Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αφήσεις, δεν το αφήσεις, δεν παίζει ρόλο. Έτσι κι αλλιώς όταν φορτίσει πλήρως κόβει την τροφοδοσία. Δεν υπάρχει κίνδυνος υπερφόρτισης.

Ναι,αλλά ποιός είναι ο ελάχιστος χρόνος που πρέπει να παραμείνει συνδεδεμένο με το φορτιστή ώστε να επιτευχθεί πλήρης φόρτιση και να σταματήσει η κύλιση των γραμμών;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3 μέρες το έχω από voda.

δεν είναι παραεισαγωγής,δεν έχει σχισμή,το ακουστικό τέλεια,έχω σήμα κ στον υπόνομο-που λέει ο λόγος- του έχω φορτώσει τα 6,5 gb κ δεν αργεί.

οι φωτό αρκετά καλές για 3,2 αλλά δε με ενδιέφερε όταν το πήρα ..

πολύ καλή κίνηση της νοκια για αυτήν την τιμή :)

κανένα πρόβλημα με δορυφόρους,μπαταρία,αισθητήρες,ταχύτητα..ολα ρολόι...

 

(αυτό με την ώρα θα το παρατηρήσω κ θα σας πω :) )

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το εχω παρατηρησει με το ρολοι μαλλον δεν χανει αλλα θα το κοιταξω.

η καμερα χρηζει βελτιωσης.

Link to comment
Share on other sites

Φημες θελουν την καινουργια εκδοση Firmware(21.0.018) να ειναι διαθεσιμη σε 2 με 3 βδομαδες. Συμφωνα με testers μια σημαντικη αλλαγη θα ειναι η βελτιωση του web browser σε επιπεδο iPhone οπου το scrolling θα ειναι παρα πολυ καλυτερο. Οσον αναφορα το OVI store θα ειναι διαθεσιμο γυρω στα μεσα Ιουνιου-Ιουλιου οπου θα υπαρξει και καινουργια αναβαθμιση για το κινητο μας.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙA Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

 

1. ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Κ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΥ8ΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΛΙΣ ΒΓΩ Κ 3ΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ 3ΑΝΑΚΑΝΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΩ Κ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ Κ800Ι ΑΣ ΠΟΥΜΕ?

 

2. ΤΟ ΑΜΒΙΕΝΤ LIGHT SENCOR ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΦΛΑΣ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΙΣ Ο8ΟΝΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΦΩΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΗΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ Ο8ΟΝΗΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΕΙ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?

 

 

 

εχω παρατηρησει οτι το ρολοι του ,χανει.

καθε βδομαδα παει πισω κανα 5λεπτο.

τοχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

Τα χουμε πει βρε παιδιά.Είναι ένα κινητό με φοβερά χαρακτηριστικά και αρκετα χαμηλή τιμή.Δεν είναι περίεργο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή Phone Torch πως δουλεύει ρε παιδιά;Πατάω το κουμπί Start/Stop,ανάβει το φλας και μετά από 2 δευτερόλεπτα σβήνει:worry:Τι ρυθμίσεις θέλει;
Link to comment
Share on other sites

Μα,φίλοι μου,μην περιμένετε να έχετε ώρα ακριβείας σ'ένα κινητό...Εδώ ρολόγια ακριβά που είναι κατασκευασμένα γι'αυτόν ακριβώς το λόγο και πάλι ύστερα από κάποιο διάστημα δύο μηνών ή και λιγότερο παρουσιάζουν σοβαρές αποκλίσεις.Είναι προφανές ότι οι κατασκευαστές παραμελούν σκόπιμα το θέμα της ακρίβειας του ρολογιού σε τέτοιες συσκευές,και στο κομμάτι του κώδικα που αφορά το clock δεν ενσωματώνουν καθόλου αλγόριθμους για τη διόρθωση του χρόνου,αφού δεν είναι αυτό το ζητούμενο.

Δεν θα συμφωνήσω με αυτό.

Όσα κινητά και αν είχα, ποτέ μα ποτέ δεν έχανε κανένα την ώρα ή άλλαζε την ημερομηνία (γίνεται σε άλλα μοντέλα).

Εδώ η Nokia τους τελευταίους μήνες έχει προσθέσει προβλήματα στα firmwares παρά έχει λύσει.

 

 

Ναι,αλλά ποιός είναι ο ελάχιστος χρόνος που πρέπει να παραμείνει συνδεδεμένο με το φορτιστή ώστε να επιτευχθεί πλήρης φόρτιση και να σταματήσει η κύλιση των γραμμών;

Υπολόγισε περίπου 70 λεπτά.

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙA Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

 

1. ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Κ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΥ8ΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΛΙΣ ΒΓΩ Κ 3ΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ 3ΑΝΑΚΑΝΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΩ Κ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ Κ800Ι ΑΣ ΠΟΥΜΕ?

 

2. ΤΟ ΑΜΒΙΕΝΤ LIGHT SENCOR ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΦΛΑΣ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΙΣ Ο8ΟΝΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΦΩΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΗΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ Ο8ΟΝΗΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΕΙ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

1) Δυστυχώς συμβαίνει αυτό. Θα πρέπει να κάνεις ξανά και ξανά τις ρυθμίσεις κάθε φορά που μπαίνεις στη κάμερα.

2) Έτσι δουλεύει αυτό και σωστά πράττει. Φαντά σου αν σε περιβάλλον με πολύ φως αντί να αύξανε την φωτεινότητα να τη μείωνε.

Δεν θα έβλεπες τίποτα...

 

 

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?

Μπορείς να το βγάλεις πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Οθόνη αναμονής.

Ψάξε λίγο γιατί δεν έχω τη συσκευή για να σου πω ακριβώς τη διαδρομή.

Επίσης, αν άνοιγες στις οδηγίες χρήσης θα σου λυνόταν η απορία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..ένας φίλος μετά απο δική μου παρότρυνση πήρε το κινητάκι μας από Cosmote και είναι εντυπωσιασμένος αλλά η απορία του είναι πως είναι δυνατόν να μεταφέρει τις 1200 επαφές του απο την μνήμη τη προηγούμενη συσκευή του Nokia 6500 slide μιας και είναι αδύνατον να επεξεργαστεί μια μια τόσες επαφές...απο την Cosmo του είπαν ότι δεν γίνεται γιατι οι δυο συσκευές δεν είναι συμβατές...υπάρχει λύση; Ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..ένας φίλος μετά απο δική μου παρότρυνση πήρε το κινητάκι μας από Cosmote και είναι εντυπωσιασμένος αλλά η απορία του είναι πως είναι δυνατόν να μεταφέρει τις 1200 επαφές του απο την μνήμη τη προηγούμενη συσκευή του Nokia 6500 slide μιας και είναι αδύνατον να επεξεργαστεί μια μια τόσες επαφές...απο την Cosmo του είπαν ότι δεν γίνεται γιατι οι δυο συσκευές δεν είναι συμβατές...υπάρχει λύση; Ευχαριστώ.

 

Μεταφορα απο το κινητο στην καρτα sim και το αντιστροφο... Δεν ξερω αν εχει αυτη την λειτουγια το 6500..

Link to comment
Share on other sites

Φημες θελουν την καινουργια εκδοση Firmware(21.0.018) να ειναι διαθεσιμη σε 2 με 3 βδομαδες. Συμφωνα με testers μια σημαντικη αλλαγη θα ειναι η βελτιωση του web browser σε επιπεδο iPhone οπου το scrolling θα ειναι παρα πολυ καλυτερο. Οσον αναφορα το OVI store θα ειναι διαθεσιμο γυρω στα μεσα Ιουνιου-Ιουλιου οπου θα υπαρξει και καινουργια αναβαθμιση για το κινητο μας.

 

Αντε να δουμε...καλος και χρυσος ο broswer αλλα πρεπει να κανουν κατι και με την καμερα...!παντως εγω την περιμενω με ανυπομονισια την καινουργια αναβαθμιση...!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βγάλεις πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Οθόνη αναμονής.

Ψάξε λίγο γιατί δεν έχω τη συσκευή για να σου πω ακριβώς τη διαδρομή.

Επίσης, αν άνοιγες στις οδηγίες χρήσης θα σου λυνόταν η απορία.

 

Δυστυχώς λύση δεν υπάρχει.Δοκίμασα τα πάντα.Το βιβλιαράκι δε βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..ένας φίλος μετά απο δική μου παρότρυνση πήρε το κινητάκι μας από Cosmote και είναι εντυπωσιασμένος αλλά η απορία του είναι πως είναι δυνατόν να μεταφέρει τις 1200 επαφές του απο την μνήμη τη προηγούμενη συσκευή του Nokia 6500 slide μιας και είναι αδύνατον να επεξεργαστεί μια μια τόσες επαφές...απο την Cosmo του είπαν ότι δεν γίνεται γιατι οι δυο συσκευές δεν είναι συμβατές...υπάρχει λύση; Ευχαριστώ.

 

Πρεπει να εχει επιλογη για μεταφορα περιεχομενου επαφων κλπ. στο καινουργιο τηλ,ψαξε στα "Εργαλεια ->βοηθηματα"(δεν εχω το 5800 αλλα και σε αλλα νοκια εκει το ειχε).Δεν ξερω ομως αν υποστηριζει το 6500.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..ένας φίλος μετά απο δική μου παρότρυνση πήρε το κινητάκι μας από Cosmote και είναι εντυπωσιασμένος αλλά η απορία του είναι πως είναι δυνατόν να μεταφέρει τις 1200 επαφές του απο την μνήμη τη προηγούμενη συσκευή του Nokia 6500 slide μιας και είναι αδύνατον να επεξεργαστεί μια μια τόσες επαφές...απο την Cosmo του είπαν ότι δεν γίνεται γιατι οι δυο συσκευές δεν είναι συμβατές...υπάρχει λύση; Ευχαριστώ.

 

με την καρτα sim οπως ανεφερε ο αλλος θα χασει τις μισες και παραπανω επαφες.

ο πιο απλος και σωστος τροπος με το Nokia Pc suite θ συνδεσει πρωτα το 6500 θα τραβηξει τις επαφες του και μετα θα βαλει το 5800 να τις περασει.

Υπαρχει και μια αλλη επιλογη αλλα δεν ξερω αν το 6500 την υποστηριζει.στο 5800 στο μενου εφαρμογες κατω απο το πληκτρο καμερα εχει την επιλογη μεταφορα.αλλα επαναλαμβανω δεν ξερω αν το 6500 που ειναι s40 την υποστηριζει.το πιο απλο για να εχει και να backup στο πι σι του ειναι το Nokia Pc suite

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙA Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

 

1. ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Κ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΡΥ8ΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΛΙΣ ΒΓΩ Κ 3ΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ 3ΑΝΑΚΑΝΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟ8ΗΚΕΥΩ Κ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ Κ800Ι ΑΣ ΠΟΥΜΕ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Από τη λειτουργία σκηνής επιλέγεις τη χειροκίνητη λειτουργία (Μ Ορισμός από χρήστη) εκεί μπορείς να κάνεις διάφορες ρυθμίσεις τις οποίες τις κρατάει. Ετσι όταν ξαναμπείς στην κάμερα επιλέγεις τη λειτουργία Μ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις πως στα ξαφνικά εξαφανίστηκαν όλα τα μηνύματά σου;

Αν ναι, έχει αναφερθεί ξανά και από άλλα (2 νομίζω) μέλη.

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι για να τα επαναφέρεις.

 

 

 

Που το άκουσες;

Δεν έχω ακούσει κάτι για βελτιωμένη παρτίδα (όσο αφορά τη ποιότητα κατασκευής).

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Οκ! πηγε ενας φιλος μου στην vf και του ειπαν οτι περιμενουν μια διορθωμενει εκδοση χωρισ προβ στιν κατασκευη του!

Link to comment
Share on other sites

Οκ! πηγε ενας φιλος μου στην vf και του ειπαν οτι περιμενουν μια διορθωμενει εκδοση χωρισ προβ στιν κατασκευη του!

 

Αυτο ειναι βεβαιο οτι θα συμβει,οπως εγινε με τοσες συσκευες Νοκια.Το ποτε ειναι αλλο ζητημα.Λογικα θα πρεπει να εξαντληθει το στοκ των ελαττωματικων πρωτα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι βεβαιο οτι θα συμβει,οπως εγινε με τοσες συσκευες Νοκια.Το ποτε ειναι αλλο ζητημα.Λογικα θα πρεπει να εξαντληθει το στοκ των ελαττωματικων πρωτα

 

Για άλλη μια φορά όσοι βιάστηκαν να αγκαλιάσουν με την προτίμησή τους μια συσκευή "τιμωρούνται" από τη Nokia με αυτό τον τρόπο. Αντι να συζηταμε για ανάκληση των συσκευών, μιλάμε για εξάντήση του ελαττωματικού στοκ... Κατάντια... Και κανείς δεν κουνάει το δαχτυλάκι του...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Τελικα πιο προγραμμα μπορουμε να βαλουμε για να εχουμε Πλοηγηση στο 5800? Επειδη ειχα μεινει λιγο πισω στο θεμα :$ και εχουμε φτασει στις 300 σελιδες =/ και δν εχω βρει ακομα το καταλληλο.. μπορει καποιος να με βοηθησει?

Ευχαριστω.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...