Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολης το δοκιμασα και δεν ειχα προβλημα. Απο οσο θυμαμαι μου εχει συμβει παλιοτερα.

 

Δοκιμασα με το χαρτη της αναβασης και δεν εχω περασμενα poi ισως αυτα μπορει να βοηθησουν..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά formats και hard resets κατάφερα και πέρασα την 00.60 στο 5800 μου.

Ποιοι είναι οι καλύτεροι χάρτες να περάσω για ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Μολης το δοκιμασα και δεν ειχα προβλημα. Απο οσο θυμαμαι μου εχει συμβει παλιοτερα.

 

Δοκιμασα με το χαρτη της αναβασης και δεν εχω περασμενα poi ισως αυτα μπορει να βοηθησουν..

 

Κολλάει μόνο όταν κάνεις πλοήγηση και μόνο όταν είσαι εν κινήσει...

Link to comment
Share on other sites

Στο garmin μήπως ξέρει κανείς πώς βρίσκουμε λίμνες και ποτάμια;

 

Για λιμνες οριστε εδω.

Καπου θα χει και για ποταμια αλλα δεν το βρησκω τωρα. Ψαξε καπου θα χει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά δεν μπορώ να το βρώ....

Άν στο Garmin βάλουμε χάρτη 3 σε 1, τότε δουλεύεουν ΚΑΙ οι τρείς μαζί? Ο ένας συμπληρώνει τον άλλον ή δουλεύουν ξεχωριστά ο ένας με τον άλλον? Και για να βάλεις τον δεύτερο πρέπει να απενεργ. το πρώτο και το τρίτο για να δουλέψει ο δεύτερος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά δεν μπορώ να το βρώ....

Άν στο Garmin βάλουμε χάρτη 3 σε 1, τότε δουλεύεουν ΚΑΙ οι τρείς μαζί? Ο ένας συμπληρώνει τον άλλον ή δουλεύουν ξεχωριστά ο ένας με τον άλλον? Και για να βάλεις τον δεύτερο πρέπει να απενεργ. το πρώτο και το τρίτο για να δουλέψει ο δεύτερος?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2760257#post2760257 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε! Κατάλαβα....αυτόν που χρειάζεσαι ΜΟΝΟ!:)

Link to comment
Share on other sites

Για λιμνες οριστε εδω.

Καπου θα χει και για ποταμια αλλα δεν το βρησκω τωρα. Ψαξε καπου θα χει.

 

Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να περάσω πρόσθετα poi. Αυτά τα δεδομένα πρέπει κάπου να υπάρχουν στον auto drive hellas ή στον anavasis.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,πρωτη φορα γραφω αν και σας διαβαζω καιρο, ποιο προγραμμα να βαλω για πλοηγηση στο 5800 αλλα να εχει και την Ευρωπη,και απο που μπορω να το βρω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλη αρχη.:)

Ειτε το garmin ειτε το NDrive βαλεις θα κανεις δουλεια αν και κατα την γνωμη μου το καλυτερο ειναι να χεις και τα δυο οπως πολλοι (και γω μεσα σαυτους).

Επισης υπαρχει και το sygic αλλα για το συγκεκριμενο δεν ξερω και πολλα.

Αν οντως μας διαβαζεις καιρο θα ξερεις οτι απαγορευεται η αναρτηση λινκ που εχουν παρανομο περιεχομενο.;)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε σωστα εχεις δικιο,αλλα εχουν και την Ευρωπη?

 

και αν μπορεις γραψε μου τις εκδοσεις και θα φροντισω για τα αλλα εγω,ευχαριστω

 

Απο την ομαδα διαχειρισης:

συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Τροποποιηση μηνυματος

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα μεσα το Garmin αλλα δεν εχει τα maps κανα λινκ να τα κατεβασω ?

------------------------------------------

 

Simple the best

 

 

------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

το notepad τι ειναι?

 

:confused:

http://i37.tinypic.com/vr4jg3.png

 

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/app_notepad.mspx

 

παιδια περασα μεσα το Garmin αλλα δεν εχει τα maps κανα λινκ να τα κατεβασω ?

 

Απαγορευεται να δινονται λινκς , θα επρεπε να το γνωριζεις αυτο ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θελω να εγκαταστησω το garmin,στο 5800,αξιζει ο κοπος κατ αρχην,γιατι διαβασα διαφορα και εχω μπερδευτει. Το εικονικο πληκτρολογιο πρεπει να το βαλω και αυτο για να δουλεψει?Ποιες οδηγιες να ακολουθησω τελικα,γιατι εχω δει διαφορετικες,και πως χρησιμοποιω το notepad? Περιμενω και τους κωδικους για να υπογραψω,για να δουμε. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θελω να εγκαταστησω το garmin,στο 5800,αξιζει ο κοπος κατ αρχην,γιατι διαβασα διαφορα και εχω μπερδευτει.

Aυτο ειναι υποκειμενικο εσυ θα δεις και θα κρινεις αν αξιζει. Για μενα το garmin ειναι το καλυτερο σε s60. Για αλλους οχι.

Το εικονικο πληκτρολογιο πρεπει να το βαλω και αυτο για να δουλεψει

Αν δεν κανω λαθος δεν χρειαζεται καθολου πλεον αλλα ας το επιβεβαιωσουν τα παιδια που εχουν 5th edition μιας και γω δεν εχω.

Ποιες οδηγιες να ακολουθησω τελικα,γιατι εχω δει διαφορετικες,και πως χρησιμοποιω το notepad?

Διαβασε την πρωτη σελιδα οπου αναφερονται ολα αναλυτικα.

Περιμενω και τους κωδικους για να υπογραψω,για να δουμε. Ευχαριστω

Δεν χρειαζεται στο garmin να υπογραψεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

εχω κολλησει στο πως να δημιουργησω αρχειο μεσα στον φακελο garmin με το notepad,πως γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ απλο διαβασε τις οδηγειες.

Ανοιγεις το notepad βαζεις τον κωδικο και αφου το αποθηκευσεις και το κλεισεις αλλαζεις την καταληξη απο txt σε unl.

Βαλε απο τα windows να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό ή το αποσυνδέω από το USB καλώδιο μου βγάζει το μήνυμα:

 

"Εντοπίστηκε το Garmin Mobile XT. Εκκίνηση τώρα; Ναι - Όχι"

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Kανω τα παντα οπως πρεπει και οταν παω να ανοιξω στο κινητο την εφαρμογη με πεταει εξω...ξερει κανεις τι φταιει?

οταν αναφερεται στο τελος "το βάζουμε σε ένα αρχείο με το όνομα ΧΧΧΧΧΧ.UNL"τι αρχειο??ολα τα ονοματα που προτεινονται για τους χαρτες αναγνωριζονται σιγουρα?ποιο ειναι το πιο σιγουρο?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

@syshalt μπες μεσα στο φακελο Garmin\ Apps\ Symbian\ res και ψαξε - διεγραψε το αρχειο με επεκταση .sis ισως να λυθει το προβλημα.

 

@andreas1022 εαν περασες την .60 διεγραψε το αρχειο gmsup.ini απο τον φακελο Garmin\ Apps

 

Y.Γ.

Οταν εχουμε προβλημα με το garmin καλο ειναι να αναφερουμε και την εκδοση που χρησιμοποιουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα...διαβασα αρκετα ποστς αλλα δεν καταφερα να τα διαβασω ολα ετσι ωστε να παρω την απαντηση μου.

Εχω το Ν97,εχω περασει το Garmin και σαν προγραμμα δουλευει.

Το θεμα μου ειναι οτι πιθανοτατα δεν βρισκει δορυφορους για να λοκαρει και ετσι η μπαρα σηματοσ παραμενει για πολυ ωρα στο κοκκινο.Το εχω αφησει μεχρι και 15-20 λεπτα αλλα τιποτα.Απο τις ρυθμισεισ εννοειται οτι εχω επιλεξει το ενσωματομενο gps.

 

Κανεις με το ιδιο προβλημα? και πως το αντιμετωπισε?

 

ευχαριστω

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

To oτι εχει μια κοκκινη μπαρα σημαινει οτι το χεις ξκλειδωσει σωστα.

Φανταζομαι οταν λες οτι το αφησες 20 λεπτα ηταν σε εξωτερικο χωρο ε? Γιατι αν ηταν σε εσωτερικο λογικο να μην πιανει.

Δοκιμασε μια φορα με τικαρισμενη την επιλοφη υποβοηθουμενο gps. Αυτο σε χρεωνει λιγο αλλα θα πιασει γρηγορα.

Με αλλο προγραμμα πλοηγησης εχεις πιασει δορυφορους? Γιατι αν οχι τοτε αυτο φταιει. Την πρωτη φορα που μια συσκευη πιανει αργει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...