Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην κω εχει νοκια στορ το τηλεφωνο ειναι 20000

 

να ρωτησω κατι και γω αυτα που φερνει η βονταφον ειναι ελληνικα αλφα κοπυ ή δικητης εισαγωγη?ποια εκδοση λογισμικου φορανε?ευχαριστω

α και κατι αλλο η τιμη μου φερνει πολυ φτηνη παιζεται κατι που μας διαφευγει?αναλογιστειτε τα υπολοιπα touchphones και τισ τιμες τους:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ελληνικά είναι και με το αντίστοιχο ελληνικό product code.

Δεν είναι φτηνό. Σε αυτή τη τιμή το περιμέναμε και σε αυτή το έχουν και τα υπόλοιπα κατήματα.

 

------------------------------------------

 

Τα παραπάνω θέματα πάντως από spyro, στο λινκ που δόθηκε μερικά posts πιο πριν, δεν χρειάζονται πιστοποιητικό και signing (τουλάχιστον τα blue & red haze που δοκίμασα).

Προφανώς ήταν ήδη υπογεγραμμένα, γι αυτό και τα εγκατέστησες κατευθείαν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις κατι λαθος. Δεν υποστηριζεται απο το nss.

Αν θες να κανεις αναβαθμιση δοκιμασε μεσω nokia φινιξ .

google it .

 

Εχω την εντυπωση παντως ,οτι αναβαθμιζοντας μεσω φινιξ και χρησιμοποιωντας

το αναλογο πακετο γλωσσων αλλαζει και το product code.

 

Θα το διαπιστωσω οταν κυκλοφορησει αναβαθμιση μεσω nokia updater.

Καμία τύχη με το Phoenix. Δεν μπόρεσα με τίποτα να το κάνω να δει ότι το κινητό είναι connected. Κατά συνέπεια με βλέπω μάλλον να περιμένω να βγεί κάποια καινούργια έκδοση του NSS, που θα υποστηρίζει και το 5800. Thanks nways!

FEAR IS THE MINDKILLER ! ! !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, δεν μπορώ να κρίνω ακόμα αν είναι καλό η δεν είναι, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, πως τα πα ει η οθόνη με την χρήση, αντέχει? η γεμίζει σημάδια και γρατσουνιές στο άψε σβήσε?

Σας ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια βοήθεια απ'όποιον γνωρίζει κάτι! Πήρα χθες το Nokia 5800 (καινούριο). Διαπίστωσα όμως, οτι μερικές φορές όταν πατάω το πλαινό κουμπί στα δεξιά, για να ξεκλειδώσει δηλαδή, πολλές φορές καθώς επανέρχεται στην αρχική του οθόνη, το φόντο που έχω φαίνεται αλλοιωμένο (κάποιες περίεργες πολύχρωμες γραμμές οι οποίες αν θα ξαναπατήσω το κουμπί ξεκλειδώματος επανέρχεται κανονικά στο φόντο.

Σίγουρα όποιοι δεν το έχετε δεν θα καταλάβατε τίποτα, όποιος όμως έχει το συγκεκριμένο, ας δώσει μια βοήθεια! Πρόκειται για ψιλο-προβληματάκια του λογισμικού ή να αρχίσω να φοβάμαι??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι πρέπει να γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν γίνεται αυτό. Οπότε ακόμη ένα πρόβλημα μετά την σχισμή στο δεξί τμήμα. Πάμε καλά.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το e-shop έριξε τη τιμή στα 328.9€

 

Οπως και το multirama 329!!!!!!

Aυτη θα'πρεπε να ειναι η αρχικη τιμη πωλησης στην Ελλαδα αλλα οσοι βιαστηκαν εφαγαν το νταβατζιλικη!!!!!!!

Σε λιγες μερες το κοβω να σταθεροποιειτε στο 300αρι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν γίνεται αυτό. Οπότε ακόμη ένα πρόβλημα μετά την σχισμή στο δεξί τμήμα. Πάμε καλά.....

Κάνε hard format, θα στρώσει.

Επίσης ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

Στην 11 λυνόταν εν μέρει το πρόβλημα, αλλά δεν είναι πλέον διαθέσιμη. Περιμένουμε νέα αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οπως και το multirama 329!!!!!!

Aυτη θα'πρεπε να ειναι η αρχικη τιμη πωλησης στην Ελλαδα αλλα οσοι βιαστηκαν εφαγαν το νταβατζιλικη!!!!!!!

Σε λιγες μερες το κοβω να σταθεροποιειτε στο 300αρι!!!!!!!

 

Γι' αυτο περιμένω, να κυκλοφορησει σε όλα τα μαγαζιά και λογικά θα φτάσει κανα 300αρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το πας στο service για κάτι που είναι καθαρά θέμα software.

Υπομονή μέχρι την επόμενη αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι ότι το κόκκινο δεν έχει το πρόβλημα της σχισμής...

 

Μπορείτε να μου πείτε απο ΠΟΥ μπορώ να πάρω το κόκκινο? Λέω να το προτιμήσω από το μπλε...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μετακινήσουμε ένα εικονίδιο μέσα σε ένα φάκελο, πχ. στις εφαρμογές για να το πάμε πιο πάνω/κάτω ή πριν από κάποιο άλλο εικονίδιο ???

 

Εγώ πατάω εντός του φακέλου οργάνωση και επιλέγω το εικονίδιο που θέλω να μετακινήσω αλλά δεν υπάρχει επιλογή για απλή μετακίνηση (υπάρχουν μόνο οι επιλογές για "αφαίρεση" που δεν κάνει τίποτα και "μετακίνηση σε φάκελο" που δε μου χρησιμεύει....) :O

 

Μηπως το έχει καταφέρει κάποιος... :worry:

 

H 11 γιατί δεν είναι πλέον διαθέσιμη?

 

Εμένα την 11 μου την πέρασε κανονικά τη στιγμή της αγοράς το ΝΟΚΙΑ SHOP απ' όπου το αγόρασα (τους το ζήτησα εγώ βέβαια). Χωρίς κάποια χρέωση.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι ότι το κόκκινο δεν έχει το πρόβλημα της σχισμής...

 

Μπορείτε να μου πείτε απο ΠΟΥ μπορώ να πάρω το κόκκινο? Λέω να το προτιμήσω από το μπλε...:happy:

 

ΔΕν ειναι ετσι. Απλως δεν κυκλοφορουν πολλα κοκκινα

οποτε η αναλογια των προβληματων ειναι και μικροτερη.

Ελληνικα 5800 εχουν ερθει μονο μπλε.Τουλαχιστον

αυτο εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα.

 

Ελπιζω με την καινουργια παρτιδα ,να ερθουν

και τα αλλα χρωματα.

 

H 11 γιατί δεν είναι πλέον διαθέσιμη?

 

Αγνωστο γιατι αφαιρεθηκε.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ειναι ετσι. Απλως δεν κυκλοφορουν πολλα κοκκινα

οποτε η αναλογια των προβληματων ειναι και μικροτερη.

Ελληνικα 5800 εχουν ερθει μονο μπλε.Τουλαχιστον

αυτο εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα.

 

Ελπιζω με την καινουργια παρτιδα ,να ερθουν

και τα αλλα χρωματα.

 

 

 

Αγνωστο γιατι αφαιρεθηκε.

 

Αγγλια παντως για αρχη ειχαν ερθει πολλα κοκκινα,μετα μπλε κ ακομη δεν εχουν ερθει μαυρα.εχω το κινητο κατι μερες και δοξα το θεο δεν εχω κανενα προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Αγγλια παντως για αρχη ειχαν ερθει πολλα κοκκινα,μετα μπλε κ ακομη δεν εχουν ερθει μαυρα.εχω το κινητο κατι μερες και δοξα το θεο δεν εχω κανενα προβλημα:)

Από Αγγλία το πήρες; σε τι χρώμα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μετακινήσουμε ένα εικονίδιο μέσα σε ένα φάκελο, πχ. στις εφαρμογές για να το πάμε πιο πάνω/κάτω ή πριν από κάποιο άλλο εικονίδιο ???

 

Εγώ πατάω εντός του φακέλου οργάνωση και επιλέγω το εικονίδιο που θέλω να μετακινήσω αλλά δεν υπάρχει επιλογή για απλή μετακίνηση (υπάρχουν μόνο οι επιλογές για "αφαίρεση" που δεν κάνει τίποτα και "μετακίνηση σε φάκελο" που δε μου χρησιμεύει....) :O

 

Μηπως το έχει καταφέρει κάποιος... :worry:

 

 

 

Εμένα την 11 μου την πέρασε κανονικά τη στιγμή της αγοράς το ΝΟΚΙΑ SHOP απ' όπου το αγόρασα (τους το ζήτησα εγώ βέβαια). Χωρίς κάποια χρέωση.

υπαρχει τροπος,πατας οργανωση και μετα πατας πανω στο εικονιδιο που θελεις να μετακινησεις και το ''σερνεις''στη θεση που θελεις να ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι ότι το κόκκινο δεν έχει το πρόβλημα της σχισμής...

 

Μπορείτε να μου πείτε απο ΠΟΥ μπορώ να πάρω το κόκκινο? Λέω να το προτιμήσω από το μπλε...:happy:

 

Ουτε κ το δικο μου (μπλε) εχει προβλημα με την περιβοητη σχισμη. Ειμαι παραξενος με τετοια κατασκευαστικα θεματα, αλλα ειμαι αυχαριστημενος με την εφαρμογη των πλαστικων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ένα άλλο θέμα που με ενδιαφέρει είναι ο δείκτης της ακτινοβολίας που εκπέμπει το συγκεκριμένο κινητό,η συσκευή που έχω τώρα ,ένα νόκια ν81 γνωρίζω ότι εκπέμπει αρκετά μεγάλο ποσό συγκρητικά με άλλες.Θα ήταν ενδιαφέρουσα και η σύγκριση με τον ανταγωνισμό στα άλλα touch κινητά
Link to comment
Share on other sites

παίδες, μια απορία. Δοκίμασε κανείς να στείλει το κινητό για αντικατάσταση λόγω του "κενού"? Το έχω κι εγώ και δεν ξέρω τι να κάνω. Να το στείλω ή θα μου ρίξουν κανα άκυρο?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...