Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν μπορουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα την καινουγια εκδοση, εφτιαξα τα UNL κτλπ αλλα οταν ανοιγω τον προγραμμα μου βγαζει "Δεν ειναι δ"... Τη ειναι αυτο τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις νεο κωδικο στο .unl που ξεκλειδωνει το χαρτη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Περασα την καινουγια εκδοση, εφτιαξα τα UNL κτλπ αλλα οταν ανοιγω τον προγραμμα μου βγαζει "Δεν ειναι δ"... Τη ειναι αυτο τωρα???

 

 

Και σε μένα τα ίδια . Τί κωδικό π΄ρεπει να βάλουμε?

 

EDIT: Όλα καλά. Το έκανα. Μου έλειπαν 2 αρχεία. Γιατί αργεί να ανοίξει όμως η εφαρμογή??? Η προηγούμενη έκδοση(....30) δεν αργούσε τόσο όπως νομίζω και η ευαισθησία της αφής ήταν καλύτερη.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια . Τί κωδικό π΄ρεπει να βάλουμε?

 

EDIT: Όλα καλά. Το έκανα. Μου έλειπαν 2 αρχεία.

 

Και εγώ το βρήκα, απλώς ο καινούργιος χάρτης που έβαλα έχει άλλο όνομα και έπρεπε να μετονομάσω και το .unl αρχείο που είχε το κωδικό στο όνομα του χάρτη

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μάλλον τα κατάφερα..έφτιαξα και το unl και επισης έβαλα και ενα 3 σε 1 σετάκι χαρτών...το unl αυτό πρέπει να έχει 75 χαρακτήρες έτσι δεν είναι;;

 

να αναφέρω ότι στο πρώτο unl έβαλα το imei που βρήκα στις πληροφορίες γτ δεν είδα κάποιο esn..

 

πέρασα και τους χάρτες αλλά μετά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω καθώς πατώντας στο Προβ.Χάρτη μου βγάζει ένα αμαξάκι στην Αγγλία χωρίς να με αφήνει να το κουνήσω...

 

 

Άφησε το να βρει το στίγμα σου και θα σε πάει κατευθείαν στο σημείο που βρίσκεσαι. Και κάθε φορά που θα το ανοίγεις, θα σε δείχνει εκεί που ήσουν την τελεταία φορά που είχε βρει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ή την 5.0.30 ή την 5.0.20 τα έχω.Οποιος θέλει pm me(Αν και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τον νομο να το εκανα ποστ εδω γιατι πολυ απλα το αρχειο ειναι στην rapidshare σε αλλον server και εδω απλα υπαρχει ο συνδεσμος.Δηλαδη δεν hostαρετε στον server τιποτα παρα μονο ο συνδεσμος απο την rapidshare.)

Επισης κατι ακομα...

Τους φακελους private garmin κλπ τους πεταω μεσα στο root της καρτας ή μεσα σε καποιο φακελο που θα φιταξω?Το sis αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

Τ

Τους φακελους private garmin κλπ τους πεταω μεσα στο root της καρτας ή μεσα σε καποιο φακελο που θα φιταξω?Το sis αρχείο?

 

Χυμα τους βαζεις,εχει απαντηθει πολλες φορες ηδη.Και το sys στην καρτα το βαζεις και το τρεχεις απο εκει.Μετα το sys μπορεις να το σβησεις,εγω αυτο κανω.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ή την 5.0.30 ή την 5.0.20 τα έχω.Οποιος θέλει pm me(Αν και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τον νομο να το εκανα ποστ εδω γιατι πολυ απλα το αρχειο ειναι στην rapidshare σε αλλον server και εδω απλα υπαρχει ο συνδεσμος.Δηλαδη δεν hostαρετε στον server τιποτα παρα μονο ο συνδεσμος απο την rapidshare.)

Επισης κατι ακομα...

Τους φακελους private garmin κλπ τους πεταω μεσα στο root της καρτας ή μεσα σε καποιο φακελο που θα φιταξω?Το sis αρχείο?

 

Υπάρχει σοβαρό νομικό πρόβλημα με την ανάρτηση και διατήρηση συνδέσμων που οδηγούν στη λήψη εφαρμογών και χαρτών πλοήγησης. Ως εκ τούτου απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής σε όλα τα forums του myphone.gr.Οποτε καταλαβαινεις οτι αν το εκανες αυτο θα ησουνα εκτος κανονων του forum.Τους φακελους τους βαζεις χυμα οπως ειναι,το ιδιο και το αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Thanks και στους 2.

 

Παιδια οταν λεμε χυμα λεμε για τους φακελου resource,garmin,private κλπ?

Ελα ομως που υπαρχει χυμα και αλλος φακελος resource.

 

 

συνεχομενα μηνυματα,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CHATROOM!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν λεμε χυμα λεμε για τους φακελου resource,garmin,private κλπ?

Ελα ομως που υπαρχει χυμα και αλλος φακελος resource.

 

Ναι υπάρχουν, εσύ κάνε αντικατάσταση (ουσιαστικά προσθέτει τα καινούρια αρχεία, σε σβήνει τίποτα, μην ανησυχείς)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν λεμε χυμα λεμε για τους φακελου resource,garmin,private κλπ?

Ελα ομως που υπαρχει χυμα και αλλος φακελος resource.

 

Και πολυ καλα κανει και υπαρχει.Το προβλημα που βρισκεται;Οπου σου ζητησει αντικατασταση η οτι αλλιως γραφει το μηνυμα που θα εμφανιστει πατα ενταξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε το θεμα ειναι οτι δεν με αφηνει να το αντιγραψω....

Λεει δεν υπαρχει χωρος και εχω 6,6gb ελευθερα...

Edit:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671799#post2671799

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε το θεμα ειναι οτι δεν με αφηνει να το αντιγραψω....

Λεει δεν υπαρχει χωρος και εχω 6,6gb ελευθερα...

Edit:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671799#post2671799

 

Το εχουμε πει πολλες φορες, απο το κινητο κατα τη συνδεση επιλεγουμε τη δευτερη επιλογη (συνδεση για μαζικη αποθηκευση) και οχι συνδεση με pc suite.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν επιλεγω τιποτα :)

Τα vista το βλεπουν μονα τους.

Τελικα με το μαζικη αποθηκευση εφτιαξε :D

Thanks

 

Οδηγιες εγκαταστασης του Garmin στο 5800

4) Αποσυνδεστε το κινητο απο τον υπολογιστη, ξεκινηστε το Virtual Key, πηγαινετε στα Options / Load Mode / Custom Mode 2, Exclude, Option / Change Mode / Includes. Μετα Options / Add from installed, επιλεξτε Gmobile xt, Select, Cancel, Back (για να αφησετε το Virtual Key να παραμεινει στο background).

 

Το βημα 4 δεν μπορω να το κανω.

Ανοιγω το virtual key καννω load το costom mode2 το οποιο ειναι αδειο και μετα δεν ξερω τι να κανω.Λεει κατι exclude tab και κατι change mode αλλα δεν ξερω τι να κανω.

Any help?

Link to comment
Share on other sites

Το βημα 4 δεν μπορω να το κανω.

Ανοιγω το virtual key καννω load το costom mode2 το οποιο ειναι αδειο και μετα δεν ξερω τι να κανω.Λεει κατι exclude tab και κατι change mode αλλα δεν ξερω τι να κανω.

Any help?

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις την 0.20 έκδοση. Υπάρχουν νεότερες εκδόσεις (0.30 & 0.40) που γίνονται εγκατάσταση χωρίς το Virtual key.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βημα 4 δεν μπορω να το κανω.

Ανοιγω το virtual key καννω load το costom mode2 το οποιο ειναι αδειο και μετα δεν ξερω τι να κανω.Λεει κατι exclude tab και κατι change mode αλλα δεν ξερω τι να κανω.

Any help?

 

Αν βαλεις την τελευταια εκδοση 50040 δεν χρειαζεται να βαλεις το virtual key,kaνω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στην 30 ουτε στην 40 χρειαζεται αυτη η διαδικασια.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Οκ κατεβαζω αυτο.Και κατι ακομα παιδια χαρτη πρεπει να κατεβασω ετσι?Ποιος ειναι καλος?Και πως του κατεβαζω?Απο το γνωστο μαγαζακι?Στειλτε pm αμα ειναι και δεν κανει να το postαρετε εδω.
Link to comment
Share on other sites

Οκ κατεβαζω αυτο.Και κατι ακομα παιδια χαρτη πρεπει να κατεβασω ετσι?Ποιος ειναι καλος?Και πως του κατεβαζω?Απο το γνωστο μαγαζακι?Στειλτε pm αμα ειναι και δεν κανει να το postαρετε εδω.

 

Ως γνωστον απαγορευεται δημοσιευση λινκ .

Επιπλεον ,ριξε και μια ματια στα προηγουμενα ,μην

τα περιμενεις ολα ετοιμα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πως μπορώ να αποκρύψω τις πληροφορίες που μου εμφανίζονται στο χάρτη όπως παράδειγμα τα σηματάκια από τράπεζες, φαρμακεία, εστιατόρια, βενζινάδικα, κλπ.!! Έχει τόσα πολλά που μου είναι περιττά.. Θέλω να έχει λίγα και χρήσιμα. Που επιλέγω τι θα εμφανίζονται.?

 

Κάποιος? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζομαι λίγη βοήθεια... Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή GARMIN 5.0.30

σε ΝΟΚΙΑ Ν95

Η εγκατάσταση τελιώνει κανονικά, αλλά το πρόγραμμα δεν τρέχει. Πάει να ξεκινήσει αλλά σταματάει.. Τι κάνω λάθος....

Link to comment
Share on other sites

με το 5.0.40 κλειδωνει το gps πολυ πιο γρηγορα κ γενικα εξαφανιστηκαν κ τα ψιλοκολληματα π ειχε.

 

ξερει κανεισ πωσ απενεργοποιουμε το a-gps..?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το A-GPS;

Το A-GPS (Assisted GPS), δηλαδή «υποβοηθούμενο GPS» βελτιώνει την απόδοση της συσκευής μας ως προς το κλείδωμα των δορυφόρων χρησιμοποιώντας το κυψελοειδές δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Για να αντλήσει τις απαραίτητες πληροφορίες η συσκευή από το δίκτυο, θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσει μια σύνδεση πακέτων δεδομένων (GPRS/3G/HSDPA) με αποτέλεσμα να υπάρξει μια χρέωση της τάξης των 4 με 5 kb. Ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζει κανείς.

Παρόλα αυτά αν κάποιος θέλει να απενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτή μπορεί να το κάνει πηγαίνοντας στο Μενού > Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Ρυθμίσεις εφαρμογών > Εντοπισμός θέσης > Μέθοδοι εντοπισμού θέσης και απενεργοποιώντας την επιλογή «Υποβοηθούμενο GPS».

..............................

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...