ανεβασει ο γερμανος καποια ρομ καινουργια για το 8910 και που θα το βρω?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανει καμια μορφοποίηση, το iphone και το win7 δεν είναι θέματα αλλα κάτι σαν κλώνοι των αντίστοιχων λειτουργικών, ειδικά το πρώτο είναι αρκετά καλό, το πρόβλημα είναι τώρα ότι προσπαθω να ξανακάνω εγκατάσταση το ρομπατσερ και με βγάζει μήνυμα πιστοποιητικού της εφαρμογής και σταματάει η εγκατάσταση, πως γίνεται να μπορω να εγκαθιστώ πάλι unsigned εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχει ανεβασει ο γερμανος καποια ρομ καινουργια για το 8910 και που θα το βρω?

 

Τα πάντα υπάρχουν στο blog του γερμανού...

Πια ρομ φοράς;

 

οχι δεν εχω κανει καμια μορφοποίηση, το iphone και το win7 δεν είναι θέματα αλλα κάτι σαν κλώνοι των αντίστοιχων λειτουργικών, ειδικά το πρώτο είναι αρκετά καλό, το πρόβλημα είναι τώρα ότι προσπαθω να ξανακάνω εγκατάσταση το ρομπατσερ και με βγάζει μήνυμα πιστοποιητικού της εφαρμογής και σταματάει η εγκατάσταση, πως γίνεται να μπορω να εγκαθιστώ πάλι unsigned εφαρμογες;

 

Χίλιες φορές να το κάνεις ένα φορμάτ τότε για να στρώσει παρά να κάθεσε να κάνεις sign την κάθε εφαρμογή πριν την περάσεις... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω την HV-3-29. Δεν μου λειτουργεί η κλήση των προεπιλεγμένων τηλεφωνικών αριθμών δηλ. πατώντας π.χ. το 5 να σου καλεί απευθείας το νούμερο που του έχεις καταχωρίσει. Έλεγξα στο menu τα νούμερα που έχω καταχωρήσει και είδα ότι υπάρχουν κανονικά αλλά δεν γίνεται η κλήση τους. Ιδέα κανείς;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...αν μιλάς για τις ταχείες κλήσεις εμένα δουλεύει κανονικά....τα τηλέφωνα τα έχω καταχωρίσει μέσα από το Ταχείες κλήσεις...
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...αν μιλάς για τις ταχείες κλήσεις εμένα δουλεύει κανονικά....τα τηλέφωνα τα έχω καταχωρίσει μέσα από το Ταχείες κλήσεις...

 

Ακριβώς για τις ταχείες κλήσεις λέω. Αν πάω στο menu->εργαλεία->ταχεία κλήση βλέπω τα νούμερα ακόμα και τις φωτογραφίες αυτών που έχω καταχωρήσει αλλά όταν πάω στο τηλέφωνο εκεί που φαίνεται το πληκτρολόγιο για να πατήσω παρατεταμένα τα αντίστοιχα ψηφία εκεί δεν κάνει τίποτα. Παρεπιπτόντως μόνο το "0" για το internet λειτουργεί.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το 0 βγάζει internet...αλλά και τα άλλα δουλεύουν...δοκίμασες να τα ξαναπεράσεις;

Θα σου έλεγα να αλλάξεις την μνήμη επαφών που χρησιμοποιείς και να βάλεις του τηλεφώνου και όχι την sim, αλλά μάλλον χρησιμοποιείς ήδη την μνήμη του τηλεφώνου, γιατί λες ότι βλέπεις τα τηλέφωνα με τις φωτογραφίες...

Τι να πω δεν ξέρω μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...