Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την έκδοση 40 και θέλω να βάλω την .50. Έχω το αρχείο μεγέθους 14,51 mb. Είναι το σωστό ?? Πρέπει να βρω την standalone έκδοση ή επειδή το έχω ήδη εγκαταστημένο δεν χρειάζεται?? Και πως θα κάνω την εγκατάσταση του update .50 ?? Και ποιοι είναι οι καινούριοι χάρτες??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε αντιγραφή τους φακέλους της 50 πάνω από αυτούς της 40 και πάτα αντικατάσταση. Τέλος, εγκατέστησε το sis της 50.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδεια το παρακατω που αναφερω ισωσ ειναι χαζο αλλα αν δεν το πω θα σκασω λετε για νομιμο και παρανομο και ψαχνω να αγορασω το νομιμο γιατι και εγω εχω ενα κολλημα με το να εχω γνησια και δεν το βρισκω λεει το σιγητ για αποστολη sd με την αγορα . ακουω και εδω τι διαδικασια θελει να εγκατασταθει και μου φαινεται βουνο . ειμαι χαζος η εγω το βρισκω βλακωδες να αγοραζεισ κατι και να θελει ενα σωρο διαδικασια συν να μην δουλευει καλα και να κολλαει οπωσ λενε πολλα μελη ? . σορρρυ για το ποστ αλλα με εκαιγε να το πω το παραπονο μου
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδεια το παρακατω που αναφερω ισωσ ειναι χαζο αλλα αν δεν το πω θα σκασω λετε για νομιμο και παρανομο και ψαχνω να αγορασω το νομιμο γιατι και εγω εχω ενα κολλημα με το να εχω γνησια και δεν το βρισκω λεει το σιγητ για αποστολη sd με την αγορα . ακουω και εδω τι διαδικασια θελει να εγκατασταθει και μου φαινεται βουνο . ειμαι χαζος η εγω το βρισκω βλακωδες να αγοραζεισ κατι και να θελει ενα σωρο διαδικασια συν να μην δουλευει καλα και να κολλαει οπωσ λενε πολλα μελη ? . σορρρυ για το ποστ αλλα με εκαιγε να το πω το παραπονο μου

καλά αν έχει κάποιος χρήμα για πέταμα η γουστάρει το γνήσιο προφανώς και το αγοράζει, αλλά εγώ πχ όπως και οι περισσότεροι δε νομίζω εκ των πραγμάτων να μπορούσαμε να δώσουμε 90€ που κάνει περίπου ένα τέτοιο πρόγραμμα. Οπότε συμβιβάζομαι εύκολα με ένα κόλλημα παραπάνω για ένα προγραμμα που δε χρησιμοποιώ και καθημερινά άλλωστε αν και όπως βλέπω πιο δύσκολη διαδικασία είναι η κανονική αγορά παρά μια απλή εγκατάσταση κρασαρισμένο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλά αν έχει κάποιος χρήμα για πέταμα η γουστάρει το γνήσιο προφανώς και το αγοράζει, αλλά εγώ πχ όπως και οι περισσότεροι δε νομίζω εκ των πραγμάτων να μπορούσαμε να δώσουμε 90€ που κάνει περίπου ένα τέτοιο πρόγραμμα. Οπότε συμβιβάζομαι εύκολα με ένα κόλλημα παραπάνω για ένα προγραμμα που δε χρησιμοποιώ και καθημερινά άλλωστε αν και όπως βλέπω πιο δύσκολη διαδικασία είναι η κανονική αγορά παρά μια απλή εγκατάσταση κρασαρισμένο

 

με μπερδεψες φιλε μου γιατι οπως εχω καταλαβει μπορει και λαθος την διαδικασια να δει το ενσωματωμενο GPS την εχει και στο αγορασμενο και στο αλλο εκτος αν τοσο καιρο ειχα καταλαβει λαθοσ οποτε ζηταω συγνωμη για την αγνοια μου

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης της Αναβασης

 

http://www.anavasi.gr/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλλημέρα,

μετα από 12 ωρες μαζι με το κινητό (thanks to panaros) οι εντυπώσεις ειναι οτι ειναι ενα ποιο καλο 5800, για μπαταρια δεν μπορω να πω ακόμα, αυτο που ειναι ενοχλητικό πραγματικά, ειναι οτι ο φορτιστης εχει το βυσμα που εχει και το usb καλοδιο, αρα δεν μπορεις πρακτικα να εχεις τον πλοιγο ενεργοποιημένο στο αυτοκινητο, αφου δεν υπαρχει φορτιστης αυτοκινητου ακόμα....

 

συγνωμη για το off topic, από λαθος εγινε...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλλημέρα,

μετα από 12 ωρες μαζι με το κινητό (thanks to panaros) οι εντυπώσεις ειναι οτι ειναι ενα ποιο καλο 5800, για μπαταρια δεν μπορω να πω ακόμα, αυτο που ειναι ενοχλητικό πραγματικά, ειναι οτι ο φορτιστης εχει το βυσμα που εχει και το usb καλοδιο, αρα δεν μπορεις πρακτικα να εχεις τον πλοιγο ενεργοποιημένο στο αυτοκινητο, αφου δεν υπαρχει φορτιστης αυτοκινητου ακόμα....

 

συγνωμη για το off topic, από λαθος εγινε...

 

υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου, ο DC-9

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει καποιος να μου στειλει pm απο που θα κτεβασω ολα οσα χρειαζονται κ ποια ειναι τα γνωστα μαγαζακια;ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα στο 5800 με την διευθυνση εχει λυθει?μπορουμε πλεον να βαζουμε διευθυνση και να μας πηγαινει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα υπηρχε στην version 5.00.20 απο την 5.00.30 και μετα σταματησε να υπαρχει. Η τελευταια ειναι η 5.00.50.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα στο 5800 με την διευθυνση εχει λυθει?μπορουμε πλεον να βαζουμε διευθυνση και να μας πηγαινει?

 

έχει λυθεί εδώ και αιώνες.....

πλέον δεν χρειάζεσαι το virtual Keyboard για να χρησιμοποιήσεις το garmin.

Εγκατέστησε την τελευταία του έκδοση απο το γνωστό "μαγαζάκι" και όλα θα δουλεύουν μια χαρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια στειλτε και σε εμενα ενα pm αν εχετε την καλοσυνη...:cool:

 

με ενα googlαρισμα σε ενα 10 λεπτο εχεις βρει τα παντα...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω Ν97 για να το δοκιμασω :(

 

Eισαι σιγουρος? Μηπως εχεις κανει καποιο λαθος κατα την εγκατασταση? Οταν λες οτι δεν παιζει δεν ανοιγει η παει να ανοιξει και κλεινει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συμβαίνει; Σου δείχνει την αρχική οθόνη με το logo του Garmin και σε πετάει έξω ή απλά δεν φαίνεται καλά στην οθόνη η εφαρμογή, σαν το coreplayer δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

παντως στο ν97 δεν παιζει το γκαρμιν και η 5.050

 

καλησπέρα,

Εγω εχω το Ν97, εβαλα την εκδοση 5040 και μετα από επανω εβαλα την 5050 και δουλευει μια χαρα, σε εσενα τι κανει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

βαζω την καρτα στο τηλ,βρισκω το sis αρχειο το τρεχω,μου λεει κανει εγκατασταση και πριν ολοκλειρωθει μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο(γνησια καρτα garmin)

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του Garmin εχει μεσα η καρτα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν η αγορασμένη κάρτα να έχει κάποια προγενέστερη έκδοση της εφαρμογής. Αφού τρέχει η έκδοση 50 στο 5800, είναι λογικό να τρέχει και στο Ν97. Αφού το επιβεβαίωσε και ο Στέλιος, όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση του vaspil (εαν δεν εχει την τελευταια εκδοση) πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να κατεβασει την καινουρια εκδοση του garmin copy - paste επανω στα παλιοτερα αρχεια την καρτας μνημης για να γινει update και μετα εγκατασταση το sis της 5.00.50

 

Εχει να προτεινει κανεις αλλος κατι? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση του vaspil (εαν δεν εχει την τελευταια εκδοση) πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να κατεβασει την καινουρια εκδοση του garmin copy - paste επανω στα παλιοτερα αρχεια την καρτας μνημης για να γινει update και μετα εγκατασταση το sis της 5.00.50

 

Εχει να προτεινει κανεις αλλος κατι? :)

 

τελικα προχωρησα στην εγκατασταση και ας ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο.ολα καλα παιζει τελεια στο ν 97.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα-κρασάρισμα η εφαρμογή κατά την χειροκίνητη πλοήγηση στον χάρτη (όταν σέρνεις συνεχόμενα δηλαδή τον κέρσορα και κάνεις ζουμ in και out).

 

Επίσης, όποτε μπορείς, δοκίμασε να βάλεις και τα Sygic και NDrive να μας πεις αν δουλεύουν (στα αντίστοιχα θέματά τους, βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...