Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορω να βαλω κανα παιχνιδακι?(εννοω θα ειναι σαν το symbian)Σκεφτομαι ν βαλω we travel και ν φτιαξω το transmiter.

To omnia ΙΙ ποσο κανει?

soz για το off-topic.

 

μορεις να βαλεις παιχνιδια αλλα μονο java....καμια σχεση με symbian...αν εχεις εντυπωση οτι μοιαζει με symbian μην το παρεις....το omnia II ειναι αρκετα ακριβοτερο,εχει γυρω στα 500 ευρω,αλλα κανει παπαδες και ειναι το πρωτο στην ελλαδα με windows mobile 6.5....εγω μαλον το ψηνω να το παρω...

Αυτα...

αν θες συγκριση ανοιξε θεμα στους διαξιφισμους....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μορεις να βαλεις παιχνιδια αλλα μονο java....καμια σχεση με symbian...αν εχεις εντυπωση οτι μοιαζει με symbian μην το παρεις....το omnia II ειναι αρκετα ακριβοτερο,εχει γυρω στα 500 ευρω,αλλα κανει παπαδες και ειναι το πρωτο στην ελλαδα με windows mobile 6.5....εγω μαλον το ψηνω να το παρω...

Αυτα...

αν θες συγκριση ανοιξε θεμα στους διαξιφισμους....

 

Το ομνια ειναι πανακριβο κ δεν νομιζω να μου χρειαζετε.Ποτε δεν ειχα κινητο χωρις symbian και ισως ειναι η ωρα της αλλαγης.Το wm δεν νομιζω να μου χρειαζεται γιατι ειμαι μικρος .Τελικα μαλλον για το arena παω.Νομιζω οτι τα παιχνιδια στο symbian που εβαζα ηταν java.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για να μην ψάχνω στις 307 σελίδες του τοπικ :rolleyes: : Το LG μου ειναι Vodafone. Μόνο με φλασάρισμα παίζει Youtube?

Με την εκδοση της βόντα δεν παίζει youtube;Τότε φλασάρισμα ή περιμένεις αν βγάλει νέα.

Το ομνια ειναι πανακριβο κ δεν νομιζω να μου χρειαζετε.Ποτε δεν ειχα κινητο χωρις symbian και ισως ειναι η ωρα της αλλαγης.Το wm δεν νομιζω να μου χρειαζεται γιατι ειμαι μικρος .Τελικα μαλλον για το arena παω.Νομιζω οτι τα παιχνιδια στο symbian που εβαζα ηταν java.

Τα symbian δέχονται και java.Για wm είσαι όντως μικρός, δε χρειάζεσαι τις επαγγελματικές του εφαρμογές.Και σταματάμε κάπου εδώ για τo ομνια ΙΙ...:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο μου νομιζω οτι μου χρειαζετε δεν το περνω για να τους την λεω.Οσο για την οικονομικη κατασταση ειμαστε μια απλη μεση οικογενεια ομως εγω κ ο πατερας μου εχουμε μια τρελα για την τεχνολογια.Οστοσο οτι εχω αγορασει μεχρι στιγμης(ps3(οταν πρωτοβγηκε) ,i7 για το pc,και τα bmx)τα εχω παρει μονος μου απο δικες μου οικονομιες γιατι δεν μου αρεσει να στηριζομαι στους γονεις μου)

 

υ/γ:Τις γκομενες τις εχουμε για αυτο παμε για κινητο :p

 

Κοιτα & προς Νοκια 5530.

& touch & s60, OXI GPS, 220-240 EURO

Στα ξενα φορουμ λενε οτι στις γιορτες 8α πεσει κατω απο 200 η τιμη, τωρα αν τα εδω μονοπωλια το ριξουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδες,ειμαι πολυ χαρουμενος,παραγγειλα το Αρενα απο τον κοτσοβολο και δευτερα ή τριτη θα το εχω.Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση,ο ηχος κλειστρου(δηλαδη ο ηχος που ακουγεται οταν τραβαμε φωτογραφιες),γινεται να απενεργοποιηθει και να μην ακουγεται?

ειναι πολυ σπαστικος ηχος,στο lg kf510 που ειχα δεν γινοταν να απενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες,ειμαι πολυ χαρουμενος,παραγγειλα το Αρενα απο τον κοτσοβολο και δευτερα ή τριτη θα το εχω.Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση,ο ηχος κλειστρου(δηλαδη ο ηχος που ακουγεται οταν τραβαμε φωτογραφιες),γινεται να απενεργοποιηθει και να μην ακουγεται?

ειναι πολυ σπαστικος ηχος,στο lg kf510 που ειχα δεν γινοταν να απενεργοποιηθει.

Για την ώρα όχι και ούτε θα το κάνει ποτέ η LG σε όποια μελλοντική έκδοση βγάλει.Περιμένουμε μια νέα ‘χακαρισμένη‘ ’εκδοση , η οποία τον απενεργοποιεί.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν μπορω να ακουω αυτο τον ηχο,και απο την αλλη καποιες φορες θες να τραβηξεις φωτογραφιες και θες να μην ακουστει,δεν το καταλαβαινει αυτο η LG?κριμα.τουλαχιστον γινεται να χαμηλωσει η ενταση του?
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν μπορω να ακουω αυτο τον ηχο,και απο την αλλη καποιες φορες θες να τραβηξεις φωτογραφιες και θες να μην ακουστει,δεν το καταλαβαινει αυτο η LG?κριμα.τουλαχιστον γινεται να χαμηλωσει η ενταση του?

Υπομονή. Σε λίγες μέρες θα δημοσιευθεί η custom έκδοση που μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο και γενικά έχουν σβήσει άχρηστα τμήματα κώδικα του λογισμικού με αποτέλεσμα το κινητό να είναι 1,5 φορά πιο γρήγορο απο πρίν! Επίσης αυξήθηκε πολύ η ram θυσιάζοντας λίγο αποθηκευτικό χώρο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τα greeklish!δεν προσεξα οτι δεν πρεπει να τα χρεισιμοποιω.δεν μιλαω με handsfree.A και επισης παταω το κουμπι απο πανω αλλα παλι τιποτα.... :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα χθες το ARENA και παρατήρησα ότι χάνει το σήμα του συνέχεια...

Ξέρει κανείς αν το χαρακτηρίζει αυτό ως DOA?

Τι προυποθέσεις έχει ένα DOA της LG?

Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να βαθμολογήσεις την οθόνη, ώστε να γίνει πιο σαφής?

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το αρενα χθες:D:D

εχω ενα προβλημα ομως οταν παω να συνδεθω στο wifi στο σπιτι μου ενω βαζω σωστα τον κωδικο μου βγαζει αποτυχια συνδεσης

 

ρυθμισεις δεν εχουν πειραχτει καθολου ειναι ακριβως οπως το πηρα...:cry:

 

σε λιγο καιρο θα χρειαστω καποιον απο εσας για να επιχειρισω το 1ο φλασαρισμα που εχω κανει:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σχετικα με το wetravel αφου φλασαρα την γερμανικη εκδοση και ειναι ολα οκ,δεν μπορω να πιασω δορυφορο κ δεν ξερω γιατι?εχω ακολουθησει πιστα τις οδηγιες εγκαταστασης αλλα τον χαρτη δεν τον εμφανιζει...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παιδιά.. Είμαι κάτοχος του Arena εδώ και 4 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής τουλάχιστον), έχω είδη φλασάρει στην Γερμανική V10P_00 και έβαλα και το Wetravel και όλα αυτά φυσικά χάρη στους οδηγούς των: jimdem και finaldestiny και τους ευχαριστώ πολύ..

Έχω μια απορία σχετικά με το wetravel, εκεί που βάζεις τα 3 πρώτα γράμματα για να βρείς την πόλη σου, τι πρέπει να βάλω για να μου βγάλει Θεσσαλονίκη...;

Επίσης πέρασα και επεισόδιο μιας σειράς για δοκιμή(με μετατροπή σε mp4 και ενσωμάτωση υπότιτλων φυσικά) και η ποιότητα είναι τέλεια!!

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παιδιά.. Είμαι κάτοχος του Arena εδώ και 4 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος (μέχρι στιγμής τουλάχιστον), έχω είδη φλασάρει στην Γερμανική V10P_00 και έβαλα και το Wetravel και όλα αυτά φυσικά χάρη στους οδηγούς των: jimdem και finaldestiny και τους ευχαριστώ πολύ..

Έχω μια απορία σχετικά με το wetravel, εκεί που βάζεις τα 3 πρώτα γράμματα για να βρείς την πόλη σου, τι πρέπει να βάλω για να μου βγάλει Θεσσαλονίκη...;

Επίσης πέρασα και επεισόδιο μιας σειράς για δοκιμή(με μετατροπή σε mp4 και ενσωμάτωση υπότιτλων φυσικά) και η ποιότητα είναι τέλεια!!

 

βαζεις τα τρια πρωτα γραμματα και μετα πατας οκ κατω δεξια στο κινητο....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και στην ομάδα του ARENA. δεν ξέρω εαν κάποιος έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον συχρονισμό των επαφων με το outlook αλλα εμενα αυτό το πράγμα παει να με τρελάνει.

Λοιπον σε δυο διαφορετικούς υπολογιστες (win7,win Vista) προσπαθώ να συγχρονισω το κινητό μου με το outlook και στις 2 περιπτώσεις κολλαει στο 58% (μου λεει ότι αποσυνδεσα το κινητό μου). έχω 476 επαφές και μου συγχρονιζει τις 276.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;:!::!:

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και στην ομάδα του ARENA. δεν ξέρω εαν κάποιος έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον συχρονισμό των επαφων με το outlook αλλα εμενα αυτό το πράγμα παει να με τρελάνει.

Λοιπον σε δυο διαφορετικούς υπολογιστες (win7,win Vista) προσπαθώ να συγχρονισω το κινητό μου με το outlook και στις 2 περιπτώσεις κολλαει στο 58% (μου λεει ότι αποσυνδεσα το κινητό μου). έχω 476 επαφές και μου συγχρονιζει τις 276.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;:!::!:

 

για δοκίμασε να φτιάξεις μια νεα επαφη μεσα απο το κινητο.. δουλέυει κανονικά ή σου κάνει ρεσταρτ?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!ειμαι καινουριο μελος,διαβαζω-διαβαζω αλλα δεν καταλαβαινω και πολλα!συγνωμη!μπορει καποιος να μου απαντησει στο πως θα απενεργοποιησω το ιντερνετ απο browser?το λεει σε παλαιοτερο ποστ αλλα εχω το lg στα ελληνικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Ακομα,εγκατεστησα το we travel αλλα μου δειχνει τη μπεζ οθονη με το βελακι.τι δεν κανω σωστα?

Βοηθεια!!!!Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους..

ηθελα να ρωτησω....εχω το αρενα εδω και κατι μηνες..και δεν μπορω να βγαλω ακρη με το πως και τη πρεπει να κανω για να μπορω να βλεπω ....και να πεζει ταινιες..μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω?

ευχαριστω εκ των υστερων

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το αρενα και εχω ενα προβλημα.Οταν παω να δω ενα βιντεο στο youtube το τηλεφωνο κανει επανεκινηση!Τι θα κανω????
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το αρενα και εχω ενα προβλημα.Οταν παω να δω ενα βιντεο στο youtube το τηλεφωνο κανει επανεκινηση!Τι θα κανω????

 

factory reset δοκίμασε. To service είναι μια λύση αν δεν σου λυθεί το πρόβλημα, αλλά και άμεση αλλαγή απο το κατάστημα που το πήρες μπορείς να κάνεις άμα πας εντος 48 ωρών.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους..

ηθελα να ρωτησω....εχω το αρενα εδω και κατι μηνες..και δεν μπορω να βγαλω ακρη με το πως και τη πρεπει να κανω για να μπορω να βλεπω ....και να πεζει ταινιες..μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω?

ευχαριστω εκ των υστερων

 

Διάβασε εδώ και θα τα καταφέρεις σίγουρα..:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

 

Καλησπερα παιδια!ειμαι καινουριο μελος,διαβαζω-διαβαζω αλλα δεν καταλαβαινω και πολλα!συγνωμη!μπορει καποιος να μου απαντησει στο πως θα απενεργοποιησω το ιντερνετ απο browser?το λεει σε παλαιοτερο ποστ αλλα εχω το lg στα ελληνικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Ακομα,εγκατεστησα το we travel αλλα μου δειχνει τη μπεζ οθονη με το βελακι.τι δεν κανω σωστα?

Βοηθεια!!!!Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Συνδεσιμότητα ->Ρυθμίσεις Browser -> Προφίλ -> Wi-Fi

Στο Wetravel τι ταχύτητα σου λέει..; Αν είναι 64km/h απλά δεν έχει βρεί δορυφόρο, οπότε περίμενε σε κάποιον ανοιχτό χώρο μέχρι να συνδεθεί..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σχετικα με το wetravel αφου φλασαρα την γερμανικη εκδοση και ειναι ολα οκ,δεν μπορω να πιασω δορυφορο κ δεν ξερω γιατι?εχω ακολουθησει πιστα τις οδηγιες εγκαταστασης αλλα τον χαρτη δεν τον εμφανιζει...

 

Δεν λοκαρει βρε παιδια help...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...