Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος θέλει βοήθεια για το πως μετατρέπουμε αρχεία .avi σε άλλα φορματ για το κινητό με πολύ καλή ποιότητα ασ μου πει.!! (με υπότιτλους)!

 

Αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα χτες στο πλαισιο ηρακλειου και με τιποτα να το δωσουν σκετη συσκευη...μονο με συνδεση...συνδεση δεν θελω με τιποτα...τι κανω?:(
Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες στο πλαισιο ηρακλειου και με τιποτα να το δωσουν σκετη συσκευη...μονο με συνδεση...συνδεση δεν θελω με τιποτα...τι κανω?:(

 

Πλακα κανεις! παρτο μεσω internet ή κανε φασαρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες στο πλαισιο ηρακλειου και με τιποτα να το δωσουν σκετη συσκευη...μονο με συνδεση...συνδεση δεν θελω με τιποτα...τι κανω?:(

 

http://www.d-click.gr/site/index.php?dispatch=products.view&product_id=29843

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεγαλη ζημια επαθα..Μου εφυγε στον δρομο το κινητο και εσπασε η οθοναρα του..:cry: Τωρα με καλουν, ακουω κανονικα αλλα η οθονη τιποτα, δεν αναβει.Εχει κανεις ιδεα ποσο στοιχιζει μια αλλαγη οθονης ή να το ξεχασω και να παρω καινουριο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοίγεται το κινητό πόσες φορές "φορτώνει" η μπάρα στην αρχή ? κοιτάξτετο λίγο plz

 

Αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα και εγω.

 

τα περισσότερα video που τα κατεβάζεις μέσο torr3nt ειναι είδη έτοιμα.

Σε περίπτωση που θές να το μετατρέψεις εσύ χρησιμοποίησε το AVSVideoConverter

δεν είναι free αλλά βρίσκεται εύκολα το κρακkkkkk !!! !!!

 

Παιδια μεγαλη ζημια επαθα..Μου εφυγε στον δρομο το κινητο και εσπασε η οθοναρα του..:cry: Τωρα με καλουν, ακουω κανονικα αλλα η οθονη τιποτα, δεν αναβει.Εχει κανεις ιδεα ποσο στοιχιζει μια αλλαγη οθονης ή να το ξεχασω και να παρω καινουριο??

 

πάρε τηλ και ρώτησε την αντιπροποία πόσο κοστίζει το service

όσον αφορά της οθόνες όταν σπάνε νομίζω αξίζει να αγοράσεις καινούριο !

Link to comment
Share on other sites

μου διαφευγει κατι?

http://www.gsmarena.com/samsung_i8910_omnia_hd-2691.php

εδω λεει κ με 16gb εσωτερικη μνημη

το ειδε κανεις πουθενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

πάρε τηλ και ρώτησε την αντιπροποία πόσο κοστίζει το service

όσον αφορά της οθόνες όταν σπάνε νομίζω αξίζει να αγοράσεις καινούριο !

Και εγω αυτο πιστευω,θα παρω καινουριο(κατι ειδα οτι θα ερθει λεει omnia ΙΙ.Τι ακριβως παιζει με αυτο??Αν ισχυει αυτο τοτε να κανω υπομονη να παρω το συγκεκριμενο που αναφερεται)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πιστευω,θα παρω καινουριο(κατι ειδα οτι θα ερθει λεει omnia ΙΙ.Τι ακριβως παιζει με αυτο??Αν ισχυει αυτο τοτε να κανω υπομονη να παρω το συγκεκριμενο που αναφερεται)

 

δεν ησουν ευχαριστημενος με το hd? ειναι καλυτερο απο το ομνια 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ησουν ευχαριστημενος με το hd? ειναι καλυτερο απο το ομνια 2

Ωωω,φιλε με επιασες αδιαβαστο..νομιζα οτι το omnia II που διαβασα ειναι καποια αναβαθμισμενη εκδοση του HD...προφανως δεν ειναι:)Εννοειτε οτι ημουν ευχαριστημενος με το HD!!!Τοσο πολυ που θα το ξαναπαρω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που πρέπει να πάω για service; Που είναι τα κεντρικά της Samsung;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που πρέπει να πάω για service; Που είναι τα κεντρικά της Samsung;

Σημερα το πρωι περασα απο το πλαισιο της Βουλιαγμενης και μου ειπαν οτι τους το αφηνω εκει και το προωθουν αυτοι στο service..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις απ ολους εσας που εχετε το hd δεν αναρωτηθηκε δεν ρωτησε αν υπαρχει οντως εκδοση με 16gb internal storage?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα themes που είναι για ν97 κ 5800 κάνουν για το omnia hd παρόλο αυτά υπάρχουν κ μερικά που μπορεί να κάνουν το κινητό να κόλληση.

 

Το service samsung νομιζω το έχει η omnitech

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις απ ολους εσας που εχετε το hd δεν αναρωτηθηκε δεν ρωτησε αν υπαρχει οντως εκδοση με 16gb internal storage?

εσυ που το σκεφτηκες ψαξε κιολας να μας πεις...εμεις δεν..

 

Τα περισσότερα themes που είναι για ν97 κ 5800 κάνουν για το omnia hd παρόλο αυτά υπάρχουν κ μερικά που μπορεί να κάνουν το κινητό να κόλληση.

 

Το service samsung νομιζω το έχει η omnitech

ευχαριστω

 

ειμαι Θεσσαλονικη βρηκα ενα και θα το παω αυριο...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις απ ολους εσας που εχετε το hd δεν αναρωτηθηκε δεν ρωτησε αν υπαρχει οντως εκδοση με 16gb internal storage?

 

Από το ψάξιμο που έχω κάνει ξέρω ότι πουλιέται στο εξωτερικό με 16 ή 8 G. Όμως στην Ελλάδα το έφερε με Ελληνικό μενού μόνο με 8 G ώστε να είναι προσιτή η τιμή. έτσι και αλλιώς είναι υπεραρκετή η μνήμη!

 

Τελικά για να μην μου απαντήσουν (αν παίρνει το χάρτη της ανάβασης) φαίνεται ότι δεν το χρησιμοποιούν για GPS. Έτσι έχω ακούσει για όλα τα κινητά: δυσλειτουργικά στην πλοήγηση. Το ίδιο και αυτό, κρατά λίγο η μπαταρία, το πρόγραμμα που δίνουν είναι ελλιπές, σε πετά έξω με Garmin. Τα διάβασα όλα στις 140 σελίδες, είμαι καλός μαθητής!

Πάντως στο Omnia με WM δεν έχουν προβλήματα στην πλοήγηση και παίρνει ανάβαση, μήπως να περιμένω το ΙΙ?

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα έρχεται μόνο η έκδοση 8GB αποκλειστικά από τη Vodafone. Σχετικά με το GPS, το δίνουν μαζί με το NDrive. Το Garmin μπορεί να εγκατασταθεί, όπως σε όλα τα S60 κινητά, αλλά χρειάζεται συγκεκριμένη έκδοση, νομίζω ότι είναι η 5.00.50 (δεν το έχω δοκιμάσει, μπορεί να κάνω λάθος). Αλλά για το Garmin υπάρχει σχετικό επισημασμένο topic, διαβάστε εκεί.

 

Επίσης:

Το κινητό είναι S60.

Δεν έχει καμία σχέση με τα κινητά της σειράς Omnia, δεν είναι Windows Mobile

Λέγεται GT-i8910HD

 

Υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες και topics για τα κινητά με S60 5th edition που είναι το λειτουργικό που έχει το κινητό. Σχεδόν όλα όσα γράφονται εκεί, ισχύουν για το i8910HD. Διαβάστε τα πριν ρωτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πιστευω,θα παρω καινουριο(κατι ειδα οτι θα ερθει λεει omnia ΙΙ.Τι ακριβως παιζει με αυτο??Αν ισχυει αυτο τοτε να κανω υπομονη να παρω το συγκεκριμενο που αναφερεται)

Αν σ' αρέσουν τα WM πιο πολύ από τα Symbian, τότε θα πάρεις ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει!!!

 

δεν ησουν ευχαριστημενος με το hd? ειναι καλυτερο απο το ομνια 2

Για πες μας πως τα σύγκρινες και έβγαλες σε μια γραμμή τέτοιο συμπέρασμα;

 

Ωωω,φιλε με επιασες αδιαβαστο..νομιζα οτι το omnia II που διαβασα ειναι καποια αναβαθμισμενη εκδοση του HD...προφανως δεν ειναι:)Εννοειτε οτι ημουν ευχαριστημενος με το HD!!!Τοσο πολυ που θα το ξαναπαρω!!!

Το Omnia 2 είναι WM και το HD Symbian!!! Αν θες να δεις μια σύγκριση ρίξε μια ματιά σ' αυτό το review

 

.....

Πάντως στο Omnia με WM δεν έχουν προβλήματα στην πλοήγηση και παίρνει ανάβαση, μήπως να περιμένω το ΙΙ?

Όπως είπα και πιο πάνω το Omnia 2 είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο WM κινητό αυτή τη στιγμή! Και το λέω με πλήρη επίγνωση! Όποιος το πιάσει στα χέρια του θα το καταλάβει!

;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να μην μου απαντήσουν (αν παίρνει το χάρτη της ανάβασης) φαίνεται ότι δεν το χρησιμοποιούν για GPS. Έτσι έχω ακούσει για όλα τα κινητά: δυσλειτουργικά στην πλοήγηση. Το ίδιο και αυτό, κρατά λίγο η μπαταρία, το πρόγραμμα που δίνουν είναι ελλιπές, σε πετά έξω με Garmin. Τα διάβασα όλα στις 140 σελίδες, είμαι καλός μαθητής!

Πάντως στο Omnia με WM δεν έχουν προβλήματα στην πλοήγηση και παίρνει ανάβαση, μήπως να περιμένω το ΙΙ?

 

Φίλε μόλις γύρισα από δύο εβδομάδες διακοπές στην κρήτη. Πρώτη φορά πήγαινα και το i8910 σε συνδυασμο με garmin5.50 και χάρτες autodrive και ανάβασης, αποδείχτηκε πολύτιμο. Νόμιζα οτι το Ν95 ήταν μια χαρά για πλοήγηση. Τωρα μπορώ να πω οτι το i8910 μπορεί να δουλέψει σχεδόν το ίδιο καλα με μια dedicated συσκευή gps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε τα θέματα, όντως μπορεί να κολλησει το κινητό, προτιμήστε τα wallpapers που είναι πιο ασφαλή και δείχνουν εκπληκτικά χρώματα στην οθόνη...εγω κατεβάζω απο εδω έχει μια μεγάλη ποικιλία...

http://samsungi8910omnia.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα έρχεται μόνο η έκδοση 8GB αποκλειστικά από τη Vodafone. Σχετικά με το GPS, το δίνουν μαζί με το NDrive. Το Garmin μπορεί να εγκατασταθεί, όπως σε όλα τα S60 κινητά, αλλά χρειάζεται συγκεκριμένη έκδοση, νομίζω ότι είναι η 5.00.50 (δεν το έχω δοκιμάσει, μπορεί να κάνω λάθος). Αλλά για το Garmin υπάρχει σχετικό επισημασμένο topic, διαβάστε εκεί.

 

Επίσης:

Το κινητό είναι S60.

Δεν έχει καμία σχέση με τα κινητά της σειράς Omnia, δεν είναι Windows Mobile

Λέγεται GT-i8910HD

 

Υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες και topics για τα κινητά με S60 5th edition που είναι το λειτουργικό που έχει το κινητό. Σχεδόν όλα όσα γράφονται εκεί, ισχύουν για το i8910HD. Διαβάστε τα πριν ρωτήσετε.

 

Στο προηγούμενο μήνυμα το γράφω ότι το ξέρω ότι θέλει το Garmin με τα πεντάρια. Επίσης στο μήνυμα που μου απάντησες γράφω ότι έχει το Omnia WM (δηλαδή windows mobile). Άρα τσάμπα με κατηγορείς για αδιάβαστο. Τα ήξερα όλα όσα μου είπες, γιατί είμαι καλός μαθητής και ό,τι λες τα έχετε γράψει πιο πριν. Ήξερα ότι αν ρωτήσω θα μου πείτε διάβασε: από τους προηγούμενους που έχουν ρωτήσει με λίγες δημοσιεύσεις. Καλά που είμαι διαβαστερός: 140! Διάβασα και αλλού αλλά άκρη δεν βγάζω.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω ο άμοιρος είναι: παίρνει ανάβαση;

ΥΓ γράφω αστεία και θα παρακαλούσα να μην παρεξηγηθώ για εριστικός

 

Φίλε μόλις γύρισα από δύο εβδομάδες διακοπές στην κρήτη. Πρώτη φορά πήγαινα και το i8910 σε συνδυασμο με garmin5.50 και χάρτες autodrive και ανάβασης, αποδείχτηκε πολύτιμο. Νόμιζα οτι το Ν95 ήταν μια χαρά για πλοήγηση. Τωρα μπορώ να πω οτι το i8910 μπορεί να δουλέψει σχεδόν το ίδιο καλα με μια dedicated συσκευή gps

Ευχαριστώ πάρα πολύ! τώρα είδα την απάντηση με πρόλαβες πριν γράψω το προηγούμενο μήνυμά μου

Δεν σε πέταγε έξω; Έχω διαβάσει για επαναεκκινήσεις και να θέλει πάλι προσδιορισμό και προγραμματισμό διαδρομής

Έχεις φορτιστή αυτοκινήτου; Γιατί από ό,τι διάβασα δύσκολα επαρκεί η μπαταρία μετά από 2-3 συνεχούς πλοήγησης

Η ανάβαση όπως και στο Omnia δίνει τη θέση σου στο χάρτη, αλλά δεν μπορείς να ζητήσεις προορισμό; Οπότε δεν μπορεί να χαράξει διαδρομή από τους χωματόδρομους; Ή είναι καλύτερα τα πράγματα επειδή έχει άλλο λειτουργικό

Ποια έκδοση της ανάβασης και autodrive έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ! τώρα είδα την απάντηση με πρόλαβες πριν γράψω το προηγούμενο μήνυμά μου

Δεν σε πέταγε έξω; Έχω διαβάσει για επαναεκκινήσεις και να θέλει πάλι προσδιορισμό και προγραμματισμό διαδρομής

Έχεις φορτιστή αυτοκινήτου; Γιατί από ό,τι διάβασα δύσκολα επαρκεί η μπαταρία μετά από 2-3 συνεχούς πλοήγησης

Η ανάβαση όπως και στο Omnia δίνει τη θέση σου στο χάρτη, αλλά δεν μπορείς να ζητήσεις προορισμό; Οπότε δεν μπορεί να χαράξει διαδρομή από τους χωματόδρομους; Ή είναι καλύτερα τα πράγματα επειδή έχει άλλο λειτουργικό

Ποια έκδοση της ανάβασης και autodrive έβαλες;

 

Ναι έχω βάση με βεντούζα στο παρμπρίζ και φυσικά φορτιστή αυτοκινήτου. Χωρίς φορτιστή όντως τρώει πολύ μπαταρία ειδικά αν έχεις συνεχώς αναμμένη την οθόνη (πράγμα απαραίτητο κατά την οδήγηση).

Έχω το garmin 5.00.50 με τον χάρτη 3σε1 που περιέχει τους

AutoDrive Hellas 1.70

Greek Anavasi 4.12

Bluechart Atlantic 2008

Το χρησιμοποιούσα καθημερινά για πλοήγηση (γυρίσαμε όλο το νησί) και ποτέ δεν κόλλησε ή με πέταξε έξω κατά τη διάρκεια της πλοήγησης. Το μόνο κόλλημα που εντόπισα είναι όταν περιηγείσαι με το δάχτυλο και ψάχνεις κάτι μέσα στο χάρτη χειροκίνητα. Αρκετές φορές λίγο μετά τη μετακίνηση του χάρτη με το δάκτυλο, το πρόγραμμα κολλάει και θέλει να το κλείσεις και να το ξαναφορτώσεις . Αυτό όμως σπάνια το έκανα ενώ οδηγούσα οπότε δεν με ενόχλησε.

Όσο για τους χωματόδρομους δεν το δοκίμασα πολύ γιατί είχα νοικιάσει ένα renault clio και δεν ήταν για πολλά. Μόνο όταν πήγα Μπάλο από Χανιά βρήκα χωματόδρομο στα τελευταία 10 χιλιόμετρα και μου έκανε κανονικά πλοήγηση μέχρι εκεί που τελείωνε πια ο δρόμος (και η Κρήτη επίσης :-)

Προσωπικά όταν οδηγώ σπάνια βγαίνω σε χωματόδρομους οπότε χρησιμοποιώ των autodrive για πλοήγηση. Πλοήγηση με τον anavasis μόνο ενεργοποιημένο δεν έχω κάνει, αλλά στις ορειβατικές μου εξορμήσεις ο ανάβασης είναι πραγματικά πολύτιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.... Ηθελα να ρωτησω τι ειδους βιντεακια μπορει να παιξει το κινητο γιατι περασα ενα mp4 και παιζει τον ηχο μονο... Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? υπαρχει κανα converter και αν ναι σε τι μορφη να τα κανω για να τα παιζει πληρως? Ευχαριστω και παλι προκαταβολικα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.... Ηθελα να ρωτησω τι ειδους βιντεακια μπορει να παιξει το κινητο γιατι περασα ενα mp4 και παιζει τον ηχο μονο... Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? υπαρχει κανα converter και αν ναι σε τι μορφη να τα κανω για να τα παιζει πληρως? Ευχαριστω και παλι προκαταβολικα....

 

διαβασε προηγούμενα post όχι τα ίδια και τα ίδια να λέμε.

τι είδους videakia το αναγράφουν οι οδηγίες του κινητού !! απλα δΙΑβασε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...