Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε εδώ τι πρόβλημα έχεις, δίνοντας μια καλή περιγραφή, ώστε να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα μάθει κάνεις τίποτα για αναβάθμιση και πως γίνεται ας σφυρίξει....θέλει οπωςδήποτε...

 

Στον explorer δεν βγαίνει απο το full screen αν το έχεις στην πλάγια θέση...το Γαρμιν πολλές φορες δεν "ακουει" στην οθόνη...

 

Το προγραμμα της Samsung για update λεει οτι δεν υποστηρίζει την συσκευή....έχω βάλει την τελευταία έκδοση 7.2.24.9

 

Πολλές εφαρμογές που έπαιζαν στο 5800 δεν παίζουν εδω...πχ energy profiler v1.2

 

Να αρχίσω να μετανιώνιω που το πήρα????

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκανα install το smartmovie 4.10 αλλα ενω γινεται install κανονικα στην πρωτη οθονη με τα videos με πεταει εξω..

Ειναι προβλημα που το εχουν αντιμετωπισει και αλλοι χρηστες με την συγκεκριμενη version..

Ξερει κανεις καποια αλλη version που να δουλευει σωστα απο το συγκεκριμενο προγραμμα;

 

Ευχαριστω.. :)

Link to comment
Share on other sites

ΗΤΑΝ 250 ΜΒ.

 

Πλέον,τα Surf & talk lite έχουν 500 ΜΒ και τα Plus 1 GB.

 

Επίσης,δεν παρέχουν τη συσκευή μόνο με τα Surf and talk,την παρέχουν και με τα Ευέλικτα και Οικονομικά προγράμματα.Απλά,εκεί,δε θα έχεις Ίντερνετ,αν δε βάλεις πρόγραμμα Surf and mail.Σε μία τέτοια συσκευή,"επιβάλλεται" πακέτο με δωρεάν data άλλωστε! ;)

 

Τα Surf and talk είναι τα "παλιά" προγράμματα με δωρεάν χρόνο ομιλίας και πρόσθετο πακετο μηνυμάτων και δίνουν με 1.5 ευρώ έξτρα το πρόγραμμα Surf and mail 250(Πλέον 500 ΜΒ)στη lite έκδοση και με 2.5 ευρώ έξτρα το πρόγραμμα Surf and mail 500(Πλέον 1 GB)στην plus έκδοση(αντί της κανονικής τιμής των 13 και 17 ευρώ αντίστοιχα,αν τα προσθέσεις σε Οικονομικό/Ευέλικτο πρόγραμμα ;) )

 

Μεχρι 30/06 ειχε προσφορα η vodafone 1,5 GB μηνιαιως για ενα χρονο, με παγιο 12Ε, ανεξαρτητου προγραμματος...

Το ειχα ενεργοποιησει ασχετα με ποια συσκευη ειχα, και προτεινα και σε φιλους να το ενεργοποιησουν...

Καποια προσφορα θα βγει παλι.....

 

 

Όχι βέβαια. Αυτός που χρησιμοποιεί εδώ και καιρό, στα series 60 3rd και 5th edition, στηρίζεται στον safari και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τον browser που είχαμε πχ στο Ν70.

 

Προσωπικα βρισκω τον opera πολυ καλυτερο, τουλαχιστον στο scrolling και στην αποδοση οταν ανοιξει η σελιδα...

Στον default του i8910, μου αρεσαν πολυ τα multiple tabs, αλλα γενικοτερα δε με ενθουσιασε ο browser...

 

καλα κατι λεγανε για αναβαθμιση ακομα να βγει ? ? ? ? κι αν βγει με ποιον τροπο θα γινει. στα νοκια εχουμε το pcsuite

 

Οντως ιδιο στιλ με τα nokia ειναι, αλλα προς το παρων και επειδη ειναι σχετικα καινουρια η συσκευη, υποστηριζονται ελαχιστες rom, και συγκεκριμενων χωρων....Υπομονη...

Επισης κατι που ακουγεται, ειναι οτι η Samsung θα παγωσει τη διαθεση των HD, για να λυσει καποια προβληματακια, και θα ξαναρχισει τη διαθεση απο 1η Αυγουστου, λογικα με νεo FW, το οποιο προφανως θα διαθεσει και για αναβαθμιση.......

 

Ειναι νωρις ακομα, αλλα τα παντα εξαρτωνται απο την κινηση που θα εχει η συσκευη....Οσο μεγαλυτερη, τοσο καλυτερα και περισσοτερα Upgrdes θα υπαρξουν, και αντιστοιχα περισσοτεροι Cookers θα ασχοληθουν, και τελικα θα μπορεσουμε να αξιοποιησουμε οσο το δυνατον καλυτερα την συσκευη με το καλυτερο συνολικα Hardware αυτη τη στιγμη στην αγορα

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα βρισκω τον opera πολυ καλυτερο, τουλαχιστον στο scrolling και στην αποδοση οταν ανοιξει η σελιδα...

Στον default του i8910, μου αρεσαν πολυ τα multiple tabs, αλλα γενικοτερα δε με ενθουσιασε ο browser.

multiple tabs; Εννοείς ότι σου δίνει την δυνατότητα να ανοίξεις ένα λίνκ σε νέο παράθυρο και να κάνεις εναλλαγή μεταξύ τους; Γιατί δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Το μόνο που κάνει είναι να ανοίγει νέο παράθυρο σε συγκεκριμένα λινκ. Αυτό είναι άλλο όμως και δεν αξαρτάται από τον χρήστη.

 

Ο οπερα είναι πάντοτε πολύ καλύτερος για browsing καθώς φορτώνει πολύ λιγότερα και πιο γρήγορα, δεδομένα. Μιλάω για τον mini, πάντα.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στην vodafone!τετοια προσφορα δεν ξαναεγινε!κινητο(ισως το καλυτερο της αγορας αξιας 600 ευρω) και τηλεοραση 22 ιντσων δωρεαν!!!δεν το σκεφτηκα καθολου!ημουν εως σημερα συνδρομητης wind αλλα εκνευριστηκα οταν πηγα και μου ειπαν οτι εχω 56(!!!) ευρω επιδοτηση (με λογαριασμους ολο τον χρονο πανω απο 60 ευρω),χωρια οτι δεν ειχα πουθενα σημα!και παλι μπραβο,το κινητο ειναι φανταστικο,πληρεστατο!τα εχεις ολα σε μια συσκευη!το τρωει λαχανο το iphone!
Link to comment
Share on other sites

Αμα μάθει κάνεις τίποτα για αναβάθμιση και πως γίνεται ας σφυρίξει....θέλει οπωςδήποτε...

 

Στον explorer δεν βγαίνει απο το full screen αν το έχεις στην πλάγια θέση...το Γαρμιν πολλές φορες δεν "ακουει" στην οθόνη...

 

Το προγραμμα της Samsung για update λεει οτι δεν υποστηρίζει την συσκευή....έχω βάλει την τελευταία έκδοση 7.2.24.9

 

Πολλές εφαρμογές που έπαιζαν στο 5800 δεν παίζουν εδω...πχ energy profiler v1.2

 

Να αρχίσω να μετανιώνιω που το πήρα????

 

To Garmin θελει αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση για να δουλεψει σωστα το δοκιμασα σημερα..

Καποιες εφαρμογες απο οτι βλεπω απο site δεν ειναι ακομα πληρως συμβατες..

Λιγο υπομονη και ολα θα φτιαχτουν.. Μιλαμε για ενα ολοκαινουργιο κινητο που ακομα εχει προβλημα με τις αναβαθμισεις λογω μη υποστηριξης ολων των rom..

 

Και οντως η προσφορα με την samsung οθονη ειναι Νo brainer τουλαχιστον για μενα.. Με ενα surf & talk 400 plus προγραμματακι (400 λεπτα ομιλιας 250 sms και 1Gbγια surf) ειμαι μια χαρα, πηρα σουπερ κινητο τζαμπε, οθονη 22'' και προγραμμα πλοηγησης αρκετα καλο..

Δλδ τι αλλο να ζητησεις.. Μονο το hardware να βαλεις στοιχιζει 600+100(τουλαχιστον) η οθονη 700 ευρω.. ;)

 

p.s πωπω ουτε pr στην samsung να κανα.. :lol:

 

p.s 2 : Ρε παιδια καποιος να πει αν ξερει για το smartmovie.. Ελεος δεν δουλευει και το χουν και στο site τους για πληρως συμβατο και αγορα.. :X

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εαν ερθει το iphone και ειναι Πολυ ακριβοτερο απο οτι αναμενεται, σκευτομαι να παρω αυτο το κινητο.

 

το θεμα ειναι οτι στην σελιδα της vodafone kotsianis7 αναφερει τιμες/συμβολαια που μπορει να το παρει κανεις. Και φυσικα υπαρχουν ολα τα surf & talk. Εσυ αυτο που λες που το ειδες; Μπορεις να δωσεις link; Δεν προσεξα τιποτα τετοιο για αυτο σε ρωταω.

 

Επισης σε προγραμματα ΧΩΡΙΣ data plan νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβοτερα για να παρεις συσκευη

 

 

EDIT: AMOLED displays are prone to very low life span. Independent laboratory studies conducted on one of the commercial AMOLED screen taken from a mobile phone shows that after about 200 hours, the brightness is reduced to 50% of original.

 

Θα το ξανασκεφτω για να το παρω... :P

Ρίξε μια ματιά σ' αυτό το post!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2862525#post2862525

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη θηκη που θα βρουμε βρε παιδια;

Case for Samsung i8910 Omnia HD - Flip Type (Black)

Leather Case for Samsung i8910 Omnia HD - Book Type (Black)

Krusell Orbit Flex for Samsung i8910 Omnia HD

 

PDair k Krusell τις έχω δοκιμάσει σε άλλα κινητά και τις θεωρώ πραγματικά κορυφαίες. :D

 

Σήμερα το έπαιξα επίτελους το κινητό σε ένα Πλαίσιο

και είναι πραγματικα εντυπωσιακό.

Γραφεις άνετα με το δάκτυλο ελληνικά γράμματα!

Όσο για το βίντεο με το ελικόπτερο... μόνο αν το δείτε θα καταλάβετε... :p

 

Περιμένω πως και πως να πάρω ένα κινητό με την επιδότηση της Wind

και να το σκοτώσω (όποιος ενδιαφέρετε ας pm ;) ) για να χτυπήσω το ι8910!

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες λογισμικου πάντως λεει καθαρα οτι είναι ΝΟΚΙΑ!!! Ρε μπας και θέλουν να τους σαμποτάρουν που έβγαλαν κινητο με καλύτερο hardware??:lol::lol:

 

ΒΤW την εκδοση 5.00.50 έχω , αυτη δεν ειναι η τελευταία?

 

Στην αναμονή για τα καλύτερα...Εγω παρηγγειλα θηκούλα και screen protector απο ebay...σε καμια 15αρια μέρες θα σας πω εντυπώσεις....

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Σ

Στην αναμονή για τα καλύτερα...Εγω παρηγγειλα θηκούλα και screen protector απο ebay...σε καμια 15αρια μέρες θα σας πω εντυπώσεις....

 

Για δώσε κανα link... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει. Έχω Vista 64 Αγγλικά . Λοιπόν το πρόβλημα είναι στην σύνδεση με το υπολογιστή. Ενώ κάνω εγκατάσταση μου βγάζει ένα μήνυμα περίπου στη μέση της εγκατάστασης ότι ΟΙ USB DRIVERS δεν εγκαταστήθηκαν παρόλα αυτά συνεχίζει και κάνει την εγκατάσταση. Αφού τελείωση η εγκατάσταση ανοίγω το PC suite και εντοπίζει το κινητό αλλά όταν πάω να κάνω ενημέρωση μου λέει δεν βρέθηκε συσκευή. Επίσης κάθε φορά που συνδέω το κινητό προσπαθεί να βρει και να κάνει εγκατάσταση κάποιους Drivers από εδώ C:\Program Files (x86)\Marvell αλλά δεν βρίσκει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααα θέλω βοήθεια!!!!!!!!!

 

Διαπίστωσα το βράδι το κινητό μου έχει ένα καμμένο pixel στην οθόνη παιδίά τι κάνω?? Το πήρα απο την vodafone θα μου το αλάξουν??

Link to comment
Share on other sites

Πριν ποσο καιρο το πηρες; Ποσες ωρες μιλησες στο τηλεφωνο; (Εισερχομενες & εξερχομενες ) ;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν ποσο καιρο το πηρες; Ποσες ωρες μιλησες στο τηλεφωνο; (Εισερχομενες & εξερχομενες ) ;

 

 

το πήρα την πέμτη δεν έχω μιλήσει πάνω απο μισή ώρα.

 

15 λεπτα τώρα το είδα.

δεν το χρησιμοποιούσα πολύ τώρα που το χρησιμοποίω απο χτές βράδυ δηλαδη το παρατήρησα

γίνεται να κάνω κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει βοήθεια για το πως μετατρέπουμε αρχεία .avi σε άλλα φορματ για το κινητό με πολύ καλή ποιότητα ασ μου πει.!! (με υπότιτλους)!

 

εγω θελω φιλε μου να μου πεις!!!

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα, μου είπαν θα το στείλουν αλλά νομίζουν με ένα καμένο pixel δεν πιάνει η εγγύηση νομίζουν. θα το στείλουν την δευτέρα. ...

 

το καμένο pixel φάνηκε όταν έβαλα τον φωτισμό στο ελάχιστο απο τισ ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα, μου είπαν θα το στείλουν αλλά νομίζουν με ένα καμένο pixel δεν πιάνει η εγγύηση νομίζουν. θα το στείλουν την δευτέρα. ...

 

το καμένο pixel φάνηκε όταν έβαλα τον φωτισμό στο ελάχιστο απο τισ ρυθμίσεις

 

 

Τι θα πει εγγυηση; Το θεμα ειναι οτι μεσα σε μερικες μερες απο την αγορα της συσκευης, οτι και να παθει σου δινουν αλλη απευθειας. Δεν μπαινει εγγυηση μεσα...

 

Α ρε Αμερικη που τους χρειαζεται...

 

Μονο που δεν σου κανει την δουλεια κατι/δε σ'αρεσει μπορεις νομιζω σε 30 ημερες να το πας και να στο αλλαξουν Η να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω.

 

Και εδω παρακαλαμε να γινει αλλαγη συσκευης που αγοραστηκε μολις πριν 3-4 μερες...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν άλλο να ακούγετε ένα έντονο φύσημα όταν βγάζεις βίντεο?κ αυτό δεν το κάνει μόνο για την ανάλυση σε hd μου το κάνει σε όλες της αναλύσεις βίντεο.

 

Πήγα στο audio menu πληκτρολογώντας *#0002*28346# κ στο record μενού,δοκίμασα διάφορα αλά το αποτέλεσμα είναι παρόμοιο,μετά έκανα flash στη ελληνική rom κ μετά στην γερμανική άλλα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο,το φύσημα στην καταγραφή βίντεο παραμένει.

 

Επίσης στο audio menu παρά το ότι φλασαρα το κινητό η τιμές μένουν όπως της άφησα κ δεν επανέρχονται στο default,κ ούτε με το factory settings επανέρχονται. έχει κανείς καμιά ιδέα στο τι μπορεί να φταίει για τον ήχο του βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε και στα δικά μοθ χέρια και αρχίζει το ξεσκόνισμα...

ξερεις κανείς αν μπορω να μεταφέρω απο το SE P1i που έχω

ολα τα δεδομενα στο Ομνια και πως?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν άλλο να ακούγετε ένα έντονο φύσημα όταν βγάζεις βίντεο?κ αυτό δεν το κάνει μόνο για την ανάλυση σε hd μου το κάνει σε όλες της αναλύσεις βίντεο.

 

Πήγα στο audio menu πληκτρολογώντας *#0002*28346# κ στο record μενού,δοκίμασα διάφορα αλά το αποτέλεσμα είναι παρόμοιο,μετά έκανα flash στη ελληνική rom κ μετά στην γερμανική άλλα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο,το φύσημα στην καταγραφή βίντεο παραμένει.

 

Επίσης στο audio menu παρά το ότι φλασαρα το κινητό η τιμές μένουν όπως της άφησα κ δεν επανέρχονται στο default,κ ούτε με το factory settings επανέρχονται. έχει κανείς καμιά ιδέα στο τι μπορεί να φταίει για τον ήχο του βίντεο?

 

Ειναι γνωστο το προβλημα με τον ηχο κατα την καταγραφη βιντεο και διορθωνεται μονο με αναβαθμιση. Επειδη ομως προς το παρων δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση με ελληνικη ρομ (για την γερμανικη δεν ξερω) μονο αν βαλεις την ιταλικη θα κανεις δουλεια.. (aac πλεον ηχος)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...