Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώθηκε (απο mylgarena.org), οτι με τη νέα version θα υποστηρίζεται youtube μέσω wifi επειδή γίνεται και στην έκδοση D στην Ταϊλάνδη, που στην ουσία είναι ο πρόδρομος της νέας Open Europe. Για ανακεφαλαίωση, ορίστε μερικά απο τα πιό γνωστά χαρακτηριστικά έως τώρα:

-Αναγνώριση χαρακτήρων

-Tag-It (Music id app)

-Youtube over Wi-Fi

-Ταχύτερο περιβάλλον με λιγότερα σφάλματα

-Διορθώσεις bugs

λεω εδω και καιρο οτι η v10t που εχω έχει youtube μεσω wifi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην μαυρη εκδοση που δινει το Πλαισιο μονο μεσω vodafone live,γνωριζει καποιος κατα ποσο εχει επεμβει η vodafone στο λειτουργικο. Αν επηρεαζει μνημη κυριως,περα απο τις μ...ιες με τα εικονιδια κτλ
Link to comment
Share on other sites

@ triviz. Ναι εγώ λέω απλά τα χαρακτηριστικά που θα έχει η νέα open europe. Επι της ευκαιρίας, μπορείς να ανεβάσεις μια εικόνα ή ένα βίντεο που να δείχνει οτι πραγματικά δουλέυει? (μόνο για επικύρωση, χωρίς παρεξήγηση!)
Link to comment
Share on other sites

@ triviz. Ναι εγώ λέω απλά τα χαρακτηριστικά που θα έχει η νέα open europe. Επι της ευκαιρίας, μπορείς να ανεβάσεις μια εικόνα ή ένα βίντεο που να δείχνει οτι πραγματικά δουλέυει? (μόνο για επικύρωση, χωρίς παρεξήγηση!)

αν μου πεις πως κανω print screen στο arena ευχαριστως......

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καποιο αλλο κινητο τραβα βιντεο το ΑΡΕΝΑ δεν ειναι τπτ το φοβερο...απλα για να μας φυγει κ εμας η καψα..! :lol:

 

στο φιλο με το λαπτοπ....

οταν ειπα internet connection share εννοουσα...το λαπτοπ παιρνει ιντερνετ απο το On the go Που εχεις...κ απο εκει κ περα με τη ρυθμιση που σου λεω το μοιραζεται μεσω wifi (η καλωδιο δικτυου που δε σε βολευει...:lol:) κ ετσι μπορει να παρει το ΑΡΕΝΑ προσβαση στο διαδικτυο...

το παραπανω το εχω δοκιμασει με επιτυχια δινοντας ιντερνετ στο xbox 360 μου χωρις κανενα προβλημα οποτε κανε μια δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να φτιάξουμε μιά λίστα με τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που δεν χρειάζονται D-pad για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

 

Τα προγράμματα η παιχνίδια μπορεί να τα έχει καποιος ήδη φτιάξει χωρίς D-pad η απλώς να μας πληροφορίσει οτί δεν χρειάζεται το D-pad ωστέ να τα φτιάξουμε εκδόσεις χωρίς.

 

Επίσης θα ήταν καλό να φτιαχτεί μια λίστα με τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που δουλεύουν σωστά.

 

Υπάρχουν ήδη εκδόσεις χωρίς D-pad

Opera mini

eBuddy

 

Δεν χρειάζεται D-pad

BOLD μόλις έφτιαξα και την έκδοση χωρίς D-pad για οποιους θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ΤΡΟΜΕΡΟ προβλημα με το ασυρματο ακουστικο i-tech , ενω με το ΝΟΚΙΑ έκανε κλησεις με δυο πατηματα στο μπουτον και ακυρωση με μια , εδω κανει κλησεις και ακυρώσεις με ένα πατημα , με αποτελεσμα με το παραμικρο πατημα να κανει κληση στην τελευταια που εχει γινει στο κινητο (ενω στο ΝΟΚΙΑ γινονταν μονο στην τελευταια εξερχομενη) και ετσι χανω και χρημα αλλα κυνδινευω να εκτεθω και στον καθενα αφου με ακουει χωρις να γνωριζω για την κληση .

το θεμα ειναι σοβαρο , αν ξερει καποιος κατι με σωζει , μαλλον το κινητο , γιατι ειμαι αναγκασμενος να το πουλησω :(:cry::what::help:

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector

και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και γύρισα στο se K800i που είχα πιο πριν...

μέχρι να λυθεί αυτό και τα υπόλοιπα προβλήματα θα χρησιμοποιώ το Κ800ι

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
στην τελευταία version της vodafone (autoupdate) υποστηρίζει youtube μέσω wifi. το δοκίμασα πριν από λίγο. θα προσπαθήσω να ανεβάσω και βίντεο με το κινητό να παίζει ένα βιντεάκι από το youtube, για όσους δε με πιστεύουν :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Sony Erickson BT και καλεί κανονικά με δύο πατήματα.

Αρα δεν είναι το κινητό αλλά ίσως ο συνδιασμός των δύο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το μοντέλο απο vodafon VL και με εχει τρελανει, γιατι προσπαθώ να βαλω μερικά βιντεο και μου κανει τρελα...

 

δεν θέλω τίποτα σπουδαίο... θέλω μερικά video να δω και ας μην είναι τέλεια ανάλυση.. θέλω το μεγεθός τους να είναι μικρο όμως.

 

τα μονα βιντεο που καταφερα να παιξω χωρίς προβλημα ειναι τα mp4 με encoding απο το xmedia recode.

 

τα divx eno τα μετατρέπω με το πρόγραμα που δίνει h LG (mobile) μια μου τα παιζει, μια παιζει αλλα χωρις εικονα (μονο ηχος), μια που λεει DRM RIGHTS HAVE EXPIRED, μια μου λεει unsupported video!

 

ELEOS!

 

τωρα προσπαθω να κανω κατι FLV files me 2 fores metatroph, mia fora se divx apo ena programa pou upostirizei FLV (γιατι αυτο to mobile converter που δινει η LG δεν δεχεται flv, και μετά θα ξαναμετατρέψω με το mobile divx converter!

 

Κανενας που να εχει βρει μια μέθοδο καλη υπαρχει???? To mp4 δουλευει καλα αλλα είναι τεράστια τα αρχεία

 

(ο λογος που θελω video sto LG ειναι οτι εχω καποια εκπαιδευτικά βιντεο που θελω να βλεπω και να ακουω κατα επαναληψη, οποτε δεν το θελω για να βλέπω ταινίες.

 

ΤΗΑΝΚΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!! εχω το lg arena vodafone edition περιποθ 2 μηνες τωρα!!τις τελευταιες 10 μερες εχει αρχισει να τρωει τρελα κολληματα!!οταν με περνουν ειναι μαυρη η οθονη και τετοια..εμαθα οτι βγηκε αναβαθμηση..θα βοηθησει? και πως μπορω να την κανω?
Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

βαλτο σε λειτουργια pc suite κ μετα θα σου βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση..!

πρωτα απολα κανε ενα backup επαφες κ οτι αλλο εχεις...θα σου ελεγα να κανεις κ ενα factory reset πρωτα μηπως ξεκολλησει...αλλα μιας κ υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση να την προτιμησεις...

Link to comment
Share on other sites

βαλτο σε λειτουργια pc suite κ μετα θα σου βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση..!

πρωτα απολα κανε ενα backup επαφες κ οτι αλλο εχεις...θα σου ελεγα να κανεις κ ενα factory reset πρωτα μηπως ξεκολλησει...αλλα μιας κ υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση να την προτιμησεις...

 

πως κανω backup?:O:O ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα με μενα?:worry: ειδαν βελτιωση?:worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεσεις θα δεις στις επιλογες το εχει...πατα να κανει ΜΟΝΟ τις επαφες...γιατι αμα εχεις τραγουδια βιντεακια κτλ θα κανει εναν αιωνα...

οσοι ειχαν κατα καιρους μικροκολληματα η φλασαραν η αναβαθμισαν...οπως κ να εχει εβγαλαν οτι ελεγε βονταφον πανω στο κινητο....:lol:

Link to comment
Share on other sites

αχααα!:shifty: βασικα 10 μερες τωρα που μου κανει τρελα ψιλοξενερωσα η αληθεια και σκεφτηκα να το σπρωξω!:p αλλα αν ειναι να διορθωθει μακαρι γιατι δεν θελω να το αλλαξω!!:rolleyes: αν και μολις ψιλιαστηκα οτι παιζει να μου εκανε τα τρελα και λογω της προστατευτικης διαφανειας..παιζει κατι τετοιο??:worry: πως μπορω να προστατεψω χωρις να δημιουργουνται προβληματα?:worry:
Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

αμα κλεινει η μεμβρανη τον αισθητηρα φωτος λογικο ειναι να σου κανει κολπα στις κλησεις αφου καταλαβαινει οτι ειναι στο αυτο σου κ δε χρειαζεται να ειναι ανοικτη η οθονη ενα πραγμα...

με την πρωτη στραβη να το σπρωξεις εεεε?? ντροπηηηηηη....

τοσες σελιδες εχουν γραφτει πιο πισω για τα προβληματακια που εχουν εμφανιστει...αλλα ολα λυθηκαν...

καταγραφω κ τη μεγαλη σου αποχη απο τα κοινα του φορουμ.....:ninja::lol:

Link to comment
Share on other sites

μα η μεμβρανη ηταν απο την αρχη εκει :blink: ξαφνικα το επιασε??:lol:

 

εχθες προσπαθησα να την αλλαξω αλλα δεν τα καταφερα:lol::O ποιος ξερει τι πατατα εκανα..:O οταν μου στειλαν τις θηκες μου ειχανε στειλει και μαζι μεμβρανες..εβγαλα αυτη που ειχε και μετα το χαος!!:lol:

 

απεχω γιατι οπως διαπιστωνεις και τωρα τελικα αποδεικνυομαι ασχετη!:O:O

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

οοοολο υπερβολες...!!!

τι να πω...ξεσκονισε λιγο την επιφανεια κ βαλε παλι τη μεμβρανη...

μια φορα που μου το ειχε κανει ειχα ακομα βοντα μενου...δεν ανοιγε με τπτ η οθονη ειναι η αληθεια...!

απο τοτε που αλλαξα λογισμικο δεν ειχα κανενα προβλημα...

εδω ειμαστε να σε βοηθαμε ολοι μην ανησυχεις..!

Link to comment
Share on other sites

οοοολο υπερβολες...!!!

τι να πω...ξεσκονισε λιγο την επιφανεια κ βαλε παλι τη μεμβρανη...

μια φορα που μου το ειχε κανει ειχα ακομα βοντα μενου...δεν ανοιγε με τπτ η οθονη ειναι η αληθεια...!

απο τοτε που αλλαξα λογισμικο δεν ειχα κανενα προβλημα...

εδω ειμαστε να σε βοηθαμε ολοι μην ανησυχεις..!

 

θα προσπαθησω να το κανω το βραδυ!!ελπιζω να σε πετυχω online για οδηγο!:p:lol:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι καπως ψοφιος δεν υποσχομαι τπτ....!!! αμα ειμαι ομως μεσα...ευχαριστως να σε βοηθησω...!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπράβο σε όλους για τις συμβουλές κ για την προσπάθεια που κάνουν για να μας ενημερώνουν.

Εχω το Arena 5 μέρες..είναι φανταστικό τηλ, κ θα ήταν ακόμα περισσότερο, εάν μπορούσα να συνδεθώ με το pc,σε pc suite.

Εκανα Prt-Scr, και επισυνάπτω τι μου βγάζει.Σίγουρα είναι κάτι απλό,αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα, μια κ δεν "βλέπει" την συσκευή.Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

 

 

Υ.γ.Πως κάνουμε factory reset ??? Κάπου το διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιά σελίδα ήταν,απο τις 140.:rolleyes:

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...