Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως όταν με το καλό μου'ρθει, δεν θα κάνω πειράματα με την πρώτη φόρτιση. Οι οδηγίες λένε ξεκάθαρα: "Αγνοήστε το μήνυμα "πλήρης φόρτιση" και αφήστε το περίπου 14 ώρες"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest ispector

βρήκα τρόπο για να κάνουμε decrypt τα .kdz!!! δε μπορει να το κάνει flash αλλά τουλάχιστον μπορώ να πάρω το .cab. έχει σχεση με τα 2 dll που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα.

υπάρχουν 3 εκδόσεις:

η πρώτη ειναι αυτή που έρχεται μαζί με το πρόγραμμα, μπορείς να κάνεις update μόνο .cab αρχεία

η δεύτερη είναι αυτή που αναφέρουν στο mylgarena.com, κάνει decrypt τα .kdz σε .cab αλλά δε μπορείς να κάνεις update

η τρίτη είναι αυτή που έρχεται μαζί με τα .cab ή .kdz firmwares και απλώς κρασάρει τον updater

αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει .kdz firmware, να μου το πει για να γράψω έναν οδηγό για το πως θα πάρει το .cab αρχειό. ακούγεται απλό αλλά δεν είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα.... :confused:

Ποιος είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε flash τα kdz? Εγώ το έχω φλασάρει με το kdz.:happy:

Υπάρχει οδηγός στο mylgarena για το τι πρέπει να κάνεις για να βλέπει και να φλασάρει τα kdz. Ή μήπως εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς?

 

 

PS: Μην ασχολείστε με φωστήρες του στιλ, don't touch! Και καλό είναι ο καθένας να κρατάει τις νουθεσίες για πάρτη του. :X

Μεγάλα παιδάκια είμαστε και ξέρουμε τι κάνουμε.:cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν με το καλό μου'ρθει, δεν θα κάνω πειράματα με την πρώτη φόρτιση. Οι οδηγίες λένε ξεκάθαρα: "Αγνοήστε το μήνυμα "πλήρης φόρτιση" και αφήστε το περίπου 14 ώρες"!

 

κι εγω αυτο εκανα και το αφησα και παραπανω:rolleyes:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

paidia to pira to kinito prin apo 2 wres kai kati kai twra to exw kai fortizei.!!!!

ithela na rwtisw an kapoios pou exei vl suskeui mporei na mou pei an to kouti tis suskeuis eixe ap exw kapoio shma tis voda i kati tetoio , kati telos pantwn pou na upodeiknuei tin vl epexergasia tou. rwtaw giati to secret otan to pira kai itan vl to kouti tou apexw fainotane oti itan tis voda enw auto pou exw egw den grafei pouthena kai tipota.

Link to comment
Share on other sites

παιδιδα βγηκε καινουριο we travel....και μαντεψτε...δουλευει το δοκιμασα!!!!επιτελους....

 

Τι εννοεις??κανονικα σαν gps η a-gps???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παιξει κανεις βιντεακια απο youtube μεσω 3G?

Εχω συνδεση vodafone και οταν επιλεγω ενα βιντεακι, με βγαζει στον mediaplayer, προσπαθει... προσπαθει και τελικα μου βγαζει "σφαλμα χρονου αναμονης". Ξερει κανεις τπτ γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

κανονικότατο2823884]Τι εννοεις??κανονικα σαν gps η a-gps???

ναι εννοώ κανονικότατα

gps αν και ακόμη δεν είναι τελείως έτοιμο...θα υπάρξουν κάποιες διορθώσεις...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος εγκαταστασης για το καινουργιο we travel???

 

ειναι σχεδον οπως στο προηγουμενο....οι διαφορες που κανιυμε σε αυτην την εκδοση βρισκονται στο forum του site του we travel

BECK23
Link to comment
Share on other sites

gia sas,

diavasa sxedon olo to thread gia to arena..

 

terastio kai endiaferon. protino na ftiaxnei ena blog apo ta pio drastiria melh pou exoun vrei kai fadastikes liseis gia diafora problimata.

 

Ego tha protimousa na perimena mia episimi enhmerosh pou na lunei ta problimata,

opos to na pigainei h mousiki ekei pou thes me thn bara, to GPS.

Gia to FM trasmitter polu tha to ithela alla ksero oti apo episimo update den tha to paro...

 

os tora oi enhmeroseis den exoun lisei ta 2 parapano provlimata akoma e?

 

o jimdem582 ekane post to eksis>>>>>

 

Ενημέρωση απο εξυπηρέτηση πελατών LG: Έχει όντως προγραμματιστεί αναβάθμιση μέσα στον Ιούνιο που θα λύσει προβλήματα και (λογικά) θα έχει και κάποια νέα χαρακτηριστικά. Όσων αφορά το AppStore, η LG είπε οτι ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο προς το παρόν.

 

ara auto theoro oti tha erthei apo to pc suit os anavathmisi?

To exo kamia vdomada to kinito .. kai den exo kanei pote flash se kinita .. opote eimai distaktikos na kano peiramata..

 

euxaristo!

 

exo kanei tis ruthmiseis opos diavasa allou kai sto forum auto, gia na doulepsei to gmail me pop.

 

Mporo na dexto alla oxi na steilo email...

 

mono an xrisimopoio to gmail for mobiles pou einai ena java application boro na steilo email apo to arena....

 

oi odigies pou akolouthisa einai oi parakato:

 

LG Arena tip – Gmail setting Step by step: LG-Arena info

 

User Name=your email address

Password=your password

My name=blank

Email address=your email address

Reply email address=your email address

Outgoing mail server=smtp.gmail.com

Incoming mail server=pop.gmail.com Please note: Not POP3, JUST POP

Maximum receive size=1MB

 

Mailbox type-POP3

Save to server=on

Download option=I have used ‘Header Only’ and ‘All’, both worked OK

Access point=(for me it’s 02 pay monthly) or wifi

Advanced settings

SMTP port number=465

SMTP TLS/SSL=on

Incoming server port=995

Incoming TLS/SSL=on

APOP secure login=off

SMTP authentication=on

SMTP username=your email address

SMTP password=your login password

 

Now you could send and receive mail completely. hope it’s helpful, enjoy!

 

 

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

paidia simera energopoihsa to arena meta apo tin 14wri fortisi kai mporw na pw oti oi prwtes mou entpwseis einai kati para panw apo ikanopoihtikes!!!!!

me liga logia to goustarw polu auto to kinito!!!!

mporei kapoios na mou apantisei an xerei .... otan mpaineis sto browser me wifi pws katalabainw apo ta eikonidia pou exoun emfanistei panw aristera oti de me xrewnei i voda??? kai parolo pou to exw anoixtw to wifi pws xerw oti de mpainei me 3g???? sas euxaristw ek twn proterwn!!!:)

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε geodom

τουλαχιστον απο την δικη μου εμπειρια με το κινητακι, αν εχεις ενεργοποιησει το Wifi και εχεις βρει δικτυο πρωτα, μολις μπαινεις στον browser σου βγαζει να διαλεξεις αν θελεις να μπεις με Wifi η 3G, αν διαλεξεις Wifi δεν σε χρεωνει.

Επιπλεον συνηθως οταν μπαινεις με 3G το σημα πανω δεξια αλλαζει απο G σε 3g και σε H... Συνηθως, αλλα αν στο κανει αυτο, μαλλον προσπαθει να πιασει καλυτερο σημα, αρα εισαι με 3G...

Link to comment
Share on other sites

gia sas,

diavasa sxedon olo to thread gia to arena..

 

terastio kai endiaferon. protino na ftiaxnei ena blog apo ta pio drastiria melh pou exoun vrei kai fadastikes liseis gia diafora problimata.

 

Ego tha protimousa na perimena mia episimi enhmerosh pou na lunei ta problimata,

opos to na pigainei h mousiki ekei pou thes me thn bara, to GPS.

Gia to FM trasmitter polu tha to ithela alla ksero oti apo episimo update den tha to paro...

 

os tora oi enhmeroseis den exoun lisei ta 2 parapano provlimata akoma e?

 

o jimdem582 ekane post to eksis>>>>>

 

Ενημέρωση απο εξυπηρέτηση πελατών LG: Έχει όντως προγραμματιστεί αναβάθμιση μέσα στον Ιούνιο που θα λύσει προβλήματα και (λογικά) θα έχει και κάποια νέα χαρακτηριστικά. Όσων αφορά το AppStore, η LG είπε οτι ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο προς το παρόν.

 

ara auto theoro oti tha erthei apo to pc suit os anavathmisi?

To exo kamia vdomada to kinito .. kai den exo kanei pote flash se kinita .. opote eimai distaktikos na kano peiramata..

 

euxaristo!

 

οι ως τωρα ενημερωσεις (εννοω αυτες που φλσαρουμε εμεις) τα ιορθωνουν φιλε μου...οσο για τις επισημες...τη διορθωση της μπαρας θα την εχεις αλλα το fm transmitter εχει απαγορευθει στην ελλαδα...

οσο για το φλασαρισμα να σε ενημερωσω οτι ειναι μια απλη διαδικασια κ δεν εχεις να φοβηθεις κατι...αν ωστοσο δε θελεις περιμενε την επερχομενη επισημη αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

παίδες σκοπεύω να πάρω το lg arena και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα...τι είναι ακριβώς το fm transmitter? ανοίγω το ράδιο και σε μια συγκεκριμένη συχνότητα στέλνω σήμα από το κινητό και ακούγεται η μουσική από τα mp3? επίσης αν το πάρω unbranded θα λειτουργεί το fm transmitter? και αν ναι θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση χωρίς να το χάσω μετά? επίσης το gps είναι λειτουργικό? δηλαδή υπάρχουν χάρτες της ελλάδας σε κάποιο πρόγραμμα? γιατί νομίζω είναι κλειστό το λειτουργικό....τέλος με ενδιαφέρει η οθόνη,είναι καλή η ανάλυση και τα χρώματα? σε σχέση με το iphone?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

αυτό κοιτάζω να πάρω αν και δεν καταλαβαίνω και τι γράφει...δεν εξηγεί καλά η μετάφραση με τα ισπανικά

http://cgi.ebay.ie/LG-Arena-KM900-NUEVO-Y-LIBRE_W0QQitemZ220433603117QQcmdZViewItemQQptZES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles?hash=item3352ddda2d&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A2|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Loipon..Skeftomai na parw ki egw to LG Arena tis epomenes meres..Exw ametrites erwtiseis, ki elpizw na apanti8oun edw..Eimai psiloasxetos me fm transmitter, flasharismata, debranded-unbranded kinita kai loipa...

 

To kinito skeftomai na to parw apo GERMANO (8a einai branded i oxi, kai ti akribws einai auta??)

 

-An parw to kinito auto apo tin GERMANO 8a exei FM Transmitter i oxi..

-Otan metaferw videakia apo pc ti metatropi prepei na kanw (se avi, se mp4,...???)

-Otan trabaw kapoio video apo to kinito, se ti morfi video ta apo8ikeuei..Poies einai oi dia8esimes epiloges apo8ikeusis me basi tin poiotita eggrafis???

-Yparxoun kollimata sto kinito??

-Me tin apokrisi tis o8onis ti paizei??

-O ixos tou kinitou einai kalos??

-Gia na mpeis sto internet dwrean me wi-fi poies einai oi proypo8eseis??

-Ta SMS grafontai aneta i oxi..yparxoun ellinika etsi??

-Apo GPS, Google Maps, pws xrisimopoiountai autes oi efarmoges???

-Ta Video apo Youtube paizoun kanonika mesw internet sto kinito??

-H Kamera tou kinitou einai kali gia ta 5 MP???Se eswterikous xwrous i foto kai ta video einai teleiws apogoiteutika (me basi auta pou diabasa parapanw) i einai ikanopoitika alla oxi arista??

-I Mpataria poso peripou diarkei (me metria xrisi), kai me polli xrisi??

-Vlakeia Erwtisi..To kinito 8a einai sta ellinika etsi (to menou ki ola auta)...

 

Sorry gia tis polles erwtiseis, alla eimai sto tsak na to agorasw, opote prepei na parw kai mia deuteri gnwmi..Euxaristw..

 

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Loipon..Skeftomai na parw ki egw to LG Arena tis epomenes meres..Exw ametrites erwtiseis, ki elpizw na apanti8oun edw..Eimai psiloasxetos me fm transmitter, flasharismata, debranded-unbranded kinita kai loipa...

 

To kinito skeftomai na to parw apo GERMANO (8a einai branded i oxi, kai ti akribws einai auta??)

 

-An parw to kinito auto apo tin GERMANO 8a exei FM Transmitter i oxi..

-Otan metaferw videakia apo pc ti metatropi prepei na kanw (se avi, se mp4,...???)

-Otan trabaw kapoio video apo to kinito, se ti morfi video ta apo8ikeuei..Poies einai oi dia8esimes epiloges apo8ikeusis me basi tin poiotita eggrafis???

-Yparxoun kollimata sto kinito??

-Me tin apokrisi tis o8onis ti paizei??

-O ixos tou kinitou einai kalos??

-Gia na mpeis sto internet dwrean me wi-fi poies einai oi proypo8eseis??

-Ta SMS grafontai aneta i oxi..yparxoun ellinika etsi??

-Apo GPS, Google Maps, pws xrisimopoiountai autes oi efarmoges???

-Ta Video apo Youtube paizoun kanonika mesw internet sto kinito??

-H Kamera tou kinitou einai kali gia ta 5 MP???Se eswterikous xwrous i foto kai ta video einai teleiws apogoiteutika (me basi auta pou diabasa parapanw) i einai ikanopoitika alla oxi arista??

-I Mpataria poso peripou diarkei (me metria xrisi), kai me polli xrisi??

-Vlakeia Erwtisi..To kinito 8a einai sta ellinika etsi (to menou ki ola auta)...

 

Sorry gia tis polles erwtiseis, alla eimai sto tsak na to agorasw, opote prepei na parw kai mia deuteri gnwmi..Euxaristw..

 

Καταρχην να γραφεις στα ελληνικα, ειδικα οταν γραφεις τοσα πολλα.

Παμε στις απαντησεις τωρα.

-Κατα 99,9% θα ειναι branded cosmote.Πρακτικα αυτο σημαινει οτι για να αναβαθ μισεις σε μια επομενη εκδοση, θα πρεπει να ειναι εκδοση της κοσμοτε.Διαφορετικα θα το φλασαρεις σε μια "ανοιχτη(open) εκδοση".Πρακτικα παλι, βγαινουν πολυ περισσοτερες αναβαθμισεις ανοιχτες απο ο,τι θα βγαλει η κοσμοτε, αυτο στο υπογραφω.Μπορεις ομως οπως ειπα να το φλασαρεις μονος σου,οπως εκανα εγω κ αρκετοι αλλοι που ειχαμε vodafone.Branded σημαινει οταν μια εταιρια παιρνει το κινητο κ παρεμβαινει στο λογισμικο του , προσθετωντας δικα της πραγματα, χοντρικα στο λεω.Απο τη στιγμη που το κινητο ειναι branded, μπορει να αναβαθμιστει μονο σε επομενη branded εκδοση της κοσμοτε,εκτος αν το φλασαρεις.

-Για fm trans στην κοσμοτε δε ξερω, η βοντα δεν ειχε.Μπορεις να το ρωτησεις.

-Σε mp4

-To κινητο παραδοξως δεν αποθηκευει σε avi.αποθηκευει σε 3gp με ο,τι αυτο συνεπαγεται.Το ρενουαρ δλδ, βγαζει πολυ καλυτερα(καθαρα) βιντεο σε αναλυση 640χ384 απο το αρενα σε αναλυση 720χ480.Παντως σε συνθηκες ημερας το βιντεο ειναι πολυ καλο, μην ανησυχεις.Οι αναλυσεις ειναι 720χ480, 640χ480 και οι γνωστες χαμηλοτερες.

-Οχι ιδιαιτερα κολληματα, ειναι σταθερο αρκετα.

-Μια χαρα ειναι η οθονη μην ανησυχεις.

-Να βρεις δωρεαν wifi spot.

-Ο ηχος ειναι αριστος, θα καταργησεις το mp3 player που πιθανον να εχεις.

-ανετατα γραφονται τα σμς, συνηθεια ειναι.Φυσικα κ εχει ελληνικα..

-Δεν ειναι συσκευη για gps.το γοογλε μαπς θα σε χρεωσει, αφου δε μπορεις να εχεις wifi στη διαδρομη.

-Δε νομιζω να παιζουν , θελουν μετατροπη.

-Περι καμερας.Σε συνθηκες ημερας ειναι πολυ ικανοποιητικη, αλλα το βραδυ μην περιμενεις κατι ιδιαιτερο, μην περιμενεις τπτ κατα τη γνωμη μου.η βιντεοσκοπηση σε εσωτερικο χωρο με δυσκολες συνθηκες φωτισμου κ το βραδυ εμφανιζει θορυβο.Για να καταλαβεις καλυτερα η γνωμη μου ειναι , απο το 1-10 , η φωτογραφια την ημερα παιρνει ενα 7.5, εσωτερικοι χωροι σε δυσκολο φωτισμο παιρνει 6, το βραδυ 3.

Βιντεο-την ημερα 9, το βραδυ 4.

Εχε υποψιν σου οτι το κινητο δεν πλασαρεται ως φωτογραφικο.

Μπαταρια με μετρια χρηση σε βγαζει μεχρι κ 2 ημερες.Με πολυ χρηση μια ημερα.

-Ολα ειναι στα ελληνικα

Συνοπτικα, προσωπικα δεν εχω μετανιωσει στιγμη που το πηρα, ειναι κατι το διαφορετικο κ για το μενου του κ για την ποιοτητα κατασκευης που ειναι αψογη.

Το μεγαλου του ατου για μενα ειναι ο ηχος του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να γραφεις στα ελληνικα, ειδικα οταν γραφεις τοσα πολλα.

Παμε στις απαντησεις τωρα.

-Κατα 99,9% θα ειναι branded cosmote.Πρακτικα αυτο σημαινει οτι για να αναβαθ μισεις σε μια επομενη εκδοση, θα πρεπει να ειναι εκδοση της κοσμοτε.Διαφορετικα θα το φλασαρεις σε μια "ανοιχτη(open) εκδοση".Πρακτικα παλι, βγαινουν πολυ περισσοτερες αναβαθμισεις ανοιχτες απο ο,τι θα βγαλει η κοσμοτε, αυτο στο υπογραφω.Μπορεις ομως οπως ειπα να το φλασαρεις μονος σου,οπως εκανα εγω κ αρκετοι αλλοι που ειχαμε vodafone.Branded σημαινει οταν μια εταιρια παιρνει το κινητο κ παρεμβαινει στο λογισμικο του , προσθετωντας δικα της πραγματα, χοντρικα στο λεω.Απο τη στιγμη που το κινητο ειναι branded, μπορει να αναβαθμιστει μονο σε επομενη branded εκδοση της κοσμοτε,εκτος αν το φλασαρεις.

-Για fm trans στην κοσμοτε δε ξερω, η βοντα δεν ειχε.Μπορεις να το ρωτησεις.

-Σε mp4

-To κινητο παραδοξως δεν αποθηκευει σε avi.αποθηκευει σε 3gp με ο,τι αυτο συνεπαγεται.Το ρενουαρ δλδ, βγαζει πολυ καλυτερα(καθαρα) βιντεο σε αναλυση 640χ384 απο το αρενα σε αναλυση 720χ480.Παντως σε συνθηκες ημερας το βιντεο ειναι πολυ καλο, μην ανησυχεις.Οι αναλυσεις ειναι 720χ480, 640χ480 και οι γνωστες χαμηλοτερες.

-Οχι ιδιαιτερα κολληματα, ειναι σταθερο αρκετα.

-Μια χαρα ειναι η οθονη μην ανησυχεις.

-Να βρεις δωρεαν wifi spot.

-Ο ηχος ειναι αριστος, θα καταργησεις το mp3 player που πιθανον να εχεις.

-ανετατα γραφονται τα σμς, συνηθεια ειναι.Φυσικα κ εχει ελληνικα..

-Δεν ειναι συσκευη για gps.το γοογλε μαπς θα σε χρεωσει, αφου δε μπορεις να εχεις wifi στη διαδρομη.

-Δε νομιζω να παιζουν , θελουν μετατροπη.

-Περι καμερας.Σε συνθηκες ημερας ειναι πολυ ικανοποιητικη, αλλα το βραδυ μην περιμενεις κατι ιδιαιτερο, μην περιμενεις τπτ κατα τη γνωμη μου.η βιντεοσκοπηση σε εσωτερικο χωρο με δυσκολες συνθηκες φωτισμου κ το βραδυ εμφανιζει θορυβο.Για να καταλαβεις καλυτερα η γνωμη μου ειναι , απο το 1-10 , η φωτογραφια την ημερα παιρνει ενα 7.5, εσωτερικοι χωροι σε δυσκολο φωτισμο παιρνει 6, το βραδυ 3.

Βιντεο-την ημερα 9, το βραδυ 4.

Εχε υποψιν σου οτι το κινητο δεν πλασαρεται ως φωτογραφικο.

Μπαταρια με μετρια χρηση σε βγαζει μεχρι κ 2 ημερες.Με πολυ χρηση μια ημερα.

-Ολα ειναι στα ελληνικα

Συνοπτικα, προσωπικα δεν εχω μετανιωσει στιγμη που το πηρα, ειναι κατι το διαφορετικο κ για το μενου του κ για την ποιοτητα κατασκευης που ειναι αψογη.

Το μεγαλου του ατου για μενα ειναι ο ηχος του.

 

 

Το μόνο που με απασχολεί προσωπικά είναι το βίντεο με ποιότητα 3gp:mad:..Δεν ξέρω μου ακούγεται κάπως.Ενώ το κινητό που έχω τώρα (Νοκια 6290) αποθηκεύει σε mp4..Και λίγο το θέμα με την κάμερα..Μου προτείνεις Renoir ή Arena????:confused:

Ποια τα αρνητικά της ποιότητας 3gp??Από το pc το mp4 video πρέπει να είναι mobile mp4 ή movie mp4??? Άλλη μορφή δεν υποστηρίζεται??? Α!!Και τι προσφέρουν οι αναβαθμίσεις, όταν είναι ανοικτές κι όταν είναι της cosmote???? Οι αναβαθμίσεις θα γίνονται αυτόμτατα είτε είναι της cosmote είτε είναι ανοικτές, ή θα πρέπει ο κάθε χρήστης να τις πραγματοποιεί μόνος του???

Το φλασάρισμα έχει επιπτώσεις στο κινητό, και πως γίνεται???? Ευχαριστώ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με απασχολεί προσωπικά είναι το βίντεο με ποιότητα 3gp:mad:..Δεν ξέρω μου ακούγεται κάπως.Ενώ το κινητό που έχω τώρα (Νοκια 6290) αποθηκεύει σε mp4..Και λίγο το θέμα με την κάμερα..Μου προτείνεις Renoir ή Arena????:confused:

Ποια τα αρνητικά της ποιότητας 3gp??Από το pc το mp4 video πρέπει να είναι mobile mp4 ή movie mp4??? Άλλη μορφή δεν υποστηρίζεται??? Α!!Και τι προσφέρουν οι αναβαθμίσεις, όταν είναι ανοικτές κι όταν είναι της cosmote???? Οι αναβαθμίσεις θα γίνονται αυτόμτατα είτε είναι της cosmote είτε είναι ανοικτές, ή θα πρέπει ο κάθε χρήστης να τις πραγματοποιεί μόνος του???

Το φλασάρισμα έχει επιπτώσεις στο κινητό, και πως γίνεται???? Ευχαριστώ!!!!!!!!

 

Το ρενουαρ σαφεστατα υπερτερει στην καμερα,εξαλλου ειναι φωτοκινητο.Υπερτερει κ στην βιντεοσκοπηση σε συνθηκες δυσκολου φωτισμου, εχω αναφερει χαρακτηριστικα οτι σε μια βαπτιση μεσα σε στην εκκλησια , το ρενουαρ τραβηξε πολυ καλυτερο βιντεο.Το γιατι η lg προτιμησε το 3gp, το ξερει η ιδια.αλλα σαφως το avi ειναι καλυτερο.Εκει σταματανε ομως τα υπερ του ρενουαρ.Σε ολα τα αλλα υπερεχει το αρενα, οθονη, αισθηση αφης, μενου,ακροαση μουσικης κλπ.

Μετατρεπονται με ειδικο προγραμμα , υπαρχει κ ενα αλλο στο cd που μετατρεπει σε divx αλλα σε χαμηλη αναλυση (320χ240).

Οι αναβαθμισεις οπως ξερεις βελτιωνουν τα κινητα.Το θεμα ειναι οτι η κοσμοτε αργει να βγαλει, ενω θα βγαινουν ηδη οι ανοιχτες, που δε θα μπορεις να βαλεις γιατι θα εχεις branded κ εκει ερχεται το φλασαρισμα.

Ανοιγοντας το προγραμμα επικοινωνιας του κινητου, το lg pc suite, θα μπορεις να ελεγχεις να υπαρχει αναβαθμιση.

Το φλασαρισμα αν γινει λαθος, θα σου αχρηστεψει το κινητο κ θα πρεπει να το πας σερβις.Δεν ειναι δυσκολη διαδικασια, αλλα γινεται με δικη σου ευθυνη.Διαβασε σελιδες πισω, υπαρχει κ οδηγος στην υπογραφη του φιλου finaldestiny

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

alloi lene kane flasharisma den einai tipota kai prepei na to kaneis gia kalo, alloi lene mhn to kaneis einai katastrofh...

alloi lene emeis sou dinoume tis plhrofories kai pare ton risko

 

ego tha perimeno ligo na do kanena episimo update and einai kalo... isos argotera to flasharo an den do veltiosh me ta episima updates.. pros to paron kai etsi opos einai mia xara kanei pola pragmata..

 

 

 

 

:!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
:!:
Link to comment
Share on other sites

βασικα οι περισσοτεροι εδω εχουν φλασαρει κ εχουν δει καλα αποτελεσματα...

κ ναι ισχυει οτι εμεις δινουμε τις πληροφοριες αλλα το ''ρισκο'' το αναλαμβανει αυτος που φλασαρει...ενημερωτικα ομως κανενα απο τα παιδια που το δοκιμασαν δε τους χαλασε το κινητο...ισα ισα εστρωσε σε καποια θεματα...οτι θελει ο καθενας πραττει δε πιεζουμε κανεναν...

εν αναμονη λοιπον της νεας αναβαθμισης...!

Link to comment
Share on other sites

Το FM transmiter.

 

α οκ απλά είχε μόνο τα αρχικά του και δε το κατάλαβα.Βασικά επειδή έκανα σχεδόν αμέσως την αναβάθμηση δε ξέρω αν είχε από πριν και που βρίσκεται για να δω αν το έχω και τώρα...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...