Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι είναι αξεσουάρ και συγγνώμη που το γράφω εδώ αλλά μάλλον αφορά όλους όσους έχουν 5800 καθώς είναι.. μάπα το καρπούζι (η καρτούλα)

 

Πια κάρτα είναι η καλύτερη σε λογικές τιμές?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι περισσοτεροι εχουμε sandisk και ειμαστε απολυτος ευχαριστημενοι..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολύ έχουν αυτή. Εγώ στο δικό μου έχω την απλή 8άρα που έχει βγει εδώ και 2 χρόνια. Δεν έχει πάθει τίποτα, της έχω κάνει όλα κ όλα 3-4 φορμάτ κ έχει περάσει από 3 κινητά. Αν θες ρίξε μια ματιά και στην 16αρα της sandisk.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που σου έδωσα στο link είναι η Sandisk 8GB Mobile Ultra MicroSD High Capacity. Όταν λέω απλή δεν εννοώ της nokia, αλλά εννοώ ότι η δικιά μου δεν είναι η mobile ultra αλλά το παλιότερο μοντέλο που υπήρχε πιο πριν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τις τιμες των sandisk στα 8 και 16 γκιγκα απο καποιο καταστημα στην ελλαδα???γιατι δεν μπορω να παραγγειλω μεσω ιντερνετ...ευχαριστω προκαταβολικα...δυστυχως δεν υπαρχει χρονος για αναζητησεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τις τιμες των sandisk στα 8 και 16 γκιγκα απο καποιο καταστημα στην ελλαδα???γιατι δεν μπορω να παραγγειλω μεσω ιντερνετ...ευχαριστω προκαταβολικα...δυστυχως δεν υπαρχει χρονος για αναζητησεις...

 

Καλως ορισες ! :)

 

http://www.katerelos.gr/index.php?cPath=42_210&osCsid=0c37137cba48775c27b3708ad116c4f7

 

Δες τον τροπο αποστολης & παραγγελιων

http://www.katerelos.gr/apostoles.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες ! :)

 

http://www.katerelos.gr/index.php?cPath=42_210&osCsid=0c37137cba48775c27b3708ad116c4f7

 

Δες τον τροπο αποστολης & παραγγελιων

http://www.katerelos.gr/apostoles.php

 

καλως σασ βρηκα!!σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....αν και βρηκα την 8αρα με 15 ευρω στη γερμανια...πολυ τσιμπιμενες ελλαδα οι τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναν φορτιστή αυτοκινήτου Νόκια. Ο αναπτήρας δουλεύει, ο φορτιστής δε δουλέυει, έχει ξανασυναντήσει κανείς τέτοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις οταν αλλαζει και η προσοψη αλλαζει και η ζελατινα που εχει η οθονη πανω;γιατι εφαγε μια τουμπα και εκανε σημαδακι στην οθονη...ααα και κατι αλλο η σχισμη φτιαχνει με αλλαγη προσοψης;γιατι κατι τετοιο διαβασα:O..Ευχαριστωωω!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις οταν αλλαζει και η προσοψη αλλαζει και η ζελατινα που εχει η οθονη πανω;γιατι εφαγε μια τουμπα και εκανε σημαδακι στην οθονη...ααα και κατι αλλο η σχισμη φτιαχνει με αλλαγη προσοψης;γιατι κατι τετοιο διαβασα:O..Ευχαριστωωω!!

Το touch panel, η ζελατίνα που λες εσύ, είναι μόνο του και αλλάζει ξεχωριστά (κοστίζει 50-55€). Δεν χρειάζεται να αλλάξεις πλαστικά, ούτε έχει πρόσοψη το 5800. Εγώ που άλλαξα όλα τα πλαστικά (το γύρω-γύρω από το touch panel και το πλαστικό που έχει την λωρίδα) δεν έχω πια σχισμή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το touch panel, η ζελατίνα που λες εσύ, είναι μόνο του και αλλάζει ξεχωριστά (κοστίζει 50-55€). Δεν χρειάζεται να αλλάξεις πλαστικά, ούτε έχει πρόσοψη το 5800. Εγώ που άλλαξα όλα τα πλαστικά (το γύρω-γύρω από το touch panel και το πλαστικό που έχει την λωρίδα) δεν έχω πια σχισμή.

Και πόσο κόστισε όλη η αλλαγή;; δηλαδή άλλαξες τα πάντα μπρος πίσω σωστά;; καθόλου σχισμή πλέον;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο κόστισε όλη η αλλαγή;; δηλαδή άλλαξες τα πάντα μπρος πίσω σωστά;; καθόλου σχισμή πλέον;;

Όπως αναφέρω σε αυτό το ποστ μου, άλλαξα τα πάντα στο 5800. Έβαλα μαύρα πλαστικά (και τα 3 κομμάτια, πίσω καπάκι, το μεσαίο πλαστικό με την χρωματιστή λωρίδα και το κομμάτι το οποίο είναι γύρω-γύρω από το πλαστικό της οθόνης). Όλα μαζί κόστισαν 85€ (35€ τα πλαστικά + 50€ το touch panel). Δεν υπάρχει καμία σχισμή, κανένα τρίξιμο απολύτως τίποτα. Το μόνο που λείπει είναι να παραγγείλω από e-shop μια μαύρη γραφίδα, το οποίο δεν είναι κ πολύ σημαντικό βέβαια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος φορτιστης που να φορτιζει την μπαταρια (σκετη) του 5800 χωρις το κινητο,κατι που ειχε το 8800 αν δεν κανω λαθος.Δεν θελω να αγορασω απο το ιντερνετ(ebay).
Link to comment
Share on other sites

Το touch panel, η ζελατίνα που λες εσύ, είναι μόνο του και αλλάζει ξεχωριστά (κοστίζει 50-55€). Δεν χρειάζεται να αλλάξεις πλαστικά, ούτε έχει πρόσοψη το 5800. Εγώ που άλλαξα όλα τα πλαστικά (το γύρω-γύρω από το touch panel και το πλαστικό που έχει την λωρίδα) δεν έχω πια σχισμή.

 

Ουπς!!Ακριβο ρε γ@μωτ0 καλυτερα να την ετρωγε η προσοψη παρα το touch panel..Τι να πεις...Ευχάριστο με την σχισμη..Δηλαδη απο οσο εχω δει η προσοψη γυρω στα 35-40 αρα συνολο και για τον φιλο που ρωταει κανενα 90αρι:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!Ακριβο ρε γ@μωτ0 καλυτερα να την ετρωγε η προσοψη παρα το touch panel..Τι να πεις...Ευχάριστο με την σχισμη..Δηλαδη απο οσο εχω δει η προσοψη γυρω στα 35-40 αρα συνολο και για τον φιλο που ρωταει κανενα 90αρι:blink::blink:

Αν πας στο nokia store της Λ. Κατεχάκη τότε το πολύ να σου πάει 90€. 35€ τα πλαστικά και 50 με 55€ το touch panel.

 

EDIT: Πάντως να ξέρετε ότι το touch panel δεν υπάρχει σε όλα τα nokia store. Πριν το βρω στο συγκεκριμένο κατάστημα είχα ρωτήσει σε άλλα 3 και κανένα δεν το είχε. Αν δεν το βρείτε πουθενά θα πρέπει να πάρετε στα κεντρικά της Alpha Copy να σας πουν ότι έχουν και μετά να το πείτε στο κατάστημα ώστε να το παραγγείλει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας καμμια θηκη σιλικονης?αν υπαρχει και η original ακομα καλυτερα!

 

προχθες πήρα μία απο το κορωπί (nokia shop) και θα έλεγα ότι χτυπάω το κεφάλι μου που δεν την είχα βρει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας καμμια θηκη σιλικονης?αν υπαρχει και η original ακομα καλυτερα!

Εγώ εκτός της θήκης που είχε το πακέτο μέσα, αγόρασα και αυτή. Είναι πολύ καλή και δεν κάνει το κινητό πατάτα. Αν θες την αυθεντική που είχε μέσα το κουτί θα πρέπει να ψάξεις στα nokia stores.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός της θήκης που είχε το πακέτο μέσα, αγόρασα και αυτή. Είναι πολύ καλή και δεν κάνει το κινητό πατάτα. Αν θες την αυθεντική που είχε μέσα το κουτί θα πρέπει να ψάξεις στα nokia stores.

 

Ειναι τοσο "σφιχτα" στο κινητο οσο φαινετε;και επισης με το κουμπι της καμερας κανενα προβλημα ε;ειναι στο σωστο υψος;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο "σφιχτα" στο κινητο οσο φαινετε;και επισης με το κουμπι της καμερας κανενα προβλημα ε;ειναι στο σωστο υψος;

Όλα είναι στην σωστή θέση, δεν υπάρχει το παραμικρό λάθος στην θήκη. Πήγαινε λίγες σελίδες πίσω, έχω ανεβάσει φωτογραφίες του κινητού με την θήκη. Είναι όσο σφιχτή πρέπει, βγαίνει κ μπαίνει εύκολα χωρίς να υπάρχει φόβος ότι θα κοπεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι στην σωστή θέση, δεν υπάρχει το παραμικρό λάθος στην θήκη. Πήγαινε λίγες σελίδες πίσω, έχω ανεβάσει φωτογραφίες του κινητού με την θήκη. Είναι όσο σφιχτή πρέπει, βγαίνει κ μπαίνει εύκολα χωρίς να υπάρχει φόβος ότι θα κοπεί.

 

 

Μολις τις ειδα!Πολυ ωραια φαινετε!Κατι τελευταιο με Paypal ε;Α!και ποσες μερες εκαναν να στην φερουν;

Link to comment
Share on other sites

Μολις τις ειδα!Πολυ ωραια φαινετε!Κατι τελευταιο με Paypal ε;Α!και ποσες μερες εκαναν να στην φερουν;

Ναι με paypal. Έκανε 10 μέρες περίπου για να έρθει. Έρχεται με το ταχυδρομείο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι με paypal. Έκανε 10 μέρες περίπου για να έρθει. Έρχεται με το ταχυδρομείο.

 

Ωραια ευχαριστω πολυ!Θα την παραγειλω και εγω :):D

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τον DC-9 ξερουμε κανενα αλλο φορτιστη συμβατο με το 5800.

Ειχα παρει ενα απο e-bay αλλα δεν εκανε για το κινητο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...