Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα και καλο μηνα,

οι κατοχοι ενος αρενα θα ηθελα να με βοηθησουν να δω αν το δικο μου εχει fm trans,σε ποιο υπομενου παω για να το δω???....ή πως λειτουργει (τι διαδικασια χρειαζεται?).

Ευχαριστω......:D

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα και καλο μηνα,

οι κατοχοι ενος αρενα θα ηθελα να με βοηθησουν να δω αν το δικο μου εχει fm trans,σε ποιο υπομενου παω για να το δω???....ή πως λειτουργει (τι διαδικασια χρειαζεται?).

Ευχαριστω......:D

 

Πας στο ατζεντα και εργαλεια και τερμα δεξια εκει που λεει εργαλεια

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

:lol: Kατεβαστε απο εδω http://www.xmedia-recode.de/download.html

Τo πρόγραμμα που θέλετε όλοι για να κάνετε τα βιντεάκια αλλα και τα dvd με υπότιτλους free!!! έχει έτοιμες ρυθμίσεις για το arena!!!είναι στα γερμανικά το πρόγραμμα αλλα το αλλάζετε από τα settings στα αγγλικά:D:D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα κ το εβαλα κ στα αγγλικα...αλλα καπου που να λεει για υποτιτλους δε βλεπω..μιας κ το εχεις δουλεψει αν μπορεις πες μας...οντως εχει προφιλ για το κινητο μας κατι που ειναι θετικοτατο...!

 

αν εννοεις οτι μπορουμε να βαζουμε dvd μεσα στον υπολογιστη κ να το κανει μετατροπη για το κινητο καλο ειναι αλλα θα ειναι μεγαλο το μεγεθος νομιζω...οταν ανοιγω καποιο .avi αρχειο δε λεει καπου να του βαλω υποτιτλους

Link to comment
Share on other sites

εάν βάλεις να κανεις μετατροπή από dvd έχει στο πέμπτο κουμπί επιλογή για υπότιτλους.Εάν το αρχείο είναι avi και έχει ξεχωριστό υπότιτλο θα πρέπει να γίνει ενσωμάτωση του υποτίτλου με άλλο πρόγραμμα ώστε να κάνει μονο την ταινία στο σωστό format για το arena

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε..απλα νομιζα οτι ειχε καποια ρυθμιση κ δε την εβλεπα...δοκιμασα το avi-sub αλλα δεν εκανε δουλεια οπως θα επρεπε...ξερεις εσυ μηπως καποιο καλο?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το FM trans τι γινεται ? Ποιες συσκευες τελικα το εχουν και ποιες οχι ? Περιμενω να παραλαβω απο vodafone 5 μαιου. Καποια παιδια εγραψαν οτι το αγαρασαν απο vodafone και το ειχε...μαλλον λοτταρια μου φαινεται να ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά επειδή παρακολουθώ επί μέρες το θέμα με το FM transmitter δεν μου φαίνεται λογικό σε άλλες συσκευές να παίζει και σε άλλες όχι, ειδικά από την στιγμή που ο ορισμός ότι κάποια debranded το είχαν ενώ τα VL όχι, φαίνεται να καταρρέει. Περίεργα πράγματα!
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως είναι από voda και δεν έχει transmitter

ας μάθει κάποιος πως γίνεται debranding να μου πει κ μένα :help:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μια ερωτηση εχς παιδια...εχω παραγγηλει το arena απο τον κωτσοβολο,αλλα δεν ξερω αν ειναι της VL...ξερεις καποιος να μου απαντηση?την τεταρτη θα το εχω στα χερια μου...:D:D:p
Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε..απλα νομιζα οτι ειχε καποια ρυθμιση κ δε την εβλεπα...δοκιμασα το avi-sub αλλα δεν εκανε δουλεια οπως θα επρεπε...ξερεις εσυ μηπως καποιο καλο?

 

 

 

 

το AVIAddXSub v7.0 θα κανει την δουλεια που θελεις σε 2 λεπτακια!!:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μια ερωτηση εχς παιδια...εχω παραγγηλει το arena απο τον κωτσοβολο,αλλα δεν ξερω αν ειναι της VL...ξερεις καποιος να μου απαντηση?την τεταρτη θα το εχω στα χερια μου...:D:D:p

 

Δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου φίλε metsor. Σε τι πράγμα να σου απαντήσουμε;

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μια ερωτηση εχς παιδια...εχω παραγγηλει το arena απο τον κωτσοβολο,αλλα δεν ξερω αν ειναι της VL...ξερεις καποιος να μου απαντηση?την τεταρτη θα το εχω στα χερια μου...:D:D:p

 

Ποσο το πηρες?Παντως προσοχη με αυτα τα καταστηματα. Εγω απο κωτσοβολο

οτι πηρα ηταν απο ραφι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

έχει αγοράσει κανείς το ARENA από cosmote με το διαφημιστικό video της νέας ταινίας X-MEN - Wolverine? Αν ναί, σε τί ανάλυση είναι το αρχείο αυτό και με πόσα frames/sec?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ....πηρα το αρενα επιτελους ...απο τον γερμανο ..εβαλα την καρτα μου της wind αλλα εχω και cosmote on the go για ιντερνετ ....η καρτα του on the go μπορει να γινει προσβασιμη για ιντερνετ στο αρενα και αν ναι με ποιο τροπο? ποια ειναι η διαδικασια? αν ξερει καποιος μπορει να βαλει ολες τις ενεργειες? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

το AVIAddXSub v7.0 θα κανει την δουλεια που θελεις σε 2 λεπτακια!!:)

μπορεις να μου πεις απο που το κατεβασες και πως λειτουργει??:worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις απο που το κατεβασες και πως λειτουργει??:worry:

το προγραμμα λειτουργει κανονικα αλλα και παλι δεν παιζουν υποτιτλοι στο κινητο!:(

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις απο που το κατεβασες και πως λειτουργει??:worry:

 

δυστυχώς έκανα λάθος στο πρόγραμμα.δεν κάνει για ενσωμάτωση υποτίτλων στο αρχείο avi παρα μονο εάν είναι να δεις την ταινία σε dvd.μια προσωρινή λύση είναι να κανεις από την αρχή convert το avi με τους υπότιτλους ξανά σε avi.εγώ δοκίμασα με το pocket dvd studio 3.6 και έκανα ένα δείγμα τέλειο το οποιο το έβαλα μετά στο xmedia recode για να γίνει mp4.διπλή δουλειά δηλαδή:(

πρέπει να βρούμε ένα πρόγραμμα να το κάνει ενσωμάτωση και mp4 ταυτόχρονα

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ερωτησουλες...:confused:χαζες:confused:...αλλα αν καποιος εχει το χρονο ας απαντησει

1. το gps δουλευει χωρις internet? ή πρεπει να εισαι συνδεδεμενος με VL ή wi/fi?

2. εφαρμογες μονο java?

3. για καποιον σαν εμενα που θα ειναι το πρωτο μου smart/future τηλ αξιζει??

4. η πλοηγηση στο internet ειναι ικανοποιητική?

 

ετσι για πληροφορηση ρωτησα στο πλαισιο και η κοπελα μου απαντησε "...απο την αλλη εβδομαδα θα εχουμε και τις δυο συσκευες και την VL και την αλλη...:happy::happy:"

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

1. όχι, τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί πρόγραμμα να έχει χάρτες σωσμένους

2. μόνο

3. μια χαρά είναι (αν και δεν είναι smart)

4. ικανοποιητική αν και λίγο αργή

 

Και 2 ενοχλητικά που βρήκα: 1. Όταν βγάζει φώτο αργεί πολύ να τραβήξει. Ακούς τον "ήχο" του κλείστρου και βγάζει μετά από 1''. Πρέπει να περιμένεις και να μην την κουνήσεις για να βγει σωστά.

2. 1 στα χίλια να μπορέσεις να πας στους αποθηκευμένους σταθμούς ράδιο από το 7 και μετά. Το βελάκι πετυχαίνεται πολύ δύσκολα. Ισχύουν και σε σας αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Σκοπεύω να καταλήξω στο αρένα μεταξύ των Σάμσουνγκ Όμνια 900 κ το HTC Touch Diamond.. Θα ήθελα και κάποιες γνώμες..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το πειρα 399€...κ θελω να μαθω αν θα ειναι branding ή debranding..αν καποιος ξερει ας μου πει γιατι οταν το παρειγγιλα δεν τους ρωτησα κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου φίλε metsor. Σε τι πράγμα να σου απαντήσουμε;

 

 

θελω να μαθω αν θα ειναι branding το κινητο ή debranding οπως το δινει η vodafone...!!??δηλαδει υπαρχει περιπτωση να ειναι το κινητο της vodafone??:!:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έκανα λάθος στο πρόγραμμα.δεν κάνει για ενσωμάτωση υποτίτλων στο αρχείο avi παρα μονο εάν είναι να δεις την ταινία σε dvd.μια προσωρινή λύση είναι να κανεις από την αρχή convert το avi με τους υπότιτλους ξανά σε avi.εγώ δοκίμασα με το pocket dvd studio 3.6 και έκανα ένα δείγμα τέλειο το οποιο το έβαλα μετά στο xmedia recode για να γίνει mp4.διπλή δουλειά δηλαδή:(

πρέπει να βρούμε ένα πρόγραμμα να το κάνει ενσωμάτωση και mp4 ταυτόχρονα

απο που το κατεβασες??:worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έκανα λάθος στο πρόγραμμα.δεν κάνει για ενσωμάτωση υποτίτλων στο αρχείο avi παρα μονο εάν είναι να δεις την ταινία σε dvd.μια προσωρινή λύση είναι να κανεις από την αρχή convert το avi με τους υπότιτλους ξανά σε avi.εγώ δοκίμασα με το pocket dvd studio 3.6 και έκανα ένα δείγμα τέλειο το οποιο το έβαλα μετά στο xmedia recode για να γίνει mp4.διπλή δουλειά δηλαδή:(

πρέπει να βρούμε ένα πρόγραμμα να το κάνει ενσωμάτωση και mp4 ταυτόχρονα

 

το μονο που τα κανει κ τα 2 ειναι το xilisoft αλλα εχει προβλημα με ην κωδικοποιηση των υποτιτλων...!! κ δεν εχει ρυθμισεις για να αλλαξει κατι δυστυχως..πολυ ταλαιπωρια για ενα θεμα που ελπιζω να αλλαξει με το επερχομενο update...ας δινουν τη δυνατοτητα να βλεπει κ να ενεργοποιει τους υποτιτλους οπως τα dvd player (δε ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι..απλα το ελπιζω να μπορουν να το κανουν..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...