Jump to content

Τα πάντα για το πόκερ


slash7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω τους παντες!!!!

Ειμαι λατρης του ποκερ ειναι αληθεια και παιζω που και που οταν μου δινεται η ευκαιρια.

Επισης βλεπω το WPT στο mega καθε Παρασκευη και Σαββατο και σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα για να συζηταμε για το ποκερ, εμπειριες, αναμνησεις που μπορει να εχει ο καθενας. Γενικα οπως λεει κι ο τιτλος οτιδηποτε σχετικο με το ποκερ!!:D

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω τους παντες!!!!

Ειμαι λατρης του ποκερ ειναι αληθεια και παιζω που και που οταν μου δινεται η ευκαιρια.

Επισης βλεπω το WPT στο mega καθε Παρασκευη και Σαββατο και σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα για να συζηταμε για το ποκερ, εμπειριες, αναμνησεις που μπορει να εχει ο καθενας. Γενικα οπως λεει κι ο τιτλος οτιδηποτε σχετικο με το ποκερ!!:D

 

Εθισμένος εδώ.

Έχω ξεσκιστεί στο πόκερ.Είτε με παρεά σπίτι είτε μέσω facebook κτλ.(μες στις γιορτές στήσαμε 5-6 φορές table 9 άτομα και παίζαμε κανα 12ωρο...)

 

Εκπληκτικό game.

Φοβερή και η εκπομπή στο mega,αλλά συνήθως δεν είμαι σπίτι όταν προβάλλεται και δεν μπορώ να δω αρκετές.

 

Στο facebook να αναφέρω πως έχασα σε μια μέρα 120.000 μάρκες με καρέ του Παπά.Ο άλλος είχε καρέ στον Άσσο...

Link to comment
Share on other sites

Tsoxa,dafou kai johnnie blue !

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις??

Ανοιξαν κατω 2 Κ και 2 Α?? :X:blink: Εκτος αν ανοιξαν 3 Κ ή Α κατω.

Παντως οπως και να χει εισαι ατυχος φιλε μου...!

 

Χθες ειχε εναν τελικο που το επαθλο ηταν 3.7 εκατομυρια $... :blink::X:cry:

 

Παντως δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα εχει βγει και παιχνιδι στο πσ για ποκερ. Λεγεται poker 3D. Καλο ειναι.

 

Κι εγω μεσα στις γιορτες επαιξα παρα πολλες φορες με φιλαρακια.. Δεν τα πηγα κι ασχημα ειναι η αληθεια.. :D

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις??

Ανοιξαν κατω 2 Κ και 2 Α?? :X:blink: Εκτος αν ανοιξαν 3 Κ ή Α κατω.

Παντως οπως και να χει εισαι ατυχος φιλε μου...!

 

Χθες ειχε εναν τελικο που το επαθλο ηταν 3.7 εκατομυρια $... :blink::X:cry:

 

Παντως δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα εχει βγει και παιχνιδι στο πσ για ποκερ. Λεγεται poker 3D. Καλο ειναι.

 

Κι εγω μεσα στις γιορτες επαιξα παρα πολλες φορες με φιλαρακια.. Δεν τα πηγα κι ασχημα ειναι η αληθεια.. :D

 

Άνοιξαν 2 Α και 2 Κ κάτω...Τι να πω.Έπρεπε να σταματήσω.Είχα κερδίσει γύρω στις 80.000 μάρκες εκείνη την μέρα με πολλά all-in και τελικά την πάτησα.

 

Γενικά στο mega στην εκπομπή έχει ορισμενες κορυφαίες παρτίδες που αποτελούν μαθήματα ;D

Link to comment
Share on other sites

Εθισμένος εδώ.

Έχω ξεσκιστεί στο πόκερ.Είτε με παρεά σπίτι είτε μέσω facebook κτλ.(μες στις γιορτές στήσαμε 5-6 φορές table 9 άτομα και παίζαμε κανα 12ωρο...)

 

Εκπληκτικό game.

Φοβερή και η εκπομπή στο mega,αλλά συνήθως δεν είμαι σπίτι όταν προβάλλεται και δεν μπορώ να δω αρκετές.

 

Στο facebook να αναφέρω πως έχασα σε μια μέρα 120.000 μάρκες με καρέ του Παπά.Ο άλλος είχε καρέ στον Άσσο...

 

Άλλος ένας εθισμένος εδώ. Πολύ κάψιμο. Θυμάμαι πριν τα χριστούγεννα είχαμε πάει στα μπουζούκια και μετά γυρνάμε σπίτι και παίζαμε από τις 05:00-12:30! :p

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενα, οχι και τοσο εθισμενος με το ποκερ, εδω! δεν εχω εθιστει αρκετα, γιατι η παρεα μου δεν παιζει! μονο ενα ατομο.... και δεν βρισκουμαι και αλλα ατομα να παιξουμε...

παντως ειναι πολυ καλο παιχνιδι! πολυ εξυπνο!

οσο για το wpt του mega το βλεπω αρκετα συχνα! ενα διαστημα το εβλεπα καθε βραδυ που το ειχε κατα τις 3:00-3:30.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και το eurosport1 κάτι εκπομπές και πιο νωρίς από το mega. Κρίμα που στην Ελλάδα μπορείς να παίξεις μόνο από το internet.
Link to comment
Share on other sites

επαιξα 4-5 φορες τον νοεμβριο με τους φιλους μου και απο τοτε κολλησα...εχω λιωσει στο myspace...!:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφερεστε στο hold 'em.Το κλασσικο poker παιζεται με 5 φυλλα στο χερι και αλλαγη φυλλων.Παραλαγγες του poker ειναι η ποκα (προσωπικα τη θεωρω ως το καλυτερο παιχνιδι τραπουλας).

Πρωτιμω την ευρωπαικη ποκα που παιζεται με τα φυλλα απο το 7 και πανω.Κεντα-χρωμα οχι το αντιπαθεστατο κεντα-φουλ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεστε στο hold 'em.Το κλασσικο poker παιζεται με 5 φυλλα στο χερι και αλλαγη φυλλων.Παραλαγγες του poker ειναι η ποκα (προσωπικα τη θεωρω ως το καλυτερο παιχνιδι τραπουλας).

Πρωτιμω την ευρωπαικη ποκα που παιζεται με τα φυλλα απο το 7 και πανω.Κεντα-χρωμα οχι το αντιπαθεστατο κεντα-φουλ.

 

Θεωρώ ότι το hold'em έχει περισσότερη αγωνία και προσφέρεται για μπλόφες κτλ.

Το κλασσικό poker ήξερα από την αρχή και όταν πέρσι έμαθα το hold'em ενθουσιάστηκα.:D

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε τοτε λιγο και την ποκα να δεις τη παει να πει αγωνια,μπλοφα,σπασιμο φυλλων,καψιμο φυλλων,πονταρισματα σε καθε ανοιγμα,υποχρεωσεις κτλ και θα δεις γιατι ο "κουκος" θεωρειται ο βασιλιας!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

πολύ κόλλημα η πόκα ειδικά, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

στο λουτράκι μια φορά είχα μείνει 14 ώρες σχεδόν,με hold em-black jack εναλλαγή.

κ τώρα τις γιορτές είχε καλά ανοίγματα.

το poker 3d ,όπως κι αυτό αναφέρθηκε πιο πάνω-ωραίο παιχνιδάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με το Hold'em εχω κολλησει αν και ξερω και την κλασικη ποκα, οντως πολυ ωραιο κι αυτο. Αν και εχουν βγει πολλες παραλλαγες της ποκας.

 

Νομιζα οτι το ποσα φυλλα θα βγουν, στην ποκα, εξαρταται απο το νουμερο των παιχτων.. :confused:

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεστε στο hold 'em.Το κλασσικο poker παιζεται με 5 φυλλα στο χερι και αλλαγη φυλλων.Παραλαγγες του poker ειναι η ποκα (προσωπικα τη θεωρω ως το καλυτερο παιχνιδι τραπουλας).

Πρωτιμω την ευρωπαικη ποκα που παιζεται με τα φυλλα απο το 7 και πανω.Κεντα-χρωμα οχι το αντιπαθεστατο κεντα-φουλ.

+999

Αντε να πεισεις το φιλο 18χρονο ομως που εχει δει πολυ holdem στην τηλεοραση, οτι με τραπεζι 8 ατομα, ολη την τραπουλα και μονο χολντεμ ειναι οτι πιο βαρετο υπαρχει...

Επισης το να ακους αγγλικη ορολογια ενω παιζεις ειναι αρκετα παραξενο :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πολυ καιρο αλλα μου αρεσε πολυ οταν το εμαθα και παιζω καθημερινα , ειτε με φιλους ειτε στο facebook ..

Για texas hold'em μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! Κι εγω με τους φιλους μου οταν παιζουμε καποιες φορες αποφασιζουμε να το αλλαξουμε.. Κραταμε τις ιδιες μαρκες ή αμα εχουν ορεξεις αρκετοι "εξαργυρωνουμε", το γυριζουμε και ξανα μπαινει ο καθενας.. Ασε σου λεω.. λιωσιμο..:p

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

πολύ κόλλημα η πόκα ειδικά, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

στο λουτράκι μια φορά είχα μείνει 14 ώρες σχεδόν,με hold em-black jack εναλλαγή.

κ τώρα τις γιορτές είχε καλά ανοίγματα.

το poker 3d ,όπως κι αυτό αναφέρθηκε πιο πάνω-ωραίο παιχνιδάκι.

δεν υπαρχει holdem στα καζινο ελλαδας

 

το μονο που παρατηρω ειναι οτι εχει γινει μοδα...

κ αν δεν κανω λαθος κ οι λεσχες ειναι παρανομες...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει holdem στα καζινο ελλαδας

 

το μονο που παρατηρω ειναι οτι εχει γινει μοδα...

κ αν δεν κανω λαθος κ οι λεσχες ειναι παρανομες...

στο λουτράκι δεν υπάρχει μόνο το καζίνο.κ απέναντι απο το καζίνο ακριβώς ,σε ενα γνωστό γυμνό μαγαζάκι παίζουν διάφορα για όσους χαμένους-καμένους βγούν απο το καζίνο.

αλλά κ στο καζίνο απο οσο θυμάμαι έπαιζε hold em-χωρίς να είμαι σίγουρος.αλλά εκεί για να διατηρηθείς πρέπει να βαστάς πολλά ,για να μπορείς να ρεφάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με το Hold'em εχω κολλησει αν και ξερω και την κλασικη ποκα, οντως πολυ ωραιο κι αυτο. Αν και εχουν βγει πολλες παραλλαγες της ποκας.

 

Νομιζα οτι το ποσα φυλλα θα βγουν, στην ποκα, εξαρταται απο το νουμερο των παιχτων.. :confused:

Και γω ετσι νομιζω, 4 παικτες 6 και πανω 5 παικτες 5 και πανω λεει η μικρη ως τωρα εμπειρια μου. Ας μας διαφωτισει καποιος παλιος ομως

Link to comment
Share on other sites

Στην ποκα παιζουν 4 η 5 το πολυ παιχτες.7 και πανω οταν ειναι 4 οι παιχτες,6 και πανω οταν ειναι 5 και αυτο οχι υποχρεωτικο.Αυτη ειναι και η διαφορα της ποκας με το ανιαρο hold 'em.Στο hold'em μπορουν να παιξουν μεχρι και 16 παιχτες γι αυτο ειναι και πιο διαδεδομενο.Οσοι πραγματικα ξερουν ομως,φτιαχνουν ενα καρε,αντε πενταρε,και παιζουν ποκα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι βαρετό το hold 'em το βρίσκουν μόνο

αυτοί που δεν ξέρουν να παίζουν. Ξέρουν τους κανόνες, έχουν και την

"εμπειρία" της πόκας και το βρίσκουν "λίγο" το παιχνίδι ενώ ουσιαστικά

δεν έχουν ιδέα.

Η πόκα είναι για τα καφενεία και τους παππούδες να περνάνε την ώρα τους,

το holdem είναι σχεδόν άθλημα. Αν δεν έχεις ιδέα και απλά παίζεις για να παίζεις

και να περνάει η ώρα, ναι, θα το βρεις βαρετό και θα προτιμήσεις την πόκα που

έχει διαφορετικά παιχνίδια και πιο πολύ σαματά.

Εγώ προσωπικά μπορώ να παίζω με τις ώρες holdem και βρίσκω την κάθε παρτίδα ξεχωριστή.

Αν είστε 5 άτομα και σε κάθε γύρα είστε "τα βλέπω, τα βλέπω, τα βλέπω, τί έχετε, α κέρδισες εσύ τώρα" εννοείται θα βαρεθείς στο 10 λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...