Jump to content

Πρόταση: Διαίρεση του Computing


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i ( 2 Φεβ. 2004 , 12:03)

 

Τόσο κακό είναι να δικαιολογήσουν οι moderators μια απόφαση τους;

 

Δέχομαι ότι αυτοί αποφασίζουν και δεν κρίνω την απόφαση αλλά το γιατί δε δόθηκε καμία αιτιολόγηση ή το σκεπτικό της απόφασης.

 

Τέτοιες πρακτικές δημιουργούν δυσάρεστες εντυπώσεις για το φόρουμ και πιστεύω όχι μόνο σε μένα... :worry:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=17351

 

Επέισης το να κλειδώνεται το θέμα για να μη ρωτήσουμε δε νομίζω ότι είναι και η πιο δημοκρατική πρακτική :mad:

 

 

:D Στα 18 σου έχεις πολύ ανέπτυγμένο πάντως το αίσθημα του δικαίου...

 

Εύγε... :)

 

Δε θα σε σχολιάσω φίλε Sl45i... Συνεχίζω να εμμένω στην απάντησή μου. Ο λόγος που κλειδώνουν τα threads είναι για να δείχνουν πότε κάτι έχει εξαντληθεί, πότε έχει λάβει τέλος, πότε έχει βγει μια κάποια απόφαση.

 

Όλα τα παραπάνω έγιναν στο συγκεκριμένο θέμα... :) Άλλωστε ήμουν σαφέστατος πιστεύω, και μόνο εσύ, γνωστός για την ευαισθησία σου σε τέτοια θέματα... άνοιξες νέο thread για να διαμαρτυρηθείς ενώ θα μπορούσες να παραπονεθείς για εμένα με PM, στον ανώτερό μου που είναι οι 3 Co Admins και ο Admin του Myphone.

 

Τέσπα, το σχόλιό μου:

Δεν υπαρχει λόγος αυτή τη στιγμή να το συζητούμε το θέμα, μιας και βγήκε αποφαση. Στο μέλλον ανάλογα με το πως πάει το forum, θα το ξαναδούμε :)

 

...δεν σε κάλυψε... Λυπάμαι. :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πώς το κλείδωμα χωρίς λόγο κάποιες φορές είναι φυσικό να έχει τελειώσει η συζήτηση(π.χ στο buy and sell αν πουληθεί κάτι όλα οκ)αλλά ευτυχώς ελάχιστες φορές και δεν υπάρχει παράβαση η κάτι κλειδώνωνται χωρίς αιτιολόγηση :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 2 Φεβ. 2004 , 14:38)

 

:D Στα 18 σου έχεις πολύ ανέπτυγμένο πάντως το αίσθημα του δικαίου...

 

Εύγε... :)

 

 

Ευχαριστώ, θέλω να σας πω ειλικρινά ότι όλα αυτά τα κάνω τελείως καλοπροαίρετα χωρίς την παραμικρή πρόθεση να θήξω ή να αμφισβητήσω κανέναν σας ;) Προσπαθώ από την πλευρά μου να βελτιώσω το ήδη πολύ καλό φόρουμ.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 2 Φεβ. 2004 , 14:38)

 

Άλλωστε ήμουν σαφέστατος πιστεύω, και μόνο εσύ, γνωστός για την ευαισθησία σου σε τέτοια θέματα... άνοιξες νέο thread για να διαμαρτυρηθείς ενώ θα μπορούσες να παραπονεθείς για εμένα με PM, στον ανώτερό μου που είναι οι 3 Co Admins και ο Admin του Myphone.

 

 

Χάιρομαι πολύ που με παρακολουθείς, αυτό δείχνει ότι δε περνά απαρατήρητη η παρουσία μου στο φόρουμ :) :happy:

 

Εντελώς φιλικά, Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet ( 2 Φεβ. 2004 , 13:26)

 

Αφού βολεύεσαι, γιατί το έθεσες σαν θέμα τότε στο άλλο thread? :D :whistle:

 

Κάθησα προχθές και έψαχνα ένα post που είχα κάνει στο Computing.

 

Θυμώμουν το topic, και πήρα μία μία τις σελίδες. Ε! δεν το βρήκα ποτέ.

 

Και μη μου πείτε για search. Γιατί θα σας δώσω παραπομπή, σε δικό μου post, στα bug reports. ;)

 

Θες να γίνεις πιο σαφής για το πρόβλημα της αναζήτησης γιατί εγώ πλέον καταφεύγω πολύ συχνά εκει χωρίς προβλήματα και το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω αναζητήσεις πιο συχνά από 30 δευτερόλεπτα!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον kostas@sl45i

 

To computing πρέπει να διαιρεθεί, τουλάχιστον σε software και hardware subforums, κατ'εμε. Είναι too much όλο σε ένα...

 

[Ο μύθος με τον δρομέα δεν ήτανε τότε που είχανε κάνει μπο%$@#λο την πρώτη σελίδα του myphone (ή unwired ήτανε τότε) με μια ανακοίνωση για το φλατgprs της τελεστετ.....και όταν τους κράζαμε με έναν άλλο user μας σβήνανε τα posts.....

 

Ευτυχώς το άλλο πρωί τα σουλούπωσε ο MsK...]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic ( 2 Φεβ. 2004 , 20:22)

 

Θες να γίνεις πιο σαφής για το πρόβλημα της αναζήτησης γιατί εγώ πλέον καταφεύγω πολύ συχνά εκει χωρίς προβλήματα και το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω αναζητήσεις πιο συχνά από 30 δευτερόλεπτα!

 

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ: Όταν κάνεις το search, θέματα τα οποία είναι παλιά (δεν ξέρω - δεν έχω καταλάβει πόσο παλιά) δεν εμφανίζονται...κι ας υπάρχουν.

 

ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ: Έκανα αναζήτηση για ένα θέμα το οποίο ήμουν σίγουρος ότι υπήρχε. Χρησιμοποίησα 2-3 λέξεις που θυμώμουν ότι είχα γράψει εγώ ο ίδιος.

 

Αναγκάστηκα και έψαξα manualy για να το βρω. Άλλα posts τα οποία ήταν νεώτερα από το post που έψαχνα... τα βρήκε κανονικά.

 

Το επεσήμανα κάποια στιγμή στο bug reports... αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε απαντήσει ο MsK :o

 

Kατανοητό τώρα? :D

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 2 Φεβ. 2004 , 20:30)

 

Kai emena oti thelei toulahiston 4 haraktires..!

 

Αυτό θα μειωθεί στους 3 χαρακτήρες σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic ( 2 Φεβ. 2004 , 12:46)

tip: Η πολύ τάξη δεν κάνει καλό, έχω δει ότι κάθομαι και τακτοποιώ τα αρχεία μου σε φακέλους και τελικά κάνω πιο πολύ ώρα να τα βρω από όταν τα είχα χύμα...

 

Σιγουρα ομως τα mp3 σου τα εχεις σε Ελληνικα-αγγλικα.Καπως ετσι ειναι και το hardware-software. ;)
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet ( 2 Φεβ. 2004 , 21:13)

 

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ: Όταν κάνεις το search, θέματα τα οποία είναι παλιά (δεν ξέρω - δεν έχω καταλάβει πόσο παλιά) δεν εμφανίζονται...κι ας υπάρχουν.

 

ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ: Έκανα αναζήτηση για ένα θέμα το οποίο ήμουν σίγουρος ότι υπήρχε. Χρησιμοποίησα 2-3 λέξεις που θυμώμουν ότι είχα γράψει εγώ ο ίδιος.

 

Αναγκάστηκα και έψαξα manualy για να το βρω. Άλλα posts τα οποία ήταν νεώτερα από το post που έψαχνα... τα βρήκε κανονικά.

 

Το επεσήμανα κάποια στιγμή στο bug reports... αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε απαντήσει ο MsK :o

 

Kατανοητό τώρα? :D

 

όντως έχει αναφερθεί και νομίζω ότι ο MsK δεν έχει απαντήσει, ελπίζω να είναι κάποια ρύθμιση.

 

Σιγουρα ομως τα mp3 σου τα εχεις σε Ελληνικα-αγγλικα.Καπως ετσι ειναι και το hardware-software.

όχι το ελληνικά - αγγλικά είναι πολύ γενικός διαχωρισμός κάτι σαν το playground και τα υπόλοιπα (το computing ανήκει στο myplayground) ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

όχι το ελληνικά - αγγλικά είναι πολύ γενικός διαχωρισμός κάτι σαν το playground και τα υπόλοιπα (το computing ανήκει στο myplayground)

 

Opos kai na to dei kaneis mia taksinomisi kat' afton ton tropo kalo tha kanei,giati pleon to computing afksanetai me gorgous rithmous.Kathe 2-3 meres megalonei mia selida!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε λοιπόν... εδώ και με τα 2 θέματα (δικαιολόγηση και διαίρεση του computing) ενωμένα και ξεκλείδωτα. Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή. Ανοίγει το θέμα ο Trobocop και προτείνει κάτι το οποίο αρχικά δείχνει λειτουργικό, έξυπνο και πρακτικό, ενώ παράλληλα είναι εύκολα υλοποιήσιμο. Για την ακρίβεια απαιτούνται μόλις 3 κλικ για να γίνει κάτι τέτοιο και σίγουρα δεν θα δυσκολέψει κανένα από εμάς. Ούτε εμένα σαν admin, που απλά θα γράψω μια σύντομη περιγραφή, ούτε όμως και τους moderators και co-mods που ασχολούνται με το θέμα, αφού απλά ουσιαστικά θα διαιρεθούν οι αρμοδιότητές τους.

 

Στο παρελθόν άλλωστε, υπήρχε ο διαχωρισμός του Computing σε 2 κατηγορίες. Η μια αφορούσε το Software και η άλλη το Hardware. Προσοχή, δεν μιλάμε για υπό-φόρουμ, αλλά για 2 ξεχωριστά "πατρικά" forum.

 

Αυτό εξυπηρετούσε αρκετά τους πάντες, αφού στο Computing, μπορούσαν να γραφτούν πράγματα για laptops, notebooks (φορητούς υπολογιστές) αλλά και desktop υπολογιστές και ότι σχετική απορία υπάρχει γι αυτά - κάτι που τωρα δεν γίνεται.

 

Από την άλλη το Software περιείχε προγράμματα, προγράμματα, προγράμματα, καθώς και οτιδήποτε σχετίζονταν με το Internet (αν και δεν έχει άμεση σχέση... μου θυμίζει το ανέκδοτο, ότι κατέβασα την έκδοση του Internet v1.1, θες το patch?).

 

Αρχικά λοιπόν, όταν είδα το post του Trobocop συμφώνησα με την ιδέα και δεν σας κρύβω ότι ήμουν έτοιμος να την υλοποιήσω.

 

Ωστόσο άλλαξα άμεσα γνώμη όταν συνηδητοποίησα ότι κάτι τέτοιο δεν έχει καμία πρακτική αξία. Συμφώνησαν φυσικά και όλα τα παιδιά, περισσότερο από όλους ο elektrik-eye, που είναι ο αρμόδιος moderator.

 

Και αιτιολογώ:

 

Πάμε στην πρώτη σελίδα του Computing:

 

Βλέπουμε τα θέματα:

 

Επισημασμένα

 

S: Επισημασμένο: Linux: the power of a penguin

S: Επισημασμένο: Kazaa και άλλα προγράμματα file sharing

S: Επισημασμένο: Ιοί , αντιβιοτικά , Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes

S: Επισημασμένο: Μικρά και χρήσιμα (freeware) προγραμματάκια (Win)

S: Επισημασμένο: Θέματα Ασφαλείας Windows - Alerts/Fixes/SPs

 

Μη επισημασμένα:

 

S: Decoder για Filmnet σε PC

S: Προγραμμα που να διαβάζει img αρχεια

H: ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ LAN MONOΣ???

S: Αναπαραγωγη VOB απο το σκληρο..!

S: Full screen DVD 4:3. Ginetai???

S: Ποιον web baesed e-mail provider;

S: Guardian Knot.New version!!

S: Need For Speed Underground

H/S: Karta TV vs TV...?!

S: Εκκίνηση λειτουργικού από εξωτερικό σκληρό

H/S: PC benchmarking...!

S: MOV --> MPEG! How?

H: {Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές. Άπαντα}

H: ACER FERRARI?

S: ποίο θεωρείτε καλύτερο anti-virus?

S: Προς linuxάδες

H/S: Σύνδεση PC με LAPTOP

S: Pc magazine

S: SOS παιδιά μια μικρή βοήθεια

S: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ WINDOWS

H/S: Επειγον!θυρα modem!

H: Δημοσκόπηση: Amiga 500 Vs Atari ST

S: programmata antigrafhs dvd-r

S: SCO site is down (MyDoom DOS)

 

 

Συνοψίζοντας: 20 θέματα Software, 4 θέματα Hardware, 4 θέματα που αφορούν και το software και το hardware των υπολογιστών. Φυσικά, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στις υπόλοιπες σελίδες - τουλάχιστον μέχρι την 5 που είχα την υπομονή να φτάσω και να διαβάσω.

 

Συμπέρασμα: O διαχωρισμός software / hardware ακόμη και αν είναι εύκολα υλοποιήσιμος δεν έχει καμία ουσιαστική σημασία, αφού αφενός

 

1) υπάρχουν θέματα που αφορούν και τις 2 ενότητες - γεγονός το οποίο θα μπερδέψει αρκετούς - μεταξύ των οποίων και εγώ.

 

2) υπάρχουν ελάχιστα θέματα που σχετίζονται αποκλειστικά με το hardware, άρα δεν υπάρχει καμία πρακτική αξία στο διαχωρισμό των θεμάτων αυτών σε αυτές τις κατηγορίες.

 

3) η διαίρεση των forums ίσως μας οδηγήσει σε υποδιαίρεση. εφόσον το software καταλαμβάνει το μεγαλύτερο κομμάτι του computing, μήπως το software διασπαστεί στη συνέχεια σε windows, linux, games και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ;

 

Αυτοί ήταν οι λόγοι που με οδήγησαν στο να εκφράσω την άποψή μου με τα υπόλοιπα παιδιά και τελικά, καταλήξαμε όλοι στο ότι αφενός, δεν είναι πρακτικός ο διαχωρισμός τους - τουλάχιστον για την ώρα και τουλάχιστον σε αυτές τις ενότητες.

 

Επειδή σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να ανάγω το computing σε forum με 10 ενότητες - υπάρχουν πολλά forums τα οποία ασχολούνται αποκλειστικά με το κομμάτι του computing - αν γινόνταν διαχωρισμός θα έπρεπε να συντρέχουν 2 ή και περισσότεροι σημαντικοί λόγοι.

 

1) Σημαντικός λόγος #1: Αρκετά αυξημένη κίνηση - Κάτι που ισχύει στην ενότητα του Computing. ( ΝΑΙ )

 

2) Σημαντικός λόγος #2: Πολυπλοκότητα θεμάτων, σαφείς διαχωρισμοί τομέων χωρίς ωστόσο να υπάξει κίνδυνος περαιτέρως διάσπασής τους ( ΟΧΙ )

 

3) Σημαντικός λόγος #3: Το κύριο αντικείμενο του site είναι τα κινητά και οι τηλεπικοινωνίες. Το forum για το οποίο συζητάμε έχει σχέση με τις τηλεπικοιωνιές ; ( ΟΧΙ άμεση)

 

 

Μετά από όλα αυτά που έγιναν και συζητήθηκαν ήδη διεξοδικά με αποτέλεσμα να χάσουμε όλοι εμείς από 4 ώρες από τη ζωή μας για να βρούμε πιθανές λύσεις - καταλήξαμε στο συμπέρασμα να το αφήσουμε όπως έχει. Συμπλήρωσε ο Mythozz ότι "Στο μέλλον ανάλογα με το πως πάει το forum, θα το ξαναδούμε". Αυτά λοιπόν ισχύουν όσον αφορά το Computing.

 

Μετά από όλα αυτά δεν ξέρω αν θα πρέπει να κάνω υπο-φόρουμ Digital Entertainment για θέματα που σχετίζονται με παιχνίδια, διαδυκτιακά και μη, αφού βρήκα περισσότερα θέματα για Games από ότι για Hardware - τόσο στο computing όσο και στο Chat & Fun :)

 

 

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί έπρεπε να γίνει τόσο μεγάλη φασαρία επειδή αντί να γράψω όσα έγραψα, σας ενημέρωσαν οι moderators για ένα θέμα, γρήγορα περιληπτικά και πανέμορφα. Αυτό που επίσης δεν μπορώ να καταλάβω είναι που κολλάνε σε όλα αυτά τα σχόλια του alfa 156 για τον mythozz - νομίζω ότι και τα 2 παιδιά τότε ζήτησαν συγνώμη, εδώ στο myPhone.gr - , αλλά και η αντίδραση του kostas@sl45i στο κλείδωμα του θέματος - αφού - ξέρει - κάποιοι άλλοι ίσως δεν το γνωρίζουν - ότι αρκεί να μου στείλει ένα PM για να πάρει όποιες πληροφορίες θέλει ή ακόμη και να συζητήσω κάτι μαζί του ώστε να διορθωθούν τα όσα προβλήματα υπήρξαν παρουσιάστηκαν. Αυτά τα μηνύματα, πειράζει που τα θεωρώ off topic και ίσως τελικά να τα αποσπάσω από το thread της διαίρεσης ώστε να τα μεταφέρω στο Recycle Bin ή θα καταλήξουμε στο να ανοίξει ένα ακόμη θέμα που θα λέει γιατί αφαιρέθηκαν τα μηνύματα ? :lol: ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!

 

Δεν είμαστε μπαμπούλες και ούτε διαβάζουμε το Mein Kampf πριν απαντήσουμε σε κάθε σας μήνυμα. Απλά, αφενός κάντε υπομονή και αφετέρου δείξτε (λίγο) κατανόηση! Αυτήν τη στιγμή έχουν μείνει 5 νέα σε standby και δεν είμαι στα γενέθλια ενός φίλου για να σας απαντήσω :) Δέχομαι προκαταβολικά τις συγνώμες :lol: και σας εύχομαι καλή συνέχεια.

 

Αν έχετε κάποια εναλλακτική πρόταση ή σκέψη, πολύ ευχαρίστως να την εκφράσετε. Αν συνεχίσετε τα κατηγορώ, ναι λυπάμαι θα το κλειδώσω και πάλι αυτό το θέμα -το οποίο το άνοιξα όχι επειδή υπάρχει λόγος αλλά προτίστως για να απαντήσω μια και καλή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 2 Φεβ. 2004 , 22:08)

 

Δεν είμαστε μπαμπούλες και ούτε διαβάζουμε το Mein Kampf πριν απαντήσουμε σε κάθε σας μήνυμα. Απλά, αφενός κάντε υπομονή και αφετέρου δείξτε (λίγο) κατανόηση! Αυτήν τη στιγμή έχουν μείνει 5 νέα σε standby και δεν είμαι στα γενέθλια ενός φίλου για να σας απαντήσω :) Δέχομαι προκαταβολικά τις συγνώμες :lol: και σας εύχομαι καλή συνέχεια.

 

Αν έχετε κάποια εναλλακτική πρόταση ή σκέψη, πολύ ευχαρίστως να την εκφράσετε. Αν συνεχίσετε τα κατηγορώ, ναι λυπάμαι θα το κλειδώσω και πάλι αυτό το θέμα -το οποίο το άνοιξα όχι επειδή υπάρχει λόγος αλλά προτίστως για να απαντήσω μια και καλή...

 

 

[OFFTOPIC]

 

μου θυμίζει μια δήλωση του Μπερλουσκόνη που είχε κάνει όταν τον πίεζαν οι Ιταλοί δεν θυμάμαι σε πιο θέμα και τους απάντησε «ξέρεται κάτι είστε αχάριστοι, έχω 2 βίλες 1 εξοχικό 3 πισίνες 1 κότερο και 1 ιδιωτικό αεροπλάνο και δεν χαίρομαι τίποτα απ όλα αυτά για εσάς»

 

[/OFFTOPIC]

 

χωρίς κακία ετσι, να γελάμε που και που

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ αυτήν την ιδέα την είχα καλοσκεφτεί πολύ παλιά και τώρα μου δώσατε αφορμή να σας πω την γνώμη μου:

 

Το φόρουμ team 29 έχει την τέλια οργάνωση π.χ.: μπαίνει ένας απλός άνθρωπος ούτε μέλος ούτε τίποτα, έχει ένα πρόβλημα, δεν θα του πάρει πολλή ώρα να βρει θέμα λόγο της οργάνωσης. Εδώ (το αγαπημένο μου φόρουμ για πολλούς λόγους) όμως θα πρέπει να ξεσκιστεί στο ψάξιμο αλλά θα βρει την απάντηση και καλά μάλιστα Επειδή έχουμε 100ντάδες χρήστης που όλοι μαζί ξέρουμε τα πάντα σπάνια να βρεις θέμα αναπάντητο. :(

 

Ξέρω πως εμείς οι χρήστες θα κουραστούμε λίγο με 2 κατηγορίες αλλά από την άλλη εγώ δεν ξέρω πολλά από hardware αλλά αρκετά από software :rolleyes: γιατί λοιπόν να παιδεύομαι με όλα τα θέματα που κατά 90% δεν ξέρω να απαντώ και ίσως και να μην με ενδιαφέρουν. :cool:

 

Αφού λοιπόν αγαπητέ MsK λες ότι δεν είναι κόπος τι θα έλεγες να κάνουμε μια δημοσκόπηση να δούμε τι θέλουν οι πολλοί .Στο κάτω κάτω δημοκρατία δεν έχουμε; :whistle:

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dread (13 Φεβ. 2004 , 19:14)

 

Εγώ αυτήν την ιδέα την είχα καλοσκεφτεί πολύ παλιά και τώρα μου δώσατε αφορμή να σας πω την γνώμη μου:

 

Το φόρουμ team 29 έχει την τέλια οργάνωση π.χ.: μπαίνει ένας απλός άνθρωπος ούτε μέλος ούτε τίποτα, έχει ένα πρόβλημα, δεν θα του πάρει πολλή ώρα να βρει θέμα λόγο της οργάνωσης. Εδώ (το αγαπημένο μου φόρουμ για πολλούς λόγους) όμως θα πρέπει να ξεσκιστεί στο ψάξιμο αλλά θα βρει την απάντηση και καλά μάλιστα Επειδή έχουμε 100ντάδες χρήστης που όλοι μαζί ξέρουμε τα πάντα σπάνια να βρεις θέμα αναπάντητο. :(

 

Ξέρω πως εμείς οι χρήστες θα κουραστούμε λίγο με 2 κατηγορίες αλλά από την άλλη εγώ δεν ξέρω πολλά από hardware αλλά αρκετά από software :rolleyes: γιατί λοιπόν να παιδεύομαι με όλα τα θέματα που κατά 90% δεν ξέρω να απαντώ και ίσως και να μην με ενδιαφέρουν. :cool:

 

Αφού λοιπόν αγαπητέ MsK λες ότι δεν είναι κόπος τι θα έλεγες να κάνουμε μια δημοσκόπηση να δούμε τι θέλουν οι πολλοί .Στο κάτω κάτω δημοκρατία δεν έχουμε; :whistle:

 

 

Διαφωνείς λοιπόν με αυτά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=229295#post229295

 

Η κατάσταση καλώς ή κακώς δεν έχει αλλάξει μετά από τόσες εβδομάδες. Η αναλογία είναι ένα προς 10. ένα hardware, 10 software. Μήπως θες να προτείνεις κάποιον άλλο διαχωρισμό, όπως έγραψα προηγουμένως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως MsK τελικά να έχεις δίκιο .Αν κάναμε άλλου είδους διαχωρισμού θα γινόταν ή μπουλούκι :confused: (π.χ. σκληρός κουτί το ένα το άλλο…)η διακρίσεις (π.χ. ειδικοί άσχετοι κτλ.) :wacko:

 

Προς το παρόν λέω να το αφήσετε όπως έχει ,αλλά όλο και κάποια ιδέα θα εμφανιστεί . Μιας που αναφέρθηκε ο αριθμός σελίδων θα ήθελα να προτείνω να γίνετε κάτι με τα κλειδωμένα αφού έχει αρχίσει και γίνετε αηδιαστικό κάποιες φορές να γεμίζουμε κλειδωμένα χωρίς λόγο όταν π.χ. όταν φτάνει ένα κλειδωμένο στην 2η σελίδα διαγράψτε το βρε παιδί μου :happy:

 

Πάντα φιλικά dread

:)

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...