Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους για αλλη μια φορα.

Σχετικα με το gps και τα google maps. Με wi-fi συνδεεται κανονικα στο google δεν αργει ιδιαιτερα και εχει πολυ μικρη αποκλιση απο το πραγματικο σημειο. Για πλακα δοκιμασα να γραψω Hilton hotel , το βρηκε κανονικα και οταν επελεξα την διαδρομη πως να παω εκει, εγραψε κανονικα απο την οδο που ειμαι στο χαλανδρι την ενναλακτικη διαδρομη. Δυστηχως ειναι κριμα που δεν παιζει το google maps οταν δεν ειναι καποιος συνδεδεμενος στο νετ. Ερωτηση΄Τα παιδια που εχετε βαλει το εναλακτικο προγραμμα για gps, χρειαζεται να κανετε delete το google maps ή μπορει να το εγκαταστησετε παραλληλα? Επισης, πολυ βασικο, το προγραμμα αυτο το ενναλακτικο για gps, τελικα λειτουργει χωρις συνδεση στο net ή οχι? δεν εχω καταλαβει ακομα:rolleyes:

Επισης, σχετικα με internet kai browser. Σιγουρα ο υπαρχον δεν ειναι και οτι καλυτερο. Εσεις προτεινετε opera ή bolt?

 

να ειστε καλα μαγκες

 

α ξεχασα και κατι αλλο. Σχετικα με θηκες, εχουμε καμμια καλη προταση, τετοια ωστε να μην γινεται "κουμουτσα" το κινητο λογο μεγεθους αλλα παραλληλα να υπαρχει καποια προστασια?

 

Opera.To μονο που κανει ο bolt ειναι οτι αποθηκευει τα youtube videos σε 3.gp για να τα δεις μετα στο κινητο σου.Opera..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Opera.To μονο που κανει ο bolt ειναι οτι αποθηκευει τα youtube videos σε 3.gp για να τα δεις μετα στο κινητο σου.Opera..

 

υπαρχει ο mini opera και ο mobile opera ο οποιος απο οτι καταλαβα, δεν ειναι free. εχουν τοσο σημαντικες διαφορες? Για την ωρα σκεφτομαι να βαλω τον απλο mini opera

Link to comment
Share on other sites

Αντε, ας ξαναρωτησω

1. push mail τελικα δεν εχει σεταρει κανεις, ε?

2. το pc suite μπορω να το βρω internet? Για κατεβασμα, καθοτι εχει χαλασει το drive του λαπτοπιου και δεν διαβαζει το cd

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια,

 

στις πολλαπλες εργασιες, εχει 9 εφαρμογες και απο κάτω ένα πληκτρο, "τερατισμό όλων", που όμως δε πατίενται, τι μπορώ να κάνω με αυτό το μενού? εχει καποια χρήση?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αντε, ας ξαναρωτησω

1. push mail τελικα δεν εχει σεταρει κανεις, ε?

2. το pc suite μπορω να το βρω internet? Για κατεβασμα, καθοτι εχει χαλασει το drive του λαπτοπιου και δεν διαβαζει το cd

 

 

για το 1 . δεν ξερω:p

για το 2. μπορεις ανετα να το κατεβασεις απο το site tou lg arena. αν εχεις το βιβλιαρακι του τηλεφωνου σου και το αλλο (που ειχε μεσα το cd που δεν δουλευει) εχει ακριβως το λινκ :)

Link to comment
Share on other sites

να πω,αν εχει καποια αξια η γνωμη μου σχετικα με το κινητο:

 

πιστευω οτι ειναι ενα καλο κινητακι που σιγουρα δεν απευθυνεται σε απαιτητικους χρηστες. Πριν απο αυτο ειχα το SE P1i το οποιο θεωρειται οτι ανηκει στη κατηγορια των κινητων ανώτερης κατηγοριας για ανθρωπους πους τους αρεσουν τα πολυμηχανηματα...

 

Να πω, οτι καθε φορα που ειχα ενα τετοιο ειδους κινητου με extra δυνατοτητες ημουν παντα σιγουρος οτι θα τις χρησιμοποιουσα ολες και οτι θα ηθελα να ειμαι απαιτητικος, τελικα αυτοδιαψευστηκα γτ περα απο μια νορμαλ χρηση ως τηλεφωνο και να ακουω μουσικη, αντε και μα περιηγηση στο διαδικτυο τπτ αλλο δεν εκανα!

ουτε φωτος τραβαγα ουτε εβλεπα ταινιες ουτε τπτ και αυτο γτ τελικα τετοιου ειδους συσκευες δε μπορουν να στα παρεχουν ολα και αυτο γτ πχ αμα εχεις ανοιχτο το wifi η μπαταρια τελειωνει γρηγορα, ακομα και αν το χρησιμοποιεις για να βλεπεις βιντεακια!

 

οσον αφορα το arena, για μενα μπορω να πω, οτι η σκεψη δε θα εχω extra εφαρμογες στην αρχη με απογοητευσε, το οτι δεν εχει καλο gps δε με ενδιαφερει γτ λογω p1 ειχα gps bluetooth που ειναι τελειως αβολο να το χρησιμοποιεις το κινητο ως gps... οσον αφορα τη καμερα, ειναι ενα θεμα γτ οντως δεν ειναι πολυ καλη για βραδυνες ληψεις, μου φαινεται αθλια, αλλα αυτο γτ εχω συνηθισει τη ψηφιακη μηχανη... γενικα πλεον πιστευω οτι σε αυτα τα χρηματα δυσκολα μπορεις να βρεις το απολυτο κινητο που να κανει τα παντα... βεβαια οτι στα reviews λενε οτι κανουνε παπαδες τα κινητα ειναι αληθεια αλλα σπανια τα πιστευω γτ για να ειναι ενα κινητο καλο η κακο θα πρεπει να δεις αν προσωπικα για αυτο που το θες σε βολευει...

 

ολα ειναι υποκειμενικα με το τι ειναι καλο και τι οχι, πχ αν αξιζει να κανεις ολοκληρη διαδικασια για να μετατρεψεις μια ταινια σε format που υποστηριζεται εχει να κανει για πιο λογο θες να τη δεις...αν εχεις ταξιδι >4 ωρων, φυσικα και θα το κανεις και ας ειναι σπαζοκεφαλια και αξιζει εστω και ετσι.. βεβαα ειναι κουλο να μη παιζει ολα τα φορματ και εκνευριστικο!

 

γενικα μεχρι στιγμης υστερα απο 3 "εξυπνα" κινητα εχω παψει να πιστευω οτι υπαρχει κινητο που μπορει καποιον να τον ικανοποιησει χωρις να ξοδεψει πανω απο 500 ευρω... και εκει ειναι θεμα κατα ποσο αξιζει να τα δωσεις...

 

καμια φορα το κινητο των 100 ευρω ειναι πολυ βολικο :)

 

οσο κουλο και αν φαινεται αυτο που εμενα με εκνευρισε λιγο ειναι οτι ο κυβος δε δειχνει το πραγματικο μενου των οθονων, κατα τα αλλα ειναι μια χαρα...

 

ααα και μη ξεχναμε με το pc suite και το κινητο συνδεδεμενο στελνεις μηνυματα καια παιρνεις απευθειας απο το pc :D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

τι μεγεθος σου βγηκε ο χαρτης;;θελω να ξερω γιατι εγω εχω φτιαξει να κατεβασει ολομ τον χαρτη της ελλαδος...ποση ωρα εκανε να σου κατεβει ο χαρτης της αττικης;γιατι εγω κατεβαζω απο χτεσ το βραδυ και απο οτι φαινεται εχω πολυ δρομο μπροστα μου....

 

ο χαρτης με ολη την αττικη δε μου δουλεψε τελικα...τον ειχα φτιαξει με παλιοτερη εκδοση του mgmap maker κ δε μου επαιξε για καποιο λογο...εβαλα μονο την περιοχη μου...

το να βαλεις ολη την ελλαδα μου φαινεται πολυ τολμηρο χρονοβορο κ με μεγαλες πιθανοτητες να διακοπει το κατεβασμα απο το google...τμηματικα επρεπε να το βαλεις...αρχικα για την περιοχη σου να δεις πως παιζει...

το μεγεθος εξαρταται απο το ποσο λεπτομερεια κ ζουμ θα του βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πηρα πριν καμια εβδομαδα το ΑRENA και ψαχνομαι.Ειναι το vl και δυστυχως και εγω το fm transmiter δεν το βρηκα γιατι προφανως δεν υπαρχει :lol: πραγμα που με ενοχλει λιγο γιατι αφου το εχει η συσκευη σαν hardware μαλλον δεν μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε.Δεν εχω καταφερει να κανω κατι με το GPS με τιποτα μα με τιποτα και προσπαθω να βρω μια ακρη.Δεν εχει δωσει ποτε τη θεση μου ουτε με wifi ουτε μεσω δικτυου.Προσπαθω να βρω μια ακρη με το χαρτη που λετε αλλα..........καποιος αν μπορει να κανει εναν οδηγο plz.Eχω βαλει opera που ειναι πολυ καλυτερος απο αυτον που εχει το κινητο μεσα με αυτον που εχει μεσα δηλαδη δεν μπορεις να κανεις και πολλα,τωρα για τον bolt δεν καταφερα κατι μου βγαζει ενα error και σταματαει.Τωρα απο ηχο δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κιολας μη σας πω οτι το n95 που εχω ειναι καλυτερο και σε θεμα GPS το οποιο δουλευει μια χαρα και σε ηχο που ειναι παρα πολυ δυνατο.Το μενου δεν μπορω να πω ειναι παρα πολυ καλο και επισης η οθονη αφης τουλαχιστον σε σχεση με ενα gigabyte που εχω με γραφιδα και windows mobile 5.Λοιπον δεν ειναι και του πεταματου το τηλεφωνακι ωραιο ειναι αλλα πρεπει να φτιαχτουν πολλα απο το gps ωστε να βλεπεις τουλαχιστον τη θεση σου και το θεμα με το youtube που εχει αναφερθει πολλες φορες και αλλα....Plz παιδες επειδη το κινητακι εχει και ωραιο design δωστε τα φωτα σας μη γυρισω στο Ν95 και παρει τη θεση του στο συρταρι το ΑΡΕΝΑ.

 

 

 

Υ.Γ μαλλον χρειαζοταν πιο μεγαλη μπαταρια :p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει το κουφό στα μυνήματα; Αν το γράψεις σε μικρά και όχι σε κεφαλαία...όταν πάει στα εξερχόμενα το έχει κάνει κεφαλαία. Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι παραδίδεται και σε κεφαλαία άσχετα αν το έχεις γράψει σε μικρά.... Έχω δίκιο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παρατηρησει σχεδον σε ολα μου τα κινητα! :p

Μαλλον παιζει ρολο ο τυπος του μηνυματος που στελνεις(αν ειναι unicode κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εδω και μερικες μερες εχω το Lg arena, αγορασμενο απο τον γερμανο, με συνδεση στο cosmote i-20.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο.Ολες οι ρυθμισεις συνδεσης ηταν ετοιμες.Εβαλα τις ρυθμισεις του λογαριασμου μου e-mail (freemail.gr) και ενω λαμβανω e-mails οταν συνδεομαι μεσω wi-fi, οταν μπαινω με cosmote internet δεν γινεται, ειναι αδυνατη η συνδεση οτι ρυθμιση και αν κανω.Web browsing κανω και με τους 2 τροπους.Θα μπορουσε κανεις να με κατατοπισει αν πρεπει να κανω καποια extra ρυθμιση για να παιρνω τα e-mail μου απο το internet του cosmote?

Ευχαριστω προκαταβολικα, Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, γιατί δεν έχω το βιβλιαράκι του μαζί μου. Θέλω να βάλω ένα shortcut από μια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει στην εξωτερική μνήμη, στην πλευρά "συντομεύσεις" του κύβου. Το πολεμάω 1 ώρα τώρα και δεν μπορώ να το κάνω. :cry:

 

Θα ήμουν υπόχρεος...:O

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι μπορείς να βάλεις ξεχωριστή εφαρμογή εκτός από του ιδίου του κινητού.Πήγαινε στην πλευρά συντομέυσεις και πάτα παρατεταμένα στο κέντρο της οθόνης.Θα σου βγάλει ''επεξεργασία αγαπημένου''το πατάς κ διαλέγεις ότι σου δίνει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγες σελίδες είχα γράψει ότι δεν γίνεται να βάλεις υπενθύμιση....το βρήκα! Στην αφύπνιση στο τέλος έχει "σημείωση" Έτσι μπορεί να χτυπήσει ας πούμε στις 20:30 και να γράφει πχ "τα χάπια μου"! :)
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια,

 

στις πολλαπλες εργασιες, εχει 9 εφαρμογες και απο κάτω ένα πληκτρο, "τερατισμό όλων", που όμως δε πατίενται, τι μπορώ να κάνω με αυτό το μενού? εχει καποια χρήση?

 

ευχαριστω

 

Όταν δεν πατιέται σημαίνει πως είναι απενεργοποιημένο, δλδ δεν έχεις κάποια από τις 9 έφαρμογές σε λειτουργία. Αν ενεργοποιήσεις κάποια και πας στο multitasking, θα δεις πως αυτή που είναι ενεργή, "χοροπηδάει" πάνω-κάτω και ότι το κουμπί "τερματισμός όλων" τώρα πατιέται.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

ο χαρτης με ολη την αττικη δε μου δουλεψε τελικα...τον ειχα φτιαξει με παλιοτερη εκδοση του mgmap maker κ δε μου επαιξε για καποιο λογο...εβαλα μονο την περιοχη μου...

το να βαλεις ολη την ελλαδα μου φαινεται πολυ τολμηρο χρονοβορο κ με μεγαλες πιθανοτητες να διακοπει το κατεβασμα απο το google...τμηματικα επρεπε να το βαλεις...αρχικα για την περιοχη σου να δεις πως παιζει...

το μεγεθος εξαρταται απο το ποσο λεπτομερεια κ ζουμ θα του βαλεις

 

με ποια εκδοση το εκανες;;;γιατι εχω ξεκινησει και εγω να το κανω και θα ξενερωσω αν δεν δουλεψει.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Πως πηγαινουμε στις επομενες μνημες ραδιοφωνου ξερει κανεις? Εχω κολλησει στις πρωτες 6!

 

κανεις ενα γρηγορο περασμα του δαχτυλου πανω απο τις μνημες προς τα αριστερα ή δεξια και πηγαινει στις επομενες έξι ή στις προηγουμενες εξι κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εδω και μερικες μερες εχω το Lg arena, αγορασμενο απο τον γερμανο, με συνδεση στο cosmote i-20.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο.Ολες οι ρυθμισεις συνδεσης ηταν ετοιμες.Εβαλα τις ρυθμισεις του λογαριασμου μου e-mail (freemail.gr) και ενω λαμβανω e-mails οταν συνδεομαι μεσω wi-fi, οταν μπαινω με cosmote internet δεν γινεται, ειναι αδυνατη η συνδεση οτι ρυθμιση και αν κανω.Web browsing κανω και με τους 2 τροπους.Θα μπορουσε κανεις να με κατατοπισει αν πρεπει να κανω καποια extra ρυθμιση για να παιρνω τα e-mail μου απο το internet του cosmote?

Ευχαριστω προκαταβολικα, Κωστας

Ρυθμισεις>Μηνυματων>Email>Λογαριασμοι email>[επιλεγεις το μαιλ που εχεις φτιαξει]>Επεξεργασια>Σημεια Προσβασης. Απο εδω επιλεγεις(εσενα λογικα σου εχει wifi)

Επειδή πριν λίγες σελίδες είχα γράψει ότι δεν γίνεται να βάλεις υπενθύμιση....το βρήκα! Στην αφύπνιση στο τέλος έχει "σημείωση" Έτσι μπορεί να χτυπήσει ας πούμε στις 20:30 και να γράφει πχ "τα χάπια μου"! :)
ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!!

Και την εψαχνα αυτη την *******!!

Μπορουμε με καποιο τροπο να την μεταφερουμε σε κανενα πιο "ευκολοπροσβαστο" μενου?Και ελεγα καιγω, δεν γινεται να μην εχει αυτο το πραγμα, ειναι πολυ απλο και σουπερ απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις>Μηνυματων>Email>Λογαριασμοι email>[επιλεγεις το μαιλ που εχεις φτιαξει]>Επεξεργασια>Σημεια Προσβασης. Απο εδω επιλεγεις(εσενα λογικα σου εχει wifi)

ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!!

Και την εψαχνα αυτη την *******!!

Μπορουμε με καποιο τροπο να την μεταφερουμε σε κανενα πιο "ευκολοπροσβαστο" μενου?Και ελεγα καιγω, δεν γινεται να μην εχει αυτο το πραγμα, ειναι πολυ απλο και σουπερ απαραιτητο.

 

Όταν είσαι στην αρχική οθόνη, αν πατήσεις πάνω-πάνω στα εικονίδια κεραίας-μπαταρίας κλπ σου βγάζει ένα μενού με bluetooth-wifi κλπ, εκεί έχει και την αφύπνιση. Προσοχή μόνο σε αρχική οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Γερμανός δέν μπόρεσε να με εξυπηρετήσει και έτσι το παρήγγειλα απο αλλού. Σίγουρα, αύριο θα το έχω. Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που ξαναρωτω, υπαρχει καποιος που να το εχει παρει απο τη Wind???Η που να ξερει αν το φερνει η Wind??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...