Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά! μια βοήθεια πριν αρχίσω την εγκατάσταση γιατί έχω πελαγώσει πραγματικά!!!

 

1) λοιπόν βρήκα και κατέβασα την 5.00.60 (standalone έτσι??)

 

2) οι χάρτες της Autodrive, τι είναι ?? χρειάζονται στο garmin??

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά! μια βοήθεια πριν αρχίσω την εγκατάσταση γιατί έχω πελαγώσει πραγματικά!!!

 

1) λοιπόν βρήκα και κατέβασα την 5.00.60 (standalone έτσι??)

 

2) οι χάρτες της Autodrive, τι είναι ?? χρειάζονται στο garmin??

 

thanks!

1--σωστα

2--ο χαρτης της autodrive ειναι απο τους καλυτερους της ελλαδας και ειναι απαραιτητος για να αξιοποιησεις το garmin!

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα έχει έναν οδηγό.Διάβασε τον και θα βρεις εκεί την απάντηση που ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το εγκατέστησα, το έτρεξα όλα οκ, αλλά πως εγκαθιστώ τον χάρτη? δεν με βοηθάει ο οδηγός..έχω κατεβάσει από το site της autodrive ένα αρχείο με όνομα Auto_Drive_Hellas_v1.85_el, αλλά μόλις πάω να το τρέξω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει κατάλληλη εγκατεστημένη έκδοση του auto drive..

 

βρήκα και έναν χάρτη 3 σε 1 ,αλλά είναι κλειδωμένος! βρήκα ένα tool για να κάνω το κόλπο με το map id μπας και γίνει τπτ...ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το εγκατέστησα, το έτρεξα όλα οκ, αλλά πως εγκαθιστώ τον χάρτη? δεν με βοηθάει ο οδηγός..έχω κατεβάσει από το site της autodrive ένα αρχείο με όνομα Auto_Drive_Hellas_v1.85_el, αλλά μόλις πάω να το τρέξω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει κατάλληλη εγκατεστημένη έκδοση του auto drive..

 

βρήκα και έναν χάρτη 3 σε 1 ,αλλά είναι κλειδωμένος! βρήκα ένα tool για να κάνω το κόλπο με το map id μπας και γίνει τπτ...ίδωμεν..

 

Mα δεν χρειαζεται να τρεξεις κατι. Απλα τον μετονομαζεις σε καποιο ονομα που δεχεται το garmin. Δεν μπορει να μην σε βοηθησαν οι οδηγειες του πρωτου ποστ. Αναφερουν ξεκαθαρα την ολη διαδικασια εκει που λεει "Εγκατάσταση χαρτών:".

Ολοι μας με αυτες τις οδηγειες το εχουμε περασει.

 

Το map id του autodrive ειναι 822.;)

 

Τωρα βλεπω οτι λες οτι κατεβασες τον χαρτη απο το σαιτ του autodrive. To αρχειο αυτο ειναι μονο η αναβαθμιση και οχι ολος ο χαρτης. Βρες τον απο κει που κατεβασες το προγραμμα να ειναι με καταληξη img.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το εγκατέστησα, το έτρεξα όλα οκ, αλλά πως εγκαθιστώ τον χάρτη? δεν με βοηθάει ο οδηγός..έχω κατεβάσει από το site της autodrive ένα αρχείο με όνομα Auto_Drive_Hellas_v1.85_el, αλλά μόλις πάω να το τρέξω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει κατάλληλη εγκατεστημένη έκδοση του auto drive..

 

βρήκα και έναν χάρτη 3 σε 1 ,αλλά είναι κλειδωμένος! βρήκα ένα tool για να κάνω το κόλπο με το map id μπας και γίνει τπτ...ίδωμεν..

 

to arxeio Auto_Drive_Hellas_v1.85_e einai ena "ektelesimo" (.exe) mesa periexei to .img tou xarti . Aposymbiese to perixomeno tou me winrar in uniextract !

 

ζητώ συγνώμη για την παραβίαση(greeklish) , εχω να "μπω" καιρό και δεν το γνώριζα !

Link to comment
Share on other sites

με τον 3 σε 1 που βρήκα δεν γίνεται τπτ! το βρήκα και εγώ το id (822) έκανα όλα τα steps, αλλά τπτ.Ακόμα κλειδωμένος είναι!!

 

τι εννοείς να αποσυμπιέσω το exe? δεν σε πιάνω..αρχείο .exe είναι..sorry, αλλά είμαι λίγο άσχετος..

 

ο οδηγός λέει τι να κάνουμε όταν έχουμε το αρχείο .img του χάρτη και πως να το ξεκλειδώσουμε..εγώ έχω ένα αρχείο χάρτη 3 in 1 που βρήκα από άλλο φόρουμ και δεν κατάφερα να το ξεκλειδώσω, και ένα αρχείο .exe από το site της autodrive το οποίο προφανώς περιέχει τους χάρτες, αλλά δεν ξέρω τι να το κάνω...

 

help...

Link to comment
Share on other sites

με τον 3 σε 1 που βρήκα δεν γίνεται τπτ! το βρήκα και εγώ το id (822) έκανα όλα τα steps, αλλά τπτ.Ακόμα κλειδωμένος είναι!!

 

τι εννοείς να αποσυμπιέσω το exe? δεν σε πιάνω..αρχείο .exe είναι..sorry, αλλά είμαι λίγο άσχετος..

 

ο οδηγός λέει τι να κάνουμε όταν έχουμε το αρχείο .img του χάρτη και πως να το ξεκλειδώσουμε..εγώ έχω ένα αρχείο χάρτη 3 in 1 που βρήκα από άλλο φόρουμ και δεν κατάφερα να το ξεκλειδώσω, και ένα αρχείο .exe από το site της autodrive το οποίο προφανώς περιέχει τους χάρτες, αλλά δεν ξέρω τι να το κάνω...

 

help...

μπορείσ να δώσεις link για χαρτη 3 σε 1 με τον Autodrive hellas 1.85 ?

 

στο μεταξύ εχε υπόψη οτι καθε χάρτης 3 σε 1 ξεκλειδώνει με 50 ψηφία δηλ. με 2 map id μαζί χωρίς κενό αναμεσα στα unlock keys !

Link to comment
Share on other sites

O 3σε1 περιεχει και τον bluechart που ειναι επισης κλειδωμενος οποτε πρεπει να ξερεις και κεινο το mapid ωστε να δημιουργησεις το unl αρχειο που θα ξεκλειδωσει τον χαρτη.

Kαλυτερα βρες τον autodrive σε μορφη img και ξεκλειδωσε τον χρησιμοποιοντας το map id δημιουργοντας ενα Unl αρχειο.

Αυτο το exe που κατεβασες ειναι η αναβαθμιση και δεν γινεται δουλεια με κεινο. Δεν θα εβαζαν χαρτη που τον πουλαν 150 ευρω σε ελευθερο download..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

O 3σε1 περιεχει και τον bluechart που ειναι επισης κλειδωμενος οποτε πρεπει να ξερεις και κεινο το mapid ωστε να δημιουργησεις το unl αρχειο που θα ξεκλειδωσει τον χαρτη.

Kαλυτερα βρες τον autodrive σε μορφη img και ξεκλειδωσε τον χρησιμοποιοντας το map id δημιουργοντας ενα Unl αρχειο.

Αυτο το exe που κατεβασες ειναι η αναβαθμιση και δεν γινεται δουλεια με κεινο. Δεν θα εβαζαν χαρτη που τον πουλαν 150 ευρω σε ελευθερο download..:rolleyes:

 

εχει κάποιος 3 σε 1 χάρτη βασισμένο στον ADH1.85 τελικά?

το ID για Bluechart ειναι 355 η για παλαιότερες εκδόσεις 295 !

Link to comment
Share on other sites

to arxeio Auto_Drive_Hellas_v1.85_e einai ena "ektelesimo" (.exe) mesa periexei to .img tou xarti . Aposymbiese to perixomeno tou me winrar in uniextract !

 

λοιπόν το έκανα..βρήκα τον χάρτη GMAPPROM.img, με το k e y g e n έβαλα το mapid 822 και μου έβγαλε έναν κωδικό..έφτιαξα αρχείο GMAPPROM.unl με αυτόν τον κωδικό, το έβαλα στον φάκελο Garmin, έκανα restart το πρόγραμμα....και...τίποτα...:(..ακόμα μου λέει ότι "έχετε κλειδωμένο χάρτη κτλ κτλ..."

 

 

τι έκανα λάθος????:O

 

τα περιεχόμενα της mc

http://img690.imageshack.us/img690/5858/pick.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το sw.unl εχει ξεκλειδωσει τον εσωτερικο δεκτη? Αν ναι εβαλες τον ιδιο κωδικο εκτος απο το map id για να ξεκλειδωσεις τον χαρτη?

 

Επισης δοκιμασε να βαλεις και sτο χαρτη και sτο unl αρχειο ονομα gmapsupp.

Link to comment
Share on other sites

τα έκανα όλα όσα είπες και πάλι τπτ..τζίφος!! το sw έχει ξεκλειδώσει τον δέκτη, μου δείχνει τις μπάρες του gps κανονικά..υπάρχει περίπτωση να έχει ξεκλειδώσει ο χάρτης, αλλά να συνεχίζει να μου βγάζει αυτό το μήνυμα??

 

επίης, όταν ξεκλείδωνα το garmin, δεν μου έβγαλε το Unlock ESN, αλλά αριθμό IMEI, και ότι έκανα μετά με το k e y g e n, το έκανα με αυτόν τον αριθμό IMEI..παίζει να φταίει αυτό?αλλά στο ξεκλείδωμα του προγράμματος δούλεψε μια χαρά..

 

υ.γ. εννοείται, ευχαριστώ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει.Λογικά κάποιο λάθος κάνεις με την δημιουργία του unl.Έλεγξε αν οι κωδικοί-κωδικός του χάρτη είναι σωστοί και αν πρόκειται για πάνω από έναν,αν είναι στην σωστή σειρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl Εαν δεν γινει τιποτα δωσε στον χαρτη και το .unl μια απο τις αλλες 2 ονομασιες που υπαρχουν στο 1 post του παροντος.

 

Δεν πειραζει που εβαλες το imei. Mηλαμε παντα για το imei που βλεπεις μεσα στις πληροφοριες του προγραμματος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελα8ω προχθες που βρηκα λιγο χρονο καθησα και εριξα μια ματια στο garmin αφου κατεβασα μια εκδοση η οποια ηταν 400+mb και διαπιστοσα απο το tutorial εδω στο forum πως δεν ηταν αυτο γτ δν υπηρχαν οι ειδιοι φακελοι μεσα επσαξα και βρηκα μια αλλη εκδοση περιπου 8mb αν δε κανω λαθος η οποια μου φανηκε πως ηταν η σωστη περασα τους φακελους μεσα στην καρτα χειμα εγινε αντικατασταση ετρε3α τ garmin εγινε instal και μολις πατησα πανω μ ανοιξε κανονικα ομως εκει που παταω να διαλεξω την γλωσσα που θελω κινητε κανονικα δεξια αριστερα επιλεγω ελληνικα και μολις παω να πατηω επομενο δε πατιετε το κουμπι...σαν να μην υπαρχει στο σημειο που μου διχνει στην οθονη..τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε την 5.00.60 MultiLanguage εκδοση. Εχει μεσα και ελληνικα και λειτουργει στην συσκευη σου..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους. εχω το garmin xt se nokia n97 ολλα καλα αλλα με τα ποις εχω χασι την μπαλα.

τα βαζω μεσα απο το poiloader και μου λεει ολα ενταξει. αλλα δεν τα βρισκω πουθενα.στον χαρτι δεν εμφανιζονται. Δεν ηπαρχουν ουτε στα προσθετα,και δεν τα βρισκο πουθενα.Τι να κανω κοντεβω να τρελαθω.

Link to comment
Share on other sites

εχω την 5.00.60s.9 εκδοση.

καμια ιδεα τιν να κανω με τα pois για να εμφανιζονται?

δεν τα βρισκω. τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

η 5.50 παίζει στο Ν97;

Εαν θυμαμαι καλα Ναι αλλα γιατι δεν βαζεις την 5.00.60 που λειτουργει 100% ?

εχω την 5.00.60s.9 εκδοση.

καμια ιδεα τιν να κανω με τα pois για να εμφανιζονται?

δεν τα βρισκω. τι να κανω?

Καταρχην καλως ηρθες και χρονια πολλα.. :)

 

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα poi! Στο 1 post του παροντος υπαρχει ενας οδηγος με τιτλο Οδηγος για POI εαν τον ακολουθησεις λογικα δεν θα εχεις προβλημα.

 

Υ.Γ.

Ενημερωσε το avatar σου για να γνωριζουμε ποια συσκευη εχεις. Ειναι χρησιμο σε ολους μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα χρονια πολλα.

εκανα οτι λεει ο οδιγος και τιποτα.μου λεει οτι περασαν τα pois και οταν τα ψαχνω τιποτα,ουτε οικονιδια στο χαρτι.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα χρονια πολλα.

εκανα οτι λεει ο οδιγος και τιποτα.μου λεει οτι περασαν τα pois και οταν τα ψαχνω τιποτα,ουτε οικονιδια στο χαρτι.Καμια ιδεα?

 

Κι εγω το ίδιο πρόβλημα έχω. Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...