Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα και εγώ χθες το κινητό και ενώ έχω τη κάρτα sim μέσα και δεν έχει καμία επαφή ούτε και μήνυμα μου αναβοσβήνει πάνω δεξιά ένα εικονακι (ένα φακελάκι) και όταν παταω πάνω του λέει μνήμη sim πλήρης. Το παρουσίασε και σε κανέναν άλλο παιδιά αυτό;

 

Πήγαινε Μηνύματα - Μηνύματα SΙΜ και σβήσε μερικά μηνύματα για να φύγει το φακελάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα.

 

Πηρα και εγω το i8910 και ομολογω οτι ειναι η πρωτη συσκευη που με εκπλησσει τοσο πολυ.

 

Να ρωτησω, εχω δει αυτο για την οθονη και το κινητο.

 

Υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει καμια ζημεια στο κινητο, π.χ. η κολα ας πουμε?

 

Εχετε μηπως εσεις τιποτα αλλο υποψιν οσον αφορα την προστασια του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Εαν αρχίσουμε όλοι μαζί ναστέλνουμε μαζικά e-mail σε ελληνικη και μαμα samsung μηπως αρχισει να ασχολειτε με αναβαθμίσεις? Με Το να τα λεμε στο forum δεν καταφέρνουμε τπτ!

 

φιλε δεν φταιει η μαμα samsung

 

η εδω αντιπροσωπεια φταιει που κοιμαται ...

 

ελαχιστα σημεια service , παντελης ελλειψη υποστηριξης στο site ,

διαδικασιες αναχρονιστικες κλπ.

 

ακομα θυμαμαι πριν απο μερικα χρονια που σε ερωτηση μου γιατι δεν φερνουν

τα αξιολογα κινητα απο τοτε της samsung την περιφημη απαντηση

"καλα αστειευεστε?"

 

συγκρινετε με την LG και θα καταλαβετε οτι δε φταιει η μαμα αλλα

ο αντιπροσωπος στην καθε χωρα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα κι εγώ το κινητό στις 14/08 από κατάστημα Vodafone Θεσσαλονίκη.

 

Στις 22/08 εκεί που μιλούσα σε ανοιχτή ακρόαση, το κινητό άρχισε να κάνει παράσιτα στο ακουστικό. Εγώ άκουγα οριακά και ο συνομιλητής μου καθόλου εμένα. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και σε κανονική ακρόαση. Τα ηχεία παίζουν τζάμι τα video, το πρόβλημα είναι στο ακουστικό.

 

Στις 24/08 το πήγα στο κατάστημα, επίβεβαίωσε τη βλάβη και είπε θα το στείλει στην αντιπροσωπία στη Λάρισα. Όταν τον ρώτησα για αντικατάσταση, μου είπε πως "δεν τίθεται θέμα, θα επιδιορθωθεί". Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν δικαιούμαι αντικατάσταση. Το κινητό να φανταστείτε δεν το είχα βγάλει καν από τα καλύμματα (είμαι και λίγο ψείρας σε αυτά). Δηλαδή θα το ανοίξουν το κινητό 1 εβδομάδα αφ' ότου το πήρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα κι εγώ το κινητό στις 14/08 από κατάστημα Vodafone Θεσσαλονίκη.

 

Στις 22/08 εκεί που μιλούσα σε ανοιχτή ακρόαση, το κινητό άρχισε να κάνει παράσιτα στο ακουστικό. Εγώ άκουγα οριακά και ο συνομιλητής μου καθόλου εμένα. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και σε κανονική ακρόαση. Τα ηχεία παίζουν τζάμι τα video, το πρόβλημα είναι στο ακουστικό.

 

Στις 24/08 το πήγα στο κατάστημα, επίβεβαίωσε τη βλάβη και είπε θα το στείλει στην αντιπροσωπία στη Λάρισα. Όταν τον ρώτησα για αντικατάσταση, μου είπε πως "δεν τίθεται θέμα, θα επιδιορθωθεί". Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν δικαιούμαι αντικατάσταση. Το κινητό να φανταστείτε δεν το είχα βγάλει καν από τα καλύμματα (είμαι και λίγο ψείρας σε αυτά). Δηλαδή θα το ανοίξουν το κινητό 1 εβδομάδα αφ' ότου το πήρα;

νομιζω φιλε δεν δικαιουσαι αντικατασταση καθως το doa ισχυει εαν παρουσιαστει το προβλημα μεσα σε 7ημερες απο την αγορα και νομιζω εαν δεν εχεις μιλησει πανω απο 30 λεπτα. η περιπτωση σου(14-24/08) ξεπερναει τις 7μερες.:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αρχεία με αυτό το νούμερο (010017836186201) ως τίτλο στη μαζική μνήμη, σε ένα φάκελο με τον τίτλο MBcashefile. To ένα έχει κατάληξη .arc και τα άλλα .tn. Αυτά με την κατάληξη .tn έχουν αριστερά τους ένα πορτοκαλί ερωτηματικό. Λέτε να είναι αυτά υπεύθυνα για το πρόβλημά μου; Ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα αρχεία και αν μπορώ να τα διαγράψω;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Δε το γλιτώνεις τώρα το FORMAT *#7370#;)

Link to comment
Share on other sites

Δε το γλιτώνεις τώρα το FORMAT *#7370#;)

 

Αν κάνω format, τι θα γίνει; Θα διαγραφεί όλο το λειτουργικό και μετά θα πρέπει να περάσω χειροκίνητα νέα rom; Ή θα παραμείνει το λειτουργικό και θα πρέπει να ξαναπεράσω τα τηλέφωνα και τα προγράμματά μου;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

 

Πηρα και εγω το i8910 και ομολογω οτι ειναι η πρωτη συσκευη που με εκπλησσει τοσο πολυ.

 

Να ρωτησω, εχω δει αυτο για την οθονη και το κινητο.

 

Υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει καμια ζημεια στο κινητο, π.χ. η κολα ας πουμε?

 

Εχετε μηπως εσεις τιποτα αλλο υποψιν οσον αφορα την προστασια του κινητου?

δεν εχει κολλα επανω. εγω εχω βαλει μια για προστασια της οθονης . δεν εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Μηνύματα - Μηνύματα SΙΜ και σβήσε μερικά μηνύματα για να φύγει το φακελάκι.

 

ευχαριστω φιλε μου, δεν το ηξερα οτι τα μυνηματα της sim δεν στα δειχνει μαζι με ολα τα αλλα.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κολλα επανω. εγω εχω βαλει μια για προστασια της οθονης . δεν εχει προβλημα.

 

Aυτο θελω να κανω και εγω γιατι δεν θελω να γρατσουνιστει καθολου.

 

Οποτε ειναι ασφαλες να το αγορασω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θελω να κανω και εγω γιατι δεν θελω να γρατσουνιστει καθολου.

 

Οποτε ειναι ασφαλες να το αγορασω ετσι?

 

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα. Δεν έχω την παραμικρή γρατσουνιά χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα. Έχει τέτοια ποιότητα κατασκευής που δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί η πιθανότητα να γρατσουνιστεί. Η οθόνη εξάλλου έχει ειδική επικάλυψη και δε χρειάζεται άλλη.

 

Για το format θα μου πει κανένας; Τι ακριβώς χάνει κανείς αν κάνει format; Όλο το λειτουργικό ή μόνο τα προγράμματά του, τις επαφές και τα αρχεία του;

Link to comment
Share on other sites

Μια σχισμή που έχει στην κάτω μεριά είναι ηχείο; Γιατί βάζω να παίξει mp3 και το βάζω στο αυτί μου αλλά δεν ακούω τίποτα, παραμόνο κάτι ψιλό σαν φύσημα ενώ το πάνω παίζει κανονικά.

Είναι προβληματική η συσκευή μου;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα. Δεν έχω την παραμικρή γρατσουνιά χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα. Έχει τέτοια ποιότητα κατασκευής που δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί η πιθανότητα να γρατσουνιστεί. Η οθόνη εξάλλου έχει ειδική επικάλυψη και δε χρειάζεται άλλη.

 

Για το format θα μου πει κανένας; Τι ακριβώς χάνει κανείς αν κάνει format; Όλο το λειτουργικό ή μόνο τα προγράμματά του, τις επαφές και τα αρχεία του;

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε. εγω εχω και το ομνια 1(wm) και μου χει πεσει 5-6φορες κατω,δεν το προσεχω κ ιδιαιτερα και προχθες που το καθαριζα απο σκονες και λοιπα,εκπληκτος παρατηρησα οτι η οθονη δ εχει απολυτως τιποτα,σαν καινουρια ειναι.. κατι κανει η σαμσουνγκ με τις οθονες της κ δεν χαρασσονται ευκολα.. πιο παλια ειχα το lg viewty και ας το προσεχα σαν τα ματια μου,γρατζουνιοταν μονο του:lol:

 

οσο για το φορματ θα χασεις μονο προγραμματα επαφε ς κλπ. δηλαδη θα γυρισει στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασες

Link to comment
Share on other sites

Μια σχισμή που έχει στην κάτω μεριά είναι ηχείο; Γιατί βάζω να παίξει mp3 και το βάζω στο αυτί μου αλλά δεν ακούω τίποτα, παραμόνο κάτι ψιλό σαν φύσημα ενώ το πάνω παίζει κανονικά.

Είναι προβληματική η συσκευή μου;

Εννοείται,μάλλον καμμένο ηχείο είναι,πήγαινε για αντικατάσταση ή επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μια σχισμή που έχει στην κάτω μεριά είναι ηχείο; Γιατί βάζω να παίξει mp3 και το βάζω στο αυτί μου αλλά δεν ακούω τίποτα, παραμόνο κάτι ψιλό σαν φύσημα ενώ το πάνω παίζει κανονικά.

Είναι προβληματική η συσκευή μου;

 

Φυσικά και είναι προβληματική. Άσε τις ερωτήσεις και πήγαινε να ζητήσεις αντικατάσταση. Θα έπρεπε το ηχείο να ακούγεται κανονικότατα σε mp3 και video!!! Πες μας τι έγινε τελικά, φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θελω να κανω και εγω γιατι δεν θελω να γρατσουνιστει καθολου.

 

Οποτε ειναι ασφαλες να το αγορασω ετσι?

ναι εγω εχω βαλει screen protector ,για παν ενδεχομενο. αν δω καμμια γρατζουνια με πιανει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι προβληματική. Άσε τις ερωτήσεις και πήγαινε να ζητήσεις αντικατάσταση. Θα έπρεπε το ηχείο να ακούγεται κανονικότατα σε mp3 και video!!! Πες μας τι έγινε τελικά, φίλε.

 

Τελικά το πήγα στη Vodafone και είπαν θα το στείλουν Αθήνα να ελεχθει και αν έχει όντος πρόβλημα θα μου το αντικαταστήσουν μιας και το έχω μια μόλις μέρα. Συνήθως παίρνει μια εβδομάδα και κάτι μου είπαν η όλη διαδικασία.

Έχω σπαστεί πάρα πολύ όμως με το όλο θέμα, και με τη Vodafone που δεν μου το έκανε άμεση αντικατάσταση και με την Samsung.

Ελπίζω μόνο να έχει όντως πρόβλημα το ηχείο του και να μην θέλει απλά καμιά αναβάθμιση.

Από ότι παρατήρησα παίζει αλλά παίζει μόνο τις ψιλές συχνότητες και χωρίς πολύ ένταση και αυτό το ακούς μόνο όταν κλείσεις το πάνω ηχείο με το δάκτυλο. Το δοκίμασα και σε mp3 και σε video.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αρχεία με αυτό το νούμερο (010017836186201) ως τίτλο στη μαζική μνήμη, σε ένα φάκελο με τον τίτλο MBcashefile. To ένα έχει κατάληξη .arc και τα άλλα .tn. Αυτά με την κατάληξη .tn έχουν αριστερά τους ένα πορτοκαλί ερωτηματικό. Λέτε να είναι αυτά υπεύθυνα για το πρόβλημά μου; Ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα αρχεία και αν μπορώ να τα διαγράψω;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Eγω τα εσβησα ολα τα αρχεια στον φακελο MBcashefile αφου πρωτα τα κρατησα backup και δεν ειδα καμια διαφορα εκτος το οτι μεγαλωσε η χωρητικοτητα της μνημης

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στη Vodafone και είπαν θα το στείλουν Αθήνα να ελεχθει και αν έχει όντος πρόβλημα θα μου το αντικαταστήσουν μιας και το έχω μια μόλις μέρα. Συνήθως παίρνει μια εβδομάδα και κάτι μου είπαν η όλη διαδικασία.

Έχω σπαστεί πάρα πολύ όμως με το όλο θέμα, και με τη Vodafone που δεν μου το έκανε άμεση αντικατάσταση και με την Samsung.

Ελπίζω μόνο να έχει όντως πρόβλημα το ηχείο του και να μην θέλει απλά καμιά αναβάθμιση.

Από ότι παρατήρησα παίζει αλλά παίζει μόνο τις ψιλές συχνότητες και χωρίς πολύ ένταση και αυτό το ακούς μόνο όταν κλείσεις το πάνω ηχείο με το δάκτυλο. Το δοκίμασα και σε mp3 και σε video.

 

Μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ θα μπορούσε να αντικατασταθεί άμεσα η συσκευή αυτή(κ.α.),η Vodafone ακολουθεί "άλλη" πολιτική στο συγκεκριμμένο θέμα:mad:,οπότε μακριά και αλάργα....;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω τα εσβησα ολα τα αρχεια στον φακελο MBcashefile αφου πρωτα τα κρατησα backup και δεν ειδα καμια διαφορα εκτος το οτι μεγαλωσε η χωρητικοτητα της μνημης

 

Τα έσβησα κι εγώ όλα και διαφορά δεν είδα. Το κινητό δουλεύει κανονικά. Το πρόβλημα όμως με τα εικονίδια στην Έκθεση που έχω αναφέρει προηγουμένως παραμένει. Σκέφτομαι για format. Αν κάνω διαγράφονται μόνο τα αρχεία που πρόσθεσα εγώ, έτσι; Όχι όσα αρχεία είχε το κινητό όταν το αγόρασα. Έκανε κανένας format και ξέρει να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

Τα έσβησα κι εγώ όλα και διαφορά δεν είδα. Το κινητό δουλεύει κανονικά. Το πρόβλημα όμως με τα εικονίδια στην Έκθεση που έχω αναφέρει προηγουμένως παραμένει. Σκέφτομαι για format. Αν κάνω διαγράφονται μόνο τα αρχεία που πρόσθεσα εγώ, έτσι; Όχι όσα αρχεία είχε το κινητό όταν το αγόρασα. Έκανε κανένας format και ξέρει να μου πει;

 

Ναι ομως καλου κακου κρατα ενα αντιγραφο τον φακελο samsung

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα... Για αλλη μια φορα χρειαζομαι την πολυτιμη βοηθεια σας... Ξυπνησα σημερα και παρατηρησα οτι απο το πουθενα η εκθεση στο κινητο μου εχει γεμισει με πολλα αρχεια που εχουν ολα το ονομα "MdfPluginArchive". :/ Μου το ανοιγει σαν text και εχει μεσα διαφορες παραμετρους που δεν καταλαβαινω... Πως εμφανιστηκαν ετσι στο ξεκαρφωτο?? Ξερει κανεις τι ειναι αυτο??

 

Και επισης θα κανω παλι μια ερωτηση που εκανα δυο τρεις σελιδες πιο πισω, γνωριζει κανεις γιατι το κινητο σταματαει ξαφνικα να παιζει το mp3 οταν με καλουν? Θελει restart να επανελθει και ειναι λιγο σπαστικο... Μπορω να κανω κατι? Το κανει σε κανεναν αλλον αυτο? Ευχαριστω.

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα... Για αλλη μια φορα χρειαζομαι την πολυτιμη βοηθεια σας... Ξυπνησα σημερα και παρατηρησα οτι απο το πουθενα η εκθεση στο κινητο μου εχει γεμισει με πολλα αρχεια που εχουν ολα το ονομα "MdfPluginArchive". :/ Μου το ανοιγει σαν text και εχει μεσα διαφορες παραμετρους που δεν καταλαβαινω... Πως εμφανιστηκαν ετσι στο ξεκαρφωτο?? Ξερει κανεις τι ειναι αυτο??

 

Και επισης θα κανω παλι μια ερωτηση που εκανα δυο τρεις σελιδες πιο πισω, γνωριζει κανεις γιατι το κινητο σταματαει ξαφνικα να παιζει το mp3 οταν με καλουν? Θελει restart να επανελθει και ειναι λιγο σπαστικο... Μπορω να κανω κατι? Το κανει σε κανεναν αλλον αυτο? Ευχαριστω.

 

Δυστυχως θελει hard reset

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παδιά, εσείς που το πήρατε το samsung αξίζει; Τι θέλω να πω; Το μετάνιωσε κανείς και γιατί; ΤΟ προτιμώ από το iphone αλλά θέλω να είμαι σίγουρη. Δεν είναι να σώσεις και τόσα λεφτά και μετά να πάει κάτι στραβά. δηλ.

-ειστε ευχαριστημένοι από το βίντεο; (για μένα αυτό είναι στα ατού)

-Η μπαταρία κρατάει αρκετά; (ειδικά όταν χρησιμοποιεί κανείς φωτογραφική, βίντεο, multimedia γενικά)

-Κάτι που να το θεωρείτε μεγάλο μειονέκτημα;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...