Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, δεν έχω φτάσει τις 1000. Αλλά επιπλέον, δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις δεύτερο e-mail ή άλλα στοιχεία για μια επαφή (Εκτός και αν δεν έχει βρει τις εξτρα ρυθμίσεις).

Στο nokia e71 που είχα μπορούσα να βάλω ότι ήθελα.

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, δεν έχω φτάσει τις 1000. Αλλά επιπλέον, δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις δεύτερο e-mail ή άλλα στοιχεία για μια επαφή (Εκτός και αν δεν έχει βρει τις εξτρα ρυθμίσεις).

Στο nokia e71 που είχα μπορούσα να βάλω ότι ήθελα.

Μπορείς να βάλεις και 2ο e-mail καθώς και κατοικία, επάγγελμα, γενέθλια, επέτειο, σημειώσεις, προσωπικό site, εταιρία κ άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Βιάστηκα να το κατηγορήσω :)

 

Μπορείς να βάλεις και 2ο e-mail καθώς και κατοικία, επάγγελμα, γενέθλια, επέτειο, σημειώσεις, προσωπικό site, εταταιρία κ άλλα.
Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

1000 επαφές είναι πρακτικά ανέφικτο να τις γεμίσεις. Είναι μεγάλος αριθμός. Τα σχετικα "απεριόριστος αριθμός" και κάτι τέτοια είναι καθαρά για εντυπωσιασμό. Συγγενεις, φίλοι, γνωστοί, συνάδελφοι, συνεργάτες, εργολάβοι, παλιοί συνάδελφοι και πόσοι άλλοι δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα, και έχω μόλις 387 επαφές. Από αυτές, ούτε τις μισές χρειάζομαι στην πραγματικότητα. Πάρα πολλά τηλέφωνα τα έχω απλά για να υπάρχουν. Άντε λοιπόν να φτάσεις τις 1000 επαφές!

 

@pazios13

αν και δεν έχω καταλάβει αν το πρόβλημά σου είναι οι κλήσεις καθ' αυτό (αν δηλαδή τις έχεις κάνει ή όχι) ή η χρέωση, πιστεύω ότι αν απευθυνθείς στο CC της βόντα θα βρεις άκρη. Κάτι ανάλογο έπαθα εγώ με τον σταθερό πάροχό μου. Ενώ έχω δωρεάν 60 λεπτά προς κινητά κάθε μήνα, και ενώ δεν τα είχα συμπληρώσει με χρέωσε ξεκάρφωτα για κάποιες κλήσεις (ενώ για κάποιες που έγιναν μετά από κάποιες ώρες δεν με χρέωσε). Μετά από επικοινωνία μου με το CC τους, το έλεξαν και μου απάντησαν με mail ότι είναι λάθος του συστήματος biling και επειδή έχει ήδη εκδοθεί ο λογαριασμός δεν μπορούν να κάνουν κάτι να αφαιρέσουν την χρέωση. Οπότε μου πιστώσανε στον επώμενο λογαριασμό το ποσό αυτό. (Και όντως το κάνανε γιατί το έλενξα). Οπότε μίλα με το CC, θα βρεις άκρη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία..

έβαλα όλες τις ρυθμίσεις για το gmail, και άρχισε να κατεβάζει μηνύματα από το 2004. Όταν έκανα ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία, τα πρώτα email είχαν ημερομηνία 2064. Χώρια που άρχισε να κατεβάζει μέσω 3g και με χρέωσε.

Άλλαξα λοιπόν τις ρυθμίσεις ώστε να συνδέεται με wifi και έσβησα τα μηνύματα (ήταν παλιά).

Τώρα πλέον όποτε πάω να ελέγξω τα mail λέει "Πλήρες mail". Αυτό το κάνει ακόμα και όταν δεν έχω ενεργοποιημένο το wifi (που λογικά θα έπρεπε να παραπονιέται..)

Για πείτε μου, που φταίω;

 

Αλήθεια, υποστηρίζει push email? Κρίμα που δεν έχουν βάλει δίπλα στο κουμπί για τη Δημιουργία Μηνύματος και ένα ακόμα για Λήψη νέων μηνυμάτων...

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι οι 1000 επαφές είναι πολλές. Αλλά όταν πχ το Nokia σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις synchronize τις επαφές του gmail με τις επαφές του κινητού, τότε σύντομα μπορούν να γεμίσουν οι 1000 επαφές. Από αυτές φυσικά, ζήτημα αν χρησιμοποιείς τις 100 σε συχνη βάση, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :)

Μάλλον μου φταίει που άλλαξα από κινητό με πληκτρολόγιο (e71) σε κινητό με οθόνη αφής. Όσο και αν φαίνεται ωραία, το πληκτρολόγιο είναι εργαλείο...

(Για όσους αναρωτιούνται γιατί άλλαξα, πάω φαντάρος και πούλησα το e71. Το LG το έκανα δώρο στην αδερφή μου, αλλά προς το παρόν του κάνω beta testing :)

 

 

Συνήθειο είναι μην νομίζεις. Εγώ έχω ταυτόχρονα ένα Ε51 (σαν δεύτερο, αφού κανένα από τα 2 δεν χαρακτηρίζεται για την αυτονομία του) και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Απλά μερικές φορές πιάνω τον εαυτό μου να δουλεύω το εικονικό πληκτρολόγειο ενώ θα μπορούσα να κάνω το ίδιο πράγμα και χωρίς αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Αγόρασα εχθές το κινητό και είδα ότι φοράει την V10B. Προσπάθησα να φλασάρω στη V10B_02 αλλά δεν ξεκινάει η αναβάθμιση όταν πληκτρολογώ αυτά που λένε οι οδηγίες στο cmd του υπολογιστή.

 

Δοκίμασα και το .cab και τι .kdz αλλά δεν ξεκινάει.

 

Αφού είδα και από ειδα, επέλεξα "Αναβάθμιση Λογισμικου" από το menu του προγράμματος αναβάθμισης μπας και το κάνω από εκεί και αφού ξεκίνησε να ψάχνει μου έβγαλε ότι δεν υπάρχουν νεότερες εκδόσεις λογισμικού διαθέσιμες.

 

Μήπως το V10B που βλέπω στις πληροφορίες τηλεφώνου είναι το V10B_02?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

 

λέω να δοκιμάσω για την εμπειρία και για κανα δύο κολλήματα που κάνει το κιν και μετά βλέπουμε για την καινούργια

Ευχαριστώ για όλα φιλαράκι

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα!!!

Να ρωτησω. Σε kdz ή σε cab; Υπαρχει καμια διαφορα μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Να ρωτησω. Σε kdz ή σε cab; Υπαρχει καμια διαφορα μηπως;

 

Δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά.Απλώς με το cab αρχείο, γενικά, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να πάνε όλα καλά (π.χ. σε εμένα ο υπολογιστής αρνείται να αναβαθμίσει με kdz αρχείο.)Η διαδικασία φλασαρίσματος παραμένει η ίδια.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου την εχει σπασει λιγο το κινητακι τις τελευταιες μερες κ δεν ξερω τι φταιει, ενω πριν ολα ηταν μια χαρα...

1ον η οθονη ασχετα με το αν εχω η δεν εχω μπαταρια αρκετες φορες τρεμοπαιζει και

2ον χθες μου εκλεισε ενω ηταν φορτισμενο αρκετες φορες,εκει που το ειχα στην τσεπη η το αφηνα στο αυτοκινητο,το επαιρνα κ ηταν κλειστο.το ανοιγα κ ξανα το ιδιο...

 

οποιος ξερει κατι ας βοηθησει...

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

λέω να δοκιμάσω για την εμπειρία και για κανα δύο κολλήματα που κάνει το κιν και μετά βλέπουμε για την καινούργια

Ευχαριστώ για όλα φιλαράκι

 

 

 

Δε κάνει τίποτε ούτε με το cab ούτε με το kdz

Καμιά βοήθεια κανείς;

 

Άκυρο τα dll έφταιγαν τελικά

Link to comment
Share on other sites

λέω να δοκιμάσω για την εμπειρία και για κανα δύο κολλήματα που κάνει το κιν και μετά βλέπουμε για την καινούργια

Ευχαριστώ για όλα φιλαράκι

 

 

 

Όλα καλά παίδες με την πρώτη και είναι και η πρώτη φορά που φλασάρωκιν φοβερή δουλειά μπράβο σας

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω οτι επιλύθηκε το πρόβλημα ελέγχου ταυτότητας με το We-travel και τώρα δουλέυει κανονικά. Το νέο zip που περιέχει την τελευταία έκδοση (RC30) θα το βρείτε στο pdf που υπάρχει στην υπογραφή μου. Καλή πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρυθμισει τη συσκευη ωστε να δεχομαι τα μειλ μου. Ολα μια χαρα. Αλλα οταν παω να στειλω εγω δεν μπορω. Μου βγαζει το μηνυμα "κλεισιμο socket απο δικτυο" Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? οι ρυθμισεις πρεπει να ειναι σωστες γιατι τις ιδιες εχω και σε αλλο τηλ. χωρις προβλημα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα ελεγχου ταυτότητας υπαρχει ακομη σε μενα δεν μου το κανει εγκαταστασει το WeTravel

 

Το ίδιο συνεχίζει και σε μένα με το jad αρχείο.

Όταν κάνω εγκατάσταση το jar, δουλεύει κανονικά την πρώτη φορά, βρίσκει στίγμα κλπ, όταν όμως κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω για δεύτερη φορά δεν κάνει τίποτα. Δείχνει μόνιμα το εικονίδιο του weTravel.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συνεχίζει και σε μένα με το jad αρχείο.

Όταν κάνω εγκατάσταση το jar, δουλεύει κανονικά την πρώτη φορά, βρίσκει στίγμα κλπ, όταν όμως κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω για δεύτερη φορά δεν κάνει τίποτα. Δείχνει μόνιμα το εικονίδιο του weTravel.

 

Εγώ έκανα εγκατάσταση με το jadδουλεύει μια χαρά και τώρα που φλασάρια βρίσκει δορυφόρο πολύ πιο γρήγορα ακόμα και κάτω από βεράντα νομίζω ότι με το jar δεν μπορείς να κάνεις ορισμό δικαιοτάτων που είναι απαραίτητο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα εγκατάσταση με το jadδουλεύει μια χαρά και τώρα που φλασάρια βρίσκει δορυφόρο πολύ πιο γρήγορα ακόμα και κάτω από βεράντα νομίζω ότι με το jar δεν μπορείς να κάνεις ορισμό δικαιοτάτων που είναι απαραίτητο

 

Ποια έκδοση είχες και ποια έβαλες τώρα;

Εμένα στο φλασάρισμα δεν μου τρέχει μετα το dos όταν βάζω τα στοιχεία για να τρέξει η εγκατάσταση. Έχω αλλάξει τα αρχεία dll με αυτά όπως στις οδηγίες αλλά τίποτα.

Μήπως ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω την έκδοση της vodafone V10-I

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια παθαινω και εγω η εκδοση λογισμικου ειναι η V10v

Η v είναι branded της vodafone. Πάρα πολλά άτομα έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα στην εγκατάσταση του we-travel με branded software.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Αγόρασα εχθές το κινητό και είδα ότι φοράει την V10B. Προσπάθησα να φλασάρω στη V10B_02 αλλά δεν ξεκινάει η αναβάθμιση όταν πληκτρολογώ αυτά που λένε οι οδηγίες στο cmd του υπολογιστή.

 

Δοκίμασα και το .cab και τι .kdz αλλά δεν ξεκινάει.

 

Αφού είδα και από ειδα, επέλεξα "Αναβάθμιση Λογισμικου" από το menu του προγράμματος αναβάθμισης μπας και το κάνω από εκεί και αφού ξεκίνησε να ψάχνει μου έβγαλε ότι δεν υπάρχουν νεότερες εκδόσεις λογισμικού διαθέσιμες.

 

Μήπως το V10B που βλέπω στις πληροφορίες τηλεφώνου είναι το V10B_02?

 

Κ γω μολις ολοκληρωσα την αναβαθμιση. Εβαλα την V10B_02 αλλα στις πληροφοριες λογισμικου μου λεει V10b....Τι να πω

 

Αν κ στο τελος αφου μου ειπε οτι ολοκληρωθηκε να πατησω quit για εξοδο, πατησα τερματισμο κ μου πε αν θελω να ακυρωσω την αναβαθμιση, κ μετα κολλησε το προγραμμα. Ανοιξα το κινητο, κ βλεπω οτι ειναι οκ, αν κ δεν εχουν σβηστει ουτε εικονες ουτε ρυθμισεις κ αυτο με προβληματιζει λιγο... Στην εναρξη κ στον τερματισμο του τηλεφωνου ομως, βλεπω οτι αλλαξε η κλασσικη εικονα της cosmote, κ πλεον εχει το s-class..

 

Τελικα, πιστευω εχει γινει με επιτυχια το flashαρισμα, αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει με σιγουρια θα ηταν ακομα καλυτερα.

 

Ευχαριστω

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Κ γω μολις ολοκληρωσα την αναβαθμιση. Εβαλα την V10B_02 αλλα στις πληροφοριες λογισμικου μου λεει V10b....Τι να πω

 

Αν κ στο τελος αφου μου ειπε οτι ολοκληρωθηκε να πατησω quit για εξοδο, πατησα τερματισμο κ μου πε αν θελω να ακυρωσω την αναβαθμιση, κ μετα κολλησε το προγραμμα. Ανοιξα το κινητο, κ βλεπω οτι ειναι οκ, αν κ δεν εχουν σβηστει ουτε εικονες ουτε ρυθμισεις κ αυτο με προβληματιζει λιγο... Στην εναρξη κ στον τερματισμο του τηλεφωνου ομως, βλεπω οτι αλλαξε η κλασσικη εικονα της cosmote, κ πλεον εχει το s-class..

 

Τελικα, πιστευω εχει γινει με επιτυχια το flashαρισμα, αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει με σιγουρια θα ηταν ακομα καλυτερα.

 

Ευχαριστω

Κανονικά v10b πρέπει να λέει οπότε είσαι οκ. Επίσης, πάντα όταν τελειώνεις και πατάς τερματισμός λέει αν θέλετε να το ακυρώσετε (έλεος!) πάντως είναι φυσιολογικό. Εμένα δεν έχει κολλήσει ποτέ αλλά δεν πειράζει αφού είναι οκ το τηλέφωνο. Το γεγονός ότι ούτε ρυθμίσεις ούτε αρχεία σβήστηκαν είναι φυσιολογικό (όπως όταν κάνεις αναβάθμιση), και υποδεικνύει οτι δεν έκανες factory reset. Κάνε factory reset και μετά όλες οι ρυθμίσεις θα χαθούν και το κινητό θα επιστρέψει σε εργοστασιακή κατάσταση. Μετά, αφού γίνει το reset και κάνεις τις ρυθμίσεις, βάλτο το κινητό στο pc σε μαζική αποθήκευση, και σβήσε όλα τα αρχεία που έχεις μέσα, κι έπειτα ξαναπέρνα τα (εφ'όσον έκανες backup ή τα έχεις στο pc τα αρχεία). Αφού τα κάνεις όλα αυτά, άνοιξε τη μουσική, τη συλλογή και γενικά τα πάντα που έχουν σχέση με αρχεία. Θα αργήσει α ανοίξει την πρώτη φορά (ιδιαιτέρως η μουσική) αλλά από τη 2η φορά θα ανοίγει πολύ γρήγορα. Καλή συνέχεια.:D

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είχες και ποια έβαλες τώρα;

Εμένα στο φλασάρισμα δεν μου τρέχει μετα το dos όταν βάζω τα στοιχεία για να τρέξει η εγκατάσταση. Έχω αλλάξει τα αρχεία dll με αυτά όπως στις οδηγίες αλλά τίποτα.

Μήπως ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω την έκδοση της vodafone V10-I

 

 

 

 

Έβαλα την open Europe V10B_02 και την καινούργια του wetravel που παραθέτει ο jimdem στον οδηγό του όλα δουλεύουν τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το κινητό πάρα πολύ καλές... :D

 

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Το S class είναι αρκετά βολικό και καλοφτιαγμένο με αρκετά περιθώρια παραμετροποίησης. Η οθόνη του πάρα πολύ καλή και η απόκριση της κορυφαία. Ποιότητα συνομιλίας πάρα πολύ καλή (να μην ξεχνάμε οτί είναι και τηλέφωνο). Αρκετά γρήγορος και βολικός browser. Όσον αφορά το bt δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το plantronics 925 που έχω, διπλό κλικ για redial όπως προβλέπεται.

 

Το βασικό αρνητικό που έχω δει μέχρι τώρα είναι η χαμηλή ένταση του ηχείου. Κάνει το viewty να φαντάζει με ηχοσύστημα...

 

Μια ερώτηση. Η συσκευή είναι unbranded και φοράει την V10i (με FM transmiter ενεργοποιημένο αλλά youtube over wifi γιοκ). Το upgrade της LG μου βγάζει ειδοποίηση για καινούργιο fw. Ποιά έκδοση είναι? Αξίζει το upgrade ή περιμένουμε σύντομα κάποια καλύτερη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...