Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εμεινα απο μπαταρια και δεν αναβε,το φορτισα κλειστο.τωρα το κουμπι δεν ενεργοποιει την καμερα.καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξανακαλορίζικο Ιωσήφ. :)

 

Γιατί δεν μπορείς να το συνδέσεις με τον υπολογιστή; Τι σφάλμα σου βγάζει;

 

Τα κλασικά με τα νοκια που ανοιγεις pc suite και δεν συνδεονται επειδη κατι τους λειπει και πρεπει να μυρισεις τα νυχια σου να βρεις τι ειναι αυτο. Το έχω γράψει και σε άλλο post:

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει έχω το εξής πρόβλημα. Το 5800 συνδεόταν κανονικά με το pc suite και μου έβγαζε ειδοποίηση να ενημερώσω τους controllers στο κινητό για να υποστηρίζει και καλά όλες τις υπηρεσίες του pc suite. Από όταν το έκανα δεν ξανασυνδέθηκε ποτε. Δοκίμασα και με το κανονικο και με το ovi suite αλλά τίποτα. συγκεκριμένα νομίζω όταν συνδέθηκε πρώτη φορά έκανε failed η εγκατάσταση MTP. Πέρασα μόνος μου και driver για το cable αλλά πάλι τίποτα.

 

Καμια ιδεα george?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικά με τα νοκια που ανοιγεις pc suite και δεν συνδεονται επειδη κατι τους λειπει και πρεπει να μυρισεις τα νυχια σου να βρεις τι ειναι αυτο. Το έχω γράψει και σε άλλο post:

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει έχω το εξής πρόβλημα. Το 5800 συνδεόταν κανονικά με το pc suite και μου έβγαζε ειδοποίηση να ενημερώσω τους controllers στο κινητό για να υποστηρίζει και καλά όλες τις υπηρεσίες του pc suite. Από όταν το έκανα δεν ξανασυνδέθηκε ποτε. Δοκίμασα και με το κανονικο και με το ovi suite αλλά τίποτα. συγκεκριμένα νομίζω όταν συνδέθηκε πρώτη φορά έκανε failed η εγκατάσταση MTP. Πέρασα μόνος μου και driver για το cable αλλά πάλι τίποτα.

 

Καμια ιδεα george?

 

Ολα uninstall, στη συνεχεια registry cleaning με ccleaner και εγκατασταση παλι. Δεν το εχω κανει αλλα καλο θα ηταν να το δοκιμασεις.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

αφου εμεινα απο μπαταρια και δεν αναβε,το φορτισα κλειστο.τωρα το κουμπι δεν ενεργοποιει την καμερα.καμια ιδεα?

Μήπως έχει sim της Vodafone;

Αν ναι, αυτή ευθύνεται. Δες στις προηγούμενες σελίδες, έχει γίνει εκτενής συζήτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα george?

Στο αναγνωρίζει αν του ορίσεις την μαζική αποθήκευση; Αν ναι, κάνε το εξής: Σύνδεσέ το, αφού έχεις ορίσει απο το μενού usb το Μαζική Αποθήκευση, και επέλεξέ το. Μόλις συνδεθεί κανονικά, μπες στο μενού usb και άλλαξε την ρύθμιση σε Pc Suite. Εγώ έτσι το έκανα στο Ν78 κασι μου το αναγνώριζε τελικά.

 

Αν δεν πιάσει, δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις αυτό που σου προτείνει ο Paris.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για αντικατάσταση πάει το τηλεφωνακι μου..... άμα έχει χαλάσει η κυψέλη δεν φτιάχνετε, ρώτησα έναν σχετικό.... Αλλα με όλα αυτά που διαβάζω με βλέπω να περιμένω κανα μήνα για να μου δώσουν καινούριου.... Πόσο περίπου διαρκεί όλη αυτή η διαδικασία??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα καθόλου πρόγραμμα από το dvd, κατέβασα κατευθείαν το ovisuite και συχρόνισε τέλεια χωρίς κανένα πρόβλημα, και firmware update έκανα κανονικά και πολύ εύχρηστο είναι.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι βρήκα μόνο webinstaller οπότε αν δεν έχεις adsl δυσκολεύει το πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικά με τα νοκια που ανοιγεις pc suite και δεν συνδεονται επειδη κατι τους λειπει και πρεπει να μυρισεις τα νυχια σου να βρεις τι ειναι αυτο. Το έχω γράψει και σε άλλο post:

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει έχω το εξής πρόβλημα. Το 5800 συνδεόταν κανονικά με το pc suite και μου έβγαζε ειδοποίηση να ενημερώσω τους controllers στο κινητό για να υποστηρίζει και καλά όλες τις υπηρεσίες του pc suite. Από όταν το έκανα δεν ξανασυνδέθηκε ποτε. Δοκίμασα και με το κανονικο και με το ovi suite αλλά τίποτα. συγκεκριμένα νομίζω όταν συνδέθηκε πρώτη φορά έκανε failed η εγκατάσταση MTP. Πέρασα μόνος μου και driver για το cable αλλά πάλι τίποτα.

 

Καμια ιδεα george?

 

Ολα uninstall, στη συνεχεια registry cleaning με ccleaner και εγκατασταση παλι. Δεν το εχω κανει αλλα καλο θα ηταν να το δοκιμασεις.

 

Στο αναγνωρίζει αν του ορίσεις την μαζική αποθήκευση; Αν ναι, κάνε το εξής: Σύνδεσέ το, αφού έχεις ορίσει απο το μενού usb το Μαζική Αποθήκευση, και επέλεξέ το. Μόλις συνδεθεί κανονικά, μπες στο μενού usb και άλλαξε την ρύθμιση σε Pc Suite. Εγώ έτσι το έκανα στο Ν78 κασι μου το αναγνώριζε τελικά.

 

Αν δεν πιάσει, δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις αυτό που σου προτείνει ο Paris.

 

Παιδια τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρετε πιό πάνω και δυστυχώς δεν το αναγνωρίζει με τίποτα! (failed η εγκατάσταση MTP)

Κάτι άλλο πρέπει να φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ovi suite όπως είπα και πιο πάνω, δεν έχεις να χάσεις τπτ.

Παιδιά screen protector έχετε βρει τπτ, γενικά χρειάζεται ή το αφήνουμε όπως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ovi suite όπως είπα και πιο πάνω, δεν έχεις να χάσεις τπτ.

Παιδιά screen protector έχετε βρει τπτ, γενικά χρειάζεται ή το αφήνουμε όπως είναι?

 

Υπάρχει και κατά την γνώμη μου χρειάζεται.... Περισσότερα στο επίσημο θέμα για τα αξεσουάρ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ovi suite όπως είπα και πιο πάνω, δεν έχεις να χάσεις τπτ.

Παιδιά screen protector έχετε βρει τπτ, γενικά χρειάζεται ή το αφήνουμε όπως είναι?

Φυσικά και υπάρχει όπως είπε ο φίλος panos277 και το πιο καλό λένε είναι το συγκεκριμένο, το οποίο καλύπτει όλο το τηλέφωνο και είναι Scratch-Proof!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρετε πιό πάνω και δυστυχώς δεν το αναγνωρίζει με τίποτα! (failed η εγκατάσταση MTP)

Κάτι άλλο πρέπει να φταίει!

μηπως αν εκανες στη συσκευη φορματ και ξανα απο την αρχη συνδεση με τον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να κάνω αναβάθμιση με το NSU και ενώ φτανει στο σταδιο "ενημερωση σε εξελιξη" μετα απο 10" σταματαει και μου λεει οτι χαθηκε η συνδεση με το κινητο και μου βγαζει εναν οδηγο για την αποκατασταση του κινητου... Καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Code κινητού 0575384, τον οποίο δεν βρήκα στην πρώτη σελίδα, από Voda με κάρτα Cosmote, παρέλαβα Παρασκευή με Software Version 11, μόλις έκανα αναβάθμιση με ελληνικό pc suite και ελληνικό updater, χωρίς κανένα πρόβλημα, σε 5 λεπτά και διατηρήθηκαν τα ελληνικά μου.

Επίσης δεν μπορώ να αντιληφθώ τι εννοείτε με τη λέξη ρωγμή. Δεν βλέπω κάτι στραβό...

Ά, έξω από το κουτί έλεγε για spanish version, και εκτός από το φωτοτυπημένο Booklet των ελληνικών, το είχε στα ισπανικά, ενώ τα bookmarks στον Browser ήταν για ισπανικά sites... Άγνωσται αι βουλαί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εμένα μου την σπάει απίστευτα ο ορισμός φόντου. Συνεχώς μεγενθύνει την εκάστοτε εικόνα, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται ποτέ ολόκληρη.... :( Μείωσα το μέγεθος των φωτό που τραβάω, αλλα πάλι γίνεται μεγέθυνση...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εμένα μου την σπάει απίστευτα ο ορισμός φόντου. Συνεχώς μεγενθύνει την εκάστοτε εικόνα, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται ποτέ ολόκληρη.... Μείωσα το μέγεθος των φωτό που τραβάω, αλλα πάλι γίνεται μεγέθυνση...

Εφόσον δεν σου αρέσει όπως προσαρμόζει τις εικόνες όταν τις κάνεις φόντο, απλά προσάρμοσε πρώτα αυτή που θέλεις από τον υπολογιστή σου και μετά πέρασέ τη στο κινητό.

Οι διαστάσεις που θα πρέπει να βάλεις είναι 360 x 640.

 

 

Πιος ειναι ο καλυτερος μετατροπεας για να βαζω ταινιες στο κινιτο

Έχει συζητηθεί στο θέμα των εφαρμογών. Ρίξε μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκανα update απο την 11.00.8 στν 11.00.9,ολα οκ.υπαρχει διαθεσιμη πιο καινουρια εκδοση?εχω την εντυπωση οτι καπου διαβασα στο thread για 20 version.κανω λαθος?

ακομη τι αλλαζει με την καινουρια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει νεότερη έκδοση.

Η 20.0.012.

Έκανες αναβάθμιση μέσω NSU και σου πέρασε την 11...;

Τι product code έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 20.0.0.12 και μην το συζητάς, αξίζει τον κόπο με χίλια.

 

Εγω μολις τωρα εβαλα την 20.0.12 αλλα δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα εβαλα την 20.0.12 αλλα δεν εχει ελληνικα

 

φιλε την πατησες.το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγης.διαβασε αυτο που εχω γραψει στην ενοτητα,αντιμετωπισατε προβλημα με το νοκια 5800?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...!!!

Βασικά δεν μπορώ να καθίσω να διαβάσω 204 σελίδες και θέλωντας να αποφασίσω τελικά αν θα πάρω το Ν78 ή το 5800 υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει συνοπτικά + και - του 5800...???

Επειδή η ΝΟΚΙΑ είναι καινούρια ακόμα στα TOUCH κινητά symbian έχω κάποιες επιφυλάξεις...

Hackarετε το 5800...?

Μην μου προτείνετε κανένα αλλο κινητό οπως Ν79 γιατι απλούστατα η μόνη διαφορά είναι η κάμερα που δεν με ενδιαφέρει κιολας...

Συγνώμη αν βγήκα off topic σε μερικά σημεία....

Αν μπορώ να βρω κάπου αλλού κατι σχετικό θα με βοηθούσε πολύ ενα link...

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος του 5800 που έχει δουλέψει και το Ν78 σου λέω με μεγάλη ευκολία το 5800. Δεν υπάρχει σύγκριση.

Δεν ξέρω τι εννοείς αν hackάρετε, πάντως μπορείς να του περάσεις πολλές εφαρμογές και κάθε μέρα βγαίνουν και περισσότερες συμβατές. Το interface είναι φοβερό και δεν χρειάζεται σχεδόν καθόλου το πενάκι, η μπαταρία φοβερή, τα ηχεία το ίδιο για την οθόνη δεν υπάρχουν σχόλια.

Το μόνο - είναι ότι θα ήθελα η αρχική οθόνη να επιτρέπει περισσότερο customization ίσως και να το έχουν προγραμματισμένο σε κανένα επόμενο firmware. Στα λεφτά του γενικά το 5800 νομίζω παίζει χωρία αντίπαλο.

Ένα ακόμα - το σχετικά υψηλό sar αλλά όσο και αν έψαξα σε κινητά 3G με GPS, wifi κτλ δεν βρίσκεις και πολύ χαμηλότερα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση...!!!

Οταν λεω αν hackaρετε εννοω αν οι εφαρμογες χρειαζονται πιστοποιητικο και αν μπορουμε να το hackαρουμε για να αποφυγουμε αυτη την διαδικασια...

Πόσο sar εχει..??? (Ν78=1,23sar)

Καμία photo με τα ηχεία παίζει πουθενα...?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...