Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί έχω επιδότηση από cosmote και είναι κρίμα να την χάσω...

 

Γιατί δεν πας στο Πλαίσιο να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος στη λειτουργια δικτυου τι διαφορα εχει η διπλη λειτουργια απο το umtς;Οταν το εχω στη διπλη λειτουργια αλλες φορες γραφει 3,5g και αλλες τιποτα.

Οταν επιλεξω umts γραφει 3 G

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ικανοποιημένοι απο την ποιοτητα κατασκευής του κινητού?

Για μια συσκευή που έχει αρκετό εώς πολύ πλαστικό ναι είμαι ικανοποιημένος, γιατι δεν έχει ουτε τριξίματα ούτε τίποτα. Δεν το περίμενα ό,τι θα είναι τόσο καλή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα βρηκα ακομα ενα bug.με εγκατεστημενες στην καρτα μνημης εφαρμογες κανοντας μορφοποιηση καρτα μνημης στα εργαλεια γιαχειρηση εφαρμογων φαινοντε οι εφαρμογες ακομα εγκατεστημενες.
Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση πολλών εφαρμογών, ακόμα και αν αυτές γινόται στην κάρτα, δημιουργούν πολλά αρχεία στην εσωτερική μνήμη τα οποία χρησιμοποιούν όταν τρέχουν. Έτσι, ίσως εκεί να οφείλεται το γεγονός ότι φαίνονται ακόμα εγκατεστημένες.

 

Καλό είναι να κανείς και ένα φορμάτ στο τηλέφωνο και να σώσεις μόνο τα δεδομένα σου και όχι τις ρυθμίσεις. Έτσι, θα καθαρίσει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος στη λειτουργια δικτυου τι διαφορα εχει η διπλη λειτουργια απο το umtς;Οταν το εχω στη διπλη λειτουργια αλλες φορες γραφει 3,5g και αλλες τιποτα.

Οταν επιλεξω umts γραφει 3 G

Στη διπλή λειτουργία το κινητό έχει τη δυνατότητα να μεταπηδήσει από 3G/3,5G σε GSM δίκτυο.

Στη λειτουργία UMTS συντονίζεται μόνο στο 3G, με αποτέλεσμα σε περιοχές όπου δεν υπάρχει κάλυψη τρίτης γενιάς να μην έχεις σήμα καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα αναβαθμιση στο νοκια πριν λιγο απο NSU

και δεν ανοιξε ξανα

παταω το κουμπι κανει την δονηση και απο εκει και περα τιποτα

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα αναβαθμιση στο νοκια πριν λιγο απο NSU

και δεν ανοιξε ξανα

παταω το κουμπι κανει την δονηση και απο εκει και περα τιποτα

τι να κανω?

 

Βγαλε για λιγο την μπαταρια και ξαναπροσπαθησε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε για λιγο την μπαταρια και ξαναπροσπαθησε...

 

 

 

το δοκιμασα

την εβγαλα για 15 λεπτα περιπου και παλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε για 5 λεπτά τη μπαταρία και τη κάρτα μνήμης.

Βάλε τη μπαταρία και δοκίμασε να ανοίξεις τη συσκευή.

Αν δεν ανοίγει δοκίμασε να κάνεις hard format με αυτόν τον τρόπο. Αν δν καταφέρεις κάτι δεν έχεις άλλη επιλογή, πας κατευθείαν σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε για 5 λεπτά τη μπαταρία και τη κάρτα μνήμης.

Βάλε τη μπαταρία και δοκίμασε να ανοίξεις τη συσκευή.

Αν δεν ανοίγει δοκίμασε να κάνεις hard format με αυτόν τον τρόπο. Αν δν καταφέρεις κάτι δεν έχεις άλλη επιλογή, πας κατευθείαν σε Nokia Shop.

 

 

 

το επαναφερουν?

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εβαλα το νεο firmware εχει σταματησει να δουλεθυει το κοκκινο κουμπι 2 φορες. πρεπει καθε φορα να κανω hard format η υπαρχει κανενας αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εβαλα το νεο firmware εχει σταματησει να δουλεθυει το κοκκινο κουμπι 2 φορες. πρεπει καθε φορα να κανω hard format η υπαρχει κανενας αλλος τροπος?

 

εχεις sim της vodafone..?

Link to comment
Share on other sites

πηγα πριν με την 20 να μπω google να δω κατι με 3g οχι wifi κ με το που πατησα αναζητηση μου εβγαλε μια φορμα το κιν να εισαγω username k pass:!:.στο google:wacko::blink:...εβαλα τα στοιχεια του gmail μου αλλα τπτ.wtf!?!?!??!

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

το επαναφερουν?

 

Φυσικά. Αν δεν μπορούσαν ούτε αυτοί να το επαναφέρουν.,. αμέτρητες συσκευές θα πήγαιναν για πέταμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την λευκή οθόνη το παρουσίασε σε μία φίλη μου όταν πήγε να κάνει αναβάθμιση μέσω NSU. Κόλλησε το πρόγραμμα και της έσβησε το κινητό και μετά άναψε πάλι με αυτό το πρόβλημα.. (το ίδιο ακριβώς έπαθα έγω 4 φορές συνεχόμενες αλλά εμένα δεν κόλλησε...)

 

Και γενικά το δισκάκι που είχε μέσα και σε μένα και στης φίλης μου όλο προβλήματα παρουσίασε...

Το έκανε σε κανέναν άλλον αυτό;

 

Επίσης, στην Νόκια θα δουν ότι πήγε να κάνει αναβάθμιση ή όχι;

Αν δεν φτιάχνεται, θα της το αντικαταστήσουν; (συνδέεται το ερώτημα με την πάνω και κάτω ερώτηση)

Υπάρχει περίπτωση να της ζητήσουν και τα "ρέστα" για το κόλλημα;

Μας καλύπτει η εγγύηση όταν κολλάει το κινητό όταν κάνεις update;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο Πλαίσιο να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση σου;

 

Γιατί μένω στην Ηγουμενίτσα και εδώ δυστυχώς δεν έχουμε Πλαίσιο, και δεν μπορώ να αφήσω το μαγαζί μου να κατεβώ στην Αθήνα (αν και θα ήθελα...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τελικα το "κολπακι" με την αλλαγη της γλωσσας απο ελληνικα σε αγγλικα πρεπει να ειναι θαυματουργο. Μετα απο 15 μερες που εχω την συσκευη ξαφνικα δεν ανοιγε η καμερα απο το πληκτρο της. Εβαλα αγγλικα αντι ελληνικα και ξανα ελληνικα και εστρωσε :p
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια....χτες το βραδυ παρελαβα το δικο μου (χρωματος μπλε απο την vodafone) με την ν11 πανω....

αν εξαιρεσεις την σχισμη η οποια ειναι ενοχλητικη κατα τα αλλα το gps κλειδωνει καλα το bluetooth δουλευει μια χαρα το firmware ειναι αρκετα γρηγορο το ακουστικο μεχρι τωρα δουλευει καλα....μεχρι και πατωντας το κουμπι της καμερας ανοιγει η καμερα :D

γενικα ειχα τρομαξει με αυτα που διαβαζα αλλα τελικα αν εξαιρεσεις το πενακι που ειναι ειναι αθλιας ποιοτητας (οχι οτι χρειαζεται πουθενα) το κινητο για τα 49 ευρω που πληρωσα ειναι μια χαρα ....αντε σημερα του εκανα πρωτη φορτιση να δουμε ποσο αντεχει κα η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια....χτες το βραδυ παρελαβα το δικο μου (χρωματος μπλε απο την vodafone) με την ν11 πανω....

αν εξαιρεσεις την σχισμη η οποια ειναι ενοχλητικη κατα τα αλλα το gps κλειδωνει καλα το bluetooth δουλευει μια χαρα το firmware ειναι αρκετα γρηγορο το ακουστικο μεχρι τωρα δουλευει καλα....μεχρι και πατωντας το κουμπι της καμερας ανοιγει η καμερα :D

γενικα ειχα τρομαξει με αυτα που διαβαζα αλλα τελικα αν εξαιρεσεις το πενακι που ειναι ειναι αθλιας ποιοτητας (οχι οτι χρειαζεται πουθενα) το κινητο για τα 49 ευρω που πληρωσα ειναι μια χαρα ....αντε σημερα του εκανα πρωτη φορτιση να δουμε ποσο αντεχει κα η μπαταρια

φίλε καλορίζικο....αν επιτρέπεται πότε το είχες παραγγείλει και απο ποιο καταστημα???

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

αν παω στο google maps ka xrisimopiisou to gps me to wifi den 8a xreonome tpt??

 

Όχι δεν χρεώνεσαι τίποτα, αλλά πως θα κάνεις πλοήγηση; Θα πάρεις το wi fi router μαζί!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν κατάφερα ακόμη να δουλέψω το gps μου.

 

η διαδικασία είναι: Χάρτες - Επιλογές - Η θέση μου

σωστά;

γιατί δεν κλειδώνει ποτέ;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν κατάφερα ακόμη να δουλέψω το gps μου.

 

η διαδικασία είναι: Χάρτες - Επιλογές - Η θέση μου

σωστά;

γιατί δεν κλειδώνει ποτέ;

ποια καρτα μνημης χρησιμοποιεις?αυτη που εδινε η νοκια?γιατι το ιδιο εκανε και το δικο μου αλλα βαζοντας μια καλυτερης ποιοτητας καρτα μνημης(sandisk)λυθηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...