Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πλαισιο π.χ γιατι οι τιμες ειναι πιο φτηνες στο site στα περισσοτερα προιοντα απο οτι στα μαγαζια; Γιατι καποια αλλα προιοντα ειναι internet only?

Mε το φτωχο μου μυαλο..

Στο καταστημα εχεις ανθρωπινο δυναμικο και λειτουργικα εξοδα να πληρωσεις, περνεις εξυπηρετηση αμεση, κανεις οτι ερωτησεις θες για να πληροφορηθεις αμεσα και περνεις αυτο που θες ΕΑΝ υπαρχει διαθεσιμο αμεσα.Ολα αυτα πρεπει να υπολογιστουν σαν επιπροσθετο κοστος του προιοντος οπως το βλεπω εγω.

Οταν αγοραζεις απο το ιντερνετ πολλες φορες το περνεις οχι αμεσα, δεν στοιχιζει η αγορα σου τοσο στην εταιρεια, αλλα αν συμβει κατι πιαστο αυγο και κουρευτω.. Δεν βγαζεις ευκολα ακρη.

 

p.s Δεν νομιζεται οτι εχουμε ξεφυγει εδω και μια δυο σελιδες απο το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω οσους εχουν το κιν , : περνάει στην οθονη αναμονής κινούμενη εικονα (Animation - gif file ) ως ταπετσαρία γιατι το Ν95 8GB που εχω δεν υποστηρίζει (οταν βαζω μια κινούμενη ως φόντο την δείχνει στατικη χωρίς κίνησή) και εχω ακούσει ότι η πλατφόρμα Symbian δεν μπορεί να δεχτεί Ssaver κινούμενα.

Μήπως σε αυτήν την εκδοση διορθώθηκε το προβλημα αυτο ?

Παντως και γω μες την βδομαδα θα το παρω, αν και στην αρχή σκεφτόμουν να περιμένω το OMNIA II , αλλα μαλλον το HD ειναι καλύτερο.

Παντως ρε παιδια πολλα προβληματακια αναφερονται ( μια καμενο πιξελ, μια δεν παιζει το ενα ηχειο, μια κολαει ο browser, μια η φωτινοτητα της οθονη πεφτει μετα απο χρονια ) και αρχιζω να το σκεφτομαι , οντος αξιζει τα λεφτα του ???

Για εσεις που το εχετε βαλτε καμια φωτο να δουμε ποιότητά κάμερας και κανα βίντεο να δούμε ανάλυση εγραφης βιντεο.

 

 

Παιδια καλο θα ηταν να ασχοληθούμε λιγο με τα χαραχτηριστικα και τις δυνατοτητες του τηλεφωνου προκείμενου οσοι ηδη το εχουν να πουν τις εντυπώσεις τους ωστε να βοηθηθουν και οι υπολοιποι που σκοπευουν να το αγορασουν. (οπως εγω:rolleyes:)

Δεν νωμηζω οτι αξιζει αλλο να ασχολουμαστε με το ποσο εχει το κινητο (καθενας μπορει να επισκευτει ενα καταστημα και να ρωτηση)

Ας οι κατοχοι του Οmnia HD ας πουν μερικα + και - της συσκευης και ας βαλουν και καμια φοτο και κανα βιντεο να δουμε τις δυνατοτητες του.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το Σαββατο απο καταστημα Vodafone,δωρεαν με την τηλεοραση δωρο.

+Πολυ "ζωντανη" οθονη με ωραια ζεστα χρωματα, το iphone διπλα του ειναι σαν φτωχος συγγενης:lol:

+Πολυ ευκολο στον χειρισμο του με καλη αποκριση στο αγγιγμα.

+Ωραιος δυνατος ηχος απο τα ηχεια του κατα την αναπαραγωγη μουσικης.

+Αν και ειμαι με την πρωτη φορτιση η μπαταρια αντεχει ακομη μετα απο μιαμιση μερα!

+Παρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

+Παρα πολυ γρηγορο GPS,στιγμα σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

+σχεδον τελειες φωτογραφιες στο φως τησ ημερας.

+Το βιντεο βεβαια ειναι απιστευτο για κινητο!!!

 

-Γεμιζει δαχτυλιες και μου την δυνει:mad:

-Δεν εχει καλυμα για τον φακο οπως το innov8

-Η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι για κλωτσιες

Link to comment
Share on other sites

για δαχτυλιες ενα σκριν προτεκτ και εισαι οκ

για τον φακο δεν γινεται τιπτ

για το ιντερνετ θα περιμενουμε αναβαθμιση ή εναλακτικο browser

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμματακι που να μπορεις να τσεκαρεις την οθονη για καμμενα πιξελ;

οπως για τις οθονες των pcs;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ελεος με τον browser μου χει σπασει τα νευρα..

Δοκιμασα και με opera αλλα σχεδον μια απο τα ιδια..

Μεχρι να μπορω να σερφαρω της προκοπης η καρτα σιμ με τον ογκο δεδομενων μπαινει στο iphone.. :O

 

Κριμα κριμα να χεις τετοια οθονη και να μην μπορεις να σερφαρεις της προκοπης.. :!:

 

p.s Aσχετο το nimbuzz ειναι freeware? Αυτο χρησιμοποιουσα και στο iphone και με ειχε βολεψει πολυ..

 

p.s 2 : Γιαννη με ποιο προγραμμα σου δινει στιγμα αμεσως γιατι με το ndrive ολο αναμονη για στιγμα GPS μου λεει..

Link to comment
Share on other sites

p.s 2 : Γιαννη με ποιο προγραμμα σου δινει στιγμα αμεσως γιατι με το ndrive ολο αναμονη για στιγμα GPS μου λεει..

 

με Garmin δίνει στιγμα γρήγορα αλλα μετά απο κάποιο χρονικό διαστημα χάνει

το στίγμα ενώ μερικές φορές συνεχίζει να δείχνει ότι έχει πιάσει δορυφόρους...

μου δίνεται η εντύπβση ότι κολλάει το GPS,

θα το κοιτάξω όμως και με άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

με Garmin δίνει στιγμα γρήγορα αλλα μετά απο κάποιο χρονικό διαστημα χάνει

το στίγμα ενώ μερικές φορές συνεχίζει να δείχνει ότι έχει πιάσει δορυφόρους...

μου δίνεται η εντύπβση ότι κολλάει το GPS,

θα το κοιτάξω όμως και με άλλη εφαρμογή.

 

Αν χρησιμοποιεις το QuickGPS για να ανανεωνεις τα δεδομενα με τους εκμεταλευσιμους δορυφορους η συσκευη βρισκει ιδιαιτερα γρηγορα στιγμα και μπορει να το κρατησει υπο αρκετα δυσκολες συνθηκες . Το μονο αρνητικο της συγκεκριμενης εφαρμογης/δυνατοτητας της συσκευης ειναι οτι μπορει να ανανεωσει τα δεδομενα μονο μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας και οχι Wi-fi .

Παντως , καποιες εφαρμογες ειναι λογικο να μην δουλευουν σωστα ή οχι συνεχεια σωστα με αυτη την συσκευη ,αφου μπορει η Samsung να εχει φροντισει ωστε το λειτουργικο να "μιλαει" με το ολοκληρωμενο του GPS συμφωνα με τα πρωτυπα του S60 , διαφερει ομως αρκετα (προς το καλυτερο) απο αυτα που χρησιμοποιει η Νοκια και καποιες ασυμβατοτητες μπορει να υπαρχουν . :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε παιδιά όταν ακούω ραδιόφωνο η μπαταρία δε κρατάει συνολικά πάνω από 12-14 ώρες. Και όλα αυτά με αλάχιστη χρήση τηλεφώνου και λίγο GPS.

Βρίσκομαι στη 3η φόρτιση αλλά βελτίωση καμμία. Τόσο πολύ τραβάει το ράδιο? Στο LG KS20 Που είχα με ραδιόφωνο κράταγε τουλάχιστον 2 μέρες. Αυτή είναι η μόνη μου απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει καθόλου εγγενώς Exchange ActiveSync?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βρε παιδιά όταν ακούω ραδιόφωνο η μπαταρία δε κρατάει συνολικά πάνω από 12-14 ώρες. Και όλα αυτά με αλάχιστη χρήση τηλεφώνου και λίγο GPS.

Βρίσκομαι στη 3η φόρτιση αλλά βελτίωση καμμία. Τόσο πολύ τραβάει το ράδιο? Στο LG KS20 Που είχα με ραδιόφωνο κράταγε τουλάχιστον 2 μέρες. Αυτή είναι η μόνη μου απογοήτευση.

 

Γενικοτερα το GPS γωνατιζει την μπαταρια, γι αυτο καλυτερα οταν το χρησιμοποιεις να το εχεις συνδεδεμενο με φορτιστη αυτ/του.

 

Παντως ηδη σε καθε αναβαθμιση FW παρατηρουνται βελτιωσεις στην μπαταρια, οποτε υπομονη...

 

Το πηρα το Σαββατο απο καταστημα Vodafone,δωρεαν με την τηλεοραση δωρο.

+Πολυ "ζωντανη" οθονη με ωραια ζεστα χρωματα, το iphone διπλα του ειναι σαν φτωχος συγγενης:lol:

+Πολυ ευκολο στον χειρισμο του με καλη αποκριση στο αγγιγμα.

+Ωραιος δυνατος ηχος απο τα ηχεια του κατα την αναπαραγωγη μουσικης.

+Αν και ειμαι με την πρωτη φορτιση η μπαταρια αντεχει ακομη μετα απο μιαμιση μερα!

+Παρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

+Παρα πολυ γρηγορο GPS,στιγμα σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

+σχεδον τελειες φωτογραφιες στο φως τησ ημερας.

+Το βιντεο βεβαια ειναι απιστευτο για κινητο!!!

 

-Γεμιζει δαχτυλιες και μου την δυνει:mad:

-Δεν εχει καλυμα για τον φακο οπως το innov8

-Η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι για κλωτσιες

 

Νομιζω γενικοτερα, τουλ. για μενα, αυτο ειναι και το ζουμι...

Απλα θα μου τη σπασει παρα πολυ, να μη δω τα...χρηματα μου να πιανουν τοπο...

Και εξηγουμαι:

Αρχικα απο θεμα FW,περιμενω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την βελτιστη αξιοποιηση της καμερας (ηδη βελτιωθηκε ο ηχος στα 720p) και της capacitive (--->multitouch<---) οθονης...

 

Τωρα απο θεμα software-εφαρμογων....εξαρταται απο εμας τους ιδιους τους καταναλωτες αν θα προσελκυσει το τηλεφωνο αξιολογους developers...

Πχ το Iphone 3GS (με ιδια CPU- GPU) εχει δεδομενη την πληθωρα εφαρμογων-παιχνιδιων,ΠΡΙΝ ακομα παρουσιαστει,αφου ο κοσμος τις αγοραζει, οποτε βγαινει το μεροκαματο...

Το αρνητικο ειναι οτι η ΝΟΚΙΑ, ο μεγαλυτερος υποστηρικτης των Symbian, δεν εχει βγαλει -προς το παρον- συσκευη με παρομοιο hardware...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια firmware update κανατε αφου αλλαξατε rom?

Να αλλαξω τωρα ή να περιμενω;

Ειναι εμφανεις οι διαφορες σε αυτα που ανεφερες scorpion;

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι multitouch ????????????????????

 

δηλαδη μπορεις να κανεις ζουμ σε φωτο/σελιδες σαν το iphone ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα multitouch αλλά, ελπίζουμε να προστεθεί σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια firmware update κανατε αφου αλλαξατε rom?

Να αλλαξω τωρα ή να περιμενω;

Ειναι εμφανεις οι διαφορες σε αυτα που ανεφερες scorpion;

 

Σε ελληνικες Rom, δεν εχει βγει Firmware update που να υποστηριζεται απο τον update manager του PC Suite, οποτε προς το παρον αναμονη...

 

Κυκλοφορει μια branded ελληνικη rom, αλλα απο οσο ξερω απο φιλους, τουλαχιστον αυτη που δινεται μαζι με το κινητο στο πλαισιο, ειναι μεταγενεστερη και πολυ καλυτερη....Οποτε αν εχετε παρει κινητο απο πλαισιο, προς το παρον μην την πειραξετε...

Φανταζομαι και στην vodafone την ιδια θα φοραει...ας μας στειλει καποιος φιλος να μας πει....

 

Η τελευταια επισημη (G2), αφορα προς το παρον Ιταλικο firmware, και οσοι την εβαλαν εμειναν επι το πλειστο ενθουσιασμενοι...

Καλυτερη αποκριση, γρηγοροτερο browsing, ΠΟΛΥ καλυτερος ηχος στο Video, γρηγοροτερο ανοιγμα και exploration της mass storage κ.α.

 

Προσωπικα μαλλον θα περιμενω την ελληνικη,για λογους texting,κυριως....

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα multitouch αλλά, ελπίζουμε να προστεθεί σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

 

Απλα να διευκρινισω οτι η οθονη απο κατασκευης της (capacitive), παρεχει δυνατοτητα multitouch, αλλα οπως αναφερει ο φιλος @mirrorofsorrow, δεν υποστηριζεται - προς το παρον...- απο το symbian λειτουργικο, συνεπως και οι εφαρμογες (πχ browser-games κλπ,)καθως ειναι για το συγκεκριμενο λειτουργικο, δεν υποστηριζουν ουτε αυτες....

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πλαίσιο και ζήτησα για τις 5 εταιρικές γραμμές μου Φορητότητα σε Cosmote.

Μου είχε σπάσει τα @@ η Wind με το κ@Λ@σήμα.

Ελπίζω ο Cosmote να είναι καλύτερος.

Στο διαταύτα . i 8910 .

Μου είπαν 3-4 μέρες θέλει για έγγριση.

Αναμονή .

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα το παραλαβω και εγω.

πηρα και μια θηκουλα απο e-click.:D

αντε να δουμε....τι θα δουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα το παραλαβω και εγω.

πηρα και μια θηκουλα απο e-click.:D

αντε να δουμε....τι θα δουμε.

 

με το καλο. εγω περιμενω την θηκουλα να ερθει. ειναι μεγαλο για την τσεπη, θελει θηκη οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα, είναι πάρα πολύ καλό. Σαν πρώην χρήστης Nokia N95 8GB θεωρώ ότι οι Κορεάτες έχουν κατασκευάσει μια ολοκληρωμένη συσκευή την οποία θα απολαύσουνε πάσης φύσεως χρήστες, από απλούς χρήστες μέχρι movie freaks και gadget-άκηδες.

To GPS έχει πολύ γρήγορη απόκριση, μέχρι και γύρω απο κτίρια δίνει εντός δευτερολέπτων το στίγμα. Η επιλογές των μενού πολύ γρήγορες. Οι φωτο & τα βίντεο σε άψογη ανάλυση, ειδικά το High Definition. Επίσης υπάρχει κάποιου είδους Active Sync, το Road Sync, το οποίο πρέπει να κάνει παρόμοια δουλειά στο Symbian.

Έχει τόσες πολλές δυνατότητες που χρειαζόμαστε πολλές σελίδες για να τις αναφέρω.

Στα μείον της συσκευής:

- Το πλαστικό κάλυμα της μπαταρίας είναι μεγάλο μείον, μιας και στο σύνολο έχει άψογο φινίρισμα, θα έπρεπε να μην έχει τόσο φτηνιάρικο κάλυμα.

- Δεν υπάρχει κάλυμα κάμερας

- Είναι γυαλιστερό και αφήνει δαχτυλιές

- Η παρακολούθηση ταινιών με ξεχωριστούς Ελληνικούς υπότιτλους δεν είναι δυνατη λόγω μή ύπαρξης ελληνικής γραμματοσειράς στο σύστημα (το τηλέφωνο είναι Ελληνικής έκδοσης φυσικά, απλά παραλείψανε τα Ελληνικά fonts στους υπότιτλους.), οπότε και εμφανίζονται σε περίεργες γλώσσες.

 

Έχω ήδη παραγγείλει θηκούλα δερμάτινη και ultra clear screen protector της PDair, διότι χωρίς αυτά θα γεμίσει γρατσουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Τ

Έχω ήδη παραγγείλει θηκούλα δερμάτινη και ultra clear screen protector της PDair, διότι χωρίς αυτά θα γεμίσει γρατσουνιές.

 

Για ριξε και κανενα λινκ φιλε μου για screen protector

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,

ενδιαφέρομαι κ γω για το Ι8910 ή το νεο Μ8910 με 12mp,

το εχει συνγκρίνει κάποιος με το SE 8.1 σε οτι αφορά την φωτογραφία και ειδικά τη νύχτα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι για κλάμματα:mad: 1500Mah και κρατάει 2 μέρες...στο 5800 που ειχα, 1320Mah 5 μέρες. Επιεικώς απαράδεκτο...και μην μου πέιτε οτι έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή...απλά δεν κάνουν καλή διαχείρηση...Περιμένουμε αναβάθμιση...
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε και κανενα λινκ φιλε μου για screen protector

Θα επισκεφθείς το γνωστό αμερικανικό site δημοπρασιών, έχει πολλά προϊόντα της PDair.

 

Η μπαταρία είναι για κλάμματα:mad: 1500Mah και κρατάει 2 μέρες...στο 5800 που ειχα, 1320Mah 5 μέρες. Επιεικώς απαράδεκτο...και μην μου πέιτε οτι έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή...απλά δεν κάνουν καλή διαχείρηση...Περιμένουμε αναβάθμιση...

 

Σου εφιστώ την προσοχη στο ότι όταν συνδέεις το τηλέφωνο στο PC φορτίζει και η μπαταρία, με αποτέλεσμα να αποδυναμώνεται όταν είναι μισο-γεμάτη κλπ.

Πιστεύω ότι γι'αυτά που προσφέρει έχει πολύ καλές αναμονές. Ρίξε μια ματιά αν η εταιρεία πουλάει μεγαλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...