Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή μου είναι δύσκολο να διαβάσω τις 500 σελίδες του θέματος, μπορεί κάποιος να μου αναφέρει τυχόν ελαττώματα του κινητού; Ξέρω για παράδειγμα αυτό με τη σχισμή. Υπάρχουν και άλλα;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί μπορεί να σου χρειάζεται κάτι τέτοιο; Είναι το τελευταίο που θα ζητούσα από μια νέα αναβάθμιση.

 

Το contact bar του 5530 είναι κυλιώμενο και έχει αρκετές περισσότερες θέσεις. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι δεν χρειάζεται να επιλέξεις ή αυτό ή τις συντομεύσεις εφαρμογών αλλά μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα στην οθόνη αναμονής. Αυτό θα ήθελα πολύ να προστεθεί σε νεότερη αναβάθμιση.

 

Μπορείς να το κάνεις, χακάροντας την συσκευή σου και περνώντας/ενεργοποιώντας το κατάλληλο patch. Δες εδώ πως θα το κάνεις. Έτσι, κατά την διάρκεια λήψης βίντεο, δεν ανάβει απολύτως τίποτα.

στο 5530 τα εικονιδια ειναι κατω και στο 5800 πανω? αυτο το μενου εννοεις?

 

στο 5800 ποσα εικονιδια μπορω να εμφανισω και μπορω να βαλω οποια shortcut θελω?

 

με τα wifi, search και music player τι γινεται? μπορουμε να εχουμε στη οθονη πληροφοριες?

οπως στα κλασικα symbian?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου είναι δύσκολο να διαβάσω τις 500 σελίδες του θέματος, μπορεί κάποιος να μου αναφέρει τυχόν ελαττώματα του κινητού; Ξέρω για παράδειγμα αυτό με τη σχισμή. Υπάρχουν και άλλα;

Διάβασε την συζήτηση από εδώ και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

στο 5530 τα εικονιδια ειναι κατω και στο 5800 πανω? αυτο το μενου εννοεις?

Στο 5530 θα μπορείς να έχεις ταυτόχρονα τις συντομεύσεις επαφών σου και στο κάτω μέρος της οθόνης θα μπορείς να έχεις επιπλέον 4 συτντομεύσεις με εφαρμογές. Δες το πρώτο ποστ στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 5530 XpressMusic

στο 5800 ποσα εικονιδια μπορω να εμφανισω και μπορω να βαλω οποια shortcut θελω?

Μπορείς να βάλεις 4 συντομεύσεις από όποια εφαρμογή θες εσύ.

με τα wifi, search και music player τι γινεται? μπορουμε να εχουμε στη οθονη πληροφοριες?

οπως στα κλασικα symbian?

Μπορείς να διαλέξεις εσύ τι θα εμφανίζεται κάτω από τις 4 συντομεύσεις. Οι επιλογές είναι Συντομεύσεις, Ανζήτηση, Μουσική, Ραδιόφωνο και Ημερολόγιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο 5530 θα μπορείς να έχεις ταυτόχρονα τις συντομεύσεις επαφών σου και στο κάτω μέρος της οθόνης θα μπορείς να έχεις επιπλέον 4 συτντομεύσεις με εφαρμογές. Δες το πρώτο ποστ στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 5530 XpressMusic

 

Μπορείς να βάλεις 4 συντομεύσεις από όποια εφαρμογή θες εσύ.

 

Μπορείς να διαλέξεις εσύ τι θα εμφανίζεται κάτω από τις 4 συντομεύσεις. Οι επιλογές είναι Συντομεύσεις, Ανζήτηση, Μουσική, Ραδιόφωνο και Ημερολόγιο.

ευχαριστω πολυ stendor

αρα στο 5800 εχουμε ή εικονιδια ή επαφες (οχι και τα 2 μαζι) σωστα?

ναι αλλα κατω δεν εχει το 5800 εικονιδια μενου και επαφων?

 

κατω απο τις 4 συντομευσεις εννοεις ενα μονο ή πχ και ολα μαζι ? (αναζητηση & μουσικη & ραδιοφωνο κλπ)

 

και ΔΕΝ εχουμε συντομευση μονο για το wifi στην οθονη σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ stendor

αρα στο 5800 εχουμε ή εικονιδια ή επαφες (οχι και τα 2 μαζι) σωστα?

ναι αλλα κατω δεν εχει το 5800 εικονιδια μενου και επαφων?

κατω απο τις 4 συντομευσεις εννοεις ενα μονο ή πχ και ολα μαζι ? (αναζητηση & μουσικη & ραδιοφωνο κλπ)

και ΔΕΝ εχουμε συντομευση μονο για το wifi στην οθονη σωστα?

Τα 2 εικονικά πλήκτρα που βρίσκονται στο κάτω μέρος της οθόνης είναι για το αριθμηιτκό πληκτρολόγιο ώστε να καλέσεις κάποιο νούμερο κτλ και το άλλο εικονίδιο είναι για να ανοίξεις τις Επαφές. Όταν εγώ μίλησ αγια συντομεύσεις επαφών εννοούσα αυτό.

Μπορείς να έχεις όποια θες εσύ από αυτά που ανέφερα.\

Δεν έχουν σαν συντόμευση το wifi γιατί μόλις πατήσεις εκεί που είναι η μπάρα της μπαταρίας (λίγο πιο αριστερά) θα σου βγάλει ένα εικονίδιο με 2 βελάκια το οποίο ανοίγει το μενού με όλες τις επιλογές των συνδέσεων

 

Υ.Γ. Στην υπογραφή σου αναφέρεις και το 5800. Αν όντως το έχεις γιατί δεν το ψάχνεις λίγο? :confused: Και εγώ έτσι το έμαθα, ψάχνοντας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το wi-fi λείπει αλλά υπάρχει και για αυτό συντόμευση στην κεντρική οθόνη. Πατάς πάνω στο σήμα της μπατρίας και βγαίνει το μενού της συνδεσιμότητας.

ευχαριστω παιδια

θα το εχω βρε σε λιγες μερες αλλιως θα σας ταλαιπωρουσα guys?

ευχαριστω και τους δυο σας

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την συζήτηση από εδώ και κάτω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Τελικά δεν έχει και τόσο σημαντικά προβλήματα, αλλά και αυτά που έχει λύνονται με τα update!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Και με το επόμενο firmware, αναμένουμε να λυθούν όλα τα μικροbug και να προστεθούν μερικές ακόμα δυνατότητες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας, εχω ενα σοβαρό προβλημα,οταν ξεκληδόνω το κινητό η οθόνη ειναι γεμάτη γραμμές για λιγο και μετα καθαρίζει. Τι λεται να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας, εχω ενα σοβαρό προβλημα,οταν ξεκληδόνω το κινητό η οθόνη ειναι γεμάτη γραμμές για λιγο και μετα καθαρίζει. Τι λεται να φταίει?

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές. Δυστυχώς το πας για service.. είναι hardware πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες για το Nokia Maps, ναι, αλλά για το Garmin δεν το νομίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει οτι σε καταστημα της Νοκια με 35 ευρω σου περνανε χαρτες της garmin???

 

Λιγο δυσκολο το κοβω..Μονο και μονο η αγορα του προγραμματος με τους χαρτες πιστευω θα ειναι αρκετα πιο ακριβη.;)

 

Που το ακουσες?

 

Εκτος αυτου, αν ψαχτεις λιγο θα τους περασεις μονος σου δωρεαν:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Απτη vodafone θα ειναι live συσκευη η θα εχει αλλο μενου??νομιζω οχι ειχατε πει..

 

Νομιζεις σωστα !:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα στο site της το εχει με λογκο πανω..

 

Ασε τι εχει στο site , στο κατω κατω ,πηγαινε και δες το απο κοντα ...

Ολο και καποιο vodafone shop θα εχεις στην γειτονια σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Και με το επόμενο firmware, αναμένουμε να λυθούν όλα τα μικροbug και να προστεθούν μερικές ακόμα δυνατότητες.

ναι λογικα μπορουν να λυσουν τα προβληματα και να προσθεσουν και τα widgets!

 

και παντως δυσκολο οι χρηστες/αγοραστες νεοι να προτιμησουν το 5530 ...

σημαντικες ελλειψεις το GPS

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα μπορουν να λυσουν τα προβληματα και να προσθεσουν και τα widgets!

 

και παντως δυσκολο οι χρηστες/αγοραστες νεοι να προτιμησουν το 5530 ...

σημαντικες ελλειψεις το GPS και το WiFi

 

Καταρχήν το 5530 έχει WiFi και κατά δεύτερον αναφέρεται σε άλλο κοινό..

Θα το πάρει κάποιος που θέλει ένα Nokia symbian touch κινητό τηλέφωνο για να μιλάει κυρίως και δεν χρειάζεται - θέλει να δώσει πολλά χρήματα..

Αν θέλει να πάρει ένα touch καλύτερο και να δώσει κάτι παραπάνω θα πάει στο 5800..

Και με τη ίδια λογική στη συνέχεια είναι το N97..

 

Οπότε δεν έχει νόημα η σύγκριση μαζί του..

 

By the way υπάρχει πολύς κόσμος που στο 5800 δεν χρησιμοποιεί το GPS και πήρε το 5800 γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο στα λεφτά του..

Πιστεύω ότι αν είχαν βγει ταυτόχρονα οι πωλήσεις θα ήταν μοιρασμένες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι καλο τηλεφωνο?αξιζει να το παρω?εγω ενδιαφερομαι περισσοτερο για το wi-fi το symbian την touch screen και να βγαζει καλες φωτο!ευχαριστω εκ των προτερων κ συγνωμη αν εχουν ξαναναφερθει οι ερωτησεις αλλα 500 σελιδες ειναι ολες!
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο του, δεν είναι και ότι καλύτερο. Το βίντεο είναι καλό. Σε όλα τα υπόλοιπα, θα σε καλύψει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μου κάνει εντίποση που μια ηλεκτρονική συσκευή δεν γράφει τα περιεχόμενα της συσκευασίας. Συμβαίνει και σε άλλα κινητά αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...