Jump to content

Microsoft και... FYROM


SNikolaidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SNikolaidis (30 Ιαν. 2004 , 13:14)

 

Γιατί κολλήσατε όλοι σας στο θέμα της Μακεδονίας; :confused:

 

Δηλαδή, το ότι δεν υπάρχει η Ελλάδα, και μάλιστα εν όψει των ολυμπιακών αγώνων που θα γίνουν το καλοκαίρι στην Αθήνα, αυτό δεν σας ενοχλεί καθόλου; Εμένα προσωπικά, πιο πολύ μ'ενοχλεί αυτό παρά το θέμα της Μακεδονίας (όχι ότι δεν με ενοχλεί, απλά, μάλλον θα μάθω να ζω μ'αυτό...)

 

Μάλιστα, αν υπήρχε η Ελλάδα/Αθήνα και μάλιστα αναλυτικά (και το διαφήμιζαν κι όλας) με την αιτιολογία των αγώνων, πιστεύω ότι θα αύξανε τις πωλήσεις της...

 

 

Aπλά υπάρχει τέτοιο μίσος προς κάθε τι ελληνικό στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού που έχω πάψει να ασχολούμαι πλέον.

Δε θα δω όμως το καλοκαίρι ένα συγχωριανό μου που δουλεύει στα κεντρικά της Microsoft στο Σιάτλ; Θα του τα χώσω κανονικότατα του (bip) που χαραμίζει το IQ του (μιλάμε για πολύ μυαλό όμως) στη Μικρομαλακή!!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (30 Ιαν. 2004 , 13:39)

 

πριν κανα 2 χρονια ειχε εκδοθει παρομοιος χαρτης που εδειχνε την θεσσαλονικη ως κομματι των Σκοπιων,την μιση Ηπειρο ως κομματι της Αλβανιας...

και φυσικα τις νησους ανατολικου Αιγαιου ως Τουρκικες...

Τι να καθησουμε να συζητησουμε...

 

 

Aπό τη Microsoft; Πρώτη φορά το ακούω. Για πες κι άλλα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι απο microsoft,αλλα απο το state department...

στο κατω κατω οτι δινει η υπηρεσια χαρτογραφησης στρατου των Ηπα βαζει η Microsoft στα λογισμικα της απ'οσο ξερω!

που να τους πιασει Ηπατιτιδα :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

makedonia:

i perioxi tis Fyrom, tis Ellinikis Makedonias kai tis Makedonias tou Pirin!

 

Slavomakedones:

oi slaboi katoikoi tis perioxis pou stis arxes tou perasmenou aiona itan i pleiopsifia!

 

Makedonia san melos tis Yugoslabias:

den eixe problima i ellada na apokaleitai etsi giati exypiretouse tous skopous tis xoras mas gia xamenes patrides kai edafi pou einai ellinika pou prepei na apeleytherothoun! dyskoles epoxes entonou ethnikismou kai abebaiotitas

 

Makedonia san anexartito kratos:

edw allazoun ta pragmata kai einai mia xora pou diekdikei ypo tin omprela tis tin enopoiisi tis geografikis makedonias.

 

Pragmatikotita: stin simerini epoxi einai geloio na asxoleisai me synora ethni klp mparoufes.kai kata deytero to kratos mas den exei tipota na fobatai apo tous boreious geitones mas pou pragmatika den exoun na fane!!! (kai stin ftoxeia ta ethnikistika oramata exoun megali apixisi ston lao)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vigo (30 Ιαν. 2004 , 15:50)

 

Pragmatikotita: stin simerini epoxi einai geloio na asxoleisai me synora ethni klp mparoufes.kai kata deytero to kratos mas den exei tipota na fobatai apo tous boreious geitones mas pou pragmatika den exoun na fane!!! (kai stin ftoxeia ta ethnikistika oramata exoun megali apixisi ston lao)

 

Αν εσύ δεν θες σύνορα και έθνη με γεια σου με χαρά σου. Επέτρεψέ μου εμένα να θέλω να έχω έθνος και σύνορα και να μη το θεωρώ καθόλου γελοίο αυτό.Όσο για το αν φοβόμαστε τους γείτονες κανείς δεν είπε ότι τους φοβόμαστε.

Στο θέμα μας τώρα, όσο κι αν με εξοργίζει το γεγονός αυτό με την Ελλάδα που δε φαίνεται εξακολουθεί να μη με εκπλήσει και να μου προκαλεί εντύπωση. Δεν είναι ούτε η πρώτη φορά ούτε η τελευταία που γίνεται κάτι τέτοιο.

Εμείς θα συνεχίσουμε να τους γράφουμε κανονικά και να παίρνουμε κόπιες! :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απεχθανομαι τον ακροδεξιο Μπους και την αμερικανικη πολιτικη αλλα το να λεμε οτι συνομωτουν κατα της Ελλαδας αγγιζει τα ορια του παραλογου. Δεν ειμαστε η καμμια υπερδυναμη και σε αυτο οφειλεται η αδιαφορια .

Οσο για την FYROM Μακεδονια αποκαλειται παντου εκτος Ελλαδας εδω και πολλα χρονια. Εθελοτυφλουμε ματαια αγαπητοι.

Τι φταιει?

Οτι οι πολιτικοι μας αντι να κανουν αυτο που ελεγε το εθνικο συμφερον και η λογικη κατι που ο Μητσοτακης το ηξερε (ουτε αυτον τον παω) δηλ. να στηριξουμε το κρατιδιο ασχετα απο το ονομα του και να το κανουμε δορυφορο μας υποταχτηκαν στις ανοητες εθνικιστικες κραυγες που για χρονια απομονωσαν τη χωρα μας απο τα Βαλκανια και την Ευρωπη. (Στην κυριολεξια ειχαμε γινει ανεκδοτο)

Αλλο ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα που ο υπερπατριωτισμος καταστρεφει την πατριδα

Link to comment
Share on other sites

Το ενδιαφέρον είναι να δείτε τί σκέφτονται οι ευρωπαίοι για το συγκεκριμένο ζήτημα.Έτυχε να είμαι σε συζήτηση επί του θέματος προ μιας εβδομάδας και ΟΛΟΙ λέγανε ότι Η Ελλάδα έίχε άδικο.Αλλά ξέρετε γιατί ;Επειδή νομίζαν (και για να το νομίζουν όλοι αυτό σημαίνει ότι κάποιος το προώθησε έτσι σαν ιδέα) ότι η Ελλάδα προσπαθούσε να προσαρτήσει το έδαφος της φυρόμ στο δικό της.Δλδ αυτό που φωνάζαν στα συλλαλητήρια η Μακεδονία είναι ελληνική κλποι ξένοι το θεωρούσαν αντίστοιχο πχ του ότι φωνάζει η Τουρκία ότι της ανήκει το Αιγαίο!!!

Όσο για την Μάικροσοφτ, κατέβασα το autoroute 2004 το οποίο είναι πολύ χρήσιμο με πολλές δυνατότητες και προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει η Ελλάδα από την στιγμή που υπήρχε σε προηγούμενη έκδοση(αν δεν υπήρχε από την αρχή νομίζω ότι θα το κατανοούσα, αλλά αφού η δουλειά έχιε γίνει γιατί δεν την συμπεριέλαβαν;)

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpecFor21 (30 Ιαν. 2004 , 17:53)

 

Το ενδιαφέρον είναι να δείτε τί σκέφτονται οι ευρωπαίοι για το συγκεκριμένο ζήτημα.Έτυχε να είμαι σε συζήτηση επί του θέματος προ μιας εβδομάδας και ΟΛΟΙ λέγανε ότι Η Ελλάδα έίχε άδικο.Αλλά ξέρετε γιατί ;Επειδή νομίζαν (και για να το νομίζουν όλοι αυτό σημαίνει ότι κάποιος το προώθησε έτσι σαν ιδέα) ότι η Ελλάδα προσπαθούσε να προσαρτήσει το έδαφος της φυρόμ στο δικό της.Δλδ αυτό που φωνάζαν στα συλλαλητήρια η Μακεδονία είναι ελληνική κλποι ξένοι το θεωρούσαν αντίστοιχο πχ του ότι φωνάζει η Τουρκία ότι της ανήκει το Αιγαίο!!!

Όσο για την Μάικροσοφτ, κατέβασα το autoroute 2004 το οποίο είναι πολύ χρήσιμο με πολλές δυνατότητες και προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει η Ελλάδα από την στιγμή που υπήρχε σε προηγούμενη έκδοση(αν δεν υπήρχε από την αρχή νομίζω ότι θα το κατανοούσα, αλλά αφού η δουλειά έχιε γίνει γιατί δεν την συμπεριέλαβαν;)

 

Ακριβως ετσι ειναι. Οταν φωναζεις οτι η Μακεδονια ειναι Ελληνικη λογικο ειναι οτι οι ξενοι θεωρουσαν οτι θελαμε να προσαρτησουμε τη χωρα που ηταν απο πριν γνωστη ως Μακεδονια.

Το συνθημα ηταν ανοητο και βλαπτικο για το συμφερον της χωρας μας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (30 Ιαν. 2004 , 15:10)

 

οχι απο microsoft,αλλα απο το state department...

στο κατω κατω οτι δινει η υπηρεσια χαρτογραφησης στρατου των Ηπα βαζει η Microsoft στα λογισμικα της απ'οσο ξερω!

 

 

 

Σωστό!

Το ίδιο γίνεται και στο Flight Simulator...

 

 

Άρα, δεν πρέπει να κατηγορούμε την καλή μας εταιρεία Microsoft.... :)

Link to comment
Share on other sites

σωστα!το εχω δει και στο FS φαντασου οτι για να προσγειωθεις στην Κω στο Ιπποκρατης πρεπει να παρεις clearance απο Ankara Traffic Control.....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε και μια πίστα σε ένα παιχνίδι στην οποία οι καλοί αμερικανοί πεζοναύτες διώχνανε τους κακούς Ρώσους από τη Χίο και την επέστρεφαν στους νόμιμους κατοίκους της, τους ΤΟΥΡΚΟΥΣ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και κάτι ακόμα σχετικά με τους Σκοπιανούς, διάβασα σήμερα ότι σύντομα θα καταθέσουν στην ιρλανδική προεδρία αίτηση για να ετναχθούν στην ΕΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάλι φταίνε οι Αμερικάνοι για όλα... πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτό το μένος κατά των ΗΠΑ την στιγμή που όλοι ζούμε τον Αμερικάνικο τρόπο ζωής... Ακρατο κυνήγι υλισμού! Οσον αφορά το θέμα ότι μας κυνηγάνε ή μας μισούνε... ένα θα πω... χεσ...νους μας έχουνε! Σιγά μην ασχοληθεί ο κάθε Μπους με την Ελλάδα. Ξέρω ότι πονάει αλλά έτσι είναι... Υπάρχει παντελής άγνοια και αδιαφορία για την χώρα που ονομάζεται Greece.

Οσο για το Autoroute, στις προηγούμενες εκδόσεις, τα στοιχεία και η χαρτογράφηση της Ελλάδας ήταν ελλιπέστατη... ίσως γι'αυτό και να αφαιρέθηκε τελείως, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο.

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Η Ελλαδα ειναι για τις Ηπα οτι και το Ιρακ.Ενα σταυροδρομι και ανοιγμα προς αλλες περιοχες.Εχουμε την καλυτερη θεση στην Μεσογειο για αυτους.Μην ξεχνατε οτι το Echelon στην Ελλαδα καθως και τα ηλεκτροοπτικα μεσα του Νατο και ενας απο τους μεγαλυτερους ναυσταθμους βρισκονται στην Σουδα.Σαν Ελληνες ναι,μας εχουν γραμμενους.Σαν γαιωπολιτικη οντοτητα ομως τους ειμαστε απαραιτητοι...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έτρεξα το πρόγραμμα και το τσέκαρα με τα ματάκια μου... Πραγματικά απίστευτη απαξίωση απ'τα αμερικανάκια :wacko:

Ιδού το γνωστό μήνυμα που βγαίνει όταν ζητάς να δημιουργηθεί μια πορεία που περνά απ'την Ελλάδα... :cry:

Και τώρα πάλι πίσω στο 2003 βέρσιον... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι σας κανει εντυπωση.........!

Δυστυχως ετσι ειναι οταν δεν εχεις εξωτερικη πολιτικη θα καθεσαι και θα σου βαζει ο καθενας οτι γουσταρει στον κ..λο.....!

Και δεν μιλαω μονο για τους αμερικανους ......μιλαω για τους τουρκους,σκοπιανους,αλβανους,κλπ

Καποια στιγμη σε μια αλλη κουβεντα για το θεμα με τα κοινα βιβλια ΕΛΛΑΔΑΣ -τουρκιας.....εμφανιστηκαν αποψεις....του στυλ....ελα μωρε τι πειραζει αφου αυτα ανηκουν στην ιστορια τωρα πρεπει να τα βρουμε για το καλο ολων......Αυτα ειναι τα αποτελεσμτα του ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ...

Λυπαμαι για τους πολιτικους και χαιρομαι που δεν ειμαι σαν και αυτους......

Θα παραμεινω ΕΛΛΗΝΑΣ και θα το λεω σε ολους ......!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα παραμείνεις κολημένος, όταν κάνεις αναφορά σε άλλο θέμα λέγοντας τα δικά σου και παρερμημεύοντας όσα λέγαν κάποιοι άνθρωποι εκεί.

 

Παρακαλώ να παρέμβουν οι μοντερέιτορς

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

Oi perissoteroi den 3eroun kan pou briskete h makedonia/fyrom pantws....kai oute kan 3eroun ti htan h makedwnia sthn arxaiothta...apla 3eroun ton mega ale3andro.

Pantws....to 8ema me to oti den uparxei h ellada....den to 8ewrw api8ano kai adikailogito...me e3airesh to oti exoume kai tous olympiakous fetos! Genika ws ellhnes polloi ligoi exoume internet kai genika computer, kai akoma pio ligoi agorazoun au8entika proionta...kai etsi den 8a eixe sumferon h MS na balei kai thn ellada....siga tous ligostous pelates pou exase....pio polla eswse me to na mhn balei thn ellada!....auto fenete me to oti oi perissoteroi apo sas den 8a to agorazate auto to proin, kai an to exete mallon den einai au8entiko.

Link to comment
Share on other sites

νχπ1023 καλά τα λες αλλά αν ήταν ν'αγνοεί η μικρομαλακή χώρες που δεν της κάνουν κατανάλωση, θα'πρεπε απ'την πρώτη βερσιόν του ότο-ρουτ ν'αφηνε απ'έξω τις διάφορες Αλβανίες, Βουλγαρίες, Σερβίες (εμείς τουλάχιστον έχουμε μια στοιχειώδη κατανάλωση)... κι όμως, στην ολυμπιακή χρονιά της Ελλάδας (όπως αναρωτιούνται όλοι) και με χιλιάδες Ευρωπαίους ενδιαφερόμενους να χαράξουν τις δικές τους πορείες στο πρόγραμμα που θα καταλήγουν εδώ, ο Μπίλης έκανε την πάπια... προσωπικά το θεωρώ πολύ μεγάλο υπονοούμενο απ'τα αμερικανάκια και μάλιστα απ'αυτά τα κλασικά ανεπίσημα κι ύπουλα. Αν και στην τελική χεσμένους τους έχουμε και μεις :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Daydreamer ( 6 Φεβ. 2004 , 22:35)

 

Επίσης θα παραμείνεις κολημένος, όταν κάνεις αναφορά σε άλλο θέμα λέγοντας τα δικά σου και παρερμημεύοντας όσα λέγαν κάποιοι άνθρωποι εκεί.

 

Παρακαλώ να παρέμβουν οι μοντερέιτορς

 

 

Θα επρεπε να βλεπεις ενα θεμα και λιγο παραπερα......τι συμβαινει απο πισω και ποιος ειναι υπευθυνος για τα διαφορα ευτραπελα.....!

Να μην <τρως> οτι σου σε σερβιρουν.....

Και να σου πω και κατι...αυτου του ειδους οι αποψεις δημιουργουν το αλλοθι....σε μερικους.!

Link to comment
Share on other sites

Για να μας επιστρέψω στο θέμα μας, θα σας προτείνω να ρίξετε μια ματιά στα διάφορα reviews του προγράμματος των ηλ. καταστημάτων όπως άμαζον κλπ. Είναι αρκετοί ευρωπαίοι που τονίζουν αυτό που είπε παραπάνω ο σαλλαξ (ή σάλλαχ :) ) και δίνονυ κακή βαθμολογία στο πρόγραμμα.
Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι πολύ σημαντικότερο από τις χαμένες διεκδικήσεις μας στο όνονα των Σκοπίων...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kukukali ( 7 Φεβ. 2004 , 10:06)

 

Θα επρεπε να βλεπεις ενα θεμα και λιγο παραπερα......τι συμβαινει απο πισω και ποιος ειναι υπευθυνος για τα διαφορα ευτραπελα.....!

Να μην <τρως> οτι σου σε σερβιρουν.....

Και να σου πω και κατι...αυτου του ειδους οι αποψεις δημιουργουν το αλλοθι....σε μερικους.!

 

 

Δικαίωμα σου να χεις την όποια άποψη. :)

 

Εγώ είπα ότι δεν είναι ηθικά σωστό να λες "εκεί αυτοί που υποστήριζαν την άλλη άποψη λέγαν σαν επιχείρημα το δε βαριέσαι και τι έγινε"

 

Έτυχε να παρακολουθήσω το θέμα εκείνο και κανένας δεν είπε κάτι τέτοιο. Άρα όσα είπες ήταν διαστρέβλωση. Κατά τα άλλα δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ εντελώς σε όσα λες αλλά ούτε συμφωνώ :blink:

 

Η ουσία είναι αυτό που είπαν πολλά παιδιά παραπάνω: Η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΙΚΡΟΣΟΦΤ :mad: :mad:

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Daydreamer ( 7 Φεβ. 2004 , 16:56)

 

Δικαίωμα σου να χεις την όποια άποψη. :)

 

Εγώ είπα ότι δεν είναι ηθικά σωστό να λες "εκεί αυτοί που υποστήριζαν την άλλη άποψη λέγαν σαν επιχείρημα το δε βαριέσαι και τι έγινε"

 

Έτυχε να παρακολουθήσω το θέμα εκείνο και κανένας δεν είπε κάτι τέτοιο. Άρα όσα είπες ήταν διαστρέβλωση. Κατά τα άλλα δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ εντελώς σε όσα λες αλλά ούτε συμφωνώ :blink:

 

Η ουσία είναι αυτό που είπαν πολλά παιδιά παραπάνω: Η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΙΚΡΟΣΟΦΤ :mad: :mad:

 

Θα το συνεχιζα για να σου αποδειξω οτι αυτο ειχε συμβει.....αλλα θα παει αλλου η κουβεντα.....!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...