Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς το παρων κυκλοφορανε μονο το κοκκινο και το μπλε.καλυτερα να το παρεις απο καποιο μαγαζι,ωστε να ελεγξεις αν ειναι ελληνικο ή παραλληλης εισαγωγης.με ενα τηλεφωνο στη alphacopy ελεγχεις αν το ΙΜΕΙ που αναγραφετε στη συσκευασια ειναι ελληνικο ή οχι.επισης τα ελληνικα, στη ταινια ασφαλειας της συσκευασιας, εχουν το λογοτυπο της nokia.τα παραλληλης εισαγωγης εχουν μονο μια λευκη ταινια.

 

Aκόμα και εισαγωγής να είναι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του?:confused:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στη λειτουργία φυσικα και όχι.

Ρίξε μια ματιά στο θέμα. Έχει απαντηθεί εκατοντάδες φορές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία φυσικα και όχι.

Ρίξε μια ματιά στο θέμα. Έχει απαντηθεί εκατοντάδες φορές.

 

Καταλαβαίνω, είναι κουραστικό να ρωτάμε τα ίδια κ τα ίδια συνεχώς...

Έχω διαβάσει πολλές σελίδες ήδη, είναι και....αμέτρητες!:D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα δουμε.Μολις εδωσα παραγγελια στον Καταρελο για μια 16αρα sandisk class 4.Τριτη θα την εχω.Η νεκροψια θα δειξει αν εχει προβλημα μονο με τις class 2 η το κακο γενικευεται.:worry:

 

Ευχαριστώ πολύ impreza_sti για την πληροφορία! Μόλις παραγγηλα και εγώ μια, και να φανταστείς ήμουν έτοιμος να την πάρω απο ebay καπου στα 80ευρω :happy:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου...εχω καποιες αποριες.

1)οταν κανω κληση δεν απενεργοποιειτε η οθονη.παραμενει ενεργη.

2)οταν καποτε γρατζουνιστει η οθονη τι κανουμε?

3)θεματα που μπορουμε να βρουμε?

4)φατσουλες δεν εχει?

5)κατα την χρησητου ραδιοφονου δεν λειτουργει το ενα ακουστικο παρα μονο στην μουσικη

κατα τα αλλα εινια πολυ καλο μπορω να πω.

6)απο χαρτες εχει τιν 2 εκδοση μηπως παιζει κατι αλλο?

αυτα προσ το παρον σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

1) Για δοκιμή τοποθέτησε το δάκτυλο σου δίπλα από το ακουστικό.

Δεν μπορεί να μην απενεργοποιείται.

Υπόψη, θα πρέπει να είναι ενεργή η κλήση (δηλαδή να μιλάς) για να σβήνει η οθόνη.

2) Αλλάζεις πρόσοψη.

Αλλά γιατί να συμβεί αυτό εφόσον μπορείς να βάλεις screen protector...;

Έλεγξε το αντίστοιχο θέμα.

3) S60 5th Edition Platform FAQ: #7.

4) Όχι, δεν έχουν τα μηνύματα emoticons.

5) Δεν μπορώ να σου απαντήσω διότι δεν το έχω παρατηρήσει, και δεν έχω και τη συσκευή για να το ελέγξω.

6) Υπάρχουν και άλλες επιλογές όπως το Garmin. Τσέκαρε το αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω 2 πραγματακια ..την τεταρτη πηρα το κινητο απο το πλαισιο...και τελικα εχει την σχισμη ορατη και ας μην τραβηξω με το νυχι να φανει οπως εχουν πει εδω μεσα...Ειλικρινα ειναι σπασιμο σε νεο κινητο απο την μια να ειναι κλειστο και απο την αλλη να εχει ανοιγμα..αν παω στο πλαισιο δικαιουμε αντικατασταση?

Και κατι αλλο..πως βλεπεται ποτε φτιαχτηκε το κινητο?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Για τη σχισμή, ναι μπορούν να το διορθώσουν. Υπάρχουν οδηγίες (προς το service) που ξεκινούν από το απλό σφίξιμο βιδών μέχρι και την αλλαγή πλαστικών μερών του τηλεφώνου. Υπάρχει το κείμενο στο παρών θέμα πιο πάνω.

 

 

Σπύρος

 

αυτην την οδηγια μπορουμε να τη βρουμε αυτουσια απο τη μαμα Νοκια.το πηγα στο κεντρικο της Θεσσαλονικης.μοθ σφιξαν μονο τις βιδες και οταν τουσ ειπα για αντικατασταση πλαστικων κτλ ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια οδηγια.μπορουμε να κανουμε κατι διαφορετικο?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι το θέμα με τη σχισμή θα λυθεί κάποια στιγμή σε νέες παρτίδες; Λέτε να είναι διατεθειμένη η Nokia να τροποποιήσει το σχεδιασμό και τη γραμμή παραγωγής του 5800; :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα και εισαγωγής να είναι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία του?:confused:

 

απλα φιλε χανονται τα ελληνικα.εαν εσυ εισαι διαθετημενος να δωσεις τα 15 ευρω για να περαστουν τα ελληνικα και να πηγαινεις καθε φορα σε nokia shop ,προβλημα σου.αλλοι μπορουν να μη θελουν.και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλα μαγαζια πουλανε τετοια τηλεφωνα χωρις να ενημερωνουν τον κοσμο.δεν ειναι κοροιδια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μερικές μέρες το 5800 και είδα ότι δεν έχει κάποιον επεξεργαστή κειμένου, pdf ή zip αρχείων. Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει free το QuickOffice ή κάποιο άλλο πρόγραμμα και που μπορώ να τα βρώ;

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για αυτο το θέμα; Θα το εκτιμούσα αν μου απαντούσε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί αρκετές φορές στο αντίστοιχο θέμα των εφαρμογών.

Κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις την απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα.. Δεν ειμαι ακομη κατοχος του κιν αυτου αλλα ιδου η απορια: παρατηρησα σε eshop.gr οτι υπαρχει διαθεσιμο και το κοκκινο! Σ'αυτα τα μοντελα υπαρχει η σχισμη? Γιατι θυμαμαι παλαιοτερα που λεγατε οτι μονο τα μπλε κ οι πρωτες παρτιδες την εχουν.. Με τα κοκκινα λοιπον τι παιζει?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

απλα φιλε χανονται τα ελληνικα.εαν εσυ εισαι διαθετημενος να δωσεις τα 15 ευρω για να περαστουν τα ελληνικα και να πηγαινεις καθε φορα σε nokia shop ,προβλημα σου.αλλοι μπορουν να μη θελουν.και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλα μαγαζια πουλανε τετοια τηλεφωνα χωρις να ενημερωνουν τον κοσμο.δεν ειναι κοροιδια αυτο?

 

 

Και βέβαια έχω πρόβλημα αν συμβεί αυτό....

Ούτε μισό ευρώ, χώρια η ταλαιπωρία. Ο μόνος τρόπος δλδ για να το διαπιστώσεις, είναι παίρνοντας τηλ στην άλφα κόπυ, την ώρα που το αγοράζεις...:ninja:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν εχει σχισμη.

εμενα με το που παταω οκ μολις ανοιξει στον χαιρετισμο της vodafone, λειτουργει αψογα. καλα γιατι μονο με την καρτα της voda μπλοκαρει?

(η γυναικα μου που το χρησιμοποιει αλλαξε και παει στην wind οποτε δεν θα χρειαζεται ουτε αυτο.)

σημερα θα περασω το garmin να δω τι θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχουμε πει 1.600.345.423.784 φορές! ΔΕΝ έχει σημασία το χρώμα του κινητού στο θέμα της σχισμής. Ίδιο κινητό είναι, με ίδια κατασκευή και διάταξη των βιδών. Δεν αλλάζει ολόκληρο το κινητό απο ένα χρωματιστό πλαίσιο. Το πιο πιθανό είναι σε κάποια να είναι μικρότερη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,σημερα μολις το ανοιξα πατωντας οκ στο χαιρετισμο της vodafone

δεν μου ανοιξε ειχε παγωμενη εικονα,πατησα το λευκο και πηγε στο μενου.

Βεβαια δεν μου δουλευει το πληκτρο της καμερας και το κοκκινο.

Με αγγλικα-ελληνικα δουλεψαν.

Εκανα επαννεκινηση 2 φορες αλλα τα ιδια.

Καμια βοηθεια η το αφηνω ανοιχτο συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχουμε πει 1.00.345.423.784 φορές! ΔΕΝ έχει σημασία το χρώμα του κινητού στο θέμα της σχισμής. Ίδιο κινητό είναι, με ίδια κατασκευή και διάταξη των βιδών. Δεν αλλάζει ολόκληρο το κινητό απο ένα χρωματιστό πλαίσιο. Το πιο πιθανό είναι σε κάποια να είναι μικρότερη

 

- Το ιδιο ποιημα εδω και τρεις μηνες .... δε βαρεθηκανε οι μπαγασηδες .... :lol: ... Καλημερα σε ολους.

- Ενδεχομενως να ειχε βγει μια παρτιδα πλαστικων λιιιιιιιγο πετσικαρισμενη ,.... τι θα την εκαναν; ... θα την πετουσαν; .... Ας ειναι καλα τα "BALCANS" :X και οι λοιποι τριτοκοσμικοι :shifty: ( αποψη μου)

-- Εγω παντως εχω Γερμανικο και ειμαι υπερτυχερος. Απο τελος Γεναρη .... και ειναι αστερι ,ουτε το ακουστικο εχει βγαλει προβλημα, ουτε το πληκτρο της καμερας ( κι ας λεω οχι στον χαιρετισμο της voda ) ,αλλα και η περιβοητη σχισμη ,.... ποια ειναι αυτη; ,ακομα την ψαχνω .... Και εννοειται αναβαθμισα σε 20 χωρις να χασω τα Ελληνικα ,μεσω FOTA :)

- Τωρα αν χρειαστει να παω και μια φορα στην Νοκια να κανω αναβαθμιση ,τι εγινε; σε περιπτωση που δεν βγει μεσω FOTA . Εσεις να κοιτατε παντως να ειναι Ελληνικο product code( balcans με την σχισμη τουμπανο και το πληκτρο της καμερας να μην δουλευει, ενταξη μωρε και τι εγινε ,ομως ... ειναι Ελληνικο ) .... για να ειστε σιγουροι 100% ;) (ειρωνικο σχολιο για τις επαναληψεις των ιδιων και των ιδιων πραγματων):rocket:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Το ιδιο ποιημα εδω και τρεις μηνες .... δε βαρεθηκανε οι μπαγασηδες .... :lol: ... Καλημερα σε ολους.

- Ενδεχομενως να ειχε βγει μια παρτιδα πλαστικων λιιιιιιιγο πετσικαρισμενη ,.... τι θα την εκαναν; ... θα την πετουσαν; .... Ας ειναι καλα τα "BALCANS" :X και οι λοιποι τριτοκοσμικοι :shifty: ( αποψη μου)

-- Εγω παντως εχω Γερμανικο και ειμαι υπερτυχερος. Απο τελος Γεναρη .... και ειναι αστερι ,ουτε το ακουστικο εχει βγαλει προβλημα, ουτε το πληκτρο της καμερας ( κι ας λεω οχι στον χαιρετισμο της voda ) ,αλλα και η περιβοητη σχισμη ,.... ποια ειναι αυτη; ,ακομα την ψαχνω .... Και εννοειται αναβαθμισα σε 20 χωρις να χασω τα Ελληνικα ,μεσω FOTA :)

- Τωρα αν χρειαστει να παω και μια φορα στην Νοκια να κανω αναβαθμιση ,τι εγινε; σε περιπτωση που δεν βγει μεσω FOTA . Εσεις να κοιτατε παντως να ειναι Ελληνικο product code( balcans με την σχισμη τουμπανο και το πληκτρο της καμερας να μην δουλευει, ενταξυ μωρε και τι εγινε ,ομως ... ειναι Ελληνικο ) .... για να ειστε σιγουροι 100% ;) (ειρωνικο σχολιο για τις επαναληψεις των ιδιων και των ιδιων πραγματων):rocket:

 

Hahaha η ΝΟΚΙΑ προσπαθεί να κάνει δύσκολη την ζωή της Alpha "Clopy" :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έχω πρόβλημα αν συμβεί αυτό....

Ούτε μισό ευρώ, χώρια η ταλαιπωρία. Ο μόνος τρόπος δλδ για να το διαπιστώσεις, είναι παίρνοντας τηλ στην άλφα κόπυ, την ώρα που το αγοράζεις...:ninja:

Μπορείς.

Βλέποντας το product code. Αλλά αυτό απαιτεί το άνοιγμα της συσκευασίας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς.

Βλέποντας το product code. Αλλά αυτό απαιτεί το άνοιγμα της συσκευασίας.

 

- Δεν χρειαζεται ανοιγμα .Μπορει να βεβαιωθει η προελευση και απο το IMEI. Σε Νοκια σοπ που τηλεφωνησα ,μου ειπαν την προελευση του, απο το imei, καθως και μηνα παραγωγης.

- Οποτε ζηταμε το κουτι του τηλεφωνου που προοριζεται για μας, αποτυπωνουμε τον imei που βρισκεται σε καποια απο τις εξωτερικες πλευρες της συσκευασιας και τηλεφωνουμε σε καποιο νοκια σοπ για επιβεβαιωση προελευσης. :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Δεν χρειαζεται ανοιγμα .Μπορει να βεβαιωθει η προελευση και απο το IMEI. Σε Νοκια σοπ που τηλεφωνησα ,μου ειπαν την προελευση του, απο το imei, καθως και μηνα παραγωγης.

- Οποτε ζηταμε το κουτι του τηλεφωνου που προοριζεται για μας, αποτυπωνουμε τον imei που βρισκεται σε καποια απο τις εξωτερικες πλευρες της συσκευασιας και τηλεφωνουμε σε καποιο νοκια σοπ για επιβεβαιωση προελευσης. :)

 

ετσι ακριβως ειναι.

 

Εγώ πάλι, έχω φιλανδικό!

 

ενδιαφερον.πες μας απο που το πηρες.νομιζα οτι ολα ειναι made in hungary.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...