Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ κι εγώ το θέμα του μικρού καλωδίου, οτι είναι μια ατυχής κίνηση της ΝΟΚΙΑ...

Φαίνεται, λόγω και των μειώσεων των περιεχομένων της συσκευασίας, πως είδαν οτι, λόγω της χαμηλής τιμής της συσκευής, δεν αποδίδει τα προσδοκώμενα κέρδη, πιθανόν. Αυτά τα κάνει η ΝΟΚΙΑ με άνεση, διότι είναι ο κυρίαρχος της αγοράς, και δικαίως είναι.

Παρ' όλα αυτά, θεωρώ πως το 5800 είναι μια πολύ καλή συσκευή και μπορώ να πω οτι ως χρήστης PDA και Windows Mobile εδώ και μερικά χρόνια, με εντυπωσίασε!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμα ειναι ετσι φιλε να σου δινουν μονο το κινητο ετσι και αλλιως μπορεις να αγορασεις και ακουστικα και φορτιστες και ολα...

 

Συμφωνω απολυτα!;)

 

Θεωρώ κι εγώ το θέμα του μικρού καλωδίου, οτι είναι μια ατυχής κίνηση της ΝΟΚΙΑ...

Φαίνεται, λόγω και των μειώσεων των περιεχομένων της συσκευασίας, πως είδαν οτι, λόγω της χαμηλής τιμής της συσκευής, δεν αποδίδει τα προσδοκώμενα κέρδη, πιθανόν. Αυτά τα κάνει η ΝΟΚΙΑ με άνεση, διότι είναι ο κυρίαρχος της αγοράς, και δικαίως είναι.

Παρ' όλα αυτά, θεωρώ πως το 5800 είναι μια πολύ καλή συσκευή και μπορώ να πω οτι ως χρήστης PDA και Windows Mobile εδώ και μερικά χρόνια, με εντυπωσίασε!

 

Οντως ειναι καλη συσκευη και λογικα θα επρεπε να ειχε τρελα κερδη, με τετοιες τιμες. Αλλα για να τις μειωσει 10 και 20 ευρω παραπανω, κανει βλακειες που ουσιαστικα απογοητευουν επιδοξους αγοραστες.. Σιγα πια, ποσο να κοστιζει πχ το USB; Θα μπορουσαν να το κρατησουν και να μειωσεουν την τιμη, χωρις να το δικαιολουν ετσι. Ελεος.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα πριν τα καλουδια που εφερε το προσφατο update στο N97 και.........ζ-η-λ-ε-ψ-α. :p

 

 

ερωτηση(εύλογη):

*θα βγει και κανα n-gage support και για το 5800???(αλλωστε ιδιο λειτουργικο ειναι και διαφορα σε επεξεργαστη δεν ειναι και σημαντικα μεγαλυτερη).

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι στο πληκτρολόγιο. Τα παιχνίδια N-Gage προϋποθέτουν hardware πληκτρολόγιο για τον χειρισμό τους. Δεν αποκλείεται πάντως, κάποια στιγμή, να υποστηριχθεί και για το 5800.
Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα αναζητηση στο φορουμ,αλλα δεν βρηκα κατατοπιστικη απαντηση στα ερωτηματα που εχω...

 

α) πως αλλαζω το πιν της καρτας;;;

β) τι ακριβως αρχικες ρυθμισεις πρεπει να γινουν ωστε να μπορεσω να απολαυσω το wifi που προσφερει το κινητο;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα αναζητηση στο φορουμ,αλλα δεν βρηκα κατατοπιστικη απαντηση στα ερωτηματα που εχω...

 

α) πως αλλαζω το πιν της καρτας;;;

β) τι ακριβως αρχικες ρυθμισεις πρεπει να γινουν ωστε να μπορεσω να απολαυσω το wifi που προσφερει το κινητο;;;

α) Θα πας Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Διαχείριση Τηλεφώνου > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα sim > Κωδικός PIN

b) Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση, απλά ενεργοποιείς το WLAN και κάνει αναζήτηση ασύρματων δικτύων. Αν έχεις κωδικό στο router σου τότε απλά θα σου ζητήσει να το πληκτρολογήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

κανω την ενεργεια που αναφερεις,κι ενω μου λεει οτι το ρουτερ μου ειναι γνωστο,οταν παταω να ξεκινησει την περιηγηση στον ιστο,μου βγαζει μετα απο λιγο 2 μηνυματα με συνδεση κι εκτελεση ενεργειας ως αδυνατα να γινουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!την βοηθεια σας!το απογευμα σημερα ειχα κλειστο το κινητο και οταν το ανοιξα ελειπε η γραμμη συντομευσεων....Πηγα στο μενου-ρυθμισεις-προσωπικο-αρχικη οθονη-θεμα αρχικης οθονης και επελεξα γραμμη συντομευσεων και τιποτα....αν παω στο μενου-ρυθμισεις-αρχικη οθονη-συντομευσεις μου γραφει καμια επεξεργασιμη συντομευση στο επιλεγμενο θεμα,ενω εχω επιλεξει θεμα αρχικης οθονης την γραμμη συντομευσεων.10 φορες restart,και 3 φορες εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τιποτα....στην κεντρικη οθονη μου εμφανιζει την αναζητηση το ημερολογιο αλλα οχι τις 4 συντομευσεις....καμια ιδεα;

 

Επανερχομαι στο προβλημα που ανεφερα στο προηγουμενο post ... δεν χαθηκαν μονο οι συντομευσεις...πατωντας το πρασινο πληκτρο δεν εμφανιζεται το μητρωο κλησεων(οι τελευταιες κλησεις) ενω δεν λειτουργουν και τα δυο softkeys της κεντρικης οθονης που εμφανιζουν το πληκτρολογιο για τις κλησεις και το αλλο που ειναι ο τηλεφωνικος καταλογος....

Link to comment
Share on other sites

@ electricgr

Χρειάζεται να κάνεις hard format.

Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν.

Συνήθως παρατηρείται μετά από σύνδεση με το καλώδιο σε λειτουργία Μεταφοράς δεδομένων.

 

 

 

κανω την ενεργεια που αναφερεις,κι ενω μου λεει οτι το ρουτερ μου ειναι γνωστο,οταν παταω να ξεκινησει την περιηγηση στον ιστο,μου βγαζει μετα απο λιγο 2 μηνυματα με συνδεση κι εκτελεση ενεργειας ως αδυνατα να γινουν...

Τι αδύνατα να γίνουν...;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Κάνε αναζήτηση για διαθέσιμα WiFi spots και επέλεξε αυτό που θέλεις να συνδεθείς.

Εφόσον το κάνεις, άνοιξε τον Ιστό και περιηγήσου στο internet.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω στο παραπανω οτι εμενα μου ειχε συμβει οταν περασα το C2z(οχι με καλωδιο) για να δοκιμασω κατι..Και ναι μονο με hard format λυνεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

@ electricgr

Χρειάζεται να κάνεις hard format.

Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν.

Συνήθως παρατηρείται μετά από σύνδεση με το καλώδιο σε λειτουργία Μεταφοράς δεδομένων.

 

 

 

 

 

Να συμπληρωσω στο παραπανω οτι εμενα μου ειχε συμβει οταν περασα το C2z(οχι με καλωδιο) για να δοκιμασω κατι..Και ναι μονο με hard format λυνεται!

 

Δηλαδη να μη χρησιμοποιω αυτη τη λειτουργια;; Θα το κανει παντα; Ειναι στανταρ;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα που λετε.... Εφτιαξε μετα απο hard format.....Αλλα δν μπορω να καταλαβω γιατι εχασα το 90% των εφαρμογων που ειχα εγκαταστησει....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μη χρησιμοποιω αυτη τη λειτουργια;; Θα το κανει παντα; Ειναι στανταρ;;

Στανταρ τίποτα δεν είναι...

Πχ εγώ χρησιμοποιώ πολύ συχνά το συγκεκριμένο τρόπο σύνδεσης και δεν μου έχει παρουσιάσει ποτέ το εν λόγω πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα σε όλους!

 

Προσπαθώ να βρώ ένα προγραμματάκι το οποίο να μετατρέπει το κινητό μου σε wifi hotspot και μέσω 3G να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ απ το λαπτοπ μου. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Όσα βρίσκω είναι trial εκδόσεις. Κατέβα και δοκίμασα επιτυχώς το joikuspot αλλά η δωρεάν δοκιμή έληξε...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Η αγορά του είναι σχετικά ευκολη. Δες εδώ.

Για εφαρμογές υπάρχει αντίστοιχο θέμα.

Ρίξε μια ματιά στους κανονισμούς καθώς και στα περιεχόμενα της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου! Είμαι σχετικά καινούργιος και ζητώ την ανοχή σας. Κοίταξα τα λινκς που μου έδωσες. Αναζητώ το συγκεκριμένο πρόγραμμα ή κάποιο όμοιο του αλλά κατα προτίμηση free. Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια ιδέα. Eνδεχομένως ένα site ή ένα Url ή έναν τρόπο τέλος πάντων για να το βρώ.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα σε όλους!

 

Προσπαθώ να βρώ ένα προγραμματάκι το οποίο να μετατρέπει το κινητό μου σε wifi hotspot και μέσω 3G να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ απ το λαπτοπ μου. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Όσα βρίσκω είναι trial εκδόσεις. Κατέβα και δοκίμασα επιτυχώς το joikuspot αλλά η δωρεάν δοκιμή έληξε...

 

Ευχαριστώ!

 

Γιατί δεν ανοίγεις απλά το bluetooth του υπολογιστή σου να συνδεθείς έτσι; Το bluetooth καταναλώνει και πολύ λιγότερη ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

@ electricgr

Τι αδύνατα να γίνουν...;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Κάνε αναζήτηση για διαθέσιμα WiFi spots και επέλεξε αυτό που θέλεις να συνδεθείς.

Εφόσον το κάνεις, άνοιξε τον Ιστό και περιηγήσου στο internet.

 

 

ρε συ,ακολουθω την διαδρομη μενου--ρυθμισεις--συνδεσιμοτητα--ασύρματο λαν και μου βγαζει το ρουτερ μου(linksys btw) οτι ειναι γνωστο...παταω λοιπον πανω σ'αυτο και μετα στο "εναρξη περιηγησης στον ιστο"...μου βγαινει το συνδεση μεσω linksys και μετα απο λιγο 2 μηνυματα,το ενα πισω απο το αλλο...

 

το πρωτο γραφει "wlan,συνδεση αδυνατη,μη εγκυρο προδιανεμημενο κλειδι wpa" και το δευτερο "ιστος,η εκτελεση της ενεργειας ειναι αδυνατη"...

Link to comment
Share on other sites

ρε συ,ακολουθω την διαδρομη μενου--ρυθμισεις--συνδεσιμοτητα--ασύρματο λαν και μου βγαζει το ρουτερ μου(linksys btw) οτι ειναι γνωστο...παταω λοιπον πανω σ'αυτο και μετα στο "εναρξη περιηγησης στον ιστο"...μου βγαινει το συνδεση μεσω linksys και μετα απο λιγο 2 μηνυματα,το ενα πισω απο το αλλο...

 

το πρωτο γραφει "wlan,συνδεση αδυνατη,μη εγκυρο προδιανεμημενο κλειδι wpa" και το δευτερο "ιστος,η εκτελεση της ενεργειας ειναι αδυνατη"...

Το ασυρματο σου εχει ασφαλεια; Αν ναι, την εισαγεις στο κινητο; Αν οχι, μαλλον αυτο φταιει..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ασφαλεια τι ακριβως εννοεις;;;

εχω εισαγει το serial no μονο...

τους αλλους 2 κωδικους που εχει το ρουτερ απο πισω (model no και MAC address) δεν τους εχω βαλει πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

To ασύρματο σου δίκτυο είναι κλειδωμένο με κλειδί WPA, για αυτό σου βγάζει σφάλμα. Μπες μέσα στο router και δες τι κλειδί έχεις καταχωρήσει στην επιλογή WPA και το ίδιο βάλε στο κινητό σου όταν σου ζητήσει κωδικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To ασύρματο σου δίκτυο είναι κλειδωμένο με κλειδί WPA, για αυτό σου βγάζει σφάλμα. Μπες μέσα στο router και δες τι κλειδί έχεις καταχωρήσει στην επιλογή WPA και το ίδιο βάλε στο κινητό σου όταν σου ζητήσει κωδικό.

 

οταν λες μπες μεσα στο ρουτερ τι ακριβως εννοεις;;;τι διαδρομη θα ακολουθησω στον η/υ για να βρω αυτο το κλειδι που λες;;;

Link to comment
Share on other sites

οταν λες μπες μεσα στο ρουτερ τι ακριβως εννοεις;;;τι διαδρομη θα ακολουθησω στον η/υ για να βρω αυτο το κλειδι που λες;;;

 

Ο κάθε ρουτερ έχει τα κόλπα του. Συνήθως ρυθμίζονται μέσα από τον ιντερνετ εξπλορερ (η καποιο αντίστοιχο πρόγραμμα) βάζοντας την διεύθυνση που έχει ο ρουτερ/μοντεμ. Την διεύθυνση αυτή θα την βρεις στο manual του modem σου. Αν δεν το έχεις ψάξε στο ιντερνετ, στο site του internet provider σου και θα έχει και εκεί οδηγίες.

 

Για περισσότερα όμως πρέπει να πας στο αντίστοιχο θέμα του myphone γιατί εδώ λέμε για το τηλέφωνο αυτό καθε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...