Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανείς πως μπορω να επενεργοποιήσω το 3G? και να έχω 2G? επίσης οταν ανοίγω το myview και μου λεει συνδεση με wifi ή gprs όταν επιλέγω wifi σίγουρα δε πληρώνω ετσι ? Οι εικόνες στο φόντο του κύβου αλλάζουν ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει περίπτωση να χει το κινητό μου το fm transmitter και να κάνω την αναβάθμιση που προσφέρεται από το lg pc suite και να χαθεί το fm transmitter????

 

Εγω το έκανα χθες και το έχασα

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ finaldestiny86

Να σου ευχηθώ Καλά γραψίματα με την εξεταστική που έχεις…:)

 

Είμαι στη Vodafone πρώην panafone σχεδόν από τότε που ήρθε στην Ελλάδα και λόγου φιλίας με τα παιδιά που είναι στο τοπικό κατάστημα είμαι συνδρομητής ακόμα...

Μέχρι να Πάρο το arena είχα το ks20 , μόλις το πήρα μετά από τρεις μέρες το έστειλα για αναβαθμίσει στην lg λόγου προβλήματος μικροφώνου έκανε 15 μέρες να έρθει και μετά απο ένα χρόνο ήμουν ο τυχερός και ο πρώτος στην περιοχή που πείρε το αρένα …

Επειδή την είχα πατήσει μου είπαν στο κατάστημα ότι μετά από τρεις μέρες η 20 ώρες ομιλία μπορώ να το δώσω πείσω αν έχει προβλήματα..δεν νομίζω λέω να είμαι καντέμης, Μόλις έβγαζα φωτογραφίες μου έκανε επανεκκίνηση.....

Περνώ την lg και μου λένε ότι θα στείλουν την κουριελ να το πάρουν για αναβαθμίσει.....

Μεγάλη εβδομάδα Πάσχα αργίες 15 μέρες χωρίς κινητό..

Μέχρι που ήρθε η στιγμή να το φλασαρο με όσες δυσκολίες είχα σαν καινούργια εμπειρία, μια και ασχολούμαι με αναβαθμίσεις σε αλλά πράγματα πανό από 10 χρόνια και το κάνουμε για χόμπι, και δεν περνούμε χρήματα ούτε για τον καφέ μας και τώρα η καινούργια γένια σου λένε θέλω 20 εύρο η 30 ανάλογα….. φλασαρισα το κινητό και τελικά τα κατάφερα πέρασα την V10M και τώρα έχω την v10B και μετά από δυο μέρες όλα πάνε καλά…

Σήμερα Το Έκανα και σε έναν φίλο που έκανε αναβαθμίσει μέσο του lg pc suite έχασε το fm transmitter και του έβαλα την v10B γιατί το πήγε σε μαγαζί και του εζήταγαν χρήματα.. :mad::

 

Φιλέ Kyris που φωνάζει και οδύρεται, ότι θα χαλάσουμε το κινητό, πρέπει να ξέρει ότι όταν αγοράζεις κάτι και το πληρώνεις από την τσέπη σου το κάνεις ότι θες. Ακόμα και να το σπάσεις, γιατί τόσο ζόρι… Εδώ κάποια άτομα κάθονται και απαντούν σε όπιο πρόβλημα και εάν έχουμε χωρίς να τα περνούν… Το πρόβλημα είναι παιδιά ότι κάνετε ζημιά σε κάποιους που έχουν μαγαζιά και σου λένε για να σου το φλασαρουν θέλω τόσα και μας πιάνουν κότσο …

 

 

Καλό καλοκαίρι σε όλους………………………………………..

:lol:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε ότι δεν ταξινομεί σωστά αλφαβητηκά τα ονόματα. :confused: Έχω την 10Μ και μια χαρα τα ταξινομεί ακόμα και στην αναζήτηση!

Αντίθετα το ΒΤ μου κάνει κάποια ψιλονερά. Αν μιλάς με κάποιον και έχεις και άλλη εισερχόμενη κλήση, κάπου ψιλομπερδεύεται. Ακόμα μερικές φορές μπορεί και να μην περνάει ήχο στο ΒΤHF και να πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω. Το έχει αντιμετοπήσει κανείς?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos:Εννοούσα οτι δεν μπορεί να τα ταξινομήσει σε ομάδες με βάση αλφαβητική σειρά (Δηλαδή Α->επαφές, Β->επαφές κ.ο.κ) Πάντως το πρόβλημα αυτό λύθηκε με την b που πέρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος ενος lg arena (δυστυχως με Vf live) και ομολογω πως ειναι πραγματικα καταπληκτικο τηλεφωνο...Σήμερα λεω να το φλασαρω και να ξεφορτωθω τα μπιχλιμπιδια της vodafone αλλα δεν ξερω ποια version να κατεβασω και απο που.Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια και απο που την κατεβαζω?

αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο εχει πανω την ΚΜ900ΑΤ_V10l

επισης λεει "εκδοση υλικου rev 1.1" παιζει καποιο ρολο αυτο?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο Ναξο..

λοιπον...εμενα μου το μαγεψανε..!!!!!!:ninja:

μου αρχισε κατι κολληματα χωρις λογο..

προχτες ενω τραβουσα βιντεο αρχισε να μου δειχνει τον κυβο και να δονηται..

επισης πολυ συχνα αναβει το screen saver και αρνηται να κανει οποιαδηποτε εντολη οοοοοο,τι κουμπι και αν πατησω...

αλλη μια φορα μετα απο φορτιση αναψε η οθονη μονη της και αρχισε την δονηση...!!!!!

σε ολες τις παραπανω καταστασεις παντα αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια για να συνελθει..

Υ.Γ.

εχω κανει factory reset μετα την αναβαθμιση...καμια ιδεα.??? :worry::worry:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγω αυτή σκέφτομαι να τσιμπήσω....καλούλα φένεται!

 

εμενα μου ειχανε υποσχεθει μια απο wind τελικα μου την εδωσαν εχτες και ειναι πολυ ζορικη..σιλικονενια,μαυρη,αλλα γλυστραει λιγο...:worry:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λίστα με τις εκδόσεις αναβάθμισης του firmware από την αρχή που βγήκε το κινητό στην αγορά? πρώτα βγήκε η v10 m και μετά η v10 b?

ένας πίνακας με τις εκδόσεις που μπορούμε να εγκαταστήσουμε στα διαμαντια μας με τα αντίστοιχα links θα βοηθούσε....

Link to comment
Share on other sites

στο mylgarena.com υπαρχει αναλυτικος σχετικος πινακας φιλε μου...

η Μ βγηκε πρωτα απο τη Β αλλα υπαρχει κ νεα εκδοση της Β κ σε αυτη αναφερονται οσοι την εχουν...τελευταια ειναι η V10B_02

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά με το ότι καμιά φορά νεκρώνει η οθόνη, έχουμε κάτι νεώτερο???

 

Καλημέρα! Είναι λογικό όταν έβγαλα τη ζελατίνα που είχε στην οθόνη να σταμάτησαν τα κολλήματα που έτρωγε και δεν άναβε με τίποτα η οθόνη????

Link to comment
Share on other sites

μπορει η ζελατινα να εκρυβε τον αισθητηρα φωτος κ να σου εκανε ολα αυτα τα κολληματα...οποτε ναι παιζει αυτη η περιπτωση...τελος καλο ολα καλα τωρα ε???:lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα καμια λιστα για εφαρμογες ? εκτος απο gps υπάρχει τιποτα καλό ?

 

για εφαρμογες γενικα δε το εχω ψαξει...αλλα κ αυτα στο mylgarena.com θα τα βρεις...αν θελεις κατι συγκεκριμενο πες μου να το δω κ να σου πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα καμια λιστα για εφαρμογες ? εκτος απο gps υπάρχει τιποτα καλό ?

Εφαρμογές μπορείς να βρείς:

-στο http://www.getjar.com οπου εδώ και 1 βδομάδα υποστηρίζεται το Arena (δηλαδή σε κάθε εφαρμογή λέει αν δουλέυει στο κινητό)

-στο http://www.mobile9.com οπου υποστηρίζεται εδώ και πολύ καιρό το Arena. Επίσης αυτή η σελίδα έχει πολλά διάσημα παιχνίδια για κατέβασμα και ορισμένα wallpapers & videos

-στο http://www.zedge.net οπου και εκεί υποστηρίζεται το κινητό. Αυτή η σελίδα δεν έχει τίποτα ξεχωριστό για το Arena παρα μόνο πολύ ωραία 480*800 wallpapers

 

ΥΓ: Για όποιον ενδιαφέρεται, επειδή το ebuddy δουλεύει καλά και με την αφή, θα φτιάξω μια έκδοση χωρίς d-pad αποκλειστικά για το Arena. Αναμείνατε...

 

edit: Έτοιμο το πρόγραμμα και δουλεύει καταπληκτικά. Κατεβάστε το απο εδώ.[ATTACH]14178[/ATTACH]

Απλά αποσυμπιέστε το zip και περάστε το jar στο κινητό. Εαν έχετε ήδη το ebuddy, απλά θα γίνει αντικατάσταση και δεν θα χάσετε τα δεδομένα σας.

Link to comment
Share on other sites

αναμενουμε να εισαι σιγουρος...!!!

καλο ειναι κ το nimbuzz αλλα ειναι λιγο ταλαιπωρια με το d-pad...

απο παιχνιδια εχεις δοκιμασει τπτ αξιολογο??

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia ....ti na po exo parei to arena kai edo stin limno pou meno den mporo na to aksiopoihso.. vazo tin carta apo to cosmote on the go pou exo kai oyte internet oute tpt den exo ...mporei na ftaei to shma pou den exei kalo edo ...alla blepo gia wifi blepo gia browser xamos ..mipos kserei kaneis ti na kano gia na paizei intrenet to kinito ..me tin karta on the go exei asxolithei kapoios ...plz voitheia...

 

thanks

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

εχει 3g καλυψη εκει που εισαι??
Link to comment
Share on other sites

εχει 3g καλυψη εκει που εισαι??

 

nai afou sou leo exo to cosmote on the go ...kai eimai HSPA alla sto kinito tpt

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

μπορει η ζελατινα να εκρυβε τον αισθητηρα φωτος κ να σου εκανε ολα αυτα τα κολληματα...οποτε ναι παιζει αυτη η περιπτωση...τελος καλο ολα καλα τωρα ε???:lol:

 

Το ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

για να παρει το κινητο απο το laptop πρεπει να κανεις intrnet connection share απο τον πινακα ελεγχου ειναι καπου...

για να πιασει το κινητο απο μονο του πας στις ρυθμισεις συνδεσιμοτητας του κινητου κ στο προφιλ του ιντερνετ βαζεις οτι σχετικο λεει για cosmote web κτλ.

ελπιζω να σε βοηθησα καπως

Link to comment
Share on other sites

to thema einai pos tis exei mesa tis rithmiseis apo mono tou epeidei einai cosmote...den ksero isos to shma edo pou meno na min mporei na kalipsei....tha dokimaso kapou allou kai tha do ..thanks pantos

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

αμα το laptop πιανει κανονικα τοτε δοκιμασε το ICS που σου ειπα...ψαξε google κ θα βρεις αναλυτικες οδηγιες...

κ μετα πας στις ιδιες ρυθμισεις κ στο προφιλ του browser βαζεις wifi

Link to comment
Share on other sites

αμα το laptop πιανει κανονικα τοτε δοκιμασε το ICS που σου ειπα...ψαξε google κ θα βρεις αναλυτικες οδηγιες...

κ μετα πας στις ιδιες ρυθμισεις κ στο προφιλ του browser βαζεις wifi

 

eidika wifi .....ti les tora stin limno eimai edo den exei dromous wifi tha exei... tespa thanks pantos

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε (απο mylgarena.org), οτι με τη νέα version θα υποστηρίζεται youtube μέσω wifi επειδή γίνεται και στην έκδοση D στην Ταϊλάνδη, που στην ουσία είναι ο πρόδρομος της νέας Open Europe. Για ανακεφαλαίωση, ορίστε μερικά απο τα πιό γνωστά χαρακτηριστικά έως τώρα:

-Αναγνώριση χαρακτήρων

-Tag-It (Music id app)

-Youtube over Wi-Fi

-Ταχύτερο περιβάλλον με λιγότερα σφάλματα

-Διορθώσεις bugs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...