Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, πλέον έχουν μειωθεί στο ελάχιστο τα φαινόμενα παράλληλης εισαγωγής από τα καταστήματα πλαίσιο. Καλό είναι όμως να το εξακριβώσεις ελέγχοντας το product code της συσκευής σου.

ok, ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με της Γραμμες..

 

Το δικο μου επαθε τα ιδια μετα απο 3 βδομαδες που το αγορασα.. Το πας στη Nokia k στο φτιαχνει δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.. κ στο βγαζει κ σε εγγυηση..

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οταν βλεπω κανα βιντεακι τελευταια κολλαει και πρεπει να το βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει...εχω κανει soft format αλλα το ξανακανει....μπορει να βοηθησει καποιος αν μπορω να κανω κατι...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οταν βλεπω κανα βιντεακι τελευταια κολλαει και πρεπει να το βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει...εχω κανει soft format αλλα το ξανακανει....μπορει να βοηθησει καποιος αν μπορω να κανω κατι...

ευχαριστω!

αφου κανεις ενα backup τα περιεχομενα τις καρτας μνημης στον υπολογιστη μετα μεσα απο την συσκευη κανε φορμαρισμα στη καρτα μνημης

 

συνηθως διορθωνετε το προβλημα

 

και βεβαια μετα ξανα επαναφερεις στη καρτα τα δεδομενα που εχεις κανει backup

Link to comment
Share on other sites

Exw k egw to ido provlima me thn o8onh (tis grammes p vgazei) k me th sxismh.

 

Diavasa oti prepei na to paw sta kentrika ths nokia. Pou einai auto sthn a8hna?

To ftiaxnun xwris kostos? (mias k einai mes thn eggyhsh) Kai th sxismh kai thn o8onh? Poso kairo 8a perimenw?

 

(sry gia ta GreekLish alla dn grafei Ellhnika to Pc)

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

αφου κανεις ενα backup τα περιεχομενα τις καρτας μνημης στον υπολογιστη μετα μεσα απο την συσκευη κανε φορμαρισμα στη καρτα μνημης

 

συνηθως διορθωνετε το προβλημα

 

και βεβαια μετα ξανα επαναφερεις στη καρτα τα δεδομενα που εχεις κανει backup

πως κανεις φορμαρισμα στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα κατι δεν πάει καλά...Σήμερα το φόρτιζα μέχρι τις 5 και τώρα χωρίς να έχω αγγίξει το κινητό, (1 λεπτό youtube) έχασε μια μπάρα.

 

Έχω 1,8GB μνήμη ελεύθερη, θα διαγράψω ότι να'ναι γιατί μπορεί να φταίει και αυτό. Δε ξέρω εχω απογοητευτεί.

 

ΥΓ: Σύμφωνα με το PhoNetInfo, μέχρι να γράψω το μήνυμα αυτό, η μπαταρία από 85% πήγε 71%.

ΥΓ2: Ξέρει κανείς πως λεγεται το default θέμα;

Link to comment
Share on other sites

1. Το phone net info δεν σου δείχνει την πραγματική ποσοστιαία τιμή της μπαταρίας. Απλά, ανάγει τις 7 μπάρες σε σκαλοπάτια των 14,28%. Άρα, από 85, όταν πήγες 71% σημαίνει ότι από 6 μπάρες έπεσες στις 5.

 

2. Το θέμα λέγεται sound waves.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οταν βλεπω κανα βιντεακι τελευταια κολλαει και πρεπει να το βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει...εχω κανει soft format αλλα το ξανακανει....μπορει να βοηθησει καποιος αν μπορω να κανω κατι...

ευχαριστω!

Τα βίντεο που τραβάς τα αποθηκεύει κατευθείαν στη κάρτα μνήμης;

Αν ναι, η κάρτα φταίει.

Αν έχεις αυτή που είχε η συσκευασία καλό θα ήταν να πάρεις μια καινούρια κατά προτίμηση SanDisk.

 

 

Exw k egw to ido provlima me thn o8onh (tis grammes p vgazei) k me th sxismh.

 

Diavasa oti prepei na to paw sta kentrika ths nokia. Pou einai auto sthn a8hna?

To ftiaxnun xwris kostos? (mias k einai mes thn eggyhsh) Kai th sxismh kai thn o8onh? Poso kairo 8a perimenw?

Τα κεντρικά είναι

Λεωφ. Βουλιαγμένης 187 & Άρτης

166 74 Γλυφάδα, Αθήνα

Τηλ.: +30 210 891 8700

Φαξ.: +30 210 891 8899

 

20 μέρες σίγουρα θα το κρατήσουν.

Δεν θα πληρώσεις τίποτα. Καλύπτονται όλα από την εγγύηση.

 

 

Έχω 1,8GB μνήμη ελεύθερη, θα διαγράψω ότι να'ναι γιατί μπορεί να φταίει και αυτό. Δε ξέρω εχω απογοητευτεί.

Το ποσοστό ελεύθερης μνήμης δεν έχει σχέση με τη κατανάλωση.

 

 

Σε ολους ειχε ενα θεμα εγκατεστημενο ή μονο στα vodafone?

Σε όλες τις συσκευές έχει μόνο ένα θέμα εγκατεστημένο.

Το Sound waves.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paulchro

 

 

...Ειχα το ιδιο προβλημα με την οθονη και τις γραμμες.Το πηγα στα κεντρικα(και μονο εκει απο δω και περα γιατι τα nokia shops ειναι γτπ) και μου ειπαν θα με παρουν τηλ μεσα σε δυο μερες.Η θα μου αλλαζαν οθονη εδω Ελλαδα η αν ειχε καποιο σημαντικοτερο προβλημα θα αποστελλοταν Τσεχια και θα το χα πισω σε 12 μερες αντι για ενα μηνα που μου λεγαν στο nokia shop.Τεταρτη το πηγα...Παρασκευη μεσημερι το πηρα. Νεα οθονη κι ολα κομπλε.Δε πληρωνεις τιποτα,μαλιστα δε χρειαζεται να τους πας ουτε αποδειξη αγορας.πηγαινε το γιατι το προβλημα σου με τις γραμμες θα σου χειροτερεψει ΣΙΓΟΥΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

Το ακόλουθο το είδα στο forum της Nokia. Αναφέρετε στην έκδοση 31...

 

I know a Nokia engineer and it available to him on his in-house system @ the Nokia Care Point he works at.

 

Ας ελπίσουμε σιγά-σιγά και σε εμάς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει τα product codes των ελληνικών συσκευών για να μην πέσω θύμα παραεισαγωγής;

Αναγραφονται στην πρωτη σελιδα! Take a look!:)

 

 

2. Το θέμα λέγεται sound waves.

Δηλαδη αν αγορασω το οποιοδηποτε χρωμα, δε μπορω να βαλω το θεμα των υπολοιπων;;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φίλοι έχω το νοκια 5800 και εχω το εξής προβλημα,

όταν πάω στο μενού ---> μητρώο και πάω να μηδενίσω την διάρκεια κλήσεων μου ζητάει έναν κωδικό !!!!

 

Πως μπορω να βρω τον κωδικό ????

 

ευχαριστω εκ' των προταιρών

trela_nera
Link to comment
Share on other sites

φίλοι έχω το νοκια 5800 και εχω το εξής προβλημα,

όταν πάω στο μενού ---> μητρώο και πάω να μηδενίσω την διάρκεια κλήσεων μου ζητάει έναν κωδικό !!!!

 

Πως μπορω να βρω τον κωδικό ????

 

ευχαριστω εκ' των προταιρών

 

Για δοκίμασε 12345

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έπαθα το εξής: Έχω VODAFONE σύνδεση και χθες αφού με πήρε κάποιος τηλ. το κινητό κόλλησε . Το έκλεισα, έβγαλα την μπαταρία και τις κάρτες, μετά από λίγο το ξανά άνοιξα και όταν έβαλα το pin πάλι τα ίδια. Το άφησα όλο το βράδυ χωρίς μπαταρία και το πρωί το ξανά άνοιξα χωρίς να βάλω την sim και επανέφερα το αντίγραφο ασφαλείας που "ευτυχώς" είχα κρατήσει. Όλα δουλεύουν καλά αλλά φοβάμαι μήπως ξανασυμβεί και ρωτάω: 1. Πού οφείλεται και 2. Τι να κάνω αν ξανασυμβεί. Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι τυχαίο.

Το που οφείλεται σίγουρα κανείς δεν το ξέρει.

Το μυαλό μου πάντως πάει στη κάρτα μνήμης.

Κολλήματα και επανεκκινήσεις μην σε ανησυχούν .

Συνέβαιναν, συμβαίνουν και θα συμβαίνουν πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι τυχαίο.

Το που οφείλεται σίγουρα κανείς δεν το ξέρει.

Το μυαλό μου πάντως πάει στη κάρτα μνήμης.

Κολλήματα και επανεκκινήσεις μην σε ανησυχούν .

Συνέβαιναν, συμβαίνουν και θα συμβαίνουν πάντα.

Μπορεί να έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά τόσα χρόνια με sony erricson δε μου είχε συμβεί τί ποτα με πολύ φτηνότερα κινητά, οπότε μάλλον είχα καλομάθει. Δε θα με πείραζε η επανεκκίνηση, αλλά το ότι έπρεπε να επαναφέρω αντίγραφο ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Για τί επανέφερες το αντίγραφο ασφαλείας;

Που σου χρειάστηκε;

Όταν το άνοιξες χωρίς sim και κάρτα μνήμης, δεν είχε τίποτα από τα δεδομένα σου;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε το παρακάτω στο symbianplanet.net αλλά δεν γνωρίζουν αν όντως είναι αλήθεια.

 

"Nokia in recent weeks has released almost all the firmware updates for its main phone, but nothing yet for 5800.

 

The friend points out, however, we Medveduk from Russia have already upgraded firmware as you can see from the screen.

 

We do not know if it is a fake, then we are left to wait, missing virtually the only Tube now, waiting all nervous ...

You will know better the more soon ..."

 

http://www.symbianplanet.net/2009/07/aggiornamento-firmware-30-0-011-per-il-nokia-5800-in-arrivo/

 

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/Aggiornamentof.011perilNokia5800inarrivo_104FE/Aggiornamento_firmware_30.0.011_Nokia5800.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει είδη από εχθές .

Προς το παρόν μπορεί να περαστεί μόνο από Phoenix η J.A.F.

Δυστυχώς δεν έχει τίποτα από ότι περιμέναμε! :(

 

 

* The phone is a bit quicker, more stable and more responsive

* More free ram probably between 47mb to 56mb

* Not hackable

 

Bad stuff :

-No Homescreen improvement

-No Kinetic scroling

-No camera improvement

 

Good stuff :

-Speed improvement

-More free ram (around 50)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...