Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jimdem θελω σε παρακαλω να σε ρωτησω κατι. η οποιος αλλος ξερει. εγω κατα σειρα εχω δοκιμασει τις εκδοσεις : αρχικη της vodafon , την open europe b2 κ μετα την γερμανικη. η πιο σταθερη ηταν η europe αλλα εχω κρατησει την γερμανικη λογω του καταπληκτικου χρονου που κλειδωνει το gps. μηπως το δοκιμασες αυτο στη νεα ελληνικη? για μενα ειναι πολυ σημαντικο , μεχρι που ανεχομα bugs της γερμανικης γι αυτο τον λογο.

Δεν δοκίμασα ακόμη το gps. Αύριο τώρα. Αλλά αφού στην ουσία είναι ίδια με τη γερμανική, πιστεύω θα κλειδώνει γρήγορα. Αύριο θα δω.

 

@dim_i_tris: Ε αφού είναι open Europe τότε θα έχει fmt.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re jim exo v10a me fmt.eipes bgike apo cosmote v10c?paizei youtube me wifi ? fmt exei ? kai epeidi den tha katafero na peraso tin ekdosi an pao se katastima tis cosmote tha to kanoun???

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι οι χάρτες ξεζιπάρισε τους στον φάκελο map του we travel και αντικατέστησε τα αρχεία

Εγώ αποθήκευσα τα πάντα στην μνήμη του κιν στον φάκελο others

Μετά πήγενε στο wetravel mεnυ \ settings \ advanced \ files \ others \ we travel χωρίς να το ανοίξεις eπιλ set wetravel root δώσε χώρα και πόλη

Ή στις ρυθμίσεις gps δώσε no gps κ.λ.π. κλήσε το πρόγραμμα και ξαναάνοιξέτο

 

σε ευχαριστω φιλε! θα το δοκιμασω! εγω το βαλα στο internal γιατι αλλιως δε λοκαρε! μπερδευτικα :-)!! τελος παντων ..με ξενους χαρακτηρες να γραφω ε? ιντερναλ η λοκαλ!:confused:

 

@jimdem thx!!!

Link to comment
Share on other sites

re jim exo v10a me fmt.eipes bgike apo cosmote v10c?paizei youtube me wifi ? fmt exei ? kai epeidi den tha katafero na peraso tin ekdosi an pao se katastima tis cosmote tha to kanoun???

Δεν έβαλα της cosmote αλλά λογικά θα είναι ίδια με την ελληνική, δηλαδή θα παίζει youtube απο wifi, δεν θα έχει fmt αλλά έχει πολλές βελτιώσεις που μιας που έχεις a θα σου φανεί διαφορετική η χρήση του κινητού. Επειδή λογικά θα έχει κι αυτή το πρόβλημα με τις playlists, αν δε βαριέσαι, περίμενε να βγεί η νέα διορθωμένη. Αν δε σ'ενδιαφέρουν οι playlists και το fmt τότε αν θες κάνε.

Link to comment
Share on other sites

re jim exo v10a me fmt.eipes bgike apo cosmote v10c?paizei youtube me wifi ? fmt exei ? kai epeidi den tha katafero na peraso tin ekdosi an pao se katastima tis cosmote tha to kanoun???

 

 

δεν εχει fmt(λογω της χωρας μας) αλλα παιζει βιντεο απο γιου τιουμπ φιλε!

απλα αν το συνδεσεις στο πισι θα βρει το λογισμικο!

 

δεν ειμαι ο jimedem αλλα ειμαι συνονοματος κ επειδη τα ξερω απανταω να μη κουραζω τον jim..xexe:lol::lol::lol:

 

 

 

ΥΓ.με προλαβες

Link to comment
Share on other sites

re jim exo v10a me fmt.eipes bgike apo cosmote v10c?paizei youtube me wifi ? fmt exei ? kai epeidi den tha katafero na peraso tin ekdosi an pao se katastima tis cosmote tha to kanoun???

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

 

Θα στο στείλουν στην Lg και θα σου περάσουν αυτοί την αναβάθμιση.Και συ μπορείς να το στείλεις.Fmt σε ελληνική έκδοση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

@dimitris

Βάζεις internal gps και ναι με λατινικούς χαρακτήρες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε! θα το δοκιμασω! εγω το βαλα στο internal γιατι αλλιως δε λοκαρε! μπερδευτικα :-)!! τελος παντων ..με ξενους χαρακτηρες να γραφω ε? ιντερναλ η λοκαλ!:confused:

 

 

Με ξένους χαρακτήρες

Infernal αν θες να το δουλέψεις gps –no gps αν θες να το δουλέψεις σαν χάρτη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Χθες καταφερα τελικα να κανω αναβαθμηση σε ω10ο_02 ολα καλα και ωραια εκανα και factory reset

αλλα δεν μπορω να κανω τπτ στις επαφες

αντιγραφη απο σιμ επαναφορα κλπ μου βγαζει "απετυχε"

Με το που παταω νεα επαφη κανει επανεκηνηση

ΤΙ ΚΑΝΩ????

 

Καμια ιδεα?

ξαναπερασα το λογισμικο αλλα τπτ

Ποιο ειναι το τελευταιο open europe και που θα το βρω σε cab

Ποιο προτεινετε το open europe η το Γερμανικο (V10O_02)?

 

Περασα και την V10B_02

και παλι το ιδιο με τις επαφες

στο dos Παραθυρο μου βγαζει "cannot free memory #0"

το εβγαλε και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Μου το έβγαζε εμένα συνεχώς , αλλά νομίζω πως ακόμα κι όταν τα κατάφερα πάλι το είχε βγάλει... Όμως δεν είμαι 100% σίγουρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η νέα μου ιστοσελίδα αποκλειστικά για το Arena. Θα βρείτε ο,τι χρήσιμο υπάρχει στο ίντερνετ που αφορά το Arena. Εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πρώτη φορά γράφω εδώ.... Πρίν λίγες μέρες αγόρασα το LG KM900....

Απ ότι διάβασα διαθέτει σύστημα πλοήγησης.... Περιορίζεται μόνο στο Google Maps ή είναι άλλο πρόγραμμα.... Μπορώ να το αναβαθμίσω με καλύτερους χάρτες;

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πρώτη φορά γράφω εδώ.... Πρίν λίγες μέρες αγόρασα το LG KM900....

Απ ότι διάβασα διαθέτει σύστημα πλοήγησης.... Περιορίζεται μόνο στο Google Maps ή είναι άλλο πρόγραμμα.... Μπορώ να το αναβαθμίσω με καλύτερους χάρτες;

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

Καλωσήρθες! Οτιδήποτε σου χρειάζεται για να ξεκινήσεις και να μάθεις πολύ καλά το νέο σου καταπληκτικό κινητό, βρίσκεται στο λίνκ που υπάρχει στην υπογραφή μου. Καλή συνέχεια!:D;)

Link to comment
Share on other sites

jimdem :clap::clap:

 

απο την μερια μου αφου επαιξα λιγο με την open euroe b02 επιστρεφω παλι στην a02. εχει αρκετα bugs σε σημειο που ηθελε βγαλσιμο η μπαταρια να επανελθει.

χαρακτηριστικα πατας να δεις αναπαντητη και κολλαγε, πηγα να αλλαξω εικονα και κολλησε, σε καποιο μηνυμα τα ιδια.

θα περιμενω την Open europe c Μιας και για ελλαδα βγηκε να εχω και fm trasmitter

Link to comment
Share on other sites

jimdem :clap::clap:

 

απο την μερια μου αφου επαιξα λιγο με την open euroe b02 επιστρεφω παλι στην a02. εχει αρκετα bugs σε σημειο που ηθελε βγαλσιμο η μπαταρια να επανελθει.

χαρακτηριστικα πατας να δεις αναπαντητη και κολλαγε, πηγα να αλλαξω εικονα και κολλησε, σε καποιο μηνυμα τα ιδια.

θα περιμενω την Open europe c Μιας και για ελλαδα βγηκε να εχω και fm trasmitter

Παράξενο. Μήπως δεν έκανες reset μετά το φλασάρισμα? Εγώ δεν είχα πολλά bugs με την b open europe αλλά μία στο τόσο κολούσε γερά, και μετά ήθελε factory reset για να επανέλθει (μιλάμε ΤΟ κόλλημα) Έτσι, αφού ούτε η a,b open greek μου παροσυσίασαν σοβαρά προβλήματα, έβαλα την c greek που είναι πολύ σταθερή (2 μέρες τώρα ούτε reset ούτε βγάλσιμο μπαταρίας ούτε τίποτα. Ταχύτατη και αξιόπιστη, αν και έχει 2-3 bugs τα αποία δεν επηρεάζουν τη λειτουργία του τηλεφώνου αλλά είναι λίγο σπαστικά. Με τη νέα έκδοση θα λυθούν πάντως)

Link to comment
Share on other sites

εκανα κανονικα reset, απλα δεν εκατσε να δουλεψει,

η αρχικη εκδοση που ειχε μεσα, αν δεν κανω λαθος η a02 ηταν αρκετα σταθερη σε καθημερινη χρηση.

η o2 europe σε ασχετα σημεια κολλαγε...

η 03 Παντως πρεπει να ειναι αρκετα καλη αν κρινω απο την αντιστοιχη ελληνικη. την αφησα σημερα ολη μερα και οτι και να του κανα βραχος

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα?

ξαναπερασα το λογισμικο αλλα τπτ

Ποιο ειναι το τελευταιο open europe και που θα το βρω σε cab

Ποιο προτεινετε το open europe η το Γερμανικο (V10O_02)?

 

Περασα και την V10B_02

και παλι το ιδιο με τις επαφες

στο dos Παραθυρο μου βγαζει "cannot free memory #0"

το εβγαλε και σε αλλους?

 

εμενα ετσι ήταν όπως το αγόρασα.. οτι φλασαρισματα και να του έκανα δεν είχαν αποτέλεσμα.. εφτιαξε οταν το φλασαρανε στο σερβις.. όταν ρώτησα το παιδί εκει γιατι με τα δικά μου φλασαρίσματα δεν έφτιαξε απλά μου απάντησε "εμεις το φλασάρουμε αλλιώς".. τώρα τι εννοούσε δε ξέρω..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αναβάθμιση μέσω από το πρόγραμμα (την τελευταία ελληνική - το έχω από wind) και δεν έκανα μετά factory reset. Προς το παρόν όλα καλά...

 

να ρωτησω κατι...αν κανεις αναβαθμιση (το τονιζω) απο το επισημο προγραμμα της lg χρειαζεται factory reset;;;;
Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αναβάθμιση μέσω από το πρόγραμμα (την τελευταία ελληνική - το έχω από wind) και δεν έκανα μετά factory reset. Προς το παρόν όλα καλά...

 

thnx...να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση!!!:p

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακάλυψα ένα περίεργο bug κατά τύχη.Περνώντας φώτος με bluetooth από το Renoir στο Αρένα, κατά λάθος πέρασα 2-3 ίδιες φωτογραφίες.Το αρένα τις δέχτηκε (χωρίς να βγάλει κάτι που να ειδοποιεί ότι υπάρχει η ίδια φωτό).Οι φωτογραφίες περάστηκαν με το (0) μπροστά.Το θέμα είναι ότι δε σβήνονταν από το αρένα όσο και να προσπάθησα, γιατί το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έπρεπε τελικά να σβηστούν από το pc.Έχω την open europe 2η έκδοση, οπότε τσεκάρετε αν θέλετε να δείτε αν έχετε και εσείς αυτό το bug με την ίδια ή με άλλη έκδοση.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη. μηπως εχετε ευκολο καποιο Link για την καινουργια open greek? ρωταω γιατι εμενα στην αρχη το κινητο ειχε την εκδοση της vodafon . αν κανω απλα update απο το pc suite οπως λεει o jimdem , θα βαλει την νεα open greek 'η θα μου ξαναβαλει την vodafon??
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες! Οτιδήποτε σου χρειάζεται για να ξεκινήσεις και να μάθεις πολύ καλά το νέο σου καταπληκτικό κινητό, βρίσκεται στο λίνκ που υπάρχει στην υπογραφή μου. Καλή συνέχεια!:D;)

 

 

Ευχαριστώ πολύ ;);););)

Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακάλυψα ένα περίεργο bug κατά τύχη.Περνώντας φώτος με bluetooth από το Renoir στο Αρένα, κατά λάθος πέρασα 2-3 ίδιες φωτογραφίες.Το αρένα τις δέχτηκε (χωρίς να βγάλει κάτι που να ειδοποιεί ότι υπάρχει η ίδια φωτό).Οι φωτογραφίες περάστηκαν με το (0) μπροστά.Το θέμα είναι ότι δε σβήνονταν από το αρένα όσο και να προσπάθησα, γιατί το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έπρεπε τελικά να σβηστούν από το pc.Έχω την open europe 2η έκδοση, οπότε τσεκάρετε αν θέλετε να δείτε αν έχετε και εσείς αυτό το bug με την ίδια ή με άλλη έκδοση.

 

Μόλις δοκίμασα αυτό που είπες, ναι, περνάει την ίδια φωτο με (0) μπροστά, αλλά τη σβήνει μια χαρά από το κινητό, χωρίς κολλήματα. Πρόσεξα κι ένα εφέ! αν βλέπεις τη φωτο fullscreen και πατήσεις διαγραφή, τη σβήνει σαν όταν σβηνεις με σβήστρα και από πίσω εμφανίζεται σιγά-σιγά η επόμενη φωτογραφία που έχεις!!! Ωραίο! Τέλεια η C.

 

παιδια συγνωμη. μηπως εχετε ευκολο καποιο Link για την καινουργια open greek? ρωταω γιατι εμενα στην αρχη το κινητο ειχε την εκδοση της vodafon . αν κανω απλα update απο το pc suite οπως λεει o jimdem , θα βαλει την νεα open greek 'η θα μου ξαναβαλει την vodafon??

Αν κάνεις udate θα σου περάσει της vodafone. Επίσης, δεν υπάρχει πουθενά το λίνκ των εκδόσεων που βγήκαν απο τις 4/8 κι έπειτα γιατί η LG κλείδωσε τον "κατάλογο" με τα λίνκς των εκδόσεων για λόγους ασφαλείας. Έτσι, αν δεν τον ξεκλειδώσει, το μέλλον του φλασαρίσματος με νέες εκδόσεις προβλέπεται δυσοίωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ;);););)

 

Καλώς ήρθες και από εμένα, μη διστάζεις να ρωτάς για οποιαδήποτε απορία σου. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εμενα ετσι ήταν όπως το αγόρασα.. οτι φλασαρισματα και να του έκανα δεν είχαν αποτέλεσμα.. εφτιαξε οταν το φλασαρανε στο σερβις.. όταν ρώτησα το παιδί εκει γιατι με τα δικά μου φλασαρίσματα δεν έφτιαξε απλά μου απάντησε "εμεις το φλασάρουμε αλλιώς".. τώρα τι εννοούσε δε ξέρω..

 

Το Πηγες κατευθειαν στν lg η απο εκει που το αγωρασες?

Ποσες μερες κανανε για να στο δωσουνε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...