Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας!

 

Ηθελα να σας ρωτησω αν το συγκεκριμενο κινητο συνεργαζεται με Wind Plus... Μπορω δηλαδη να μπαινω μεσω ποιου Browser για να σερφαρω και να βλεπω τα mails (Google, Yahoo);

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το πλαστικο καλυματακι στο πλαι το συρομενο , για την φορτιση και τις υπολοιπες συνδεσεις , δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο ποιοτικο , και φοβαμαι μηπως με το συρσιμο πανω κατω , ανοιξε κλεισε κ.λ.π με τον καιρο χαλαρωσει και πεφτει και μονο του και μενει ανοιχτο.

Βεβαια καποια παιδια που το εχουν αρκετο καιρο , θα μπορουν να απαντησουν σε αυτο.

 

Το μενου αληθεια (ξαναλεω) μπορουμε να το αλλαξουμε , π.χ να εχει ας πουμε και λευκο φοντο αντι για μαυρο , οπως γινεται και με το crystal?

Εννοω δηλαδη στις ρυθμισεις οθονης , το crystal , εχει μια ρυθμιση , που λεει , στυλ μενου , και επιλεγεις cube H drop.

Το δικο μας δεν το εχει αυτο , και ειναι μονο στο μενου cube μονιμα , που ειναι με μαυρο φοντο , ενω το drop , ειναι με λευκο φοντο και με μια μικρη αλλαγη των εικονιδιων.

 

φιλε εμενα πριν απο μερες η απο πτωση ή απο κατι αλλο χαλαρωσε . ανοιξα το καπακι κ μενα μαχαιρακι μυτερο το πιεσα απο την μεσα πλευρα το σιδερακι κ ειναι καλυτερο κ απο καινουριο! χεχε,

συγγνωμη για την αργοπορια της απαντησης αλα προβληματα με αναγκαζουν να μπαινω πολυ λιγο.

:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα σας,

ειναι να αγορασω το arena αλλα απο τα σχολια που διαβασα δεν το συστηνεται για το gps,

α)ποιο ειναι το ιδανικο κινητο για gps και πως ξερω τι προγραμματα χαρτων μπαινουν(εντελως ασχετως!) ?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα σας,

ειναι να αγορασω το arena αλλα απο τα σχολια που διαβασα δεν το συστηνεται για το gps,

α)ποιο ειναι το ιδανικο κινητο για gps και πως ξερω τι προγραμματα χαρτων μπαινουν(εντελως ασχετως!) ?

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δεν είναι ότι είναι χάλια .. μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου και με το Αρένα!

 

Όσο για την ερώτησή σου!

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000431 ;)

*πρόσεξε τι περιέχει η συσκευασία!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα εδώ και πολύ καιρό να ανεβάσω το παρακάτω βιντεάκι, που μας δειχνει πως μπορούμε να ακούμε μουσική πχ, ή ραδιόφωνο, παράλληλα με κάποια java εφαρμογή ανοιχτή, παρακαμπτοντας έτσι τον περιορισμό της LG. :)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=crEztnvXJPc]YouTube - KM900 Arena Multi-tasking Trick for Music and Java Applications[/ame]

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini δεν υποστηρίζει youtube, έτσι?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά δε μας χαλάει.

 

ε ναι φυσικά, απλά να το σιγουρέψω ήθελα :lol: Το wisepilot πολλά $$ ζητάει μετά το trial...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! μου ηρθε μετα απο πολυ καιρο να κανω αναβαθμιση και λεω να την κανω μεσω pc suite (η εκδοση που εχω ειναι η v10b_02 και την ειχα βαλει με φλασαρισμα)...η ερωτηση ειναι:

 

πρεπει να κανω πρωτα backup? ή δεν χρειαζεται γιατι η αναβαθμιση θα γινει μεσω του pc suite??

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα σας,

ειναι να αγορασω το arena αλλα απο τα σχολια που διαβασα δεν το συστηνεται για το gps,

α)ποιο ειναι το ιδανικο κινητο για gps και πως ξερω τι προγραμματα χαρτων μπαινουν(εντελως ασχετως!) ?

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Με την OPEN GREEK V10C και την νε γερμανική V10P_00 έχει γίνει πολύ καλή δουλεία στο gps λοκάρη πολύ γρήγορα και γενικά θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος

Συνιστώ την γερμανική γιατί έχει και άλλα καλούδια όπως playlist κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα εδώ και πολύ καιρό να ανεβάσω το παρακάτω βιντεάκι, που μας δειχνει πως μπορούμε να ακούμε μουσική πχ, ή ραδιόφωνο, παράλληλα με κάποια java εφαρμογή ανοιχτή, παρακαμπτοντας έτσι τον περιορισμό της LG. :)

Το έχω συμπεριλάβει σε γραπτά βήματα στον οδηγό μου μόλις δημοσιεύτηκε γενικά το τρίκ:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω συμπεριλάβει σε γραπτά βήματα στον οδηγό μου μόλις δημοσιεύτηκε γενικά το τρίκ:p:p:p:p

 

:) Ξέρω ότι είσαι γνώστης του τρυκ :p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! μου ηρθε μετα απο πολυ καιρο να κανω αναβαθμιση και λεω να την κανω μεσω pc suite (η εκδοση που εχω ειναι η v10b_02 και την ειχα βαλει με φλασαρισμα)...η ερωτηση ειναι:

 

πρεπει να κανω πρωτα backup? ή δεν χρειαζεται γιατι η αναβαθμιση θα γινει μεσω του pc suite??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!!! Εχω παρει το Arena εδω και περιπου 6 μηνες. Τα προβληματα που αναφερετε ειναι οντως εκνευριστικα. Ενα βασικο προβλημα που εχω ομως ειναι οτι εχω MAC και απο οτι ειδα το suite δεν ειναι συμβατο. Υπαρχει τιποτα για συνδεση με MAC???????

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

φοντο στην αρχικη οθονη πως γινετε να αλλαξω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

πως το γυρναω σε 2g?

 

μενου-ρυθμισεις->συνδεσιμοτητα-επιλογη δικτυου-λειτουργια δικτυου----μονο GSM.

:D

Link to comment
Share on other sites

φοντο στην αρχικη οθονη πως γινετε να αλλαξω?

 

μενου-ρυθμισεις->οθονης-εικονες οθονων. μονο αυτη αλλαζεις φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο που μετα απο φλασαρισμα κ φακτορι ρισετ δεν εχασα τιποτα απο τα αρχεια μου; :worry:
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο που μετα απο φλασαρισμα κ φακτορι ρισετ δεν εχασα τιποτα απο τα αρχεια μου; :worry:

 

μονο τις επαφες σβηνει ετσι κ αλλιως...κ νομιζω ημερολογιο κτλ ..μια χαρα εισαι

Link to comment
Share on other sites

ξανα εκανα προσπαθεια μπας και χρησιμοποιησω το gps. συμφωνα με τις οδηγιες παω να επιλεξω πολη κ τιποτα. δε βγαζει λιστα. εβαλα κ Αθ και at αλλα τιποτα. επισεις βαζω δρομο κ τιποτα. π.χ. για τον δρομο σκιαθου. βαζω skiath και τιποτα. ενα none λεει απο κατω κ τιποτα παραπανω. επισεισ για την πατησιων τι βαζω; patisiwn η patision. δε το χω ρε παιδες. Καμια βοηθεια.

Ευχαριστω παντως!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να προσθεσω .jad εγαρμογες στο κινητο τις βαζω στον φακελο others παταω εγκατασταση αλλα μου βγαζει μη εγκυρη εφαρμογη! προσθεσα και .jar αλλα κει μεταφερω ενα σωρο φακελους και δεν μπορω να ανοιχω κανενα.Προσπθηασα και μεσω του pc suite αλλα δεν τις βρισκει, καμια ιδεα κανεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...