Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το arena, δεν μου δείχνει ούτε ενα γράμμα, ούτε στο μενού, ούτε στους φακέλους.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλα τίποτα. Ξέρει κανείς πως μπορεί να διορθωθεί αυτό; Έχω αναρτήσει και δυο φωτογραφίες του που φαίνεται το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ

Τι κουφό είναι πάλι αυτό?

Αν δεν διορθώθηκε ούτε με επαναφορά ρυθμίσεων, μάλλον θα πρέπει να περαστεί ξανά το λογισμικό. Να το πας στο σέρβις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι κουφό είναι πάλι αυτό?

Αν δεν διορθώθηκε ούτε με επαναφορά ρυθμίσεων, μάλλον θα πρέπει να περαστεί ξανά το λογισμικό. Να το πας στο σέρβις...

εγω εχω το κινητο 4ους μηνες το εχω ξεσκιση δεν μου κολεισε ουτε μια φορα. η οθονη δεν μου τρεμοσβηνη, ακουω καμπανα την μουσικη μου στο τηλεφωνο. με ακουνε και τους ακω, τα μενουτου ανταποκρινοντε στης εντολες και γρηγορα. η καμερα του αριστη και το βιντεο, τι ειναι αυτα που ακουω γιατι θαβεται το τηλεφωνο. το τηλεφωνο ειναι με καποιες προδιαγραφες κατασκευασμενο οταν λοιπον εσυ αρχιζης και κανης διαφορους πιραματισμους το φλασαρης και το ξαναφλασαρης και του βαζης διαφορα κατασκευασματα, που δεν ειναι εγκυρα απο την αντιπροσοπεια μετα τρεχης και δεν φτανης. και τα βαζουμε με την εταιρια και το τηλεφωνο. το τηλεφωνο κανη την δουλιατου αριστα εαν δεν το σκαλισης αυτα ηθελα να πω γιατι εχη πεση πολυ μουρμουρα χωρις να υπαρχη κατα την ταπεινη μου γνωμη λογος. μραβο στην lg αυτα θα ξαναεπανελθο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το πείραξα καθόλου, το πρωί δούλευε μια χαρά.Μετά το μεσημέρι το άναψα (γιατί είχε σβήσει μόνο του) και δεν μου έδειχνε αριθμούς για τον κωδικό έτσι τον έβαλα στα τυφλά και μετά στο μενού πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το πείραξα καθόλου, το πρωί δούλευε μια χαρά.Μετά το μεσημέρι το άναψα (γιατί είχε σβήσει μόνο του) και δεν μου έδειχνε αριθμούς για τον κωδικό έτσι τον έβαλα στα τυφλά και μετά στο μενού πάλι τίποτα.

 

Το κινητό έχει σίγουρο πρόβλημα λογισμικού. Μην κολλάς πάρε άμεσα τηλέφωνο στην LG και θα σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευταια εκδοση ποια ειναι να φλασαρω?εκανα μια αναβαθμιση που βρηκε η σουιτα αλλα ειναι vf live κ δεν θελω το vf live...

 

καποιος βρε παιδια να μου απαντησει ;)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καποιος βρε παιδια να μου απαντησει ;)

 

 

Υπάρχει ανάλογο topic για τις αναβαθμίσεις και τα φλασαρίσματα. Δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το arena, δεν μου δείχνει ούτε ενα γράμμα, ούτε στο μενού, ούτε στους φακέλους.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλα τίποτα. Ξέρει κανείς πως μπορεί να διορθωθεί αυτό; Έχω αναρτήσει και δυο φωτογραφίες του που φαίνεται το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ

Είσαι για σέρβις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. Το κινητό τελικά του έκανα ένα reset απο το κρυφό μενού και τώρα είναι εντάξει(έχασα ο,τι είχε μέσα βεβαια αλλα τι να κάνω) Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ FACEBOOK ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ E BUDDY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΡΙ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ FACEBOOK ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ E BUDDY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΡΙ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?

 

εχω συσκευη κοσμοτε ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση λογισμικου εχω την ΚΜ900ΑΤ-V10e μου κανη διαφορα τρελα μηπως θελη φλασαρισμα . αν σας ειναι ευκολο μου απανταται ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια, έχω την έκδοση ΚΜ900ΑΤ-00-V10t-234-33-AP-R-29-2009 και δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ και με ΧΡ και με τα 7. Υπάρχει κανένας σύνδεσμος για τον οδηγό USB...

Το κινητό το πήρα από Hong Kong και δεν είχε και το δισκάκι μέσα στην συσκευασία...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια, έχω την έκδοση ΚΜ900ΑΤ-00-V10t-234-33-AP-R-29-2009 και δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ και με ΧΡ και με τα 7. Υπάρχει κανένας σύνδεσμος για τον οδηγό USB...

Το κινητό το πήρα από Hong Kong και δεν είχε και το δισκάκι μέσα στην συσκευασία...

Ευχαριστώ...

 

δοκίμασε απο το gr.lgmobile.com κανονικά πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα τον usb driver με ένα πρόγραμμα που λέγεται Mobile Support Tool, πάντως σε μια φίλη μου με τα win7 δεν τα πήγαινε κ πολύ καλά πριν κάνενα τριμηνο. δεν ξέρω αν αλλαξε κάτι.

Απλά το κατεβάζεις, πριν συνδεσεις το κινητο, κάνεις εγκατάσταση κ μόλις ολοκληρωθεί απλά συνδέεις το κινητό στην usb χωρίς να το έχεις βάλει σε λειτουργεία. (τουλάχιστον εγώ όταν παιδευόμουνα , σε αυτό κατέληξα)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι οδηγοί που κατεβάζει το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν είναι για το κινητό, με αποτέλεσμα να μην το αναγνωρίζει... Δεν ξέρω τι να κάνω.. καμιά άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες σκέφτομαι να πάρο αυτό το κινητό αλλα επειδή θα το πάρο με την επιδότηση του θείου μου που έχει κοσμοτέ και εγώ vodafone γνωρίζετε από ποιο κατάστημα μπορώ να το πάρο έτσι ώστε να μην έχει το μενού τις κοσμοτέ p.x public,γερμανό,multirama????????
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

LG ARENA(V10c):

Εγκατέστησα ένα Media player(KD_player) και όλο κάνει έλεγχο πρόσβασης στα αρχεία του κινητού μου. Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση με το αρχείο .jad αλλά μου λέει ότι λείπει το πιστοποιητικό.. Βρήκα πιστοποιητικό αλλά δεν μπορώ να το περάσω στο κινητό. Καμιά ιδέα??!!

 

πρεπει να κανεις αυτο... http://www.mygreatphone.com/forum/modifications-hacking/2420-how-enable-moby-explorer-all-handsets-no-n00bs.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι οδηγοί που κατεβάζει το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν είναι για το κινητό, με αποτέλεσμα να μην το αναγνωρίζει... Δεν ξέρω τι να κάνω.. καμιά άλλη ιδέα?

 

χμ κάτι θα κάνεις λάθος. για να "παίξει" σωστά το πρόγραμμα εγκαθιστά κάποιον ... "lg modem driver" ή κάπως έτσι. μετά συνδέεις το κινητό στην usb ακόμα κ σβήστό! άν έχει πλήρως φορτισμένη μπαταρία θα δείξει στο lg mobile support tool ότι βρέθηκε το κινητό κ πως υπάρχει/δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

για δες φωτό μήπως κ σε βοηθήσει να καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό. Το κινητό δούλευε τέλεια μέχρι πριν από λιγο. Μετά κόλησε, το έκλεισα και δεν ξανάνοιξε. Πατώντας το κουμπί για να ανοίξει κολάει στη σελίδα lg mobile και δεν προχωρά και για να ξανακλείσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία. βοήθεια !!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό. Το κινητό δούλευε τέλεια μέχρι πριν από λιγο. Μετά κόλησε, το έκλεισα και δεν ξανάνοιξε. Πατώντας το κουμπί για να ανοίξει κολάει στη σελίδα lg mobile και δεν προχωρά και για να ξανακλείσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία. βοήθεια !!!!

 

Βαλτο να φορτιζει για 2-3 λεπτα και ξαναπροσπαθησε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το κινητο σημερα τ απογευμα...απο τοτε μεχρι τωρα προσπαθω να το αναβαθμισω αλλα τζιφος...θα το παω σε κανα service γιατι τα νευρα μου δεν ειναι και πολυ ενταξει...οχι τιποτα αλλο,μη το χαλασω κιολας...
Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το κινητο σημερα τ απογευμα...απο τοτε μεχρι τωρα προσπαθω να το αναβαθμισω αλλα τζιφος...θα το παω σε κανα service γιατι τα νευρα μου δεν ειναι και πολυ ενταξει...οχι τιποτα αλλο,μη το χαλασω κιολας...

 

Μην το σκέφτεσαι πήγαινέ το στο σέρβις. Η μάλλον πάρε τηλέφωνο να έρθουν να το πάρουν! πες οτι θές αναβάθμιση γιατί έχεις κολλήματα και θα έρθουν να το πάρουν. (800 11 200 300)

 

Το είχα στείλει στο παρελθόν και ήμουν τρομερά ευχαριστημένος. Όσο παράξενο και αν ακούγεται δεν κόλλησε ΠΟΤΕ! Ούτε ΜΙΑ! Μετά βγήκε νέα έκδοση και έκανα το λάθος να αναβαθμίσω απο το pc. Πάλι άρχισαν κολλήματα και τέτοια και έφτασε στο απροχώρητο. Τώρα το έστειλα για αναβάθμιση πάλι και περιμένω απο βδομάδα να έρθει.

 

ΥΓ: Το έστειλα με v10_f φορεμένη και δεν τίθεται θέμα εγγύησης ;)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

πήρε η γυναίκα μου σήμερα το αρενα και θέλω να ρωτήσω για αρχή πως μπορώ να επιλέξω όταν ανοίγει ο browser του ιντερνετ να μην συνδέεται με cosmote internet παρά μόνο με wifi στην λειτουργία του τηλεφώνου το εχω βάλει gsm 2g αρκεί αυτό? μπορώ να σβήσω τα προφιλ cosmote internet kai wap?? πως?

όταν κάνεις firm update με το πρόγραμμα της lg χάνονται όλα τα αρχεία επαφές - τραγουδια φωτο??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

για το update που ρωτάω? επίσεις γίνεται αναβάθμηση απο win 7 x64?

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αν τις επαφες και τα τραγουδια τα εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο χανονται...γι αυτο βαλε τις επαφες στην sim και τ αρχεια σου στην memory card και θα σαι ενταξει...και γω windows 7 64 εχω αλλα δε καταφερα να κανω την αναβαθμιση...μαλλον γινεται αλλα εγω δε κανω κατι σωστα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...