Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εμενα επειδη μου τα δειχνει λιγο περιεργα στον χαρτη (δλδ δεν μου δειχνει προς τα πανω την κατευθυνση μου) μπορειτε να μου πειτε ποιες ρυθμισεις εχετε βαλει/ειναι αυτες που πρεπει να εχουμε στο μενου εργαλεια-ρυθμισεις-χαρτης??

 

επισης στο μενου εργαλεια-ρυθμισεις-οθονη στην παρακαμψη φωτισμου τι εχετε βαλει??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εμενα επειδη μου τα δειχνει λιγο περιεργα στον χαρτη (δλδ δεν μου δειχνει προς τα πανω την κατευθυνση μου) μπορειτε να μου πειτε ποιες ρυθμισεις εχετε βαλει/ειναι αυτες που πρεπει να εχουμε στο μενου εργαλεια-ρυθμισεις-χαρτης??

 

επισης στο μενου εργαλεια-ρυθμισεις-οθονη στην παρακαμψη φωτισμου τι εχετε βαλει??

 

Ευχαριστω

Προσανατολισμος προς πορεια εχω εγω.

Στην παρακαμψη φωτισμου το εχω ενεργο κατα την ομιλια για μεγαλυτερη οικονομια μπαταριας.

Αυτα σε Ν82

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολισμος προς πορεια εχω εγω.

Στην παρακαμψη φωτισμου το εχω ενεργο κατα την ομιλια για μεγαλυτερη οικονομια μπαταριας.

Αυτα σε Ν82

 

Στον προσανατολισμο προς πορεια εχει κ χλμ.Εδω τι βαζω??

η παρακαμψη φωτισμου δεν εχω καταλαβει τι εννοει...

Link to comment
Share on other sites

Να σβήνει ο φωτισμός όταν δεν κάνεις πλοήγηση ή να μένει πάντοτε ανοιχτός, όσο χρησιμοποιείς την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...πως γινετε να ενεργοποιουμε καθε φορα οποιον χαρτη θελουμε?και οχι ολους μαζι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...πως γινετε να ενεργοποιουμε καθε φορα οποιον χαρτη θελουμε?και οχι ολους μαζι?

 

Για 3-1 δεν λες ?

ρυθμισεις->διαχεριση δεδομενων->σετ χαρτων-->map source

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ευκολο να μου πεις τα βηματα με την σειρα?εννοεις απο την διαχειριση αρχειων να τους απενεργοποιησω?

 

το βρηκα παιδια...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανει απο μονο του στην καρτα μνημης. Εκει ειναι και το σωστο..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα,

Μολις εβαλα το Garmin 5.00.40 στο 5800 μου καιδειχνει να δουλευει καλα δεν εχει φωνη.

Εφτιαξα ενα φακελο voices μεσα στο φακελο garmin και εβαλα το αρχειο με την ελληνικη φωνη το οποιο αρχειο ομως το ειχα απο μια προηγουμενη εκδοση νομιζω4,10 για αλλο κινητο

Αλλα παλι δεν δουλευει, τι κανω λαθος? που μπορω να βρω ελληνικη φωνη?:(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα εγκατασταση το garmin στην συσκευη ενος φιλου μου και δεν ειχα προβλημα με την φωνη. Μαλλον το αρχειο που κατεβασες δεν ηταν σωστο..

 

Δες το παρακατω link:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2735195#post2735195

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη λύση είναι να βάλεις την έκδοση 5.00.30 που έχει όλους τους φακέλους να να αντιγράψεις/αντικαταστήσεις απο πάνω την έκδοση 40.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες ξερει κανεις αν μπαινουν αυτοι οι χαρτες στο κινητο?

 

http://www8.garmin.com/cartography/g2/region.jsp?RegionPK=25488

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν ενα μερος απο αυτο το χαρτη ειναι ο ελληνικος ναυτικος που εχουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει προτείνει κανείς στο συγκεκριμένο θέμα κάποιες ρυθμίσεις για να τρέχει το garmin πιο γρήγορα; Σήμερα αργούσε πολύ στη γραφική αναπαράσταση, πχ έστριβες και αργούσε ή στην εθνική με ταχύτητα 80 χλμ έμενε πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εβαλα και εγω το Garmin 5.00.40 στην καρτα μνημης η εγκατασταση ολοκληρωνεται , μετα παταω κλικ πανω στο εικονιδιο του Garmin που εχει δημιουργηθει κανει ανοιξει το προγραμμα δειχνοντας το εικονιδιο Garmin 2008 μετα κλεινει η εικονα και μετα τπτ. Το εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα αυτο τπτ.Πληροφοριακα αυτο που εβαλα ειχε ενα φακελο που λεγοταν MMC root ,πηρα τα περιεχομενα τους φακελους κτλ και εφτιαξα ενα φακελο που τον ονομασα Garmin στην καρτα μνημης και μετα πηγα στον φακελο που εχει το sis αρχειο και το εκανα εγκατασταση απο εκει. Το κινητο ειναι καινουργιο με 2-3 εφαρμογες εγκατεστημενες απο εμενα. Εχετε καμια ιδεα??

Παιδιά αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμα και όταν τα βάζω όλα χύμα. Επίσης τη στιγμη που ξεκιναει η εγκατάσταση μου βγάζει οτι η τρέχουσα έκδοση δεν είναι συμβατη με την την συσκευη μου(nokia5800). Στο κινητο δεν βρισκω τους φακέλους private,sys,Resource, θα πρεπε να υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

To μηνυμα που σου βγαζει προσπερασε το δεν ειναι συμαντικο. Για να δεις ολους τους φακελους επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι. Με ποιο τροπο κανεις την μεταφορα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To μηνυμα που σου βγαζει προσπερασε το δεν ειναι συμαντικο. Για να δεις ολους τους φακελους επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι. Με ποιο τροπο κανεις την μεταφορα?

 

ok με τα πολλά τα κατάφερα- Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδες προσπαθησα σε κινητο 5800 νοκια να εγκαταστησω το garmin to 5.04 και οταν παω να τρεξω την εφαρμογη δεν κανει τιποτα. ανοιγει και κλεινει. τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες προσπαθησα σε κινητο 5800 νοκια να εγκαταστησω το garmin to 5.04 και οταν παω να τρεξω την εφαρμογη δεν κανει τιποτα. ανοιγει και κλεινει. τι φταιει?

 

Εχει αναφερθει απειρες φορες.Λιγες σελιδες πιο πισω αν εκανες τον κοπο να κοιταξεις θα εβρισκες την απαντηση.Ο οδηγος της πρωτης σελιδας ειναι πληρης και πολυ απλος.Υπαρχει η αναζητηση.Τι αλλο χρειαζεται;Ολο τα ιδια και τα ιδια επειδη καποιοι βαριουνται να ψαξουνε λιγο.Χυμα ολα τα αρχεια στην καρτα και οπου ζητησει αντικατασταση κανουμε αποδοχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει απειρες φορες.Λιγες σελιδες πιο πισω αν εκανες τον κοπο να κοιταξεις θα εβρισκες την απαντηση.Ο οδηγος της πρωτης σελιδας ειναι πληρης και πολυ απλος.Υπαρχει η αναζητηση.Τι αλλο χρειαζεται;Ολο τα ιδια και τα ιδια επειδη καποιοι βαριουνται να ψαξουνε λιγο.Χυμα ολα τα αρχεια στην καρτα και οπου ζητησει αντικατασταση κανουμε αποδοχη.

 

την πρωτη σελιδα φιλε μου την εχω διαβασει 100,000 φορες αλλα ολοι αμεσως πρεπει να "βρισετε¨καποιον που κανει μια ερωτηση. αφου πολυ απλα ειπα οτι ανοιγει και κλεινει πως μπορει να με βοηθησει η πρωτη σελιδα? μπορω να μαθω με καποιο τροπο ποιο ειναι αυτο το ζιπακι γτ εγω εχω καποιο αλλο με αλλο ονομα?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, στην πρώτη σελίδα κρύβεται η απάντηση. Όλοι όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα, δημιουργούν φάκελο στην κάρτα μνήμης ενώ οι οδηγίες δεν αναφέρουν πουθενά δημιουργία νέου φακέλου. Απλά επιλέγουμε όλους τους φακέλους και τους αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, στην πρώτη σελίδα κρύβεται η απάντηση. Όλοι όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα, δημιουργούν φάκελο στην κάρτα μνήμης ενώ οι οδηγίες δεν αναφέρουν πουθενά δημιουργία νέου φακέλου. Απλά επιλέγουμε όλους τους φακέλους και τους αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης.

 

παιδια θα τρελαθω. δεν λεω οτι κανω καποιο φακελο. αυτο που λεω ειναι οτι στην πρωτη σελιδα λεει οτι πρεπει να υπαρχει καποιος φακελος που λεγεται garmin ενω εγω δεν εχω τετοιο φακελο. το ζιπ δεν βγαζει τετοιο φακελο. αυτο λεω. και δεν βγαζει επισης 3-4 αρχεια οπως διαβασα καπου αλλα περισσοτερα. θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος και να μου πει ποιο ειναι το σωστο αρχειο ζιπ η εστω πως πρεπει να ειναι μεσα οι φακελοι η ποια τα αρχεια? πιστευω πως δεν εχω τελειως λαθος αρχεια καθως εχει γινει καποιου ειδους εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...