Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες το mapsource τι σου δειχνει και ασε επιλεγμενο οτι χρειαζεσαι.Γιατι ομως τα μπλεκεις τοσο τα πραγματα;

 

Δεν έχει βγει ακόμα autodrive 1.70 και anavasis 4.04 μαζί σε πακετάκι, για αυτό.

Στο map source δείχνει το 5 σε 1 τι έχει μέσα και όχι τα υπόλοιπα

Οπότε έχοντας επιλεγμένο από εκεί τον autodrive 1.60 και έχοντας standalone τον 1.70 δεν ξέρω ποιον δείχνει...

Η ονομασία παίζει κάποιον ρόλο που να δίνει προτεραιότητα ή δεν έχει σχέση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το παραέμπλεξες το θεμα!

 

Βάλε τον 3 σε 1 για αρχή και μετά περίμενε το παιδί που φτιάχνει τους 5 σε 1 να κάνει και αυτός update αν χρειάζεσαι τον 5 σε 1.

 

Αλήθεια μια ερώτηση σε εσάς που χρησιμοποιείτε τον 5 σε 1 τον ξεκλείδωτο... Δε σας βγάζει κανένα πρόβλημα γενικά ο χάρτης? Γιατί παλιά είχα ακούσει ότι οι ξεκλείδωτοι χάρτες παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα... Ξεπεράστηκαν αυτά τα ζητήματα?

Link to comment
Share on other sites

Όντως το παραέμπλεξες το θεμα!

 

Βάλε τον 3 σε 1 για αρχή και μετά περίμενε το παιδί που φτιάχνει τους 5 σε 1 να κάνει και αυτός update αν χρειάζεσαι τον 5 σε 1.

 

Αλήθεια μια ερώτηση σε εσάς που χρησιμοποιείτε τον 5 σε 1 τον ξεκλείδωτο... Δε σας βγάζει κανένα πρόβλημα γενικά ο χάρτης? Γιατί παλιά είχα ακούσει ότι οι ξεκλείδωτοι χάρτες παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα... Ξεπεράστηκαν αυτά τα ζητήματα?

 

Το ξέρω ότι το μπλέκω αλλά επειδή θα φύγω για επαρχία μπορεί να μην προλάβω το πακετάκι οπότε θα τους έχω αναγκαστικά έτσι.

Για αυτό ρωτάω τι δείχνει...

 

Γενικά δεν κάνει προβλήματα αλλά συνεχίζει να μου κολλάει στην αναζήτηση στον χάρτη

Ουπς γράψτε λάθος 3 σε 1 έχω όχι 5 σε 1

Τον έβγαλα γιατί ψιλοκόλλαγε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα autodrive 1.70 και anavasis 4.04 μαζί σε πακετάκι, για αυτό.

 

Εχει βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία

 

@ mirrorofsorrow

 

Αυτό θέλω να κάνω αλλά δεν βρήκα τον 3 σε 1

Link to comment
Share on other sites

ο 3σε1 με τον καινουριο adh εχει βγει... ξανακοιτα στο ποστ του venduza

 

Η ερωτηση παραμενει για αυτους που χρησιμοποιουν 5 σε 1 ξεκλειδωτο. Δεν παρουσιάζει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Ο autodrive σκεπαζει τον χαρτη την αναβασης. Οπου δεν υπαρχει καλυψη βλεπουμε τον αναβαση. Παλιοτερα ειχαν γινει διαφανοι χαρτες και ετσι βλεπαμε ολα τα στοιχεια απο ολους τους χαρτες. Σε αυτη την περιπτωση η ram της συσκευης δεν ειταν αρκετη (Νokia N82) με αποτελεσμα να μην μπορει να επανυπολογιση την πορεια εαν επαιρνες λαθος κατευθυνση. Το καλυτερο ειναι να χρησιμοποιεις τον καθε χαρτη ξεχωριστα αναλογα με την περιπτωση και τους αλλους να τους εχεις απενεργοποιημενους :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ κατεβάζω 3 σε 1

Αλλά η ερώτηση παραμένει ?

Τι δείχνει στην περίπτωση που περιέγραψα ?

 

Οτι θελεις εσυ απο το mapsource.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ο autodrive σκεπαζει τον χαρτη την αναβασης. Οπου δεν υπαρχει καλυψη βλεπουμε τον αναβαση. Παλιοτερα ειχαν γινει διαφανοι χαρτες και ετσι βλεπαμε ολα τα στοιχεια απο ολους τους χαρτες. Σε αυτη την περιπτωση η ram της συσκευης δεν ειταν αρκετη (Νokia N82) με αποτελεσμα να μην μπορει να επανυπολογιση την πορεια εαν επαιρνες λαθος κατευθυνση. Το καλυτερο ειναι να χρησιμοποιεις τον καθε χαρτη ξεχωριστα αναλογα με την περιπτωση και τους αλλους να τους εχεις απενεργοποιημενους :)

 

Αν καταλαβα καλα αυτη η απαντηση ηταν για μενα. Σωστος φιλε Γιαννη ετσι ειναι οπως τα λες απλα κυκλοφορει χαρτης 5 σε 1 προσφατος, που δε χρειαζεται unl για να ξεκλειδωθει... Αποτι ειχα διαβασει πιο παλια, χωρις ομως ναχω δοκιμασει, αυτοι παρουσιαζαν διαφορα προβληματα... Αυτο ισχυει ακομα? Αυτος που φτιαχνει τωρα τον 5 σε 1 χαρτη ξεκλειδωτο τα εχει λυσει αυτα τα προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο γνωριζω υπαρχουν ακομη προβληματα με τους ξεκλειδωτους χαρτες :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι.

Ψάχνω για χάρτη της Ιταλίας. Έχετε τίποτα να προτείνετε για το που μπορώ να βρώ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Προσπαθώ να περάσω garmin σε ενα 5800. Δεν μου αναγνωρίζει το εσωτερικό GPS. Μου ζητάει να ενεργοποιήσω το bluetooth. Δεν μου βγάζει την επιλογή ενσωματωμένο gps. Ίσως παίζει ρόλο το ότι στην εκκίνηση μου βγάζει ένα μενού, που λέει αγορά, εισαγωγή αναγνωριστικού garmin κτλ. Εκεί επιλέγω σύνδεση σε GPS Garmin. Τα άλλα δεν ανοίγουν το πρόγραμμα. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη έκδοση που δεν το βγάζει αυτό σε κανένα "μέρος"?? :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Προσπαθώ να περάσω garmin σε ενα 5800. Δεν μου αναγνωρίζει το εσωτερικό GPS. Μου ζητάει να ενεργοποιήσω το bluetooth. Δεν μου βγάζει την επιλογή ενσωματωμένο gps. Ίσως παίζει ρόλο το ότι στην εκκίνηση μου βγάζει ένα μενού, που λέει αγορά, εισαγωγή αναγνωριστικού garmin κτλ. Εκεί επιλέγω σύνδεση σε GPS Garmin. Τα άλλα δεν ανοίγουν το πρόγραμμα. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη έκδοση που δεν το βγάζει αυτό σε κανένα "μέρος"?? :wacko:

 

Γνωμη μου ειναι οτι κατι δεν κανεις καλα με την δημιουργια του unl.

Χρησιμοποιησε τον αριθμο imei που φαινεται μεσα στο προγραμμα για την <<γεννητρια>>

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγκατέστησα το garmin αλλα στις πληροφοριες δεν εχει κωδικο ξεκλειδωματος esn και για αυτο χρησιμοποιησα το imei.To εβαλα στο ******,πηρα τον κωδικο περασα και το .unl στον φάκελο garmin.Aλλα όταν ανοιγω το πρόγραμμα δεν βλέπω τις μπάρες του δορυφόρου.Μετα όταν προσπαθησα να το κανω χειροκινητα απο τις εργαλεια-ρυθμισεις-συστημα-χρηση προσαρτημενου/ενσωματωμενου gps δεν υπήρχε η τελευταία επιλογή δηλαδή η χρηση προσαρτημενου/ενσωματωμενου gps.Επισης συνεχως μου λεει για το bluetooth.Tι μπορω να κανω?Δοκιμασα και με την 5.00.30 και με την 5.00.40.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το αναγνωριστικό κάρτας για το ξεκλείδωμα.

 

Στο 5800,τουλαχιστον στο δικο μου,το card id δεν εκανε δουλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800,τουλαχιστον στο δικο μου,το card id δεν εκανε δουλεια.

Εαν θελεις εγκατεστησε το phoneinfo και δες εαν το car id του garmin ειναι ιδιο με το memory card cid (αριθμος 15)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2713150#post2713150

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να πω την αληθεια δεν το επιασα αυτο που ειπες αλλα δεν πειραζει.Ειμαι ασχετος τι να κανουμε?Τεσπα κανεις αλλος μήπως εχει να προτεινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

@margiannis εχεις επιλεξει να φαινονται στο pc σου οι καταληξεις των αρχειων?

Εαν οχι το .unl σου εχει ονομα sw.unl.txt για αυτο και δεν λειτουργει σωστα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι δεν επιρρεάζει το αν έχεις βάλει το αρχείο img του χάρτη μέσα στον φάκελο garmin, με το οτι θέλεις να ξεκλειδώσεις το εσωτερικό gps.

 

Για αρχή βεβαιώσου οτι το sw.unl έχει σωστή κατάληξη (δες το και μέσα απο το x-plore οπου φαίνονται οι καταλήξεις). Αν δεν ξεκλειδώνει, κάνε αυτο που προτείνει ο gianpithio στο ποστ 971.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...