Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε νοκια 5800 ενώ τρέχω απο το rompathcer τα open4all και installserver και γινοντε πρασινα γιατι δεν μου ανοιγει τον x-plore?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το x-plore θα έπρεπε να ανοίγει ανεξαρτήτως από το αν ενεργοποίησες τα patches στο rompatcher...

Δοκίμασε να το ξαναπεράσεις. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εχω το nokia x6 με λογισμικό v 20.0.005.

Εκανα την διαδικασια και εκανα singed το HalloOX2 v2.03.

Το εγκατέστησα αλλά οταν το τρέχω συνεχώς κολλάει.

Χτες το άφησα να τρέχει ολη τη νύχτα αλλά το πρωί το βρήκα κολλημένο στο installation rootcer.

Ψάχνω κάποιον που εχει το ίδιο κινητό, να μου πεί την διαδικασία που έκανε και μήπως η εκδοση του Helloox2 δεν είναι σωστή ή τέλος πάντων χρειάζεται κάτι άλλο που εγώ δεν το ξέρω.

Ευχαριστώ

Περικλής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εχω το nokia x6 με λογισμικό v 20.0.005.

Εκανα την διαδικασια και εκανα singed το HalloOX2 v2.03.

Το εγκατέστησα αλλά οταν το τρέχω συνεχώς κολλάει.

Χτες το άφησα να τρέχει ολη τη νύχτα αλλά το πρωί το βρήκα κολλημένο στο installation rootcer.

Ψάχνω κάποιον που εχει το ίδιο κινητό, να μου πεί την διαδικασία που έκανε και μήπως η εκδοση του Helloox2 δεν είναι σωστή ή τέλος πάντων χρειάζεται κάτι άλλο που εγώ δεν το ξέρω.

Ευχαριστώ

Περικλής

Η τελευταία έκδοση λογισμικού του Χ6 (20.0.005) δεν είναι hackable οπότε το HelloOX δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά. Θα πρέπει να υπογράφεις τις εφαρμογές με το παλιό τρόπο και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση λογισμικού του Χ6 (20.0.005) δεν είναι hackable οπότε το HelloOX δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά. Θα πρέπει να υπογράφεις τις εφαρμογές με το παλιό τρόπο και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Γιαυτό το HelloOX2 κολλούσε.

Ευτυχώς μπορώ να υπογράφω τις εφαρμογές με το Freesigner.

Ελπίζω οταν η 20.0.005 γίνει hackable, να το μάθουμε.

Και πάλι ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?

μπορω να κανω αυτο το πραγμα στο 5800: http://mynokiablog.com/2009/04/18/nokia-5800-mods-nokia-97s-widgets-and-capacitive-screens/

 

να βαλω δλδ το firmware του Ν97 και να λειτουργησει και να εχω ετσι τν αρχικη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

παιδια να ρωτησω κατι?

μπορω να κανω αυτο το πραγμα στο 5800: http://mynokiablog.com/2009/04/18/nokia-5800-mods-nokia-97s-widgets-and-capacitive-screens/

 

να βαλω δλδ το firmware του Ν97 και να λειτουργησει και να εχω ετσι τν αρχικη οθονη?

Δεν μπορείς να περάσεις το firmware το Ν97 στο 5800XM. Είχε βγει μια είδηση ότι θα κυκλοφορούσε ένα hack το οποίο θα ενσωμάτωνε την οθόνη αναμονής του Ν97 στο 5800, αλλά ακόμα δεν έχει υπάρξει κάτι νεότερο σχετικά με αυτό. Αν θες ψάξε στο θέμα με τις εφαρμογές ή στο Google για την εφαρμογή GDesk η οποία σου επιτρέπει να φτιάξεις την δικιά σου οθόνη αναμονής. Για να δεις πως λειτουργεί δες video στο youtube.

 

Για το Vivaz υπαρχει κατι τετοιο?

Μπορείς να δοκιμάσεις και να μας πεις αν λειτουργεί το HelloOX v2.03 στο Vivaz.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα με τρελανουν πως το εκανε αυτο αν δν μπορεις να περασεις το firmware του Ν97?

κοιταξτε εδω:

Link to comment
Share on other sites

Eαν θελεις δοκιμασε το μπορει να μην εχεις προβληματα.. ακομη και εαν γινει τουβλο η συσκευη με την ιδια διαδικασια θα μπορεις να το επαναφερεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν κατι παει στραβα και δν ξανα ανοιξει θα μπορω παλι να το φλασαρω με του 5800 to firmware σε dead mode και θα ξαναλειτουργισει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2698052#post2698052

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν παιζει ρολο, δεν εχω ασχοληθει για να γνωριζω πειρροτερα.. Φαινεται οτι μπορει να γινει και σε περιπτωση προβληματος θα μπορεις να επαναφερεις το κινητο. Απο εκει και περα η ευθυνη ειναι καθαρα δικη σου εαν θελεις το δοκιμαζεις εαν δεν θελεις δεν το δοκιμαζεις..

 

Σε περιπτωση που αποφασισεις να προχωρησεις στην διαδικασια μην ξεχασεις να μας ενημερωσεις για το αποτελεσμα.. :)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι.. Δοκιμασε το firmware που σε ενδιαφερει, δες εαν ανοιγει η συσκευη μετα εαν ειναι λειτουργικη 100% και αφησε το χακαρισμα για το τελος.. Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα αναφερθει σε προηγουμενα ποστ αν το εχει κανει κανεις αυτο?

 

αα κατεβαζω την εκδοση rm-505 21.0.45 το ελληνικο και με product code 0576375

που θα βρω το αρχειο που χρειαζετε να κανω copy paste με τν τροποποιημενη rom?

ας μου πει καποιος που το εχει κατεβασει για το δικο του ν97

Edited by kouris93
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αναφερθει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συγνώμη αν υπάρχουν οι ερωτήσεις μου αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι

1.με όποιο πρόγραμμα και αν δοκίμασα με δείχνει ότι η cpu τρέχει στα 192 (v50) nokia 5800 έκανα και ένα overclock που βρήκα σε ένα site αλλά πάπαλα πάλι 192 δείχνει

2.προσπαθώ να περάσω ένα moded firmware αλλά τίποτα κολλάει το κινητό , κατέβασα την Xte Innovate v50_Eng_Greek και έχει 2 αρχεία μέσα τα άλλαξα όνομα βάση του δικού μου αλλά όταν το flasharo δεν ανοίγει μετά με τίποτα. ακολούθησα το βίντεο από εδώ με Phoenix

3. έχω κατεβάσει ένα RM-356_50.0.005_026_000_U01.uda.fpsx για hack δουλεύει σχετικά καλά , που μπορώ να βρώ ένα καλό γιατί κατέβασα και άλλα αλλά πάπαλα .πόσο πρέπει να είναι σε μέγεθος το αρχείο αυτό ??

4. παιχνίδια όπως το Asphalt4 prince of persia κλπ σέρνωντε στο κινητό καρέ καρέ τα παίζει (μήπως λόγο cpu) ή κάτι άλλο μπορεί να φταίει , και το handy shell 2.02 που έχω αν το βάλω σε κύβο πάει σαν χελώνα , όχι ότι είναι πιο γρήγορο αλλιώς αλλά δουλεύει.

5.έχω περάσει και το Smartphoneware Best Full Screen Caller v4 αλλά όταν χτυπάει το τηλ μερικές φορές βγάζει την οθόνη από το κανονικό πρόγραμμα μετά με πετάει στο Full Screen Caller και όταν κλείσω με ξαναβγάζει την οθόνη από το κανονικό πρόγραμμα και πρέπει να τελειώσω την κλίση 2η φορά

καμία ιδέα βοήθεια....

nokia 5800 xm v50 (hacked) αλλά και με μαμά firmware τα ίδια με κάνει

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

γειας σας μετα απο διαβασμα για την αφαιρεση γλωσσας απο το rofs2 και το φλασαρισμα με jaf στο νοκια 5800

καθισα και εγραψα ενα tutorial -οδηγο για τα παραπανω νομιζω οτι θα βοηθησει οποιον θελει να μαθει κατι

εχει πολλες φωτογραφιες που διευκολυνουν τις διαδικασιες

ελπιζω να σας αρεσει το πρωτο ειναι που εχω φτιαξει γιατι καποια στιγμη ολοι και οσο μπορουμε πρεπει να βοηθησουμε τους αλλους οπως μας εχουν βοηθησει και εμας αντιστοιχα tutorials

*************

sAtIrOs

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Τα επισυναπτόμενα αρχεία αφαιρέθηκαν λόγο του ότι είναι για εμπορική διάθεση και όχι για δωρεάν διανομή. Θα σας παρακαλούσαμε να μην προβαίνετε σε ανάρτηση παράνομου λογισμικού.

Edited by impreza_sti
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Γειασας θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να χακαρω το Ν97 μου RM-505 V21.0.102 ευχαριστω.

Αν έχεις την έκδοση 21.0.045 τότε δεν μπορείς να κάνεις hack με το HelloOX.

 

δεν μου γεινετε η εκτελεση του helox2 sto satio..τη να κανω?

Αν έχεις την έκδοση R2AK006 τότε δεν μπορείς να περάσεις το HelloOX.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...