Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτες εντυπώσεις:

Το τηλέφωνο αυτό δεν υπάρχει. Εχει έρθει από το μέλλον..!! Δεν έχω ξαναδεί τέτοια οθόνη με τόσο φωτεινά και ζωντανά χρώματα, όχι σε κινητό, αλλά ούτε καν σε τηλεόραση τελευταίας τεχνολογίας. Ναι είναι λίγο μεγάλο και βαρύ, και θα δούμε πως θα μου φανεί στην καθημερινή χρήση, αλλά δεν είναι και τεράστιο.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το samsung pc studio 7, και ενώ η εγκατάσταση ολοκληρώνεται στα ελληνικά μια χαρά, στο κρίσιμο πεδίο του συγχρονισμού των επαφών, του ημερολογίου κλπ, η γραμματοσειρά είναι κάτι σαν ρώσσικα με πολλά μασκαραλίκια. Τώρα θα δοκιμάσω να κάνω την εγκατάσταση στα αγγλικά.

Οκ, το εγκατέστησα στα αγγλικά και τώρα όλα οκ.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δυο σελιδες πισω εδωσα κωδικους για να μπειτε και να φτιαξετε την ενταση και την ποιοτητα του ηχου και οχι μονο μιας το admin mode εχει ενα καρο επιλογες και το περασατε στα ψιλα...

 

προτεινω ανεπιφυλακτα σε καθε χρηστη i8910 εστω να δοκιμασει να παιξει με τις ρυθμισεις που εδωσα χωρις να φοβαται αν θα προκαλεσει κατι στη συσκευη του αφου οι ρυθμισεις επιστρεφουν στο default με ενα restart του κινητου εκτος αν πατησετε την επιλογη back up στο admin mode :up:

 

καλημερα!!! εγω φιλε μου το εκανα και ειναι τωρα super!!!

κανενα αλλο tip???

ευχαριστω!

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε που ακριβως παταμε τους κωδικους για τις ρυθμισεις του ηχειου γιατι ειμαι εντελως ασχετος...ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Ενώ έχω εντοπίσει και έχω συνδεθεί με επιτυχία στο wifi δίκτυό μου, όταν προσπαθώ να συνδεθώ για να κατεβάσω ένα widget, συνδέεται με το δίκτυο της vodafone.....

Γιατί;

Γιατί δεν χρησιμοποιεί τη σύνδεσή του wifi??

Οκ το έφτιαξα και αυτό, ρυθμίζοντάς το access point σε always ask.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε που ακριβως παταμε τους κωδικους για τις ρυθμισεις του ηχειου γιατι ειμαι εντελως ασχετος...ευχαριστω προκαταβολικα...

 

απλα φερνεις το numerical keypad σα να πας να παρεις τηλεφωνο στην οθονη και πατας τον κωδικο:)

 

μετα οσο αλλαζεται τις τιμες τις επικυρωνεται με την ΔΙΕΣΗ

 

καλημερα!!! εγω φιλε μου το εκανα και ειναι τωρα super!!!

κανενα αλλο tip???

ευχαριστω!

 

χαιρομαι, αν θες μπορεις να πειραματιστεις αλλα πιστευω πως οι τιμες που εδωσα ειναι ενα πολυ καλο balance εντασης-ποιοτητας

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator δεν είναι συμβατό με τα 5th edition. Τα NDrive και Sygic ακόμα δεν τα έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει αλλά, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δουλεύουν. Το ίδιο ισχύει και για το Garmin έκδοσης 5.00.50. Τουλάχιστον στο Ν97, τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα. Όποιος δοκιμάσει κάποιο από τα παραπάνω, ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά παρ΄όλο που το omnia HD μου είναι σε γερμανική μάλλον έκδοση ( το έβαλα βέβαια στα αγγλικά ), μετά το συγχρονισμό με το outlook και αφού πέρασα τις επαφές μου που τις έχω στα ελληνικά, κάνει αναζήτηση στα ελληνικά !!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου βγάζει το προσαρμοζόμενο πληκτρολόγιο της αναζήτησης το οποίο, περιέχει και τους ελληνικούς χαρακτήρες. Λογικό είναι. Σου βγάζει όλους τους διαθέσιμους πρώτους χαρακτήρες από τις λέξεις των επαφών (όνομα και επίθετο).
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου βγάζει το προσαρμοζόμενο πληκτρολόγιο της αναζήτησης το οποίο, περιέχει και τους ελληνικούς χαρακτήρες. Λογικό είναι. Σου βγάζει όλους τους διαθέσιμους πρώτους χαρακτήρες από τις λέξεις των επαφών (όνομα και επίθετο).

 

Ναι ακριβώς αυτό. Δεν περίμενα όμως να έχει ελληνικούς χαρακτήρες, εφ΄όσον δεν υποστηρίζει ελληνική γραφή.....:)

Μεγάλο είναι ρε ****το μου.... ;),

αλλά όταν πας να τραβήξεις φωτό ή βίντεο όχι μόνο το ξεχνάς,

αλλά δεν το χορταίνεις...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο....

ειναι βολικο σαν μεγεθος??

οταν μιλας.το iphone/htc hd που ειχα

μια χαρα μου φανηκανε σαν μεγεθος

δεν ειχα προβλημα.το i8910 ειναι πιο μεγαλο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Destinator δεν είναι συμβατό με τα 5th edition. Τα NDrive και Sygic ακόμα δεν τα έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει αλλά, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δουλεύουν. Το ίδιο ισχύει και για το Garmin έκδοσης 5.00.50. Τουλάχιστον στο Ν97, τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα. Όποιος δοκιμάσει κάποιο από τα παραπάνω, ας ενημερώσει.

 

Το NDrive σιγουρα δουλευει αφου αυτο δινει δωρο η vodafone με το κινητο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ξαφνικα διαπιστωσα το εξης προβλημα. οταν καλω καπιον μου βγαζει την ενδειξη note active diverts, στο πανω δεξι μεροςακριβως πανω απο την ενδειξη της μπαταριας εμφανιζεται οταν κανω κληση ενα κλειδι και ο ηχος ειναι ελαχιστοτατος, με το ζορι ακουω τον ηχο .

Εχω πειραξει κατι?

πως διορθωνεται?

ευχαριστω

 

με το μπλουτουθ ακουγεται καλα.

υποψιαζομαο οτι κατι τρεχει με το ηχειο..

 

οκ, νομιζω το εφτιαξα

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone δεν ξέρω.

Αλλά σε σχέση με το HTC hd, είναι πιο ψηλό αλλά πιο στενό.

Είναι μεγάλο, δεν το λες μικρό.

Μέχρι στιγμής δεν με έχει προβληματίσει, αλλά σίγουρα θα κάνει τους άλλους να απορήσουν....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακουω απο πολλους οτι ειναι πολυ βαρυ....και ιδιαιτερα..μεγαλο ....βεβαια οτι και αν διαβασεις αν δεν το πιασει ο καθενας στο χερι του...δε μπορει να καταλαβει....!!!

Βρηκα ομως αυτες τις διαστασεις απο ενα site...μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν ειναι σωστες...?

Dimensions 123 x 59 x 12.9 mm

Weight 148 g

διοτι εαν ειναι τοτε...ειναι μονο 23 γραμ...βαρυτερο του προκατοχοτου ΟΜΝΙΑ...

δε μου ακουγεται συμαντικη διαφορα...αλλα οπως ειπα εαν δε το πιασω στα χερια....μου :(

Link to comment
Share on other sites

ακουω απο πολλους οτι ειναι πολυ βαρυ....και ιδιαιτερα..μεγαλο ....βεβαια οτι και αν διαβασεις αν δεν το πιασει ο καθενας στο χερι του...δε μπορει να καταλαβει....!!!

Βρηκα ομως αυτες τις διαστασεις απο ενα site...μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν ειναι σωστες...?

Dimensions 123 x 59 x 12.9 mm

Weight 148 g

διοτι εαν ειναι τοτε...ειναι μονο 23 γραμ...βαρυτερο του προκατοχοτου ΟΜΝΙΑ...

δε μου ακουγεται συμαντικη διαφορα...αλλα οπως ειπα εαν δε το πιασω στα χερια....μου :(

 

Αυτές είναι οι διαστάσεις του πράγματι.

Δεν είναι τόσο το βάρος του που ξενίζει, όσο το 123 που είναι το ύψος του.

Επίσης το γεγονός ότι η οθόνη του καλύπτει αυτό το μέγεθος από γωνιά σε γωνιά, το κάνει να δείχνει ακόμα μεγαλύτερο.

Αλλά πιστεύω πως είναι στο χέρι του καθενός, αν το συνηθίσει ή όχι.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H μεγάλη οθόνη 3.7" ιντσών και το full 16:9 δικαιολογεί και το μέγεθος και το shape του :) Μην παραπονιόσαστε βρε παιδιά. Απλά δεν είχατε μεγάλο κινητό ποτέ για αυτό σας φένεται μεγάλο. Δηλαδή αν δείτε το TG01 με την 4άρα οθόνη τι θα πείτε? Βασικά το HTC HD αν το είχε ποτέ κανείς δεν θα παραπονεθεί για το μέγεθός του. Οι μεγάλες οθόνες μπαίνουν σε μεγάλα κινητά ! :)
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

σ αυτη τη περιπτωση ρε παιδια το μεγεθος δεν ειναι μειονεκτημα

ολο σχεδον το κινητο ειναι οθονη χωρις περιτες επιφανειες με κουμπια .

οι διαστασεις κατα μηκος και κατα πλατος εξυπηρετουν για καλυτερη προβολη βιντεο.

τους χαρακτηρισμους παντοφλες τους χρησιμοποιουσαμε σε κατι κινητα ιδιου μηκους με 1,5 ιντσα οθονη:lol:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

H μεγάλη οθόνη 3.7" ιντσών και το full 16:9 δικαιολογεί και το μέγεθος και το shape του :) Μην παραπονιόσαστε βρε παιδιά. Απλά δεν είχατε μεγάλο κινητό ποτέ για αυτό σας φένεται μεγάλο. Δηλαδή αν δείτε το TG01 με την 4άρα οθόνη τι θα πείτε? Βασικά το HTC HD αν το είχε ποτέ κανείς δεν θα παραπονεθεί για το μέγεθός του. Οι μεγάλες οθόνες μπαίνουν σε μεγάλα κινητά ! :)

 

σ αυτη τη περιπτωση ρε παιδια το μεγεθος δεν ειναι μειονεκτημα

ολο σχεδον το κινητο ειναι οθονη χωρις περιτες επιφανειες με κουμπια .

οι διαστασεις κατα μηκος και κατα πλατος εξυπηρετουν για καλυτερη προβολη βιντεο.

τους χαρακτηρισμους παντοφλες τους χρησιμοποιουσαμε σε κατι κινητα ιδιου μηκους με 1,5 ιντσα οθονη:lol:

Ετσι ακριβώς είναι. Το μέγεθος ξενίζει λίγο αλλά αν δεις την οθόνη του αναμένη, εύκολα καταλαβαίνεις το λόγο, και δεν ξέρεις που να πρωτοκοιτάξεις. Απίστευτη ευκρίνεια και χρώματα σε κάνει τα πιστεύεις πως μοιάζει με τηλεόραση τελευταίας τεχνολογίας. Ανυπομονώ να εμφανιστεί καμιά ελληνική αναβάθμιση να το ευχαριστηθώ κι άλλο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος καλος φιλος αν εχει την καλωσυνη ας ανεβασει μερικες φωτο (και νυχτερινες αν μπορει) για να δουμε οσο ειναι δυνατο την ποιοτητα τους και ειδικα το βραδυ με το LED-flash.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται update για το πρόβλημα με τον ήχο κατα την εγγραφή βίντεο και όχι μόνο:

 

http://www.gsmarena.com/upcoming_omnia_hd_update_to_fix_amr_audio_recording_in_hd_videos-news-995.php

Link to comment
Share on other sites

παρ οτι φανατικος υποστηρικτης της συσκευης, ειναι δυνατον να κανει τη καλυτερη καταγραφη εικονας αυτη τη στιγμη για κινητο τηλ και κανει καταγραφη ηχου σε codec AMR ....πλακα μας κανει η samsung . σαυτο το codec γραφανε βιντεο τα πρωτα κινητα των 1,3 και 2 MPs . μια τετοια επιλογη ειναι τουλαχιστον αφελης.

ηταν αυτονοητο εξαρχης να βαλουν καταγραφη ηχου σε AAC

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το εκαναν για οικονομια χωρου, αφου τα video HD θα πιανου πολλα MB νομιζω οτι 15 λεπτα ειναι 1 GB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...