Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται τον ιούλιο το appstore αλλά οι τελευταίες πληροφορίες απο την lg δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικές! :(

 

LG Application Store

 

The LG Application Store service from LG Electronics lets LG smartphone users browse and purchase new applications for their Windows Mobile or Android smartphone.

 

The LG Application Store will launch in july 2009

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έρχεται τον ιούλιο το appstore αλλά οι τελευταίες πληροφορίες απο την lg δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικές! :(

 

LG Application Store

 

The LG Application Store service from LG Electronics lets LG smartphone users browse and purchase new applications for their Windows Mobile or Android smartphone.

 

The LG Application Store will launch in july 2009

φιλε μου δες και αυτο: http://www.mobilemonday.net/news/lg-hops-on-the-app-store-train

 

δεν μου φαινεται πως θα αφησουν εξω απο το παιχνιδι ενα τηλεφωνο σαν το αρενα...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε μήνυμα που παραδόθηκε, τέρμα δεξιά κάτω απο τον κόκκινο κάδο, πρέπει να υπάρχει ένας "σφραγισμένος" φάκελος.

 

 

επισης, αν εισαι "ΜΕΣΑ" σε ενα απο τα 4 κομματια του κυβου (widget,multimedia,shortcut, contacts) και οχι στο κεντρικο μενου που εχει ολες τις επιλογες του τηλεφωνου, στο εμφανιζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις τηλεφώνου-> Ασφάλεια-> Κλείδωμα εφαρμογής. Εκεί βάζεις τον κωδικό ασφαλείας (default: 0000) ο οποίος είναι κοινός και για το κλείδωμα τηλεφώνου καί για το κλέιδωμα των "περιοχών". Μετά απο την ορθή εισαγωγή του κωδικού, επιλέγεις τις περιοχές που θες να κλειδώσεις (Μηνύματα, επαφές, κλήσεις, αρχεία, ημερολόγιο κ.α) Ύστερα, κάθε φορά που πηγαίνεις σε μια κλειδωμένη εφαρμογή βάζεις τον κωδικό ασφαλείας και μετά έχεις πρόσβαση. Για να απενεργοποιήσεις τα κλειδώματα, πάλι στο "Κλείδωμα εφαρμογής" εισάγεις τον κωδικό και γυρνάς το κουμπί απο I σε O. Πραγματικά πολύ βολικη και χρήσιμη αυτή η λειτουργία.

 

Ο κωδικός ασφαλείας αλλάζει απο τις Ρυθμίσεις τηλεφώνου->Ασφάλεια->Αλλαγή κωδικών->Κωδικός ασφαλείας.

 

edit: @argiris16: (TEL.001246) LG KM900 ARENA 3G. Δεν αναφέρει πουθενά Vodafone, ή MyView οπότε είναι unbranded

 

Καλό θα είναι να τους πάρει ένα τηλ. πρώτα για να σιγουρευτεί. Δεν τους εμπιστεύομαι (όχι μόνο το συγκεκριμένο, γενικά μιλάω). ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε μήνυμα που παραδόθηκε, τέρμα δεξιά κάτω απο τον κόκκινο κάδο, πρέπει να υπάρχει ένας "σφραγισμένος" φάκελος.

 

στέλνω δοκιμαστικό μήνυμα στο καρτοκινητο μου που είναι κλειστό και ενώ εκκρεμεί η αναφορά παράδοσης ,υπάρχει ήδη ένας "σφραγισμένος" φάκελος όταν πάω στο μηνυμα στα απεσταλμένα....οπότε και πάλι δεν μπορώ να ξέρω εαν παραδοθηκε ή οχι...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

στέλνω δοκιμαστικό μήνυμα στο καρτοκινητο μου που είναι κλειστό και ενώ εκκρεμεί η αναφορά παράδοσης ,υπάρχει ήδη ένας "σφραγισμένος" φάκελος όταν πάω στο μηνυμα στα απεσταλμένα....οπότε και πάλι δεν μπορώ να ξέρω εαν παραδοθηκε ή οχι...

Aπό τη στιγμή που το μήνυμα που έστειλες βρίσκεται στα "απεσταλμένα" έχει παραδοθεί. Διαφορετικά βρίσκεται ακόμα στα "εξερχόμενα"

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που το μήνυμα που έστειλες βρίσκεται στα "απεσταλμένα" έχει παραδοθεί. Διαφορετικά βρίσκεται ακόμα στα "εξερχόμενα"

Οχι, αν "στέλνεται" ή "προσπαθεί να σταλεί" τότε είναι στα εξερχόμενα. Απο τη στιγμή που "φεύγει" απο το κινητό (είτε το λάβει ο άλλος είτε όχι) βρίσκεται στα απεσταλμένα. Πάντως, δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος να δούμε αν παραδόθηκε εκτός απο την αναφορά παράδοσης. Είχα την εντύπωση οτι ήταν ο "σφραγισμένος" φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν "στέλνεται" ή "προσπαθεί να σταλεί" τότε είναι στα εξερχόμενα. Απο τη στιγμή που "φεύγει" απο το κινητό (είτε το λάβει ο άλλος είτε όχι) βρίσκεται στα απεσταλμένα.

Aυτό ακριβώς δεν έγραψα και γω?:cool:

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς δεν έγραψα και γω?:cool:

Το οτι φεύγει απο το κινητό δεν σημαίνει οτι παραδόθηκε κιόλας. Μπορεί ο παραλήπτης να το έχει κλειστό ή να βρίσκεται εκτός δικτύου

Link to comment
Share on other sites

Το οτι φεύγει απο το κινητό δεν σημαίνει οτι παραδόθηκε κιόλας. Μπορεί ο παραλήπτης να το έχει κλειστό ή να βρίσκεται εκτός δικτύου

Αλλο "παραδόθηκε" και άλλο "διαβάστηκε".

Το ερώτημα του φίλου είχε να κάνει με την παράδοση.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Αλλο "παραδόθηκε" και άλλο "διαβάστηκε".

Το ερώτημα του φίλου είχε να κάνει με την παράδοση.

Μα, αν παραδοθεί, πάει να πεί οτι το έλαβε η συσκευή όχι οτι το διάβασε ο χρήστης. Αυτό είναι αναφορά ανάγνωσης και το έχουν τα MMS. Η παράδοση γίνεται όταν η συσκευή είναι ανοιχτή ή εντός δικτύου. Όταν ένα μήνυμα φύγει απο μια συσκευή, περνά στα χέρια του παρόχου που το δρομολογεί στον παραλήπτη. Οταν ο παραλήπτης το έχει κλειστό, παραμένει στον πάροχο το μήνυμα. Μόλις ο παραλήπτης ανοίξει το τηλέφωνο τότε ο πάροχος δρομολογεί το μήνυμα και το "παραδίδει"! Μπορεί ο χρήστης απλά να ανοίξει το κινητό και να φύγει. Το μήνυμα θα παραδοθεί αλλά θα διαβαστεί μόλις ο χρήστης το επιλέξει. Κατάλαβες?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας γιατι δε μπορώ να βάλω κανένα video στο κινητό? σε όλα μου λεει δεν υποστηρίζεται
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας γιατι δε μπορώ να βάλω κανένα video στο κινητό? σε όλα μου λεει δεν υποστηρίζεται

 

Θελουν ειτε μετατροπη με το προγραμματακι που υπαρχει στο cd, που τα κανει divx σε αναλυση 320χ240, ειτε με το xmedia recode σε mp4 (free).Υπαρχει κ το xilisoft converter.Προτεινεται να τα κανεις σε mp4 για να τα εχεις σε καλη αναλυση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται τον ιούλιο το appstore αλλά οι τελευταίες πληροφορίες απο την lg δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικές! :(

 

LG Application Store

 

The LG Application Store service from LG Electronics lets LG smartphone users browse and purchase new applications for their Windows Mobile or Android smartphone.

 

The LG Application Store will launch in july 2009

μακάρυ να ισχύει το μήνυμα που έστειλε ο φίλος από κάτω!Θα περιμένουμε!Αν όχι τότε μπορούμε να στείλουμε ένα ομαδικό mail όλοι οι χρήστες ζητώντας να προσθέσουν s-class εφαρμογές στο appstore!Δε μπορεί,συνήθως όταν γίνεται αυτό οι εταιρίες όλο και κάτι κάνουν!;):)

 

φιλε μου δες και αυτο: http://www.mobilemonday.net/news/lg-hops-on-the-app-store-train

 

δεν μου φαινεται πως θα αφησουν εξω απο το παιχνιδι ενα τηλεφωνο σαν το αρενα...

ΜΑΚΑΡΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!:yahoo::clap:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παίδες κατέβασα τον οδηγό για φλασάρισμα του αρενα από τον destiny86.

στις οδηγιες το βημα 2 ειναι : Ανοίγετε το B2C App

μπορει να μου πει καποιος τι ειναι το B2C App?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εμενα το κινητο μου λεει V 10a τι σημαινει ως εκδοση και του κανω αναβαθμιση σβηνονται ολα απο το κινητο?πηγα να του βαλω το destinator 7 αλλα δεν το παιζει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για βοηθηστε λιγο...

εχτες στο pc μου με xp επανω ενω ειχα το pc suite μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση...κανω την αναβαθμιση κανονικα αλλα πλεον δεν μπορω να συνδεθω με το pc suite γιατι μου βγαζει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την εγκατασταση του lge mobile usb modem...

Δοκιμασα και καινουργιους drivers αλλα τιποτα...εβγαλα ξαναβαλα pc suite και drivers αλλα τιποτα...

Εχετε κατι κατα νου..?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εμενα το κινητο μου λεει V 10a τι σημαινει ως εκδοση και του κανω αναβαθμιση σβηνονται ολα απο το κινητο?πηγα να του βαλω το destinator 7 αλλα δεν το παιζει?

 

To destinator einai για windows mobile συσκευες η για s60 versions που φορανε τα Νokia!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.παντως εδω στην δουλεια μου που εχουμε και ενα i phone πιστευω οτι ειναι ειναι καλλιτερο παρολο που εχω το lg.το κινητο μας περνει διαφορα προγραματακια διασκεδασεις?πχ to i phone παιρνει και κανει καποια τρικ.ειτε με φραπε ειτε με μπυρα και αλλα πολλα.το δικο μας εχει αυτες τις δυνατοτιτες?
Link to comment
Share on other sites

αν ποτε το ξεκλειδωσουν για ανεξαρτητους developers θα εχουμε κ εμεις...προς το παρον δε νομιζω κατι σε java να κανει αυτα τα ωραια εφεδακια...

αμα η διαφορα iphone-arena ειναι τα τρικ αυτα φιλε μου να χαιρεσαι...γιατι οι εχοντες Iphone εδωσαν 200 ευροπουλα παραπανω για τι?? για να πινουν virtual μπυρα κ καφε??????:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για βοηθηστε λιγο...

εχτες στο pc μου με xp επανω ενω ειχα το pc suite μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση...κανω την αναβαθμιση κανονικα αλλα πλεον δεν μπορω να συνδεθω με το pc suite γιατι μου βγαζει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την εγκατασταση του lge mobile usb modem...

Δοκιμασα και καινουργιους drivers αλλα τιποτα...εβγαλα ξαναβαλα pc suite και drivers αλλα τιποτα...

Εχετε κατι κατα νου..?

 

η αναβαθμιση που σου εβγαλε αναφεροταν στον Pc suite η στο κινητο?? μην εγινε καμια στραβη κ ξεκινησε αναβαθμιση στο κινητο κ εσυ το εβγαλες...:lol:

αφου με τον υπολογιστη τα δοκιμασες ολα γιατι να μη κανεις ενα factory reset στο κινητο μηπως ειναι εκει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

αμα η διαφορα iphone-arena ειναι τα τρικ αυτα φιλε μου να χαιρεσαι...γιατι οι εχοντες Iphone εδωσαν 200 ευροπουλα παραπανω για τι?? για να πινουν virtual μπυρα κ καφε?????

 

 

 

 

 

 

 

 

φιλε μου η διαφορα ηταν 100ε εγω πηρα το lg 380 και το αλλο εκανε 480ε.παρολο που δεν ξερω το κινητο μου τοσο καλα πιστευω οτι το αλλο εχει περισσοτερες δυνατοτητες,μακαρι να βγω ψευτης

Link to comment
Share on other sites

η επιλογη κινητου κονσολας υπολογιστη κ οτι αλλο θες ειναι καθαρα θεμα γουστου κ οικονομικης καταστασης...δε νομιζω κατι αλλο να παιζει μεγαλυτερο ρολο...

ο καθενας κανει τις επιλογες του δε τρεχει τπτ...εγω απλα θεωρω το iphone υπερεκτιμημενο κ δεν ειμαι ουτε το παιζω arena-fanboy...εγω στο κατω κατω δωρεαν το πηρα απο προσφορα της voda (κ ειναι το πρωτο μου τοσο ακριβο κ καινουριο κινητο) κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

η τρελα με τις εφαρμογες κραταει λιγο οσες κ να ειναι...μετα σημασια εχει η πρακτικοτητα κ η χρηστικοτητα της καθε συσκευης...ποσο σε βολευει στην μετακινηση αν χωραει στην τσεπη - ανθεκτικοτητα- sms -κλησεις κ τετοια..αυτα πιστευω εγω...κ το arena με εχει δικαιωσει απολυτα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με οσα ειπες.βεβαια οταν βγηκε και αυτο δεν ειχε τοσες δυνατοτητες.μακαρι να βγουν περισσοτερες εφαρμογες και για τα δικα μας.εγω να φανταστεις παροτι τα πληρωσα πηρα 2.μου ερεσε περρισοτερο σαν εμφανιση.δεν ηταν οικονομικοι οι λογοι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...