Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκείνο τουλάχιστον που θα μπορούσε να έχει είναι όταν παίρνεις έναν αριθμό κρατώντας πατημένο το τελευταίο νούμερο να καλεί.

Πρέπει όμως να σηκώσεις το δάχτυλο και να το πας στο πράσινο κουμπάκι. Υπήρχε λόγος?

 

Από την άλλη έχει ΄΄εκμάθηση αναγνώρισης ομιλίας΄΄ και μου το βγάζει συχνά . Όταν πατάω το hands free ή καλεί τον τελευταίο αριθμό που πήρα ή μου βγάζει ΄΄εκμάθηση αναγνώρισης ομιλίας΄΄ στην οθόνη χωρίς λόγο και μια φωνή μπαμπάτσικη : συνιστάται η εκμάθηση ομιλίας.:blink: Μερικές φορές βγάζει το μήνυμα εκμάθησης στην οθόνη αλλά στο ακουστικό καλεί τον τελευταίο αριθμό.

 

Ας είχε λοιπόν αυτό με τους φακέλους και ας μην είχε την αναγνώριση . απλά πράγματα ζητά ο κόσμος και ένα σωστό τηλέφωνο. Και 4 megapixel φταναν.

 

Με το gps ξέρει κανείς τι παίζει ή είναι απάτη??? Στο διαφημιστικό λέει για άδεια πλοήγησης 30 ημερών που εμπεριέχεται στην συσκευασία αλλά δεν βρήκα τίποτα, όπως δεν βρήκα και λουράκι.

Στο βιβλιαράκι χρήσεων κάνουν τον Κινέζο και λεν ξεκάθαρα ότι πρέπει να την αγοράσουμε. Μάλιστα εάν χρησιμοποιήσουμε άλλη κάρτα πρέπει να ξανακάνουμε αγορά αλλά διευκρινίζει χωρίς πρόσθετη επιβάρυνση. Αρα λοιπόν δεν είμαστε πουθενά καλυμένοι και δεν θέλω να μου φεύγουν οι μονάδες χωρίς να ξέρω τι γίνεται.

 

Τι να πιστέψουμε για το SAR? και με τι εμπιστοσύνη? Στο προηγούμενο κινητό μου είχε ολόκληρο φυλλάδιο που έγραφε για τους συντελεστές ακτινοβολίας σε 2 σημεία: στο αυτί και στα ρούχα κτλ. Στο παρόν αναφέρει μόνο στην σελ 55 με ψιλά γράμματα το sar 0.41 . Γεγονός πάντως είναι ότι όταν φοράω ακουστικά πονάει το τύμπανο όχι όμως τόσο όσο χωρίς αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το google maps αλλά δε δείχνει ποτέ τη θέση μου, όσο και αν περιμένω :( Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ή τζάμπα ελπίζω; Ένας από τους λόγους που πήρα αυτό το κινητό ήταν ότι είχε gps (για λίγες περιπτώσεις μεν, αλλά!)
Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω θεση χωρίς να κατεβάσω κάτι, ούτε κάποια ρύθμιση

για να βρει το στιγμα σου πρέπει να μην βρίσκεσαι γύρω από ψηλά κτίρια και γενικά όπου περιορίζεται η δυνατότητα λήψης σημάτων ...επίσης να μην είσαι εν κινήσει.

δεν έχω ασχοληθεί όμως και πολύ με το gps. πως παίρνουμε τη δωρεάν άδεια πλοήγησης???

 

ναι, η πρώτη φορά nokia. τα είχα για καλά τηλέφωνα. σήμερα ενώ είχα το hands free sto τηλ ακουγα μόνο από το ηχείο...δεν εκανα κάποια ρύθμιση. μετά εβγαλα το hands free και το ξανάβαλα και λειτούργησε.

αλλά πρίν,,, έκανα 2-3 κλήσεις μου έβγαζε 1 μνμ και έκλεινε :worry: μετα δεν το ξανάκανε.

χθες σε μια εισερχόμενη κλήση την απέρριψε... μου είπαν ότι ακουγόταν μουσική. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Προβληματων συνεχεια

1.Σε ασχετες στιγμες και ενω μιλαω με γεματη μπαταρια το κινητο βγαζει ηχο αδυνατης μπαταριας και κλεινει.Μετα το αναβω και ολα καλα και η μπαταρια γεματη

2. το κινητο δεν μπορει να κανει αναβαθμηση.Μολις το συνδεσω και παει να αρχισει η αναβαθμηση μπαινει σε **Test Mode**και κοβει την συνδεση

Εχει κανεις καμμια καλη ιδεα :):lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την αναβαθμιση πρεπει να ειναι κατι πιο γενικο , καθως διαβαζω σε πολλα fora για το συγκεκριμενο προβλημα. Και εμενα μου κανει το ιδιο ακριβως.

 

Με τη μπαταρια δεν εχω κανενα θεμα .

 

Το βασικο μου προβλημα ειναι πως τα κουμπια της εντασης ισα που ανταποκρινονται . Πρεπει να σπασεις το δαχτυλο σου για να πατηθουν . Επιεικως απαραδεκτο .

Link to comment
Share on other sites

για την δωρεάν φωνητική πλοήγηση μου βγάζει ότι πρέπει πρώτα να γραφτώ σε υπηρεσία πακέτων δεδομένων

 

τιν ακριβώς πρέπει να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα αυτο το κιν τα παει καλα?to gps ειναι εικονικο ε?μονο επι χρεωσεις κανει δουλεια?κριμα....μου αρεσει πολυ σαν κιν κ σαν λεφτα...αλλα το 1 λεντ που εχει ειναι μεγαλο αρνητικο...ρε γμτ:mad:
Link to comment
Share on other sites

Επισης ... με 2 ωρες ομιλια την ημερα με bluetooth , χρειαζομαι φορτιση καθε βραδυ . Eιμαι ο μονος που βλεπω τοσο ασχημα αποτελεσματα ?

 

Το w890i κρατουσε 3 μερες με την ιδια χρηση .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η μπαταρια του. Εμενα, με bluetooth και παρα πολλη ομιλια, και ενεργο και το βραδυ συνεχως, κραταει 4 εικοσιτετραωρα.

Βεβαια, εξαρταται κι απο το αν γιναν σωστα οι πρωτες 5-6 αποφορτισεις και φορτισεις για να μην ξεχνιομαστε...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η μπαταρια του. Εμενα, με bluetooth και παρα πολλη ομιλια, και ενεργο και το βραδυ συνεχως, κραταει 4 εικοσιτετραωρα.

Βεβαια, εξαρταται κι απο το αν γιναν σωστα οι πρωτες 5-6 αποφορτισεις και φορτισεις για να μην ξεχνιομαστε...

Ακομα δεν εφτασα στην 5-6 φορτιση.

Εχω κανει 3 ή 4 .

Και ολες εγιναν μεχρι να σβησει το κινητο .... εαν αυτο εννοεις κανονικα.

Εγω το κλεινω για περιπου 8 ωρες το 24ωρο .

 

Δηλαδη με ποσες ωρες καθημερινης ομλιας σου κραταει 4 24ωρα ???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και ..ωρες καθημερινης ομιλιας επι 4 μερες.. Ωρες στο 4ημερο συνολο, ναι..

Μπαταρια τηλεφωνου εχει. Οχι αυτοκινητου:)

Αν και με 3 - 4 φορτισεις, θα πρεπε να σου εχει στρωσει..

Του εκανες σωστα, πρωτα πληρη αποφορτιση οταν το πηρες, και μετα 8ωρη φορτιση σβηστο?

Link to comment
Share on other sites

ακόμη δεν έχει έρθει σε ασημί - χρώμιο πουθενά; λόγω επιδότησης πέρασα και ρώτησα σήμερα αλλά μου είπαν πως έχουν μόνο τον κωδικό του μαύρου χρώματος. στην τελική ξέρετε αν τα καταστήματα της νόκια έχουν φέρει προσόψεις ούτως ώστε αν το πάρω σε μαύρο να μου το αλλάξουν εξωτερικά μετά;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρε κανείς τις φωνητικές οδηγίες ??? (δωρεάν)

 

ένα ακόμη πρόβλημα : μπαινεις σε μια ομάδα, 'κλικάρεις' μια επαφή και δεν μπορείς να στείλεις από εκει μήνυμα. πρέπει να βρεις την επαφή στην λίστα όλων των ονομάτων και απο κει να πατήσεις επιλογή - sms.

 

επίσης το γνωστό πρόβλημα με την προσθήκη αριθμού σε μια επαφή: θέλω να βάλω 3 αριθμούς με την ένδειξη 'γενικός' . την 3η την βάζει πάντα ανάμεσα από τις άλλες 2

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ειναι αυτο προβλημα της συσκευης φιλε...

Μαλλον, υποθετω, οτι πρωτη φορα πιανεις στα χερια σου nokia συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6700 Illuvial Pink

 

http://www.gsmhelpdesk.nl/img/news/main/20091103.jpg

 

http://www.gsmhelpdesk.nl/img/news/main/20091104.jpg

 

http://www.gsmhelpdesk.nl/read.php?id=4529&ch=1

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone γιατί δεν το φέρνει στην Ελλάδα ?!?!

 

Λοιπόν και εγώ αναρωτιόμουνα.. Γιατί είχα αναβάθμιση στον λογαριασμό μου 120 Ε. Τελικά υπάρχει λύση. Πάς σε ένα κατάστημα που το φέρνει και συγχρόνως συνεργάζεται με την Vodafone και το παίρνεις απο εκεί. Και με την αναβάθμιση κανονικά (η και νέα σύνδεση αν χρειάζεσαι). Εγώ το πήρα απο το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Προβληματων συνεχεια

1.Σε ασχετες στιγμες και ενω μιλαω με γεματη μπαταρια το κινητο βγαζει ηχο αδυνατης μπαταριας και κλεινει.Μετα το αναβω και ολα καλα και η μπαταρια γεματη

2. το κινητο δεν μπορει να κανει αναβαθμηση.Μολις το συνδεσω και παει να αρχισει η αναβαθμηση μπαινει σε **Test Mode**και κοβει την συνδεση

Εχει κανεις καμμια καλη ιδεα :):lol:

 

Τελικα το πηγα στη νοκια πριν μια βδομαδα και το αναβαθμησαν εδω και 6 μερες ολα ΟΚ

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλημερα πηρα το 6700 matt steel απο μαγαζι με ελληνικα κανονικα αλλα εχει την 7.60 μεσα και προσπαθω να βαλω την 7.90 αλλα μου βγαζει οτι εχω την τελευταια τι εγινε εξαφανιστηκε................................................Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

και τι εγινε..?:)

Μια χαρα ειναι αυτο το λογισμικο. Μηδεν προβληματα και bugs 4 μηνες που το'χω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω για τη γυναίκα μου το 6700 σε ασημί από το e-click...

 

Στο site το matt steel είναι η ασημί έκδοση??? Μην κάνω κανένα λάθος στην παραγγελία.... ΤΟ περίεργο είναι ότι στα άλλα χρώματα είναι πιο ακριβό... παράξενο μιας και το ασημένιο είναι μακράν το ομορφότερο αλλά και δυσεύρετο παράλληλα...

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το ''Classic chrome'' ειναι το ασημενιο που θελεις. Το εχω, και αυτο γραφει στη δικη μου συσκευασια.

Γι'αυτο και ειναι πιο ακριβο. Οντως το καλυτερο:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...