Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες/ους. Καιρό τώρα ο πατέρας μου θέλει να του κάνω το τηλέφωνό του σαν το δικό μου (έχω Ε7, έχει δει την αρχική μου οθόνη και θέλει κάτι ανάλογο, για να βλέπει καιρό κτλ, έχει μαμά 5530). Έχω βρει διάφορες εκδόσεις στο δίκτυο, ποια μου προτείνετε; Έχει δοκιμαστεί κάποια; Σίγουρα να έχει ελληνικά μιας και μιλάμε για τον πατέρα μου...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση, αναμένω με ανυπομονησία!

 

 

Μπορεί ίσως κάποιος να μου πει αν βάλω C6 CFW αν θα διατηρήσω τα ελληνικά ή θα χαθούν?

Edited by raftoput
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yπαρχει τροπος με hack, να αφαιρέσω προεγκατεστημένες εφαρμογες που δεν μπορω να αφαιρεσω απο την διαχείριση εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το βάζω και εδώ προς ενημέρωση.

 

Η ιδέα του παρόντος οδηγού ξεκίνησε με μια απλή ερώτηση στους διαχειριστές του SymbianOS ...

 

(26/01/2013)

Προς διαχειριστές:

 

Επειδή παρατήρησα ότι δεν εκδίδονται πλέον πιστοποιητικά από πουθενά για εγκατάσταση ανυπόγραφων (Unsigned) εφαρμογών/παιχνιδιών και επειδή οι προτεινόμενοι τρόποι για χακάρισμα και έκδοση πιστοποιητικών που βρίσκονται στο φόρουμ δεν ισχύουν πλέον (αρκετά νεκρά λινκ), γι'αυτό λοιπόν, με το παρόν ποστ θέλω να ζητήσω από τους διαχειριστές να με ενημερώσουν αν επιτρέπεται και που πρέπει να δημοσιεύσω έναν πολύ απλό, εύκολο, και ασφαλές τρόπο που έχω βρεί ώστε ακόμα και ο πιο αρχάριος χρήστης στο SymbianOS να μπορεί να χακάρει με λίγα εύκολα βήματα την Nokia συσκευή του και να μπορεί μετά να κάνει εγκατάσταση οποιασδήποτε ανυπόγραφης (Unsigned) εφαρμογής ή παιχνιδιού υπάρχει. Ο τρόπος αυτός που βρήκα λειτουργεί 100% σε Symbian^1/S60v3/S60v5 & σε Symbian^3/Anna (Όχι Belle). Εγώ προσωπικά τον έχω δοκιμάσει σε ένα Ν95 8GB, σε ένα C5-03 και σε ένα Ν8. Βασίζεται στην απλή εγκατάσταση ενός νέου και ήδη υπογεγραμμένου (Signed) "ROMPatcher+" το οποίο εφόσον εγκατασταθεί στη συσκευή, μας δίνει την δυνατότητα πλέον πανεύκολα και χωρίς κανέναν περιορισμό να μπορούμε να εγκαταστήσουμε οποιαδήποτε παλιά ή νέα ανυπόγραφη εφαρμογή ή παιχνίδι από τις δεκάδες-εκατοντάδες που υπάρχουν στο διαδίκτυο. Επίσης να τονίσω ότι δεν χάνεται η εγγύηση του κινητού χακάροντας το με αυτό γιατί με ένα απλό Hard Reset επανέρχεται το λειτουργικό ακριβώς όπως ήταν εγκατεστημένο από την Nokia. Ας μου απαντήσει ένας διαχειριστής για οτιδήποτε από αυτά που ρώτησα και γράφω και αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από το φόρουμ τότε να ανοίξω ένα καινούργιο θέμα και να ετοιμάσω έναν πλήρη οδηγό για το συγκεκριμένο χακάρισμα και να παραθέσω και μερικούς εξωτερικούς συνδέσμους (Link) όπου θα παραπέμπουν στο κατέβασμα του υπογεγραμμένου (Signed) "ROMPatcher+" και των αρχείων που χρειάζονται ώστε να μπορεί ο καθένας που θέλει να κάνει Hack την συσκευή του και να εγκαθιστά οποιαδήποτε ανυπόγραφη (Unsigned) εφαρμογή ή παιχνίδι.

 

... RIP Symbian Signed !!!

 

 

UPTADE 1: (26/01/2013) "Νέο Hack για Symbian^1/S60v3-v5 & S^3/Anna και install Unsigned εφαρμογών."

(Ευχαριστίες και ενημέρωση)

 

Ευχαριστώ την ομάδα διαχείρισης για την έγκριση και ειδικά τον moderator του myphone "stendor".

Ενημερώνω λοιπόν τα μέλη που ενδιαφέρονται για τα παραπάνω ότι θα κάτσω σήμερα να ασχοληθώ και ελπίζω μέχρι σήμερα αργά το βράδυ ή το αργότερο μέχρι αύριο το μεσημέρι να έχω έτοιμο έναν πλήρη και αναλυτικό οδηγό και να τον δημοσιεύσω.

Θα ενημερώσω και εδώ.

 

UPTADE 2: (27/01/2013) "Νέο Hack για Symbian^1/S60v3-v5 & S^3/Anna και install Unsigned εφαρμογών."

(Δημοσίευση οδηγού για χακάρισμα)

Edited by stendor
Μεταφορά του οδηγού στην ενότητα MyGuides

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Η τροποποίηση του μηνύματος του Katsaras_John έγινε από εμένα.

 

Πλέον ο οδηγός βρίσκεται σε ξεχωριστό θέμα στην ενότητα MyGuides και συγκεκριμένα στο My Guides > Οδηγοί > Symbian > Nokia Νέο Hack για Symbian^1/S60v3-v5 & S^3/Anna και install Unsigned εφαρμογών.

 

Για ότι απορία ή ερώτηση έχετε μπορείτε να ρωτάτε στο παραπάνω θέμα.

 

 

Ευχαριστούμε τον Katsaras_John για τον οδηγό και την βοήθεια του.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...