Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα hard reset τελικά και γλίτωσα από εκείνα τα αρχεία στην Έκθεση. Τελικά, δεν διαγράφεται τίποτα παρά μόνο ό,τι αρχεία βάλαμε αφού ανοίξαμε το κινητό. Μετα το reset είναι σαν να ανοίγει κανείς το κινητό για πρώτη φορά. Όλα καλά!!! :lol:

 

Παδιά, εσείς που το πήρατε το samsung αξίζει; Τι θέλω να πω; Το μετάνιωσε κανείς και γιατί; ΤΟ προτιμώ από το iphone αλλά θέλω να είμαι σίγουρη. Δεν είναι να σώσεις και τόσα λεφτά και μετά να πάει κάτι στραβά. δηλ.

-ειστε ευχαριστημένοι από το βίντεο; (για μένα αυτό είναι στα ατού)

-Η μπαταρία κρατάει αρκετά; (ειδικά όταν χρησιμοποιεί κανείς φωτογραφική, βίντεο, multimedia γενικά)

-Κάτι που να το θεωρείτε μεγάλο μειονέκτημα;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μαράκι, αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ. Τρομερό κινητό με φοβερές δυνατότητες και απίστευτη ποιότητα κατασκευής!!! Το iphone με καινοτομίες όπως κάμερα 3Μp και αποστολή MMS είναι πολύ πίσω.

Το βίντεο με αυτό το firmware που κυκλοφορεί τώρα έχει πρόβλημα στον ήχο, αλλά θα διορθωθεί στο μέλλον (ήδη άργησε).

Όσο για τη μπαταρία 2 ημέρες κρατάει με κανονική χρήση (αλλιώς 4 ημέρες και βάλε).

Αν το χρησιμοποιήσεις και ως GPS να αγοράσεις φορτιστή αυτοκινήτου (εγώ αγόρασα της Samsung).

Μειονέκτημα ακόμη ψάχνω. Πού θα μου πάει όμως. Κάτι θα βρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωρίζει κανείs αν μπορεί να ηχογραφήσει κατά τη διάρκεια συνομιλίαs; εγώ προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω. για μένα είναι πολύ χρήσιμη εφαρμογή λόγω τηs δουλειάs μου. αν δεν γίνεται είναι μεγάλο μειονέκτημα.
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ. Τρομερό κινητό με φοβερές δυνατότητες και απίστευτη ποιότητα κατασκευής!!! Το iphone με καινοτομίες όπως κάμερα 3Μp και αποστολή MMS είναι πολύ πίσω.

Το βίντεο με αυτό το firmware που κυκλοφορεί τώρα έχει πρόβλημα στον ήχο, αλλά θα διορθωθεί στο μέλλον (ήδη άργησε).

Όσο για τη μπαταρία 2 ημέρες κρατάει με κανονική χρήση (αλλιώς 4 ημέρες και βάλε).

Αν το χρησιμοποιήσεις και ως GPS να αγοράσεις φορτιστή αυτοκινήτου (εγώ αγόρασα της Samsung).

Μειονέκτημα ακόμη ψάχνω. Πού θα μου πάει όμως. Κάτι θα βρω! ;)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κι εγώ με αυτά που βλέπω προς τα εκεί κλίνω αλλά ήθελα να δω και αν είναι και οι χρήστες ευχαριστημένοι:)... Το είδα ξανά σήμερα από κοντά στο κατάστημα και με το ζόρι κρατήθηκα να μην το αγοράσω για να κάνω άλλη μία έρευνα αγοράς, αλλά μου φαίνεται την επόμενη φορά θα το πάρω στη σακούλα :D

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείs αν μπορεί να ηχογραφήσει κατά τη διάρκεια συνομιλίαs; εγώ προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω. για μένα είναι πολύ χρήσιμη εφαρμογή λόγω τηs δουλειάs μου. αν δεν γίνεται είναι μεγάλο μειονέκτημα.

 

Δυστηχώς gianisv δεν κάνει ηχογράφηση κατα την διάρκεια των κλήσεων και μάλιστα κάπου διάβασα ότι δεν το υποστιρίζει καν σαν hardware!! Δηλαδή ούτε μέσω προγράμματος δεν μπορει να γίνει. Προσωπικά, είναι ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα που πραγματικά εχω αναγκαστεί να έχω και δεύτερο κινητό μαζί μου επειδή κ για μένα είναι απαραίτητη στην δουλειά μου η συγκεκριμένη λειτουργία..

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς gianisv δεν κάνει ηχογράφηση κατα την διάρκεια των κλήσεων και μάλιστα κάπου διάβασα ότι δεν το υποστιρίζει καν σαν hardware!! Δηλαδή ούτε μέσω προγράμματος δεν μπορει να γίνει. Προσωπικά, είναι ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα που πραγματικά εχω αναγκαστεί να έχω και δεύτερο κινητό μαζί μου επειδή κ για μένα είναι απαραίτητη στην δουλειά μου η συγκεκριμένη λειτουργία..

 

αν ψαχνετε κατι τετοιο http://www.pdaapps.org/symbian-os-9-4-s60v5-apps-and-games/27189-smartphoneware-best-callrecorder-v1-0-s60v5-symbianos9-4-incl-******-hspda.html

λεει οτι ειναι συμβατο με το ι8910 δεν ξερω δεν εχω τετοια συσκευη ισως τελικα το παρω κ εγω αλλα θελω να ειμαι 1000000% σιγουρος για τις δυνατοτητες του

 

Compatible devices: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97, Samsung i8910 Omnia HD

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:( :( Τελεια... Για ποιο λογο ομως εγινε αυτο?? Ειναι βεβαιο το hard reset?? :/

 

πρεπει να συνηθισεις το hard reset αυτες οι συσκευες το χουν αναγγη γιαυτο που κ που να κρατας κ backup η μαλλον καλυτερα μετα απο καθε καινουριο προγραμμα που βαζεις κ ιδιως αν δεν ειναι κ το αυθεντικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το core player δουλευει σε omnia hd?

η εκδοση destinator που υπαρχει για symbian 3rd δουλευει σε omnia hd η θα βγει

εκδοση για symbian 5th?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

αν ψαχνετε κατι τετοιο http://www.pdaapps.org/symbian-os-9-4-s60v5-apps-and-games/27189-smartphoneware-best-callrecorder-v1-0-s60v5-symbianos9-4-incl-******-hspda.html

λεει οτι ειναι συμβατο με το ι8910 δεν ξερω δεν εχω τετοια συσκευη ισως τελικα το παρω κ εγω αλλα θελω να ειμαι 1000000% σιγουρος για τις δυνατοτητες του

 

Compatible devices: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97, Samsung i8910 Omnia HD

 

Δεν δουλευει:( Αν δεις και στην επισημη σελιδα του προγραμματος δεν το εχει καν διαθεσιμο για το ι8910 http://samsung-omnia-hd-software.smartphoneware.com/ Συνολικα εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα προγραμματα για ηχογραφηση συνομιλιας, και ενω εγκατασταθηκαν κανονικα, δεν δουλευαν σωστα :kill:

Link to comment
Share on other sites

το core player δουλευει σε omnia hd?

η εκδοση destinator που υπαρχει για symbian 3rd δουλευει σε omnia hd η θα βγει

εκδοση για symbian 5th?

 

Δεν έχει βγει ακόμα έκδοση του core player πλήρως συμβατή. Περιμένουμε.

 

Το ίδιο ισχύει και για το destinator αλλά μην ελπίζεις να βγει. Άλλωστε υπάρχουν παρά πολλές καλύτερες εφαρμογές πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο: Συγνώμη που ξαναενοχλώ το φόρουμ αλλά ψάχνοντας για τα μειονεκτήματα του τηλεφώνου, κάπου είδα ότι δεν έχει φωνητική κλήση. Είναι δυνατόν; Αληθεύει; Η εννοούν κάτι άλλο;

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο: Συγνώμη που ξαναενοχλώ το φόρουμ αλλά ψάχνοντας για τα μειονεκτήματα του τηλεφώνου, κάπου είδα ότι δεν έχει φωνητική κλήση. Είναι δυνατόν; Αληθεύει; Η εννοούν κάτι άλλο;

 

Δεν έχει φωνητική κλήση, αλλά σε τι χρειάζεται; Σε προηγούμενα κινητά ποτέ δεν τη χρησιμοποιούσα. Στο omnia hd μπορείς να καλείς κάποιον μέσω της φωτογραφίας του. Πολύ πιο χρήσιμο και λειτουργικό ακόμη και σε θορυβώδες περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φωνητική κλήση, αλλά σε τι χρειάζεται; Σε προηγούμενα κινητά ποτέ δεν τη χρησιμοποιούσα. Στο omnia hd μπορείς να καλείς κάποιον μέσω της φωτογραφίας του. Πολύ πιο χρήσιμο και λειτουργικό ακόμη και σε θορυβώδες περιβάλλον.

 

Απλά εγώ τη χρησιμοποιώ πολύ επειδή κάνω πολλά τηλεφωνήματα οδηγώντας κ με το bluetooth και με βολεύει πολύ. Τη θεωρώ κάτι από τα βασικά. :(

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?μπορειτε να κανετε μεταφορα ενος εικονιδιου απο πχ. τις εφαρμογες στο αρχικο μενου οπως γινεται σε symbian 3rd?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι S60 5th edition. Ισχύει ότι και για τα υπόλοιπα κινητά με αυτό το λειτουργικό, άρα τα εικονίδια τα μετακινείς όπως θέλεις...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα το κινητο ειναι αψογο.....απλα!!!!εχει γινει πολυ καλη δουλεια....απλα το μονο που θελω να μου πειτε ειναι απο που μπορω να κατεβασω κ πως το flash player γιατι δεν μου παιζει ορισμενα βιντεο που χρειαζονται αυτην την εφαρμογη.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που μπορω να παρω θήκη για το κινητό;

εχω βρει αυτη απο brando http://shop.brando.com/pull-tab-holster_p03539c1061d011.html

υπαρχει καμια αλλη;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?μπορειτε να κανετε μεταφορα ενος εικονιδιου απο πχ. τις εφαρμογες στο αρχικο μενου οπως γινεται σε symbian 3rd?

Όταν είσαι στο μενού πατάς Επιλογές - Οργάνωση και σύρεις με το δάχτυλο τα εικονίδιο στο σημείο και τον φάκελο που θέλεις.

καλησπερα κ απο εμενα το κινητο ειναι αψογο.....απλα!!!!εχει γινει πολυ καλη δουλεια....απλα το μονο που θελω να μου πειτε ειναι απο που μπορω να κατεβασω κ πως το flash player γιατι δεν μου παιζει ορισμενα βιντεο που χρειαζονται αυτην την εφαρμογη.....

Δεν μπορείς να αναβαθμίσεις την έκδοση του flash player.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα το κινητο ειναι αψογο.....απλα!!!!εχει γινει πολυ καλη δουλεια....απλα το μονο που θελω να μου πειτε ειναι απο που μπορω να κατεβασω κ πως το flash player γιατι δεν μου παιζει ορισμενα βιντεο που χρειαζονται αυτην την εφαρμογη.....

 

Για δες ΕΔΩ, στο τέλος της σελίδας.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω αν εχω κανει κατι λαθος σορρυ. Εχω το εν λογο κινητο κ σε καποιες signed εφαρφμογες οταν παω να κανω εγκατασταση μου γραφει οτι δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη γιατι ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή μέσω cosmote(Δεν την έχει φέρει), υπάρχει κάποια διαφορά αν την πάρω από vodofone ή από το Πλαίσιο?
Link to comment
Share on other sites

ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω αν εχω κανει κατι λαθος σορρυ. Εχω το εν λογο κινητο κ σε καποιες signed εφαρφμογες οταν παω να κανω εγκατασταση μου γραφει οτι δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη γιατι ?
Διάβασε το αντίστοιχο FAQ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651198#post2651198

Επειδή δεν μπορώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή μέσω cosmote(Δεν την έχει φέρει), υπάρχει κάποια διαφορά αν την πάρω από vodofone ή από το Πλαίσιο?
Και δεν πρόκειται να το φέρει, πωλείται μόνο από τη Vodafone (το Πλαίσιο το πουλάει επειδή συνεργάζεται με τη Vodafone). Άρα διαφορές δεν υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος κατά τη διάρκεια της κλήσης να αυξάνεται η ένταση του ήχου στιγμιαία αλλά πάρα πολύ?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ. Τρομερό κινητό με φοβερές δυνατότητες και απίστευτη ποιότητα κατασκευής!!! Το iphone με καινοτομίες όπως κάμερα 3Μp και αποστολή MMS είναι πολύ πίσω.

Το βίντεο με αυτό το firmware που κυκλοφορεί τώρα έχει πρόβλημα στον ήχο, αλλά θα διορθωθεί στο μέλλον (ήδη άργησε).

Όσο για τη μπαταρία 2 ημέρες κρατάει με κανονική χρήση (αλλιώς 4 ημέρες και βάλε).

Αν το χρησιμοποιήσεις και ως GPS να αγοράσεις φορτιστή αυτοκινήτου (εγώ αγόρασα της Samsung).

Μειονέκτημα ακόμη ψάχνω. Πού θα μου πάει όμως. Κάτι θα βρω! ;)

 

Έχει και το 8910 το πρόβλημα του 8510; Δεν συγχρονίζει εικόνα και ήχο κατα την λήψη βίντεο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κατι στο οποιο απο οσο θυμαμαι δεν εχουμε αναφερθει πολυ, ειναι το zoom της καμερας

ουτε smooth ειναι, και καθε φορα που παταμε το σχετικο πληκτρο "περναει" τον ηχο απο το πατημα μεσα στο βιντεο:down:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...