Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhspera paidia!pira k egw prin mia vbomada to Arena k thelw na rwthsw to ekshs: mpainw sto youtube na dw videakia k otan pataw anaparagwgi den mou to anoigei kai mou vgazei ena mhnuma "h hpuresia den upostirizetai - Wifi" . mhpws kseretai giati?? thnx

 

Γνωστό πρόβλημα (ένα από τα πολλά). Νομίζω μέσω wifi δεν μπορείς να δεις. Και πάλι νομίζω μπορείς να δεις μόνο στο mobile youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω γυρω στα 120 euro επιδοτηση απο COSMOTE. Θα κανω καλα να το παρω ετσι ή απο καποιο μαγαζι (πχ Multirama);;;; Ας ελπισουμε ολοι να βγει γρηγορα η πρωτη αναβαθμιση και πιστευω οτι το κινητακι τοτε θα "φυσαει"!
Link to comment
Share on other sites

Εχει το MyView της COSMOTE στο μενου?? Γιατι σε προηγουμενα post διαβασα οτι τα COSMOTE δεν εχουν το FM transmitter. Καλα οχι οτι με νοιαζει πολυ...αλλα θα ηθελα να ξερω. Μετα την παραγγελια σε ποσες μερες το παραλαμβανεις κ απο που? Απο καταστηματα COSMOTE?
Link to comment
Share on other sites

θελω να μαθω αν θα ειναι branding το κινητο ή debranding οπως το δινει η vodafone...!!??δηλαδει υπαρχει περιπτωση να ειναι το κινητο της vodafone??:!:

 

 

Μα δεν μπορούμε να το ξέρουμε εμείς... Το μαγαζί το οποίο το αγόρασες θα πρέπει να ρωτήσεις. Η τιμή είναι ίδια είτε είναι branded είτε debranded. :)

Χρήστης Nokia 9210, SonyEricsson P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη απο το eshop. Τι με συμβουλευετε? Θα κανω καλα η να την αγορασω απο αλλο καταστημα? Ποια μαγαζια δινουν το κινητο χωρις VL MENU και MyView? Ευχαριστω

Εγώ το πήρα 367 ευρώ από το site "apiastos.gr" και είναι "παρθένο" δηλαδή χωρίς VL και MyView

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia k egw dokimasa to xilisoft ultimate converter k epaikse mia xara,alla..ekana metatroph mia tainia k m metetrepse mono ta 5 prwta lepta!kserete mhrws giati?

 

γιατι πρεπει να βρεις κωδικο να το σπασεις αλλιως πρεπει να πληρωσεις! η εκδοση που κατεβαζεις ειναι trial! :rolleyes:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Εχει το MyView της COSMOTE στο μενου?? Γιατι σε προηγουμενα post διαβασα οτι τα COSMOTE δεν εχουν το FM transmitter. Καλα οχι οτι με νοιαζει πολυ...αλλα θα ηθελα να ξερω. Μετα την παραγγελια σε ποσες μερες το παραλαμβανεις κ απο που? Απο καταστηματα COSMOTE?

 

Απλά έχει το myview...σιγά το πράγμα, δεν έχει καμμία διαφορά. Εγώ έχω εταιρικό και μου το έφεραν σε 2 μέρες. Και FM transmitter έχει και δουλεύει μια χαρά αν βρεις κενή συχνότητα

 

ΝΕΑ: Με ενεργοποιημένο το Assisted GPS, στο μπαλκόνι και με wifi πάντα, με βρήκε σε 1 λεπτό και σε ακτίνα 30 μέτρων. Ήταν πολύ ακριβές, όντως με βρήκε περίπου 20 μέτρα πιο πέρα από την πραγματική μου θέση. Πριν μέρες χωρίς το Assisted αλλά αυτόνομο με είχε βρει περίπου 5 χιλιόμετρα μακριά

Link to comment
Share on other sites

το assisted gps χρεωνει ακομα κ οταν εισαι σε wifi?
Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε θα το δοκιμασω κ εγω σε λιγακι...
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει το myview...σιγά το πράγμα, δεν έχει καμμία διαφορά. Εγώ έχω εταιρικό και μου το έφεραν σε 2 μέρες. Και FM transmitter έχει και δουλεύει μια χαρά αν βρεις κενή συχνότητα

 

ΝΕΑ: Με ενεργοποιημένο το Assisted GPS, στο μπαλκόνι και με wifi πάντα, με βρήκε σε 1 λεπτό και σε ακτίνα 30 μέτρων. Ήταν πολύ ακριβές, όντως με βρήκε περίπου 20 μέτρα πιο πέρα από την πραγματική μου θέση. Πριν μέρες χωρίς το Assisted αλλά αυτόνομο με είχε βρει περίπου 5 χιλιόμετρα μακριά

 

Μου εφτιαξες τη μερα μολις! Τελικα θα το παρω με την επιδοτηση απο COSMOTE! Αν θελει ας μου εξηγησει καποιος τι σημαινει πρακτικα FM Transmitter.Εχω σκαλωσει! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρακτικό παράδειγμα (και ίσως η μοναδική πολύ καλή εφαρμογή του FM transmitter:

Είσαι στο αυτοκίνητό σου και παίζει όλο βλακείες, ενώ στο κινητό σου έχεις μια υπερτέλεια - τιτανοτεράστια λίστα που μέσα έχει τα πάντα όλα τα τραγούδια που σου αρέσουν.

Κάνεις το κινητό σου πομπό ραδιοφώνου και ακούς την μουσικούλα σου λοιπόν από το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου σου. (Βέβαια αυτό εφόσον βρεις μια κενή συχνότητα γιατί αν είσαι σε συχνότητα που ήδη εκμπέμπει ένας κανονικός σταθμός , τότε λογικά θα έχεις παράσιτα και δεν θα ακούς στην ουσία τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πως έχω πορωθεί τόσες μέρες που διαβάζω εδώ μέσα. Πρέπει όμως να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο!!! Βέβαια αν κοντεύει τότε να έρθει το Viewty II (gc900) ίσως να κινηθώ για εκείνο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πως έχω πορωθεί τόσες μέρες που διαβάζω εδώ μέσα. Πρέπει όμως να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο!!! Βέβαια αν κοντεύει τότε να έρθει το Viewty II (gc900) ίσως να κινηθώ για εκείνο...

 

Και καλα θα κανεις πληρώνοντας βέβαια λιγο παραπάνω.

Ας φτιαξουν το youtube over wifi, το divx (δε μπορει να λεει η διαφημιση του γερμανου "κινηματογραφικη εμπειρια"), την καλυτερη βιντεοσκοπηση κ ζω κ χωρις fm transmitter (πρακτικα ποσες φορες θα το χρησιμοποιησεις;)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο κινητό αλλά έχει κάποια προβλήματα. Τα βασικά για μένα είναι με τη σειρά:

1. η κάμερα αργει πάρα πολύ να τραβήξει φωτο μετά το κλικ.

2. δεν παίζει divx χωρις πρώτα μετατροπή

3. δεν παίζει youtube

4. για να πας στις μνήμες ραδιοφώνου από 6 και πάνω πρέπει να κάνεις τάμα (δεν πετυχαίνεται το βέλος με τίποτα)

5. GPS πρέπει οπωσδήποτε να είσαι online

 

Ελπίζω κάποια από αυτά να φτιαχτούν μετά από αναβάθμιση. Κατά τα άλλα είναι κουκλί και το s class είναι φοβερό. Η οθόνη πολύ γρήγορη και τα γραφικά super. Είναι ένα πολύ ωραίο παιχνιδάκι-gadgetακι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο κινητό αλλά έχει κάποια προβλήματα. Τα βασικά για μένα είναι με τη σειρά:

1. η κάμερα αργει πάρα πολύ να τραβήξει φωτο μετά το κλικ.

2. δεν παίζει divx χωρις πρώτα μετατροπή

3. δεν παίζει youtube

4. για να πας στις μνήμες ραδιοφώνου από 6 και πάνω πρέπει να κάνεις τάμα (δεν πετυχαίνεται το βέλος με τίποτα)

5. GPS πρέπει οπωσδήποτε να είσαι online

 

Ελπίζω κάποια από αυτά να φτιαχτούν μετά από αναβάθμιση. Κατά τα άλλα είναι κουκλί και το s class είναι φοβερό. Η οθόνη πολύ γρήγορη και τα γραφικά super. Είναι ένα πολύ ωραίο παιχνιδάκι-gadgetακι.

 

Έχεις απόλυτο δικιο για το ραδιόφωνο, προσωπικά δεν έχω καταφέρει να πάω πάνω από 6.Η καμερα αργει γιατι δεν ειναι προορισμένο για φωτοκινητό, δε με πειράζει πολύ αυτό.

Με ενοχλει πολύ η βιντεοσκόπηση το βράδυ, αλλά και σε εσωτερικούς χώρους.Ημουν σε μια βαπτιση κ τραβουσα με το αρενα κ ηταν εμφανης ο θορυβος.Εβγαλα το ρενουάρ κ ολα οκ.Και γιατι να σωζει σε .3gp δεν το εχω καταλαβει ακομη.Παραμενει καλο κινητο ομως με εξελιγμενο μενου κ απιστευτη οθονη-πχ, ειναι απολαυση να βλεπεις τις φωτο/βιντεο,ενω χθες εντυπωσιαστηκα για μια αλλη φορα απο τον ηχο dolby σε ταινια.Παιδιά προσωπικά βάζω αγγλικούς υποτίτλους κατευθείαν απο το xilisoft.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εχω και γω 2 αποριες! Πρωτον: Πως βγαινει(ΑΝ) το κλειδωμα της οθονης και δευτερον: πως μπορω να κανω μια φωτο φοντο αλλα σε ολη την οθονη?? ( Το αντιστοιχο της μεγιστοποιησης στο παλιο πλεον W800 μου).
Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις πληρώνοντας βέβαια λιγο παραπάνω.

Ας φτιαξουν το youtube over wifi, το divx (δε μπορει να λεει η διαφημιση του γερμανου "κινηματογραφικη εμπειρια"), την καλυτερη βιντεοσκοπηση κ ζω κ χωρις fm transmitter (πρακτικα ποσες φορες θα το χρησιμοποιησεις;)

 

Χμμμμ, λες ε? Στο τσακ είμαι να παραγγείλω το Arena. Αλλά, αν όντως φτιάξουν τα παραπάνω που λες, πιστεύω ότι αξίζει κι άλλο λίγο η υπομονή. Έστω και χωρίς Trans. :p

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μακάρι να τα φτιάξουν αυτά που λέτε, αλλά φοβάμαι ότι η πολυπόθητη αναβάθμιση δεν θα φτιάξει τέτοια πράγματα... Δεν έχω κάποιο νέο , απλά από την μία δεν ξέρω με βάση το λειτουργικό του αν μπορούν να τα διορθώσουν, από την άλλη η μικρή μου εμπειρία μου υπαγορεύει ότι δεν διορθώνανε ποτέ μεγάλα πράγματα με τις αναβαθμίσεις. Πολύ μικρά πράγματα που σπάνια ήταν ορατά κιόλας (Τουλάχιστον οι της Ericsson). Θα χαρώ πάρα πολύ να ακούσω κάτι διαφορετικό από τους Κορεάτες.
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι βραδινές λήψεις είναι για τα μπάζα, οι ημερήσιες μια χαρά.

 

Hidetosi7: Το κλείδωμα οθόνης στις ρυθμίσεις τηλεφώνου-κλείδωμα πλήκτρων-απενεργοποίηση. Για φώτο φόντο προφανώς μόνο στην κατάσταση πριν το κλείδωμα, μπαίνει κανονικά σε όλη την οθόνη, βγάζεις και την ώρα στο κάτω μέρος και είσει οκ. Αλλά αν το αφήσεις ξεκλείδωτο, την πάτησες, όπου και να το βάλεις θα πατηθούν κουμπιά

 

Ρε παιδιά μία απορία σχετικά με την αντζέντα. Ας πούμε ότι θέλω να μου θυμίσει στις 20:00 να πάρω από το σπίτι το cd να το πάω γραφείο. Θέλω δηλαδή μία υπενθύμιση στις 20:00, να χτυπήσει και να γράφει "cd" όπως έκανα στο Κ800 μου. Πως στο "καλό" θα το κάνω αυτό; Στις σημειώσεις δεν έχει υπενθύμιση, στις εργασίες δεν έχει ώρα και στο χρονοδιάγραμμα πρέπει να γράψω 100 πράγματα, ώρα ημ/νια, θέμα, έναρξη, λήξη κλπ... Δεν υπάρχει κάτι πιο εύκολο ε;

Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει να βρεις κωδικο να το σπασεις αλλιως πρεπει να πληρωσεις! η εκδοση που κατεβαζεις ειναι trial! :rolleyes:

 

Vrika ***** k paizei mia xara,thnx a lot! mhpws ksereis k pws vazw upotitlous?? :-P

Link to comment
Share on other sites

Vrika ***** k paizei mia xara,thnx a lot! mhpws ksereis k pws vazw upotitlous?? :-P

 

εχει αναφερθει μια λυση στην προηγουμενη ακριβως σελιδα φιλε μου...ψαξε λιγο κ οτι απορια εχεις εδω ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...